Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Madaras Tesco, ilyen emberek védik a biztonságot? fórum

Madaras Tesco, ilyen emberek védik a biztonságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. dafke (válaszként erre: 64. - Alidamolnar)
2013. dec. 7. 08:09

Ezt már én is megcsináltam. Ha már egyszer ott tátja a száját, akkor segítsen. Dm-r.ssmannosok szoktak bámulászni, követni. De azért segítenek is, ha megkéred őket.

Visszatérve az eredeti témához: én azt a kérdést is feltenném a tanárnőnek, hogy miért abból indult, ki, hogy a gyerek bűnös? ("Eltüntetted a bizonyítékot?") Adott erre bármilyen okot a gyerekem?

Én is kiverném a balhét mind az áruházban, mind az iskola előtt, viszont sajnos igazán meglepődni nem tudnék. Én magam is tapasztaltam, hogy tényleg sok szekus a frusztrációját levezetni választotta ezt a szakmát és pedagógus is kevés van már... olyan igazi... a sok tanár között. :/

73. syria (válaszként erre: 72. - Ca728c0145)
2013. nov. 12. 17:49
Mint annyi mást. :)
72. ca728c0145 (válaszként erre: 70. - Syria)
2013. nov. 11. 22:46
Ezt is hasonlóan gondoljuk!:)
71. Ata06
2013. nov. 11. 22:26

Szabrina!

Végül intéztél valamit? Bent voltál a tanárnőnél?

70. syria (válaszként erre: 66. - Beu23)
2013. nov. 11. 16:41

De csak némileg!

Ismerek nem egy diplomás kőbunkót, de iskolázatlan, kifogástan úriembert is.

2013. nov. 10. 20:36

Megmotozta?! Ott a kijáratnál?!

Ez beteg és perverz.

2013. nov. 10. 19:50

Szerintem meg ezt tök felesleges elkezdeni, hogy "biztosan a gyerek nem mondott igazat", stb...

Az én lányom ofőjéről is simán el tudnám képzelni, harmincas fiatal nő, tyúk eszével, ultra-liberális szemléletével....a macskámat nem bíznám rá, ha belegondolok. Ő is valszeg távolról nézte volna.

67. haaeen
2013. nov. 10. 19:17
en nagyon nehezen tudom elkepzelni, hogy a tanito neni kintrol leselkedik, es nem erdekli, hogy mi a helyzet a rabizott gyerekkel es a biztonsagi orrel :S nekem ez valahogy nem eletszeru...
66. Beu23 (válaszként erre: 65. - F6390e6b9b)
2013. nov. 10. 19:03
de azért az iskolázottság némileg összefügg az intelligenciával valljuk be.
65. f6390e6b9b (válaszként erre: 63. - 56ca57f777)
2013. nov. 10. 17:53
Tény,hogy vannak köztük bunkók,de én nem is erre gondoltam,hanem az iskolázottságukra.
64. alidamolnar (válaszként erre: 61. - Beu23)
2013. nov. 10. 17:46
Én is voltam már így, dm-ben jött, és követett. Fiatal anyuka voltam, gyerek rajtam kenguruban. Nézem a polcot hosszasan, ő meg bámul, leáll mögöttem, vár. Erre megkértem, hogy segítsen nekem ilyen és ilyen gyógyteát találni. Meglepődött a fószer, de segített, buzgón olvasgatta az összetevőket:))
63. 56ca57f777 (válaszként erre: 62. - F6390e6b9b)
2013. nov. 10. 17:04
Nem lennének lenézve, ha nem adnának rá okot oly sokan! Hidd el, ha normálisan végeznék a munkájukat, egy rossz szót se mondana rájuk senki.De sajnos, a nagytöbbségük primitív bunkó!!! (Mondom én, aki szintén dolgoztam ebben a szakmában) :)
62. f6390e6b9b (válaszként erre: 61. - Beu23)
2013. nov. 10. 10:58
És miből gondolod hogy 8 osztálya van??Nem egy és nem is kettő diplomás van köztük.Nekem pl.több szakmám is van plusz ez is.Azért nem kellene őket ennyire lenézni!
61. Beu23
2013. nov. 10. 10:53
Sajnálatos eset. de nem csak az ottani biztiőrnek mondott valakik, hanem dm, rossmann, ahol bemész, és követ. tök jol fel vagy öltözve ki nem nézném saját magamból, hogy lopnék, mert miért is tenném mikor megtudom venni. szóval jön és követ nézi hogy mit nézek. hát takarodjon már. én ha egy ilyen eset történt volna persze ez talpraesettség kérdése meg nagy pofa kérdés, ami van nekem bővem. szóval ha ez történt volna velem, úgy leugattam volna a 8 osztályos fejét mint annak a rendje sőt még a főnökét is hivattam volna illetve megkockáztatnám, hogy becsületsértésért vagy rágalmazásért feljelentem, amiért mindenki előtt motozott meg.
2013. nov. 10. 10:32
Sajnos egy némelyik tanárnő ilyen,munkára,gyerekhez alkalmatlan.Én is biztos mindjárt elbeszélgetnék vele,vagy a dirivel.Itt is van felsőbb hatóság ahol panaszt lehet tenni.A bíztonsági őrnek az megy el aki máshova alkalmatlan.Felénk mikor megnyílt a TE....az őrök lopták szét.A viselkedésük alapján azt érik el,hogy oda nem megy a vásárló.Van hogy végig kiséri az embert a boltban,mást nem tud,de legalább ne feltűnően csinálná.A tanárok,az óvonőkkel karöltve nem vállalják el amit mondtak.Mikor le kell írni,akkor pont az ellenkezőt teszik,minden nagyon jó,minden nagyon szép.Van tapasztalatom róla,előttem ezek nem emberek,egy nagy nullák.!
59. salabakter (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 10. 10:15
Nem tehette volna meg!!Csak,és kizárólag egy azt a célt szolgáló helyiségben motozhat,nem nyilvánosan,s nem gyereket.
58. andi6020 (válaszként erre: 34. - Szabrina30)
2013. nov. 10. 09:49

Belegondoltam. Többször is.

Nem értem ennyire miért vagy felháborodva.

57. d6c8b265ad (válaszként erre: 56. - F6390e6b9b)
2013. nov. 10. 09:20
Igen. Már látom is lelki szemeim előtt. :DDD
56. f6390e6b9b (válaszként erre: 55. - D6c8b265ad)
2013. nov. 10. 09:11
Vannak olyan csajok is köztük,hogy a 2 kiló 20 dekájával egy pillanat alatt a földre teper anélkül,hogy a paciens meg tudna szólalni!
55. d6c8b265ad (válaszként erre: 54. - 103cacdfd2)
2013. nov. 10. 09:08

Én megőriztem, csak az emberke nem tudta elolvasni. :DDD Tehát kötelesség kipipálva. :P

Sőt, én hetente ürítem csak a pénztárcámat a megőrzött blokkoktól, remélve, hátha tud olvasni aki elcsíp a kapuban :DDD

Szoktam mosolyogni, mikor a 2kiló 20 dekás kislány, odaáll a pénztárnál mellém, lesi mit pakolok el.

Belegondolok, hogy úristen! Szegény mellett elmegyek, elviszi a huzat... :DDD

2013. nov. 10. 08:56

A kedves vasarlonak pedig kotelessege megorizni a blokkot egeszen addig, mig el nem hagyja az aruhaz teruletet. Azonbelul megkerheto, hogy igazolja az altala elvitt aru kifizeteset.

Elso a kotelesseg, csak utana kovetkezik a jog!

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Anyuccci)
2013. nov. 10. 08:41

Szerintem minden szakmában vannak, akik kisebbségi komplexummal élnek, ezt így nem lehet kihegyezni a biztonsági őrökre.


Én mennyit kaptam azért itt, mert azt mondtam az egészségügyben dolgozókra, hogy közönségesek. Pedig igaz. A "humoruk" csak szexuális témára terjed ki, kelletik magukat mindenkinek, stb...

2013. nov. 10. 08:37
A q eletbe! Itt mar mindenki pedofil meg hlye???
2013. nov. 10. 08:35

Én is dolgoztam kereskedelemben egy pár évet és azt tapasztaltam hogy általában az megy biztonsági őrnek akinek kissebségi komplexusa van,meg akarja mutatni hogy ő mekkora ember,közben meg egy nagy nulla...tisztelet a kivételnek!

Valószínűleg kinézték a fiadat hogy na jól megszívatjuk és azért csinálták.Azt megteheti hogy a gyanús alakokat kihívja,kivezeti egy külön helyiségbe,ilyen minden boltban van és ott de csakis ott kipakoltatja a zsebeit.Motozni nem motozhat!

Ezt jelezheted az Auchannak,bár őszintén szólva szerintem senki sem fog foglalkozni az üggyel.Volt hogy velem eladó beszélt olyan hangon hogy csak lestem szóltam a főnökének és elintézte annyival hogy majd beszél vele...valószínűleg el is felejtette...

A tanárt viszont az igazgató előtt elkapnám.

Ha van aki látta is azt hogy nem tett semmit azt is hívnám!

Egy gyerekekkel foglalkozó személynek empatikusnak kell lennie!Mindig ki kell állnia a gyermekek mellett!Védenie kell a jogaikat,mert ők erre még nem képesek!

Szóval kapd el és adjál Neki rendesen!

2013. nov. 10. 08:23

Ancsa a 46-os válaszban jól írja! Hozzá sem érhet az emberhez.


Velem is megtörtént már hasonló eset az Auchanban. Bunkók voltak, ott volt 3-4 pasi és kipakoltatták a táskám, persze sehol semmi... No comment... Sírva mentem át a munkahelyemre (már huszonéves voltam), mert nem értettem, miért kell ilyen szintem megalázni valakit!


Szerencsére a munkahelyemen lévő biztonságiőrökkel jóban voltam, elmeséltem nekik, egyből áttelefonált, hogy mit képzelnek, később át is ment helyrerakni a fejeket... Szóval innen is üzenem, hogy azért vannak, akik nagyon jól végzik a munkájukat, nem szabad általánosítani.

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 10. 07:47

A biztonsági őrnek nem lehet mindent megtennie és nem az életkor miatt, hanem azért, mert nincs hozzá "jogosítványa". Az oktatáson elmondják nekik, hogy mit tehetnek. Ha jól tudom, akkor a motozás sincs benne.


Én azt mondom, hogy a fórumindító örülhet, hogy a gyereket nem kísérte el a biztonsági őr valami raktárba, stb.


Egyébként velünk is megteszik ezt. Rengetegszer látom, hogy a biztonsági őr elkéri a blokkot és átnézi a vásárolt cuccot.


Én annyira nem értem a felháborodás okát. Egy 13 éves gyerek gyerek akár egyedül is vásárolhat ezt-azt, és akkor is megtörténhet vele ugyan ez, és ebben az esetben nem lenne tanárnéni, akire rálehetne mutatni. Akkor vajon ki lenne az akin el kellene verni a port?


A gyereket fel kell készíteni az ilyen helyzetekre és ez a szülő feladata, hiszen jellemzően nem a tanárnéninek vásárol a gyerek. Blokk legyen nála, és mutassa meg a vásárolt cuccot.

48. d6c8b265ad (válaszként erre: 47. - Szimba)
2013. nov. 10. 07:41

Mint írtam, komolyabb eljárást nem kértem, de mehettem volna tovább.

Az eredmény annyi, hogy küldött egy levelet a fogyasztóvédelem, hogy megkereste az adott üzletközpontot, azon belül a szolgálatot teljesítő biztonsági céget, és figyelmeztetésben részesítette, mivel a jegyzőkönyv alapján jogos volt a panaszom.

A biztonsági cég is küldött levelet, amiben sérelmezték, hogy panaszommal, jogorvoslati szervhez fordultam, de azért elnézést kérnek.

47. szimba (válaszként erre: 44. - D6c8b265ad)
2013. nov. 10. 07:30
És lett valami eredménye?
2013. nov. 10. 07:18

Először is!A vagyonőr nem hatóság,így nem áll joghatóságában motozni!Ilyen esetben rendőrt hív és ő motozhat csak!A zsebeit kipakoltathatja,de csak egy elkülönített helyiségben ahol az emberi jogai nem sérülnek.Tehát hibázott az őr,méghozzá nagyot!

A tanárral pedig hétfőn reggel beszélnék!

45. 56ca57f777 (válaszként erre: 44. - D6c8b265ad)
2013. nov. 10. 07:15
Nagyon jól csináltad!!! Ha mindenki szót emelne, nem lenne ennyi képzetlen, buta biztonsági őr...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook