Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől romlik egy két éves gyermek foga? fórum

Mitől romlik egy két éves gyermek foga? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 11. 09:20
Na, hát úgy is van, ahogy mondtam! Ma megkérték a fogászatra az időpontot, és mivel nem fáj a kicsinek, így rögtön január 13-ára kaptak is egy időpontot. Egyébként semmi mást nem mondtak! Gyalázat ez az egész!
28. manó2000 (válaszként erre: 27. - Ca8f748537)
2013. nov. 11. 09:15

Nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy szedjük a D vitamint, a 4 évesemnek is.


Te jó ég! 4,5 évesen fogváltás? Mondjuk én már semmin nem csodálkozom.

27. ca8f748537 (válaszként erre: 26. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 11. 06:22

Nekem azt mondta annak idején a gyermekorvos, hogy amikor bejön a csúnya idő, adjam neki, még 4 évesen is. Főleg, mert az enyém is elég rendesen válogat, nem eszik akármit.

A fognövekedés teljesen egyéni, van olyan 4.5 éves kisgyerek a környezetemben, aki már váltja az alsó metszőfogait.

26. 82eae0fd3e (válaszként erre: 20. - Ca8f748537)
2013. nov. 10. 22:41
D vitamint másfél éves koráig szedte, azóta nem kell. Ki is toltak rendesen szegény gyerekkel, tripla annyit kellett szednie, mint a többi kicsinek, 4-esével dúródtak is ki a kis fogai, most 2 évesen ott tart, hogy kint van a 20 foga, státuszvizsgálaton meg csak meredeztek a védőnő szemei, hogy ennyi foga egy 3 évesnek kell, hogy legyen.
2013. nov. 10. 22:10
De mindenképpen elkísérem őket a dokihoz, csak hétvége lévén mást nem tudtam tenni, csak itt kutakodni kicsit.
2013. nov. 10. 22:09
A fogorvosokkal nálunk az a baj, hogy ha van valami problémád, de nem fáj a fogad, akkor abszolút nem néznek meg, csak annyit mondanak, hogy rendszeresen mossunk fogat vagy ezt ne tegyük vagy ezt így csináljuk... de ha azt mondjuk, hogy fáj, akkor szintén nem vizsgálnak, hanem szinte berántanak a székbe és már ki is húzták, mielőtt bármit is tudtál volna mondani. És most nem viccelek, nálunk sajnos valóban így működik. Így vigyen el valaki egy ilyen kicsit bármelyik orvoshoz is. Mellesleg minden egyéb egészségügyi ellátás kész kínlódás, mert kivétel nélkül mind embertelen bunkó paraszt, vagy fizetsz egy valag pénzt és akkor talán szebben beszélnek veled.
23. sajert
2013. nov. 10. 17:58
Fogorvoshoz nem csak akkor lehet vinni, ha már fáj a foga...
22. sajert
2013. nov. 10. 17:58
Vigye el a barátnőd fogorvoshoz, ez a legjobb megoldás. Ott elmondanak mindent. Én félévente viszem a fiamat, megnézik.
21. Cippora (válaszként erre: 19. - Jeti)
2013. nov. 10. 17:17
Nem gondolom,hogy aki ezeket fogyasztja az alapból rossz fogú,míg a másik nem.A szájápolás betartásán túl a többi genetika,ez az én véleményem.Kifejezetten édes szájú vagyok,és mint írtam egy szuvas,tömött,húzott fogam sincsen.Xilitet nem fogyasztunk,mert hasmenésünk van tőle...
2013. nov. 10. 17:13
D vitaminpótlással hogy áll?
19. jeti (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. nov. 10. 17:08
A nádcukor, és a méz is rongálja a fogakat, ellenben a xilitről azt írják, h nem.
18. Cippora (válaszként erre: 17. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 10. 16:54
Úgy tudom ezek közül mindegyik fogyasztható,mert természetes növényből nyert cukrok.De a lányom most bio barna nádcukrot kap,és szereti.Vagy a jól bevált méz :)
17. 82eae0fd3e (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. nov. 10. 16:08
Cippora! Egyiket sem ismerem, ezek közül van olyan, amit egy 2 éves is fogyaszthat?
16. 82eae0fd3e (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. nov. 10. 16:06
csikó! mivel én nem használok édesítőt, így fogalmam sincs arról, hogy egyáltalán hányféle és milyen létezik! Egyébként meg nem az én gyerekemről van szó, amint az olvasható is, én csak segíteni próbálok másnak. Mivel hétvége van, orvos nyilván sehol nincs, így itt próbálok tapasztalatot és egy kis segítséget kérni, nem leugatást! A továbbiakban légyszíves kímélj meg a gondolataidtól, veled ellentétben mindenki más eddig normális hangnemben véleményezett! KÖSZÖNÖM!
15. Cippora (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2013. nov. 10. 15:59
Nyugalom,lehet nem mesterséges cuccot ért édesítő helyett hanem mondjuk fruktózt vagy xilitet,sztíviát.
14. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 10. 15:34

ha pár év alatt ki akarja nyírni a gyerekét, akkor jó



hogy a fenébe jut eszedbe édesítőszer egy gyerek számára???????

13. jeti (válaszként erre: 11. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 10. 14:51
Attól függ, milyen édesítőt, mesterségest semmiképpen nem adnék a gyerekemnek. De ha cukor nélkül is issza a gyerek, sztem nem hátrány, mivel a cukor nagyon egészségtelen.
2013. nov. 10. 14:33
Bár kóstoltam már a kisgyerek teáját, és hát borzasztó rossz. Szinte semmi cukor nincs benne, rettenetes így az íze.
2013. nov. 10. 14:31
Ha a teába édesítőt rak cukor helyett az jó?
10. jeti
2013. nov. 10. 14:29
Pl.édes üdítőktől, édes teától is, ha sokat fogyaszt ezekből.
2013. nov. 10. 14:08
De ez akkor is annyira szörnyű, hogy szegénykém 2 éves és tönkre fognak menni a fogai. Az anyukája pedig mindig mindenre odafigyel. Holnap beszélek vele, hátha együtt kitalálunk valamit. Esetleg ti tudtok valamit tanácsolni? Életvitel, fogápolás terén mit csináljanak máshogy?
2013. nov. 10. 13:00
Érdekes dolog, mert nekem is van egy nővérem, akinek sokkal hamarabb elkezdtek romlani a fogai, pedig tisztességesen mossa és nem eszik sokkal másabb ételeket, mint én, mégis nekem még mindig sokkal jobbak a fogaim. Ráadásul ő szült egy gyereket, akkor is tropára ment jó pár foga, én többet szültem, de "csak" kettő lyukadt ki. Szerintem örökölhetett rossz fogakat.
2013. nov. 10. 12:55
Kicsiknek nem sok választás van fogkrém terén, esetleg tudnátok ajánlani, ami jó lehet?
2013. nov. 10. 12:53
Érdekes. A tesómnak az összes foga rohad, két évvel idősebb nálam. Azt mondta neki a fogorvosa, hogy ezt nem örökli az ember. Szerintem sem, mert nekem egy rossz fogam sincs, és majdnem egyidősek vagyunk.
5. Babika93 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 10. 12:51

Nem tudom ilyen kicsi korban, tejfogakról szednek-e fogkövet, de megkéne nézetni gyermekfogorvossal... Amúgy a fogkő nagyon alattomos, mindent tönkretesz, nekem is mindig le kellett szedetni kicsi koromtól kezdve...

Ha pestiek tudom ajánlani Györfi Adriennet, én rá esküszöm!

2013. nov. 10. 12:48
A genetikát nem tudom, hogy örökölhette-e valakitől, azt viszont tudom, hogy borzalmasan rossz evő a kicsi, alig eszik valamit, azt is úgy erőszakolják bele, mert egyébként egész nap el lenne evés nélkül. Zöldséget, gyümölcsöt abszolút nem hajlandó enni. Vissza lehet ezt még valahogy fordítani? Mit kellene tenni, hogy először is egyen rendesen és hogyan lehetne helyrehozni a fogait?
3. Cippora (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. nov. 10. 12:48
Genetika az egész.Én naponta 1-2-szer megmosom,mégis szépek a fogaim,se tömött,se húzott,más meg használ szájvízen át fogselyemig mindent,és mégis rohadnak a fogai.
2013. nov. 10. 12:43

kezdődő szuvasodás

egyrészt genetika, másrészt táplálkozás

2013. nov. 10. 12:39
Egyik barátnőm kisfia sokat van nálunk és feltűnt, hogy kicsit el vannak színeződve a fogai közvetlen az ínynél, de inkább belül és elöl mind a két metszőfogán találtam keresztben 1-1 hajszálvékony repedés szerű csíkot. A kisfiúnak az anyukája rendszeresen mossa a fogait és édesség téren sincs eleresztve, ebben teljesen biztos vagyok. A kisfiú 2 éves! Mitől lehetnek ezek a problémák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook