Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok ajánlani kifejezetten nehéz, sűrű és jól hidratáló testápolót? fórum

Tudnátok ajánlani kifejezetten nehéz, sűrű és jól hidratáló testápolót? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Annie1130 (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2013. nov. 15. 19:52

Ne haragudj, bevallom, nem olvastam vissza a fòrumot, de ìgy igaz, ahogy ìrod, krémes állagùra lehet keverni a shea vajat, kakaòvajat, mangòvajat, stb. egy kis olajjal, plusz illòolajakat is lehet hozzáadni.


Mindig ügyeljünk arra, hogy jò minőségű, finomìtatlan, és én azt mondom, hogy bio alapanyagokat használjunk!Jò kutyulást mindenkinek! :)

30. Lilibeth59 (válaszként erre: 27. - Annie1130)
2013. nov. 15. 18:37

Igen, ezt itt már sokan ajánlották.


Ajánloták/ajánlottuk úgy is, hogy keverjük szűz, hidegen sajtolt olajokkal. így hatásosabb és könnyebben kenhető.


Nagyon jó még a Kakaóvaj, erről:


A kakaóvaj számos, akár házilag is elkészíthető kozmetikum alapja, segítségükkel egészséges és gyönyörű lesz a bőrünk.


A kakaóbab feldolgozásából készült kakaóvaj a csokoládé rokona, képes a bőr felső rétegeibe behatolni, melynek következtében segít a bőr minden rétegének a hidratációjában úgy, hogy a bejutó nedvességet bent tartja a mélyebb rétegekben.


Figyeljünk rá, hogy tiszta kakaóvajat vásároljunk, amely magas C-, A- és E-vitamin tartalmával kiválóan táplálja a bőrt.


Mivel nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat, rákellenes hatását is számon tartják, valamint gyulladáscsökkentőként is alkalmazzák.

Jó hatással van az ekcémás, pikkelysömörös bőrre, de az egészséges bőrt is puhává varázsolja. Sokan napozáshoz is használják, 5-7 faktorszámú napvédőként tartják számon és gyönyörű selymes fényű lesz tőle a bőr.

Remek illata mellett segít a bőrsejtek fiatalságát megőrizni, ezenkívül ajakápolóként és akár sütemények alapanyagaként is használhatjuk.


Ha szeretnénk tudni pontosan, hogy mi van a krémünkben, készítsünk saját bőrápolót, melynek a kakaóvaj az egyik alapanyaga.


- 1 ek kakaóvaj


- 1 ek sheavaj


- 1 ek olívaolaj


- 2 csepp levendulaolaj


Gőz fölött melegítsük fel a kakaóvajat és a sheavajat az olívaolajjal, majd amikor már homogén és folyékony a keverék, vegyük le a gőzről és csepegtessük bele a levendulaolajat. Keverjük össze az alapanyagokat, majd tegyük félre hűlni! Amikor már kezd dermedni a krém, de még jól keverhető, gépi habverővel javasolt felhabosítani, így igazi lágy krém állagú lesz a keverékünk.

Tovább friss marad a krémünk, ha a hűtőben tároljuk, így kicsit keményebb lesz, de a kéz melegétől jól kenhető halmazállapotba kerül.

2013. nov. 15. 18:00
Sanatopik börápoló nekem egy Bp börgyógyasz ajánlotta.Én még keverek bele egy kis szölömag olajat ahogy kenem föl a tenyerembe összekeverem .Gyógyszertárban lehet kapni 1200ft körül van 300 ml
2013. nov. 15. 17:54

Pedig a víz után a 2. összetevőt, a glicerint kivéve bizony sok bio és natur termék csak "köszönhet neki".

Minden termékben úgy kezdik felsorolni a teljes "INCI" összetevőket, hogy az első helyen az áll, amiből a legtöbb van benne, és így tovább.. itt a második helyen áll a glicerin - erről már írtam -, de aztán csupa olyan összetevő következik, ami bizony nem árt, sőt ...!

Szerintem vizes bőrre felvíve, vizes kézzel jól bemasszírozva és persze sok folyadékot fogyasztva a glicerin talán nem szárít annyira, nem szárítja idővel ki a bőrt, de ez csak az én véleményem, persze, nem is értem, miért tették bele ebbe a testápolóba, mikor nélküle tényleg szuper lenne....

2013. nov. 15. 13:52
A legjobb a finomìtatlan she vaj, azaz más nevén karitévaj.
2013. nov. 15. 13:01
Én az Aldiban vettem az Ombia testápolót. Nehéz is , sűrű is, jól hidratál, igaz nem bio és nem is natúr...
2013. nov. 15. 12:54
Ehh,nem ment át amit tegnap este írtam,szóval én a Szentendrei úton vettem, a Római lakótelep szélén,az Aquincumi HÉV megállóval szemben.De bent a lakótelepen is van egy üzlet,állítólag ott is elég jó áron van
2013. nov. 14. 11:59
Ha a fürdővíz klóros az is szárít(vízszűrő beszerelése),olívaolaj esetleg,én semmi testápolót nem használnék.
2013. nov. 14. 06:29
Sziasztok! Amennyiben Bp-en vannak ezek az üzletek, ahol ennyiért vannak shea vajak akkor el tudnátok árulni, hogy pontosan merre? Én egy Bécsi úti üzletbe mentem be. Arra nem nagyon van lehetőségem, hogy az összes bp-i ilyen jellegű boltot végig nézegessem hol és mi olcsóbb :)
2013. nov. 13. 22:00
huhh,az rablás,én 1350-ért vettem,de bazi lassan fogy,jó kiadós. Örülök ha találtál megoldást, remélem nem csak átmeneti lesz a javulás. A hosszútávú siker érdekében javaslom a vegyszermentes kozmetikumokat,megéri..
21. fagyii (válaszként erre: 20. - 5674644b5d)
2013. nov. 13. 16:16
Az elég durva ár... Én 1500ért vettem a 250ml-eset. Igaz, hogy nem mostanában, minimum 1 éve, vagy talán 1,5 is megvan. Viszont még mindig félig van a tégely, pedig sokat használom.
2013. nov. 13. 15:45
Köszönöm szépen a sok jó tanácsot. Nem vagyok ilyen bio életforma követő, de felkajtattam egy bioboltot, ahol 2300 ftért akartak nekem egy kis tégelynyi (talán 100 ml) eredeti organikus afrikai (már nem tudom melyik országból:)) shea vajat. Nos én megköszöntem és eljöttem szépen. Nagyon drágállottam, akár mennyire is csodaszer, nem az én pénztárcámra szabták. Így bementem egy DM-be és egy Balea Med típusú 250 ml-es testápolót vettem 700 ft-ért. Rá volt írva, extra száraz bőrre. Elég sűrű, tegnap este fel is avattam és ma már nem is akartam még szétvakarni magam :) Szóval ha valaki hasonló gondokkal küzd és nem tud többet szánni próbálja ki ezt.
2013. nov. 13. 13:18
Rengeteg benne a szintetikus glicerin, ami vízelvonó, és sajnos a hagyományos krémekbe azért teszik bele ilyen nagy koncentrációban, mert a mélyebb bőrrétegekből is a felszínre vonza a vizet, így a bőr időlegesen kisimul, hidratáltnak tűnik. Hosszú távon azonban szárazabb (vízhiányosabb) lesz, mint előtte.
2013. nov. 13. 09:24
D*ve, extra száraz bőrre. Véletlen kaptam, már épp tovább akartam ajándékozni, amikor próba cseresznye kipróbáltam, és pont jó lett nekem :)
17. fagyii (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2013. nov. 12. 18:33
Én azt ekcémára és pikkelysömörre használom, azokra tökéletes. :)
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Fagyii)
2013. nov. 12. 17:26
A shea vaj viszont nagyon jó, örülök, hogy ajánlod másoknak is!
15. fagyii (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2013. nov. 12. 17:23
Őszintén szólva én magam sosem próbáltam a Johnson's termékeit, sőt, még csak a cimkéjüket sem olvastam el. Viszont sok ismerősöm szereti, ajánlja, ezért mertem én is. Ha ezeket az infókat tudom, biztos nem tettem volna, sajnálom...
14. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - Oroszildi)
2013. nov. 12. 17:15

Így igaz! A Johnson's babafürdetőktől pl. nagyon sok ismerősöm kisbabájának lettek különböző bőrproblémái. Ha megnézzük az összetevőket, nem is csoda.... Megfizették a reklámot, aztán vettek kukába való szemetet, pedig a legjobbat szerették volna a piciknek, hittek a reklámoknak....

Viszont a többi (pl. a Gabi) sem marad el mögötte, nem szabad a reklámoknak hinni, mindig meg kell nézni, hogy mit tartalmaz az a termék (akármi is legyen - pl. sampon, tus/habfürdő, testápoló, arckrém, de még a mosószert/öblítőt, mosogatószert stb. is csak akkor vegyük meg, ha megnézzük, mit tartalmaz, mert bizony többet ártanak, mint használnak).

Már jó régen rákérdeztem itt a Hoxán, hogy miért árulnak olyan baba-termékeket, amikkel mérgezzük a babákat? egy nagyon kedves hozzászóló válasza megmaradt bennem: "Ne vedd meg a szemetet, ezek ilyen SZEMETEK" Minden a haszon, más nem számít. A sok samponreklám - olvastam egy reklám modell nyilatkozatát itt a neten, miszerint majd beszakad a háta, mire a sok póthajat felrakják/feltűzik a fejére.....


Eltértem a témától, bocs....

2013. nov. 12. 16:42
Johnson's-t én sem ajánlom
2013. nov. 12. 13:05

A finomítatlan shea vaj nagyon jó, még jobb, ha kevered különböző szintén fimonítatlan olajokkal (kókusz-, szőlőmag-, argán-, makadámiadió-, jojoba-, édesmandula stb. olajokkal. A kakaóvaj is nagyon jó még hozzá. Jó minőségű 100 %-os illóolajjal lehet illatosítani, bár a kókuszolajnak és a szűretlen kakaóvajnak isteni az illata...

Tehetsz bele rózsavizet, vagy narancsvirág-, búzavirág stb. vizet is, de akkor már emulgeálni kell.

A Johnson's termékeket felejtsd el, valami iszonyat az összetevőik...

A Manna termékek jók, de az áruk?! Sokkal olcsóbban jössz ki, ha magad kevered ki a krémjeidet, nem egy ördöngősség.

2013. nov. 11. 22:09
ha a sheavaj mellett döntesz,javaslom a finomítatlan változatát,az az igazi
10. fagyii
2013. nov. 11. 22:05
Ha biobolt nincs a közelben, gyógyszertárban is meg lehet nézni, van rá esély, hogy találsz.
9. oroszildi (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2013. nov. 11. 21:40
én mindenesetre drogériában nem láttam még. Bioboltba nézz el, ha van a közeletekben,vagy rendelheted a netről is
2013. nov. 11. 21:25

Piros Garnier

vagy a Himalaya tégelyes krémje

2013. nov. 11. 21:18
Shea vajat csak ilyen "zöld" bioboltokban szerezhető be vagy drogériákban is? Rákerestem most ez nem olyan, amit a közeli DM-be megvehetek, ahogy elnézem :)
2013. nov. 11. 21:17
és igyál sokat!!!
2013. nov. 11. 21:16
mannaszappanos testvajak közül valami? Shea vaj jó amúgy
2013. nov. 11. 21:15
100%-os shea vaj, esetleg Johnson's babaolaj.
2013. nov. 11. 21:13
Iszonyat száraz a bőröm, szétvakarom magam. Az itthoni testápolók kevésnek bizonyulnak (baba, aveo)
2013. nov. 11. 21:13
Alverde makadámdiós testvaj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook