Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen okai lehetnek annak, ha (magához képest) aluszékonyabb egy 10 hónapos csecsemő? fórum

Milyen okai lehetnek annak, ha (magához képest) aluszékonyabb egy 10 hónapos csecsemő? (tudásbázis kérdés)


19. ipi (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2008. márc. 25. 11:16
Szivi. Egy hétig kúraszerűen érdemes csinálni. Aztán ahogy jól esik, a sok vas nem hiszem, hogy gondot okozna :-)
2008. márc. 25. 11:12

Front...

A gyerekek ugyanolyan érzékenyek mint mi felnőttek.

17. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Ipi)
2008. márc. 25. 11:06
Ez nagyon érdekes, még sosem hallottam, bár igaz, hogy a terhesség alatt pl. elég sokszor ettem mákos dolgokat..:)) Köszi, kipróbálom!
16. ipi
2008. márc. 25. 10:56

Sziasztok, nagyon FONTOS:

vashiány pótlására, a mama, vagy nagyobb gyermekecske is szedheti: darált mákot egy kis mézzel összekeversz, és egy evőkanállal/teáskanállal, naponta egyet tessék megenni. (Ha valaki gyanakodna, lehet vérvétellel ellenőrztetni a vér vasképletében a változást, előtte és utána.) Nagyon hatásos, ezt egy természetgógyásztól tudom :-) de hát magunktól is sejtjük sztem :-))) Én is vashiányos vagyok, de kívánom is a mákosat :-)

15. Dorka29 (válaszként erre: 12. - D88030a7e1)
2008. márc. 25. 10:53

A kislányom a kezdetektől elég rapszodikusan alszik, kb. 1.5-2 havonta hirtelen meg szokott változni az alvásigénye, hol több, hol kevesebb. pl: két hónapos korában szinte semmit nem aludt napközben (3x1/2órát), aztán 3 hónaposan meg 3x2 1/2 órát, stb)

A mozgásfejlődés is mindig lendít az alvásán, ha többet mozog, akkor többet is alszik, de 4-5 órát egyhuzamban napközben soha nem aludt, csak éjjel.

Éjszakai alvás most 20- 7.30-ig és általában egyszer még kel szopni, többnyire 5 óra magasságában.

14. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Mokka78)
2008. márc. 25. 10:49
Maltofer Fol-t szedek, abban vas+folsav is van, csokiízű rágótabletta.
13. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Ipi)
2008. márc. 25. 10:48

Az össz alvásideje nem változott nagy mértékben, csak gyakrabban, aludt rövidebb ideig.Inkább az (volt) furcsa, hogy szinte egyik pillanatról a másikra beájult, mint ahogy egészen pici, pár hetes korában.

Úgy néz ki, hogy javult a helyzet.

Lehet, hogy tényleg front, meg alvás-idő változás. És gyanítom, hogy talán vas-vagy B vitamin hiány, ami az étvágytalanságot is okozza. Ez szintén javult, amióta én szedem a vasat meg a B vitamint. (Persze kérek egy vérvételt is.)


Nem tudjátok véletlenül, hogy a vérvizsgálatnál attól még kimutathatóak olyan értékek, amik vashiányra utalnka, ha közben az anyatejen keresztül most megint kap vasat?

2008. márc. 25. 09:39

Szia! Előtte nem aludt sokat? Mert az én kisfiam például alapból egy lustika. 4 éves kóráig aludt napközben 4- 5 órát is , este pedig 8-9 körül elaludt és reggelente is úgy kellett mindig kirobbantani az ágyból. Most 5 és fél, egy kicsit javult a helyzet, mert már napközben nem alszik, de szerintem vannak ilyen gyerekek.

Viszont ha hirtelen változott, akkor lehet hogy tényleg betegség van a háttérben.

2008. márc. 24. 20:45
AZ én fiam is sokat aludt kicsinek, én adtam neki folsavat egy darabig! Én nem bírtam a vasat szedni!
10. ipi (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. márc. 24. 19:18
Sztem náluk még nincsen. Egyébként mennyit alszik most és mennyi a régi alvásideje, amihez viszonyítod?
9. Dorka29 (válaszként erre: 6. - Ipi)
2008. márc. 21. 19:03

Ilyesmi szerencsére nem történt.

De egyetértek azzal, amit írsz, hogy csak úgy nem kéne, hogy előforduljon.


Mit gondoltok csecsemőknél is létezik tavaszi fáradtság? Vagy ez baromság?..

8. Dorka29 (válaszként erre: 3. - Süngombóc)
2008. márc. 21. 19:01
Természetesen voltam már vele az orvosnál a tanácsadáson, de nem mondott semmit. Ráadásul én rákérdeztem a vashiányra, de csak a kérésemre írt fel vasat, csak úgy, vérvizsgálat nélkül..Még nem váltottam ki, inkább azt csinálom, amit Te is írtál, én szedek vasat, így az anyatejen keresztül neki is jut.
2008. márc. 21. 13:25
Nálunk meg épp hogy keveset alszik a kislányom.8 hónapos,délelőtt alszik 1 órát,meg délben.És ennyi.De ez szerintem nem baj.Én sem vagyok egy nagy alvós.
6. ipi
2008. márc. 21. 13:07

Nekem drasztikusabb dolog jutott eszembe: ha beütik a fejüket, agyrázkódás jele is lehet, de ha ti nem jártatok így, akkor ez kizárva.

Viszont azonnal beszélj az orvossal, mert sztem ez nem szokott csak úgy előfordulni!!!!!

5. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Dorka29)
2008. márc. 21. 12:27
A babák a frontváltozáskor is aluszékonyabbak.
2008. márc. 21. 12:10
tényleg menj el vele orvoshoz, lehet kezdődő betegség jele is.
2008. márc. 21. 10:46

Az én babám csak 2 hónapos,de nála pl.vashiány okozta az aluszékonyságot,amiböl következett,hogy evés kötben elaludt,ezért keveset tudott enni.

A vas tablettát nekem kellett szednem,így az anyatajjel együtt jutott a picinek.Látványos volt az eredmény!De más vitamin hiánya is okozhatja.Egy vérvizsgábol esetleg kimutatható,hogy mire lenne szüksége a babának.Kérd a gyerekorvost,hogy csináltasson vizsgálatot.Ez a legegyszerübb módja és hamar kiderül.

2008. márc. 21. 10:26
A kislányom mostanában nagyon rosszul eszik ráadásul sokkal többet is alszik, mint eddig. Arra lennék kíváncsi, hogy más is tapasztalt-e ilyesmit, és ha igen, akkor nálatok mi volt az oka. Előre is köszi.
2008. márc. 21. 10:24
Milyen okai lehetnek annak, ha (magához képest) aluszékonyabb egy 10 hónapos csecsemő:

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook