Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakori éjszakai felébredés 15 hónaposnál. Milyen bevált praktikák léteznek? fórum

Gyakori éjszakai felébredés 15 hónaposnál. Milyen bevált praktikák léteznek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. dec. 2. 13:04

Sziasztok!


Kiderült, hogy egyszerre több foga jön a lányomnak, valószínűleg ez is hozzájárult a rossz alvásához. Esténként még egy ideig bekapcsolva hagyjuk a villanyt, játszik és amikor már aludna még 1-szer megetetem és utána vagy alszik reggelig vagy 1-szer ébred. Ezt már határozott haladásnak érzem. Még 1-szer köszönöm a tanácsokat!

68. M0ncsa (válaszként erre: 67. - M0ncsa)
2013. nov. 13. 18:39
jav: *kompromisszumokat*
67. M0ncsa (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 13. 18:29
Ez igy van. Ezert kotunk komromisszumokat a kenyelem es gyerekek (szama) kozt. Es ez a szam kinek-kinek mas.
66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - M0ncsa)
2013. nov. 13. 18:10
Ilyen alapon egyet is minek szülni? Sokkal kevesebb gond lenne nélküle, az való igaz.
2013. nov. 12. 10:59
Mostanában azt vettem észre, hogy a lányom nappal kevesebbet eszik és éjszaka próbálja megenni a szükséges kalória mennyiséget. Elkezdtem olvasni a suttogót, remélem sikerül belőle hasznos tanácsokhoz jutnom.
64. M0ncsa (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 11. 21:14

Latod, egyszeruen mas fogalmaink vannak az eletminosegrol. Szamodra az a minoseges elet, hogy gyerekhad vesz korul, szamomra meg az, hogy meg a foltos munkapolokat is kivasalva teszem a szekrenybe, es legalabb 50%-ban hazikosztot eszem (akinek van kertje es haziallatai, tudja, ez milyen rengeteg munka). En nem megelni akarok valahogy, es fizikailag-pszichesen belerokkanni, hanem emberkent elni, es ha ez 1, max. 2 gyerekkel kivitelezheto, akkor annyit szulok, nem tobbet. Ez ugyanugy egeszseges onzoseg, mint a tied, csak maskepp :) Mindenki csinalja ugy, ahogy neki megfelel. Csak ne panaszkodjon. Te mondjuk nem szoktal, ugy altalaban beszelek. "De az embernek mindig azzal kell gazdálkodni, ami van.. " - irod. Igen, de azt sokan elfelejtik, hogy az "van", amit teremtettek maguknak.


Kenguru nalam pl. nem opcio, volt, probaltam. Gerincferdulesem van, es emiatt a vallpant elnyom a vallamon valami utoeret, amitol percek alatt teljesen elzsibbad a kezem.

Par percet en is hagyom sirni a kicsit, de elkesziteni egy ebedet nem 4-5 perc. Ennyi ido alatt legfeljebb egy eletmento kavet fozhetek :D

Kezben tartani meg megint nem tudom sokat, mert a tulterhelestol hamar inhuvelygyulladast kapok, es akkor az egesz csalad benne van a kakiban.

Az ember annyit vallaljon, amennyit bir. Igaz, szerintem te kicsit tulvallaltad magad, de a te dolgod, nincs senkinek beleszolasa (legfeljebb a ferjednek).


Lehet, hogy az a "baj", hogy idosebb korban az ember mar kevesbe hajlando feladni abbol az eletszinvonalbol, amit megszokott. Ha fiatalon szulsz, es megszokod a koszt, kupit, hangzavart magad korul, nem annyira zavar, mint a magamfajta mindent-az-elere-vasalok-haziasszonyokat.

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2013. nov. 11. 18:53

Én 4 gyerek mellett is megteszem úgy, hogy gyakorlatilag egyedül nevelem őket, sőt még akkor is, amikor hétvégén egész nap itthon van mind a négy. Mellesleg az egyik fogytékos, ami súlyos magatartászavarokkal jár. A két kicsit én egyszerre szoktam magam mellé fektetni. Nem megy másként, pont azért, mert egyedül vagyok mindenre, és nagyon be kell osztani az erőmet... Mellesleg az éjszakai 2-3 felkelés mellett reggel 6-kor kelnem kell, és el kell készítenem a 3 nagyot. Januártól még vinnem is nekem kell majd őket reggel. Néha tényleg a végén járok, és már voltak pánikrohamaim, és tudom, hogy első az egészség.


Nem vasalok 3 éve. A szárítóra pakolás 5 perc, és ezt akkor csinálom, amikor a gyerek ébren van. Sőt főzni is igyekszem akkor. Vagy csinálom fél kézzel, vagy kenguruban van, vagy hagyom néha pár percet sírni. Ezt találtam ki pont azért, hogy tudjak legalább két naponta napközben is aludni egy kicsit, ha szerencsém van.


Persze, rohadt nehéz ez, de kell hozzá egy egészséges önzőség.


Az első kettő mellett a Műegyetemet végeztem, igazából ma már én magam sem értem, hogy hogyan. De az embernek mindig azzal kell gazdálkodni, ami van.. Akkor két hetente fél óra jutott a mosásra, és úgy is megéltünk valahogy..

62. M0ncsa (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 8. 18:46

"Ha tényleg gáz, el kell jutni oda, hogy se takarítás, se fürdés, le kell feküdni, ha a gyerek is alszik."


Ez egy remek elmelet, csak nem mukodik. Anyam is ezzel idegesit, de egyszeruen kivitelezhetetlen. Meg ha hagyom is a takaritast, furdest, de a gyerek cumisuvegje nem mossa el magat egyedul, a kajaja sem fo meg, ha nem teszem fel, sot, a ruhai sem repulnek fel onalloan a szaritora (nem beszelve a vasalasrol). Ergo, ha a gyerek csak 1,5 orat alszik, mint a foruminditoe, mar az is muveszet, ha a "muszaj" dolgokat el tudja intezni. Es akkor most kepzeld el, hogy van ketto, es nem egyszerre alszanak - na az az igazi muri (az ismeretsegi koromben ilyen is van).

2013. nov. 8. 14:42

Kedves Editke!


Nálunk a szopizást kb. 1 hónap alatt felváltotta a cumisüveges tej, aztán a víz. Ezt 16-17 hónapos korába éreztem aktuálisnak, majd másfél éves korától megszűnt a felébredés...=)

Most 2,5 éves és csak akkor kel fel pisilni (kb. 1-2 havonta 1x), ha túlitta magát lefekvés előtt.)

Az esti ingereknek tényleg nagyon fontos szerepük van. Szinte nullára kell redukálni...

60. 31c7cb1532 (válaszként erre: 57. - Ágica...)
2013. nov. 8. 11:00

A lényeg, hogy látod a fokozatos fejlődést!


Nem tudtam elkezdeni tegnap a praktikák kipróbálását, mert a 15 hós oltástól belázasodott. Cserébe a lázcsillapító után aludt reggelig...

59. 31c7cb1532 (válaszként erre: 55. - Orsibigyu)
2013. nov. 8. 10:58
Nem lehet könnyű kis helyen, két pici gyerekkel. De legalább megtanulnak alkalmazkodni egymáshoz!:)
58. Cucicsillag (válaszként erre: 32. - 31c7cb1532)
2013. nov. 8. 10:25

A nurofen nalunk nem is hat, raadasul az egyik gyerekdokink azt mta, hgy a szajon at adando meg a gyomrot is kikezdi, kvazi tobbet art, mint hasznal.

En is elso gyerekes anyuka vok, 2 het mulva lesz 1 eves a kisfiam es nalunk a fogzas volt a ludas, akkor aztan volt " visitas" a semmibol, azt sem tudtam, melyik rendezvenyen vok...

2013. nov. 8. 09:57
Reggel fél ötig aludt, majd szopizott és fél 10-kor keltünk. Azt hittem álmodom!!! :D De nem élem bele magam még nagyon, ez még csak a negyedik nap volt...
56. orsibigyu (válaszként erre: 55. - Orsibigyu)
2013. nov. 7. 20:30
* es nem ebred fel mig a kicsi turelmetlenkedik...
2013. nov. 7. 20:29
Nekem 19 honapos volt a nagyfiam, mikor a kicsim szuletett. Mindannyian egy kb 18 negyzetmeteres szobaban alszunk. Ugy uvolt neha a kicsim, hogy a temetoben a halottak felkelnenek, de a nagy megszokta, es mig turelmetlenkedik. En adok neki tejet, nekem nem gond egyszer felkelni, tejet adni, betakarni oket, pelust cserelni, mert kulonben csurom vizesen ebred. 3 ev alatt megszoktam, sot igy vagyok nyugodt. Eddig a nagyfiamat is pisiltettuk ejjel, de ujabban nem ebred pisilni sem. O atalussza az ejszakat. Neki is mindig adtam tejet, most kozel 3 evesen a kukasauto elvitte a cumisuveget, mert nagy ovis fiuk nem cumiznak. Azota nem eszik ejjel. Ennyi volt. Okos fiu elmagyaraztam, felfogta buszke volt magara.
2013. nov. 7. 18:02

Sziasztok!

19 hónapos a kisfiam és még sűrűn felkel . Még szopizik ugyan, de elhatároztam, hogy az éjszakai cicizésről leszoktatom. Az ágyunk mellett van a kiságya levettük a kiságy oldalát, így éjjel könnyebb megnyugtatni. Na de az első éjjel nagyon durva volt, mert ha valamire nemet mondok bepöccen és hisztizik, lefejel rugdos..., tehát nem volt sima gyaloggalopp . Túl éltük az első éjjelt . Második éjjel már nem volt agresszív , picit sírdogált, de már egy húzóban aludtunk 2,5 órát. Harmadik éjjel már 5 órát aludtunk és elég csak megpuszilnom és megdicsérnem, hogy mennyire ügyes. Ma lesz a negyedik éjjelünk, nem akarom elkiabálni, de mielőtt elkezdtük volna a leszoktatást ,szinte óránkért kérte a cicit, sokat javult a helyzet....

53. Petra025 (válaszként erre: 48. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 15:16
Első éjszaka fél órás sírás volt, többször felvettem, de csak addig amíg meg nem nyugodott, végig beszéltem hozzá, utána 9 órát egyben aludt. Ez nekem az előző éjjelekhez óriási dolog volt. Következő éjszaka is felkelt egyszer és 2 perc alatt visszaaludt simire. 3. éjszakától végig aludta az éjszakát. Mostanában csak akkor ébred éjjel, ha beteg, vagy fogacska érkezik. Most 15 hónapos, de 10-12 órákat alszik egyben éjszaka.
2013. nov. 7. 14:53
Szia! En se adnek neki inni ejszaka. Nem szabad megszoknia, es ha napkozben eleget eszik, ehes nem lehet. Ha eppen beteg, akkor persze mas. A mi lanyunk is folyton inni kert egy idoszakban, de szepen leszokott rola annyival, hogy mondtuk neki, hogy tejecske majd reggel lesz, most alvas van. Es elfogadta zokszo nelkul. Ha nem birtam elaltatni, kozunk raktam es egyutt aludtunk tovabb. Es nem szokott hozza. Amikor van kedve, atjon, ha eppen nincs, alszik reggelig a helyen.
51. katie_rose (válaszként erre: 48. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 14:38

Nézd meg a Suttogóban a felvesz-letesz módszert. Az épp az,amit itt javasolnak. Az is szuper! :)



De az éjjeli etetésről én leszoktatnám... Emiatt lehet kapok hideget-meleget, de a gyerekorvosunk szerint és szerintem is az a gyerek,aki nappal eszik rendesen, éjjel már csak megszokásból eszik.

50. 31c7cb1532 (válaszként erre: 40. - Panna anyuja)
2013. nov. 7. 14:37
Köszi, ez is nagyon hasznos volt!:)
49. 31c7cb1532 (válaszként erre: 47. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 7. 14:36
Nem vagyok pótolhatatlan, ezzel tisztában vagyok. Az a munka egy sok éves projectnek a lezárása volt amiben én volt benne a legjobban. Mivel szerencsére szülés után 2 órával már szaladtam, éreztem magamban annyi lelkierőt, hogy a projectet befejezzem. Tény, ha borzalmas szülésem lett volna akkor találtak volna mást.
48. 31c7cb1532 (válaszként erre: 46. - Petra025)
2013. nov. 7. 14:33
Neked így mennyi időbe tellett mire átaludta az éjszakát? Azt hiszem valami hasonlót próbálok én is, mert nem akarom, hogy x év után is még mindig ez legyen nálunk a helyzet. Ha beválik mindenképpen írok.
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 13:22
Én már ennél öregebb vagyok. Egy uniós projecten voltam már három gyerek mellett, amit csak én, és senki más.. Aztán terhes lettem, de persze dolgoztam. Aztán elvitt a mentő egy szombaton - vakbélműtét. Onnantól fel se kelhettem. És mégis megcsinálta más a tervet... Pedig elvileg nem lett volna rá idő, ember, stb, mégis. Nincs nélkülözhetetlen ember. Legfeljebb az anya.
2013. nov. 7. 12:44

Szerintem már várja, hogy kivegyed és várja, hogy tejet melegítsetek, azt megkapja stb... Ergo nem fogja átaludni az éjszakát csak úgy.

Nekem 8 hónaposan már óránként kelt a kisfiam, mikor éppen neurológusnál jártunk, aki ellátott tanácsokkal.

Szerintem amikor elkezd sírni, akkor menj be hozzá, mond el neki, hogy ott vagy, semmi baj, simogasd meg, de ne vedd ki, mondd el, hogy mész bármikor ha hív. Ha nagyon sírna vedd ki, de csak addig, amíg megnyugszik, amint abbahagyja a sírást, tedd vissza azonnal, az volna a lényeg, hogy magától alukáljon vissza az ágyban, anélkül hogy kiveszed. Nekem ennek a módszernek köszönhetően ma már átalussza az éjszakát a kisfiam. Bár nekem az óránkénti kelés már nagyon fárasztó volt, lehet hogy 3 kelés meg beleférne, de a 10-12 -szeri kelés már sok volt. Lehet, hogy az első 2-3 éjszaka nehéz lesz, mert sírdogálni fog, de ha ott vagy végig mellette, és simogatod attól még nem hagytad magára.

45. Fishyke (válaszként erre: 26. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 12:32
Èn azt mondom, ne hagyd magàra, ha sír. Ha harmincadszor kell felkelni egy èjszaka, àtbattyogni hozzà ès ràzni a popójàt, hogy megnyugodjon, akkor se add fel. Hànyszor volt, hogy 10 percenkènt keltünk hozzà egèsz èjjel felvàltva, annyira fàjt neki, hónapokig...Vagy, hogy egyikünk felvette megnyugtatni, amíg a màsik megcsinàlta a tàpszert. Ès nagyon örülök, hogy kitartottunk, mert nagyon kiegyensúyozott lett, bízik az emberekben, mert tudja, hogy reagàlni fognak, nem lesz baj, bàtran ràbízhatom a nagyszülőkre, csalàdra (mint pl. most muszàj voltam, mert kórhàzban vagyok:() Most màr ott tartunk, hogy letesszük az àgyàba, szèpen elalszik egyedül, ha èjjel èhes, nem sír, csak magyaràz, szèpen megvàrja, amíg megcsinàlom a tàpit, odaadom, megissza fekve, leteszik ès alszik vissza:) Így mostanàban csak egyszer kel. Kitartàs:)
44. bibity (válaszként erre: 36. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 12:11
A tejben nyugtató természetes anyagok vannak, miért vonnád meg tőle? Esetleg, ha este mindent előkészítenél, hogy éjjel Neked is könnyebb legyen a melegítés...
2013. nov. 7. 12:10
Enyèm 2 hónapos foga óta fogzik, most lesz màsfèl èves, jönnek a nagyőrlők. Az első kèt hónapban meg a hasa fàjt, azèrt nem aludt. Most próbàljuk leszoktatni arról, hogy ne csak kèzben aludjon el. Ha csak 2-3x kel egy èjjel, örülünk:)
42. bibity (válaszként erre: 1. - 31c7cb1532)
2013. nov. 7. 12:07
Kinő az összes foga, abbahagyja. Nem tudsz mit tenni, fáj neki, erre ébred. Téged hív, hogy megnyugtasd, hist Te vagy az anyja.
2013. nov. 7. 12:06
3x, ne viccelj, az semmi...felvesz-dajkàl-etet-itat-pelenkàt cserèl-remènykedik, hogy valamikor jobb lesz-kitart!:)
2013. nov. 7. 12:02

Az elöttem szólóknak van igaza. Sajnos mi ide-oda költöztünk, Külföldre jöttünk, mindig volt valami az életünkben, ami felkavarta a gyereket. Sokáig sírva ébredt éjjel.


Ha most van időd megoldani az éjszakai ébredés problémályát, akkor tényleg az a leg jobb, ha minnél kevesebb ingert kap a gyerek éjjel. Tudom, mert többször végig csináltuk.


Első lépésben azt csinálnám, amit a többiek is meg te is mondtál. Nem kapcsolsz vilanyt, nem veszed ölbe. De azért szólsz neki, hogy itt vagy, és hozod a tejet. Így kapja meg a tejet. Bele telhet sok időbe, hogy megszokja. Üvölteni fog talán 2 hétig is. Sőt az elején talán még többször fog felébredni. Maradj kedves és türelmes, az elején szavakkal próbáld megnyugtatni. A beszélés késöbb maradjon el. Mindig csak kis lépésben haladjatok. Ha már ezt megszokta, akkor jöhet a következő, hogy mondjuk teára cseréled a tejet, vagy mondjuk fele forralt víz a tejnek, hogy minnél kevesebb tápanyag legyen benne. Azért fontos, hogy leszokjon arról, a szervezete, hogy éjjel is táplálkozás van. Én mondjuk a vizet tartom előnyösnek, valaki a teát. Ezt te döntd el. Valahányszor a gyerek megszokta már az újat.( és te is kicsit kipihented magad, ) jöhet az újabb lépés.


Lányom 5 éves és most már néha nem ébred fel éjjel. Persze mint mondtam nálunk sok nehezítő körülmény volt. Bármi változott, költöztünk stb. Kezdhettem újra az egészet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook