Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresek egy száraz diós sütemény receptet fórum

Keresek egy száraz diós sütemény receptet (beszélgetős fórum)


22. Haj-rá (válaszként erre: 20. - Boszorkánylepke)
2013. nov. 12. 21:56
Köszi :)
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:49

Jah, így már tudom, azt ismertem, de ritkán járunk a belvárosban, egészen kiesik, anyukámék is elköltöztek a környékről, hogy arra járjak.

A nagypiacra sem megyünk, annyira fel van szerelve a környék, fölösleges.


Egyébként azért sem szeretek felmenni a belvárosba, mert amelyik üzlet még fél éve ott volt, annak már hült helye, mire megint keresem :(


Ó, nagyon finom sütemények voltak és vannak most is a sarkon :)

2013. nov. 12. 20:33

Diós-Londoni szelet


Hozzávalók:

25 dkg liszt,

fél sütőpor,

15 dkg margarin,

10 dkg porcukor,

4 tojássárgája.


Elkészítés:

A hozzávalókat összegyúrjuk, fél órát a hűtőben pihentetjük hogy jobban lehessen nyújtani, aztán kb. 20x30 cm-es, kikent tepsibe simítjuk (ne papírozzuk, mert nem borítjuk ki, hanem a tepsiben vágjuk), majd sárgabarack-lekvárral megkenjük.

Hab a tetejére: 4 tojás fehérjét kemény habbá verünk, hozzákeverünk 20 dkg porcukrot, 1-2 csomag vaníliás cukrot, reszelt citromhéjat és óvatosan belekeverünk 15 dkg darált diót. Ezt a habot vigyázva, szép egyenletesen a lekváros tésztára simítjuk, majd kb. 30 perc alatt szép aranybarnára sütjük. (Ne legyen túl sötét).

Nagyobb fémtepsimben (25x35 cm) 175 fokon alsó-felsőlángon 30 perc.

Ha kihűlt, kis téglalap alakokra vágjuk, vagy félholdakra, és fedeles műanyag tálban akár 1 hétig is puha marad.

19. Haj-rá (válaszként erre: 17. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:25

Köszi szépen :)

sajnos én sem járok arra mostanában.

18. bowie
2013. nov. 12. 20:25
160 ft...és bazi nagy...:)))údeimádtam:))) minden nap ettem egyet péntek kivételével:))
17. bowie
2013. nov. 12. 20:22

[link]



Itt van:)))

a 4. képen a berliner a videón:))))

akkor újra megnyitott? lehet csak felújítás miatt volt zárva...ehh...évekkel ezelőtt..azóta nem voltam arra..

16. bowie (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 20:18
jah, én buta..:)))
15. bowie (válaszként erre: 13. - Katinkaboszi)
2013. nov. 12. 20:17

nem...

az Aranybika felől ahogy bemegyünk a csapóra, a kis utca sarkától eggyel visszább..tehát nem a sarki üzlet volt, hanem eggyel előtte..francia pékség volt a neve talán..szemben meg fagyit árultak a túloldalon, télen meg péksütiket..ott a gesztenyés táskát szerettem:))

14. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:15
nem, de a net a tárolt változatból bármi épp aktuálisan nem működő oldalt megnyit :))
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:14

hol volt ott pékség, nem emlékszem :(


Nem a Ruzsicska féle cukrászdára gondolsz, ahol annyi finom sütemény és fagyi volt, még a város másik végéből is eljöttek oda :D

12. Haj-rá (válaszként erre: 7. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:11
Nem, épp az előbb néztem...
11. Haj-rá (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 20:11
Köszönöm, ki fogom próbálni :)...hátha ez az.
10. bowie
2013. nov. 12. 20:10
ugyanaz a recept, mint amit én linkeltem be:)
9. Haj-rá (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:09
Igen, láttam :(. Ott kezdtem én is.
8. Haj-rá (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. nov. 12. 20:09
Még az is lehet, hogy nekem is onnan vannak gyerekkoromból az élményeim :)
7. bowie (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 20:09
nálad már megy a nosalty?
2013. nov. 12. 20:08
2013. nov. 12. 20:06

a nosalty így írja:


hozzávalók 4 főre



Linzertészta:

•10 dkg porcukor

•20 dkg vaj/ Rama /zsír

•30 dkg liszt

•5-8 dkg darált dió

•1 db tojássárgája

•kevés reszelt citrom héj

•kb. 12 ek házi baracklekvár


Töltelék folyékony részéhez:

•15 dkg cukor

•0,5 l víz


A töltelék száraz részéhez:

•20 dkg darált dió

•30-35 dkg édes morzsa vagy valamilyen darált keksz

•őrölt fahéj

•őrölt szegfűszeg

•kb. 1 citrom reszelt héja

•+ 1-2 ek méz


Piskótarács:

•4 db tojás

•8 dkg cukor

•10 dkg liszt



elkészítés



1.Elkészítjük a linzertésztát: A vajat a liszttel és a dióval elmorzsoljuk, majd a porcukorral, pici citromreszelékkel és a tojássárgával tésztává gyúrjuk. A tésztát negyed-fél órára hűtőbe helyezzük.

2.A folyadék rész anyagait felforraljuk, a száraz részt kimérjük, és összekeverjük (a fűszerekkel nem kell spórolni).

3.A száraz keveréket leöntjük a forró folyadékkal, és összekeverjük (ha szükséges, adhatunk hozzá még kevés forró vizet; esetleg a töltelékbe keverhetünk még pár kanál lekvárt, hogy ízesebb legyen).

4.A linzertésztát kinyújtjuk egy szilikonpapíros tepsibe, és megszúrkáljuk villával (hogy ne púposodjon fel sütéskor).

5.Berakjuk a tésztát sülni (7-10 perc), és közben elkészítjük a piskótát.

6.A tojások szétválasztása után a tojásfehérjét felverjük a cukorral jó kemény habbá. A tojássárgáját elkeverjük, és ebbe óvatosan elkeverjük a tojásfehérje habot, majd ha óvatosan gyors mozdulatokkal elkevertük, jöhet bele a liszt.

7.Az elősült linzerlapot kivesszük a sütőből, és megkenjük a lekvárral.

8.A lekvár tetejére a tölteléket rakjuk, és elegyengetjük, elsimítjuk (vizes kézzel/késsel egyszerűbb).

9.A töltelék tetejére kerül a piskóta: csillagcsöves nyomózsákba töltjük a piskótát (nyomózsák hiányában tiszta zacskóba töltve, kis csücskét levágva készíthetjük), és díszítjük a süteményt átlósan, majd erre keresztbe.

10.A díszített sütményt visszatesszük a sütőbe még kb. 20-25 percre, majd a megsült sütit kihűlt állapotban szeleteljük fel.



sütési hőfok:


180°C



sütési mód:


alul-felül sütés



tepsi mérete:


34x32 cm

2013. nov. 12. 20:06
egyébként nem tudtam olyan finomra sütni, mint amilyen finomat árultak régen Debrecenben, a Csapó utcai pékségben..azóta már megszűnt a hely..
2013. nov. 12. 20:04

azaz....a kedvencem:)))

Van a nosalty-n recept hozzá, de az oldal épp megújul..

2013. nov. 12. 20:03

Itt kerdezd meg!

[link]

2013. nov. 12. 20:00
Hátha ismeri valaki. Emlékeimben úgy él, hogy Berlinerként ettem valahol...de nem biztos, hogy ez a neve. Kifejezetten száraz, tömör, téli süteménynek mondanám. Krém nincs benne, csak kemény diótöltelék, max. egy vékony csík lekvár és a tetején szárított/sült tojásfehérje. Az alján van csak tészta, de az is keményebb. Ismeri valaki ezt a süteményt? Várom a recepteket, köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook