Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? fórum

Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2014. febr. 9. 21:30
annyira sok külömbözö hozzászólások vannak,én most szeretnék nevelöszülövé válni vagyis belevágni szivesen vennék jó és rossz tapasztalatot kiváncsi lennék véleményetekre,elöre is köszöök minden reagálást,mert most még miden része érdekel
165. 31976 (válaszként erre: 164. - 325b42d966)
2013. dec. 3. 17:02
Miért ki az aki nem pénzért csinálja? Hány nev.szülő lenne ha nem adnának semmit? igenis jól meg kéne fizetni amit csinálunk, és akkor lehetne szigorúbban ellenőrizni. Nekem ez a tanfolyam piszkálja a csőröm. Ha egyszer már megfeleltem?!
164. 325b42d966 (válaszként erre: 162. - Vandi2006)
2013. dec. 3. 10:26

Sajnos épp az ilyen nev.szülők miatt vesznek mindenkit egy kalap alá és a pénzért csinálja nevű beszólásokat kapjuk napról-napra.

Akinél van gyerek ott ők az elsők,és persze hogy fontos a pénz én sem akarok álszent lenni,mert mindenki abból él de engem most a 400 órás képzés hoz izgalomba mert nem tudom hogyan és miből tudom megoldani.

163. 31976 (válaszként erre: 162. - Vandi2006)
2013. dec. 3. 04:32
Akkor a többség valószínűleg nem gyakorló nevelőszülő, hanem kezdő, akiknél még nincs x számú gyerek. Mert akinél már van, annál más a fontossági sorrend.
162. vandi2006 (válaszként erre: 161. - 31976)
2013. dec. 2. 22:16

Szigorúan a foglalkoztatási jogviszony kifejezést használták, kihangsúlyozva, hogy szolgálati időnek számít majd a nevelőszülőség.

Őszintén nekem egy picit olyan érzésem volt, hogy mivel a részletkérdések még nem tiszták számukra sem, ezért nem is tértek ki azokra.

A díszámításos példában mindenesetre kétféle nettó összeg szerepel. Egy 18,5 % járulék levonásával képzett és egy "családi kedvezmény járulékban érvényesítve" nettó összeg. Nem részletezték.

A jelenlévőket meg nem is nagyon érdekelte, csak az, hogy mennyivel kapnak kézhez többet. Ahogyan a 400 óra sem érdekelte a többséget.

161. 31976 (válaszként erre: 158. - Vandi2006)
2013. dec. 2. 19:01
Munkaviszony vagy munkajogviszony? Mert nem mindegy! Ugyanis ha munkaviszony, akkor órásítani kéne, ha csak jogviszony, akkor meg mire adóköteles?
160. -agi- (válaszként erre: 158. - Vandi2006)
2013. dec. 2. 14:27
Köszi az infókat! Én a hálózatomon belül sem tudok semmit. Minden hír jól jön.
159. vandi2006 (válaszként erre: 158. - Vandi2006)
2013. dec. 2. 14:14

JAVÍTÁS!!!!


A tanfolyamot legkésőbb 2016. december 31-ig meg kell kezdeni.

2013. dec. 2. 14:12

Sziasztok.

Én mostanában voltam egy nevelőszülői tájékoztatón, ahol elmondták az éppen aktuális információkat (ami még mindig nem a köbe vésett igazság!)

Leírom, amit most lehet tudni, és azt is, amit nem hivatalosan mondtak, de ezek még változhatnak.


- 2013. december 31-ig aki betöltötte a 10 évet nevelőszülőként, az mentesül a tanfolyam alól. Illetve akinek 5 éve van a nyugdíjig. A többiek nem.

- 2013. jünius 30-ig bezárólag mindenkivel megkötik az új szerződést. Aki nem vállaja, attól elveszik a gyereket. Eddig az időpontig teljesen átszervezik a tegyeszt is.

- fel kell készülni, hogy decemberben-januárban rengeteg adategyeztetést kell megejtenünk a hivatalokkal.

- a tanfolyam 400 órás és kötelező. A végén vizsga és szakdolgozat. Hiányozni 80 órát lehet róla. 60 óra nyelvi képzés is szerepel a tervekben (nem derült ki, hogy ez benne van a 400 órában vagy azon felül. Választható nyelv angol, német, lovári) A tanfolyamra interneten keresztül lehet jelentkezni. Havonta egy hét vagy 40 szombaton 8-18-ig tartó időpontot lehet választani.

A tanfolyamot legkésőbb 2013. december 31-ig meg kell kezdeni.

Csak az idei tanfolyamokra volt támogatás, a későbbiekre nem. Megpróbálnak szerezni rá. Ha nem sikerül, a tanfolyam költsége kb. 300 000 Ft.

- A foglalkoztatási jogviszony 4-5 gyerek esetbében maximálja az egyéb munkavégzést napi 4 órában, ha nem otthon végzi.

- Minden nevelőszülő kb. 30 000 Ft alapdíjat kap, amit akkor is kap 3 hónapig, ha nincs nála gyerek.

- Maximum 6 hónapig lehet valaki gyerek nélkül a rendszerben.

- Befogadói szülőnek is lehet jelentkezni, de ezt nem figyeltem annyira.

- 2017-ig minden egészséges és SNI-s 12 év alaltti gyereket kiszervenek az otthonokból. Jövőre a 0-3 évesekkel kezdik.

- A tanfolyam sikeres! elvégzése OKJ-s képzettséget ad.

- Betegszabadság és rendes szabadság is jár. Ennek technikája, hogy ha családon belül nem tudod megoldani, akkor a nevelt gyereket az adott időre leadod egy befogadó szülőhöz.

Ez nyilván kivitelezhetetlen, de eddig is meg kellett oldani ezeket a dolgokat, csak nem volt nevesítve, hogy beteg vagy vagy szabadságra mentél. Most viszont a foglalkoztatási jogviszony miatt ezt hivatalosan nevén kellett nevezni. Ennyi.

- foglalkoztatási jogviszony miatt nyugdíjba bele fog számítani a nevelőszülőség. Azaz szolgálati időnek minősül, adó és járulékvonzata is lesz.


Egyébként a nem hivatalos megjegyzéseik alapján úgy értelmeztem, hogy a tegyesz szerint sem feltétlenül lehet megoldani ennyi nevelőszülő tanfolyami képzését a megadott idő alatt. (Aki nem akarja vagy nem tudja elvégezni, az játszhat kivárásra is.)


Kaptam egy modellszámítást a tervezett új díjszámításra, ha érdekel valakit, este feltöltöm valahova.

Elvileg azt magyarázták, hogy anyagilag nem fog senki rosszabbul járni, kivétel a hivatásos nevelőszülők, de rájuk más szabályok vonatkoznak még egy ideig. Én is úgy gondolom, hogy kevesebbet senki nem fog kapni, sőt, lesznek akik többet kapnak kézhez, mint eddig.


Azért bennem felmerült, hogy ha már foglalkoztatási jogviszony, akkor miért is nem kapjuk meg a minimálbért a 0-24-es szolgálati időnkért?


Ami számomra elképesztő, az a 400 órás kötelező tanfolyam. Szerintem aki már évek óta nevelőszülő, annak nagyjából kialakult a családi életritmusa, találkozott számtalan helyzettel, amit meg kellett oldania. Én most úgy érzem, hogy 400 órát + a szakdolgozat és a vizsgákra fordítandó időt elvesznek a családomtól! És ez baromira nem tetszik.

157. -agi- (válaszként erre: 156. - 31976)
2013. nov. 23. 10:09
Nyilván ez is hálózat függő.
156. 31976
2013. nov. 23. 09:08
Azt hallottam, hogy nagyobb értékű, szükséges dolgok beszerzéséhez lehet kérni támogatást. A működtető vagy a fenntartó nem tudom, de erre van vagy lenni kellene egy elkülönített keretnek. Kérvényezni kell és elbírálják.
155. 31976
2013. nov. 22. 16:11
Ha azt ígérik hogy senki se járhat rosszabbul akkor sokan lesznek akik igenis rosszabbul járnak. Elveszik a gyes-t gyet-et,cserébe ugyanannyit ad alapdíjként akkor nem adott semmit. Azoknak jó ez, akik a gyerekek koránál fogva eddig nem kaptak semmilyen gyerekellátást.szerintem ők vannak kevesebben.Így a 15 helyett kapunk 20-at, ami ötezer plusz, ha adót nem is de járulékot biztos fizetni kell, akkor tényleg füst az egész, a kivételével, hogy munkaviszony lesz.
154. -agi-
2013. nov. 22. 14:26

Többet képeznek ki a nevelőszülőkből, és a havi jövedelmük is növekedni fog – ígéri a szociális és családügyekért felelős államtitkár.



Az Új Széchenyi Tervben eddig 1800 nevelőszülő speciális képzését kezdték meg, közülük 200 az új belépő – mondta Soltész Miklós szociális és családügyekért felelős államtitkár a Magyar Nemzetnek.


A lap szerdai számában az államtitkárra hivatkozva azt írja: egy éven belül 10 százalékkal kellene növelni a nevelőszülők számát, ami mintegy 500 embert jelent, de a jelenlegi tempót figyelembe véve ez nem jelenthet gondot.


A nevelőszülői státust foglalkoztatási jogviszonnyá alakító törvénymódosító javaslatcsomag életbe lépése után a nevelőszülők havi jövedelme átlagosan 5-45 ezer forinttal nő – olvasható a cikkben.


ez maga a cikk.. érdemes elgondolkodni az utolsó mondat közepén :)a "javaslatcsomag életbe lépése"

tehát még mindig lehet találgatni, kézzel fogható dolog nincs.

153. -agi-
2013. nov. 22. 14:23
152. -agi- (válaszként erre: 150. - Kató nénje)
2013. nov. 22. 14:23
Persze mert a 15ezer tiszteletdíj.. ezentúl nem leszünk tisztelve :D
151. -agi- (válaszként erre: 149. - 31976)
2013. nov. 22. 14:21
De ez törvényben van már, vagy javaslat csupán?
150. Kató nénje (válaszként erre: 149. - 31976)
2013. nov. 22. 14:20
És az adó? A tanácsadóm, azt mondta hogy a jövedelmünk adóköteles lesz. Eddig a 15 ezer nem volt adóköteles, de mivel foglalkoztatásban leszünk, nekünk is adóznunk kell. Azért kérdem, hogy adólevonással számoltak? Vagy majd az lesz a vége, hogy mégiscsak rosszabbul járunk.
149. 31976
2013. nov. 22. 13:58
Parlament honlap szerint: Amit kapunk majd, az 4ezer valahányszáz lesz gyerekenként.Persze ez is jobb lesz mint a semmi, de nem fogja megvajazni a kenyeret. Ellátmányemelésről nincs hír.
148. 325b42d966 (válaszként erre: 145. - -agi-)
2013. nov. 22. 10:00
nagyon egyetértek veled.
147. 31976 (válaszként erre: 145. - -agi-)
2013. nov. 22. 09:54
mélységesen egyetértek
146. 31976
2013. nov. 22. 09:44
Nekem a havi nagybevásárlás is gondot okozott, nem azért mert messze laknánk, hanem mert nincs kocsi. De hála sikerült megoldani. Komolyan, ha kilométerre fizetnének, sokszoros milliomos lennék már.Van olyan hét hogy több nap is háromfelé kéne menni egyszerre.Na erre jöhet egy tanfolyam kötelező részvétellel.
145. -agi-
2013. nov. 22. 08:39
Összehasonlítani a saját és a nevelt gyereket nagyon nagy butaság. A saját gyereket nevelő szülők várják, szeretik, nevelik a gyermeküket. Ha nem kapom a családit akkor is vállalom, mert nem azért akartuk a gyerekeinket mert ilyen olyan pénzt lehet leakasztani utána. (Halkan súgom, ilyen is van, de ugye nem ezt feltételezzük az átlagos családi normának).Az örök bébikre váró szülők is simán lemondanának minden féle nyavajás pénzről, csak legyen már bébikéjük. Kövezzenek meg a örökbefogadó szülők ha ez nem így van. A nevelt gyerekek nem kellettek a szülőknek. Igy úgy de ki lehet mondani, nagy részük sz@rik a gyerekre. Állami gondoskodásban vannak, kihelyezve nevelő szülőkhöz, családokhoz, szeretetben, gondoskodásban igyekeznek őket nevelni, beilleszteni a társadalomba, hogy hasznos polgárok legyenek. Az a minimum, hogy a rájuk eső költséget az állam kifizesse, hiszen nem a nevelöszülői család tehet arról, hogy annak egy idióta anyja apja volt és a gyerek lett. Nyilván a nevelőszülők között is van olyan aki libákat sem kéne, hogy tartson, sajnos ezt nehéz igazán kiszürni, mint a hétköznapi családokból is nehéz a bántalmazott, fenyegetettségben élő gyerekeket kiszűrni. A gyerekvédelem hát... na mint a rendörség... finoman fogalmazva elég laza. Pl a megszurkált gyerekek esete, ahol az anya jelentette, hogy baj lesz és hát a baj megtörtént úgy, hogy vizsgálat sem indult az anya bejelentésére. Tehát amire akarnék utalni az az, hogy sok és tényleg nagyon sok esetben az ellátmány a gyerek után nem elég. Mert! Túlnyomó többségben nem átlagos, kiegyensúlyozott nevelt gyerekről beszélünk, olyanról akit a kiegyensúlyozott családi légkör szeretetben nevel, hanem nagyot széles skálán mozgó pszichés, sajnos retardációval küzdő agresszív testvér sorról, akiket ugye igyekeznek egy helyre tenni és hát összefogva a gyerekek tudnak ám produkálni dolgokat. Törnek, zúznak szétkenik a saját végterméküket, mire kezdenek beilleszkedni és megnyugodnak, elég komoly károkat tudnak okozni. Na erre nincs külön forrás, helyreállítási költség. Vagy ha vissza vissza akar szökni mert jajj de jó volt, hogy se iskola se napirend se szabály nem korlátozta menni utána, keresni, kerestetni sem apró költség. A ruhájukra dolgaikra nem figyelnek nem vigyáznak. Van olyan aki 13 éves és direktbe minden nap beszarik a nevszülőnek bosszúból. Még véletlenül sem szeretném a nyafogást kelteni, nem ezért írtam!! Mi ezt mind mind bevállaljuk, hisz azért végeztük el a 60 órás képzést saját költségen és vittük végig az egész procedúrát. Erkölcsi biz, ingatlan tulajdoni lap, munkáltatói kereseti igazolások, vizsgálatok, pofavizit, környezet tanulmányok sora stb stb... De! A költség, amit a nevelőszülő kap a neveltkéje után, az esetek 80-90 % ban, siralmasan kevés!
144. 325b42d966 (válaszként erre: 143. - Lla1)
2013. nov. 22. 07:59
köszönöm.
143. Lla1 (válaszként erre: 135. - 325b42d966)
2013. nov. 22. 07:19
Tettem fel róla képet,majd írok is!
142. forrest2010 (válaszként erre: 134. - 325b42d966)
2013. nov. 22. 06:46
Pontosan ! mert családi pótlék ide v oda egy 70 e ftos fizetés mellett nudli a 12ezer akárhányszáz ft , ami emelkedésről regélnek mostanába , abból nem hiszem , h az alsó szinten sokan részesültek volna !
141. 31976
2013. nov. 22. 06:18
Visszatérve a költségekre amit most kapunk, az kb 3-13 éves egészséges gyerek alapellátására elég, (étel ruha, lakhatás, nincs tovább)3alatt és 13 fölött hatványozódnak a költségek. Ezért utaltam az előbbiekben az önkormányzati párhuzamra.Na már most, ha az önkormányzatok ilyen okból történt eladósodását átvállalta az állam, következne a miénk. Csakhogy ilyesmiről szó sincs.Ezért a nagy hallgatás, mert az állam nem ismerheti be, hogy nem godoskodik megfelelően a rábízott, családjukból kiemelt gyerekekről, hanem a költségek egy(nagy)részét áthárította ránk.
140. 325b42d966 (válaszként erre: 139. - 31976)
2013. nov. 22. 05:52
Nekem ebben eddig "szerencsém" van,és remélem nem is változik ,ő az egyetlen stabil pont a hálózatomban.De a szakmai vezető állandóan változik.
139. 31976
2013. nov. 22. 05:45
Az is rossz, hogy sűrűn változik a tanácsadó személye is, magyarán fű-fa-bokor bejáratos a lakásba. A mostani nem rég van itt, éppen tegnap ugrott be egy kis ellenőrzésre, vacsoraidőben. Esett az eső, és ő csizmával bement a gyerekszobába. Elhiszem hogy kocsival jár, na de nem a küszöbnél parkol, azért egy egyetemet végzett embertől elvárnád hogy ennyi esze legyen letegye a sáros csizmát, vagy állna meg az ajtóban.
138. 325b42d966 (válaszként erre: 131. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 22. 05:18
A mi helyzetünkben a nyilvánosághoz fordulni azt jelentené hogy vállalom hogy bármikor elvehetik a gyerekeket.Ezt senki nem fogja vállalni.
137. 31976 (válaszként erre: 131. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 22. 05:15
Ezek a kiadások kötelezőek, ellentétben a saját gyerekkel, ezeket számonkérik
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook