Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havi megbízási szerződés és GYES! fórum

Havi megbízási szerződés és GYES! (beszélgetős fórum)


2013. nov. 6. 21:05

Értelmezzük közösen a jogszabályt- 1998. évi LXXXIV. törvény a családok támogatásáról.


"21. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet

a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat,

b) a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,"



Ugyanezen törvény a kereső tevékenységet az alábbiak szerint definiálja:


"4. § E törvény alkalmazásában

d) kereső tevékenység: munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, a Magyar Honvédség, rendvédelmi szervek, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenység, továbbá szövetkezet tagjaként vagy egyéni vállalkozóként, illetőleg társas vállalkozás vagy egyéni cég tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenység;"


Ha a megbízási szerződés a fenti kereső tevékenységbe tartozik, akkor szerintem hozzáadódik a munkaviszonyoshoz, ha nem, akkor nincs gond. Az kiderül a megbízásosra vonatkozó dokumentumokból, hogy a munkavégzés helye nem a te lakásodon van? Elvileg ugye ott is lehetne és akkor máris nincs gond.

2013. nov. 6. 15:38

Szeretnék segítséget kérni egy sajátos munkaüggyel kapcsolatban.

2013. 11.14-én térek vissza dolgozni GYED-ről a főállásomba. A szülésem előtt 8 órás voltam, de most 6 órába megyek vissza. Szeretném meg igényelni a GYES-t, de van egy másik munkám is ami havi megbízási szerződéssel működik (gyógytornászként havi átlag 50 vizitet csinálok betegek lakásán). Nem tudom, hogy ez most plusz munkaidőnek számít-e? Akkor ahogy tudom meghaladja a GYES mellett végezhető munkaidő keretet és elesek ettől a juttatástól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook