Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem mehetünk oviba, pedig a munkahelyemen visszavárnak fórum

Nem mehetünk oviba, pedig a munkahelyemen visszavárnak (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 11. 05:17
Jött egy hír tegnapelőtt .. 99%-ra vegyem,hogy a gyerek ide fog oviba járni :) :) :) Csak az a baj hogy ott az az 1% ... Mindenesetre nem veszem még túl komolyan a választ
2013. dec. 5. 11:53

Igen, én is attól tartottam, hogy emiatt az ovis cirkusz miatt nem tudsz kezdeni a munkahelyeden.

Akkor én is elégedetlen lennék a helyedben, mert az már a családi kasszát is érintené- ezért is kérdezgettem, hogy mi újság.


Most ismét értetlenkedek: hogyhogy lehet még valami és várj? Mire? Ha van egy jegyzői határozatod, hogy NEM vezsik fel a kicsit (sajnos), akkor még mire kellene várni?

Csak nehogy megint hitegetés legyen.

Ha bárki beígér valamit, ragaszkodj az írásbeliséghez- lehet ezt úgy is kérni (finoman, udvariasan, elegánsan), hogy ne támadásnak élje meg a másik fél.

Sok sikert, továbbra is érdekel a sorsotok.

Szép napot.

51. Judmi21 (válaszként erre: 50. - Chiara77)
2013. dec. 5. 11:50
Na ma kaptam egy újabb választ,hogy várjak még lehet lesz belőle valami! (reménykedem) Családon belül nem tudjuk megoldani ... A szüleim fiatalok még és műszakolnak a párom hajnalba megy késő délután jön,az ő családjára nem lehet számítnai ... Nem tudom mi lesz ... A végén majd azon "nevetnék" ha beköpnék a munkahelyemen hogy ááá még sem kell még jönni ... Na akkor lesz szívás,és megcsináltam a nagy kabarét
2013. dec. 3. 09:19

Hát nagyon sajnálom, hogy nem vették fel végül a kicsidet oviba.

Most mi lesz vele?

Mit reagált erre az az ismerős óvodavezető, aki ezt neked beígérte? Azért a jegyzői határozatot mindenképpen megmutatnám neki személyesen és jól elbeszélgetnék vele. Ő mit ajánl erre az élethelyzetre?


Fogsz tudni menni dolgozni?

Viszed magaddal a kicsit vagy családon belül próbáljátok megoldani?


Szép napot.

2013. dec. 3. 04:59
Jegyző úr azt mondta,nem tudja átírni a törvényt,szóval nem mehetünk a lakóhelyünkön lévő oviba!
2013. nov. 14. 11:29
Még a jegyzőtől várjuk a pontos választ és ha minden összejön a határozatot. Meg írom mi lett majd a vége,csak sajnos elég lassan halad az ügy :( :(
47. Chiara77 (válaszként erre: 46. - Evamaria0803)
2013. nov. 12. 15:02

Kedves Éva,


nem várom el.

Ezt egy szóval sem írtam- és ki sem oktattam senkit sem.

Egyszerűen leírtam, hogy az is egy LEHETŐSÉG, hogy viszi magával a munkahelye szerinti településre vagy a közeli városba legalább átmenetileg. Az, hogy mi a gyermek érdeke, majd a kérdező eldönti- mi így nehezen tudjuk megtenni (nekem pedig nem is célom- lehet, hogy épp az utazás áll érdekében, lehet, hogy nem)


A kérdező felvetett egy problémát és úgy hiszem, hogy ez is egy válaszlehetőség, amit érdemes körbejárni és elgondolkodni rajta minden anyagi, időbeni és kényelmi szempontjával együtt.


Abban sajnos nincs igazad, hogy fel KELL venniük a kérdező gyermkemekét, ismét hivatkoznék a közoktatási törvényre- nem tanköteleskorú a jelenlegi szabályok szerint.

Ha az lenne, nem állna fenn a probléma, amit az édesanya kiírt.


Egyébként halkan jegyzem meg, hogy Budapesten is 10 km simán megvan szinte minden kerület között (kivéve a legkisebb belvárosiakat, 5,7 talán)- attól, hogy ez beépített rész, kilométerben még ugyanúgy mérhető távolság :) Szinte fel sem tűnik, de én is 13 km-rel odébb járok dolgozni és a kisfiam is 10 km-rel odébb oviba. Azért nagy általánosságban vidéken is 10-15 km-en belül elő szokott fordulni egy másik település (és itt most ne a dél-alföldi tanyavilgáot vegyük etalonnak :)


Igen, több gyermekintézmény van, valamint nagyobb népesség is :)


Szép napot azért neked, bár én ezt "nem várom el" :)))


Kérdező: mi történt azóta? Sikerült valamit intézni?

Szép napot.

46. evamaria0803 (válaszként erre: 43. - Chiara77)
2013. nov. 10. 14:00

Azért ne keveredjünk el. Budapest, az Budapest, valamivel több gyermekintézménnyel. Itt egy-két kerület nincs túl távol egymástól. Vidéken csak kicsit más a helyzet, kevesebb intézmény, nagyobb távolságok. Nem biztos, hogy a gyermek érdekében állna az utaztatás.

Te meg tudod tenni, örülj neki. Mástól viszont ne várd el. Egyébként pedig a körzeti óvodába fel kell venni az oda tartozó gyermeket.

45. Judmi21 (válaszként erre: 43. - Chiara77)
2013. nov. 8. 12:43
Köszönöm a válaszodat,örülök hogy írtál. Még egy vmi ... Én a gyerekemet "rághatom" ide oda,a többi meg nem ? Szóval érted ... Most is olyan gyerekek mennek januártól,akik nem itt laknak a szülei meg otthon ülnek (szó szerint). Közeli falvakban lakunk ismeri az ember a másik a szomszédos faluban ...:( Mindenesetre a válsz bíztató volt,az ismerős azt mondta,hogy bármennyi idős is a kisfiam ő lesz az első,nem az aki nem ott lakik ... Azt mondta majd szelektáljanak a külsősökből.
44. Judmi21 (válaszként erre: 43. - Chiara77)
2013. nov. 8. 12:40
A vezető a családunk barátja,de nem ő utasított el,hanem a tagóvoda vezető ezért mentem eggyel feljebb az ismerőshöz,ő a nagy főnök
2013. nov. 8. 10:29

Szia Judmi,


nagyon sajnálom a helyzeted, én is kisgyermekes édesanya vagyok.


Per pillanat (tehát nem a következőnevelési évre vonatkozó 3 éves korhatárról beszélek)- az óvodába KÖTELEZŐEN felvenni kizárólag a tanköteles korú, vagyis 5. életévét betöltött (!!!) éves gyermeket kell akkor és csak akkor, ha körzetes.


Bárki bármit mond, a mai napon ez a hatályos rendelkezés.


Ezzel együtt természetesen joggal számíthatsz az ellátásra, ha ezt neked az intézmény vezetője (szerintem jó felelőtlenül) megígérte. Annyiban én téged is felelősnek tartalak a kialakult helyzetért, hogy nem kérted ÍRÁSBAN az óvodavezető barátnődtől ezt az ígérvényt (okosan pl. lehetett volna arra hovatkozva is kérni, hogy a munkáltatód is szeretne biztos lenni abban, ogy a gyerek x. naptól ellátásban részesül, te le akarod mondani a gyest stb.- így a jó baráti kapcsolat sem sérült volna, de most lenne valami a kezedben)


Amit én a helyedben tennék az az, hogy LEÍRNÁM mindenképpen a jelenlegi helyzetet az intézményvezetőnek (akkor is, ha a barátnőd, mert kell, hogy a korábban megbeszélteknek is nyoma legyen). Csatolj hozzá 2 munkáltatóit (illetve részedről elég egy nyilatkozat, hogy mikortól vesznek vissza) és írásban kérd arra, hogy a jogszabályi határidőn belül szíveskedjék a döntésről írásban értesíteni. A jogorvoslatnak is az írásbeliség az alapja- enélkül nem is értem, hogy a jegyző miért állna szóba veletek, hacska nem panasznapot tart.


Emellett ha valóban a vezető barátnőd szúrta el (márpedig igen, ha beígért valamit, most pedig nem tudja biztosítani)- akkor szóban szépen megkérném arra, hogy sürgősen oldja meg a helyzetet. Ugye pontosan tudja, hogy mennyire fontos a családi kasszában az a bevétel, amit a leendő munkáddal tudsz megkeresni?


Ha egyébként az intézményvezető ÍRÁSBAN elutasítja a felvételi kérelmedet, akkor valóban fellebbezhetsz a fenntartóhoz, vagyis a települési önkormányzatod jegyzőjéhez. (a jogszabály kötelező válaszadási határidőt ír elő- így ha ezt nem teszi meg...)


Viszont ebben az esetben a jegyzői válasz is lehet simán elutasítás teljesen jogosan, hiszen a mai napi jogszabályok alapján a gyermeked NEM tanköteles korú, tehát a férőhelyek függvényében döntenek, ami pedig per pillanat nincs.


Az sajnos az ügyed szempontjából teljesen irreleváns, hogy a már rendszerben lévő gyermekek hol laknak és valóban körzetesek-e. Ha bekerültek valamikor (mert akkor esetleg volt hely és az önkormányzatnak van arról helyi rendelete, hogy ilyen esetekben a nem körzetesek felvétele is lehetséges)- akkor ezen visszamenőleg azoknak a gyerekeknek a sérelmére változtatni nem lehet.

Nem fogja senki az x hónapja vagy éve odajáró városi gyerekeket elküldeni csak azért, hogy neked legyen helyed. Nem kellemes, de ez így van. Éppen ezért szerintem nem jó plitika ezzel érvelni a jegyzőnél sem (és nem is elegáns, nagyon nem).


Az intézménynek van egy működési engedélye (jó esetben kifüggesztve egy faliújságra bent), de az intézményvezető barátnőnek fejből kell tudnia, hogy hány főre, hány gyermekre kaptak engedélyt.

Nézzétek meg, hogy mennyi a tényleges (!) létszám (vagyis hány fő az, aki után a normatívát lehívják- ez nem feltétlenül egyezik az odajáró gyerekek "darabszámával"- neki ezt pontosan tudnia kell).

Majd nézzétek meg a helyi rendeletben (interneten is fent lehet, ha van honlapja a településnek)- vagy az önkormányzatnál bármikor beletekinthetsz vagy a jegyzői irodán), hogy milyen esetekben és hány %-os férőhelytúllépés lehetséges. Ha a rendeletetek ilyen kitételt nem tartalmaz, akkor keresd meg a területileg illetékes államkincstár intézményfinanszírozási osztályát, lesz referense a ti körzeteteknek, a ti óvodátoknak (valakihez tartozik)- és ő fog segíteni.

Ha írásban is meglesz, hogy x%-kal túl lehet lépni időszakosan (!) az engedélyezett létszámot, akkor van esélyed, hogy felvehetik.

De még egyszer hangsúlyoznám, hogy nem kötelező, hanem méltányosságon alapuló opció, de legalább valamivel jogszerűen tudod indokolni a kérésed, mert a szóban beígért felvételnél azért ez mindenképpen konkrétabb.


Amin én még elgondolkodnék: a közeli másik településen nézni férőhelyet ideiglenesen (akár úgy is, hogy valaki a családból hozza-viszi a kicsit minden nap). Bár én budapesti vagyok, én is több kilométerrel arrébb, egy másik kerület (magán)ovijába hordom a kisfiamat és még messzebb dolgozom.

Mindent meg lehet oldani, csak esetleg nézz körül, hogy a legkényelmesebb megoldáson túl még milyen más megoldások jöhetnek szóba átmenetileg.


Én bizony pár hónapig vállalnám a kitérőt a gyermekem miatt, ha mindenképpen menni kell dolgozni.

(és nagyon-nagyon határozottan számon kérném a kedves felelőtlen intézményvezető barátnőt és napi szinten a "nyakára járnék", hogy mit intézett, ha már megígérte).


minden jót, majd írd meg, hogy mi lett.

42. Judmi21 (válaszként erre: 41. - Cserebogár8)
2013. nov. 8. 08:34
Így gondolja a vezetőnk is :)
2013. nov. 7. 15:11
2,5 évesen fel kell venni, ha a szülő munkába áll és a gyerek szobatiszta. Persze a helyhiány az szokott gond lenni. Május végi évzáró után a nagycsoportosok közül többen már "kimaradnak" szerintem kis jóindulattal meg lehet oldani 3 hónapot. Persze ez az én véleményem, 35 éves óvodai múlttal.
2013. nov. 7. 14:11
Beszéltem telefonon a vezetővel,a jegyzőhöz fordul :) A vezető óvónő teljesen mértékben mellettem áll (a család barátja amúgy) és megpróbál vmit intézni. most már csak választ várok.
39. Judmi21 (válaszként erre: 38. - Zebra25)
2013. nov. 7. 12:29
Jövőhéten megyek hozzá
38. Zebra25 (válaszként erre: 37. - Judmi21)
2013. nov. 7. 12:26
Én bemennék az óvodavezetőhöz, hogy találjon ki addigra már valamit. Ha ez a körzeti ovitok, akkor nincs mese.
37. Judmi21 (válaszként erre: 36. - Zebra25)
2013. nov. 7. 12:23
Márciusban lesz 2,5 éves és én is akkor mennék,márciusban kezdenék,előtte szoktatgatni kellene ... elvileg nincs hely a helyieknek
2013. nov. 7. 12:21
Mikor akarod a melót kedzeni? nem azért nem veszik be, mert még kicsi?
2013. nov. 7. 12:08
Ezt kerestem ... Vmelyik nap hallottam róla este a kocsiban a rádióban :)
2013. nov. 7. 12:07

Keresd ki a köznevelési törvény vonatkozó részét.

Akár az óvódavezetővel való beszélgetésnél, akár a fellebbezésnél sokat jelent, ha ebből idézel...

2013. nov. 7. 12:04
32. evamaria0803 (válaszként erre: 27. - 39dbe380da)
2013. nov. 7. 12:02
Lehet, hogy köze nincs hozzá, de a körzeti óvoda arra való, hogy a környéki gyerekeket fogadja!
31. Judmi21 (válaszként erre: 27. - 39dbe380da)
2013. nov. 7. 11:56
Íme egy "okos" megint ... Ez a fórum nem tud kötekedő emberek miatt létezni!
30. szafaripók (válaszként erre: 27. - 39dbe380da)
2013. nov. 7. 11:54
Ez nem teljesen igaz. Ha ő a körzetbe tartozik, van köze hozzá, ha más nem körzetbe tartozó miatt az ő gyerekét nem veszik fel...
29. 39dbe380da (válaszként erre: 27. - 39dbe380da)
2013. nov. 7. 11:54
jav. közöd
28. szafaripók (válaszként erre: 24. - Evamaria0803)
2013. nov. 7. 11:54
Felvehetik, mi is úgy kezdtünk.
27. 39dbe380da (válaszként erre: 23. - Judmi21)
2013. nov. 7. 11:54
A világon semmi közös hozzá, hogy ki miért, honnan jár abba az oviba.
26. szafaripók (válaszként erre: 23. - Judmi21)
2013. nov. 7. 11:53

Első körben beszélj az óvodavezetővel. Ha "normális", akkor kitalál valamit.

A baj az, hogy a beiratkozás gondolom májusban volt, és akkor még te nem jelentkeztél. Ha akkor tényleg betelt az ovi, az gáz.

Az önkormányzatnál akkor is fellebbezhetsz, hívd fel a figyelmüket arra, hogy te a körzetbe tartozol, stb.

25. Judmi21 (válaszként erre: 24. - Evamaria0803)
2013. nov. 7. 11:53
Felvehetik a nagy is ekkor kezdte,sőt volt olyan akit anno 2 évesen felvettek úgy hogy nem volt szobatiszta
2013. nov. 7. 11:52
A körzeti óvodába fel kell vegyék, de lehet, 2,5 évesen nem vehetik fel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook