Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kétes lisztérzékenység fórum

Kétes lisztérzékenység (beszélgetős fórum)


8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. nov. 7. 10:23

a biopszia nem csak a diagnosztizálásra való, hanem az állapot ellenőrzésére. lehet, hogy lisztérzékenyen a diéta megszegésétől nincsenek tüneteid, de attól még ezek a vétkezések a bélbolyhokat visszafordíthatatlanul károsítják, aminek hosszú távon komoly következményei lehetnek.

szóval ez inkább állapotfelmérésre szolgáló vizsgálat lenne... hiszen ugye kigyógyulni nem lehet belőle.


szerintem fontos, hogy megcsinálják.

2013. nov. 6. 15:47
Én is arra gondoltam, hogy amúgy is kerülném a glutént, és így jó nekem,pszichésen is kibírható és tüneteim sincsenek. Csak az anyagiak miatt nem mindegy, hogy tartom-e a diétát vagy nem, mert amúgy érzésre ugyanaz.
2013. nov. 6. 15:36
igen, sajnos nem gyógyítható, mert autoimmun betegség. Moistanában egyre több ember lesz beteg. :( Nem meglepően. Én úgy tudom, a glutént egy egészséges ember is nehezebben bontja le. Na már most. Manapság MINDENBE beleteszik térfogatnövelőként. A joghurttól elkezdve, a szalámiig, májkrémig, had nem soroljam. Jóhogy az emberi szervezet egy idő után azt mondja, hogy na jó, kabbe, elég volt...
2013. nov. 6. 15:31
Igen, tényleg vannak olyan lisztérzékenyek, akiknek nincs semmilyen tünetük kivéve a károsodásokat.
4. 39dbe380da (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. nov. 6. 15:30
Ez azért fura, mert úgy tudom, hogy jelenleg ebből nem lehet kigyógyulni, csak a diétával tünetmentesen élni.
2013. nov. 6. 15:25
Nekem egy éve derült ki és nem akarak elkeseríteni, de semmi tünetem sem volt. És ha most is néha ebűnözök egy picit, akkor sem lesz semmi bajom. És nekem utoló pillanat volt...teljes sorvadás...
2013. nov. 6. 15:24
Azt akartam írni pontosan, hogy már kikértem másik szakorvos véleményét is, de még nem kaptam konkrét választ.
2013. nov. 6. 15:19

Egy sürgős dologban kellene döntenem, de nem tudom, mit tegyek, ezért kérném sorstársak, hozzáértők segítségét...

21 éves lány vagyok, 5 éve diagnosztizáltak nálam laktózérzékenységet. Ekkor laktáz tabletta szedésébe kezdtem, mellyel a tüneteim teljesen meg is szűntek. Ekkor már többször is vettek tőlem vért lisztérzékenység kizárására és a vizsgálatok kb. két éven keresztül negatív eredményt mutattak. Azonban két évnyi negatív eredmény és tünetmentesség után egyszer csak pozitív lett az egyik eredmény. Ezután (már másodjára) végeztek nálam egy biopsziát, amin a bélbolyhok részleges károsodása volt kimutatható. Gluténmentes diétába kezdtem, közben kiderült, hogy hordozom a lisztérzékenységre hajlamosító gént is. Azonban a diéta nem hozott semmilyen változást, sem életminőség javulást, mivel végülis a tüneteim már a laktáz tabletta szedésével megszűntek.

Csak most kerültem át a gyermek gasztroenterológiáról felnőtt gondozásba, és az új kezelőorvosom egyből újbóli gyomortükrözést javasol, azonban én annyira görcsösen félek a biopsziától, és laikusként feleslegesnek is tartom, hogy szeretném előbb kikérni más szakember véleményét is. A szakorvos szerint azért érdemes elvégeztetni, mert nem biztos, hogy cöliákiás vagyok, mivel sem tüneteim nincsenek gluténterhelés esetén (bevallom, gyakran megszegem a diétát, kb. havonta-kéthavonta egyszer, de semmi tünetem nincs), sem vashiányom nincs a folytonos diétaszegéstől, sőt a vasam rendkívül jó volt az egy hónappal ezelőtti vizsgálatkor. Egyébként a diétát nagyon nehezen tartom, hiányoznak a lisztes ételek, ami a szakorvosom szerint szintén furcsa, szerinte 4 év diéta után nem kellene így kívánnom a gluténtartalmú ételeket, mivel a többi páciense már (elmondása szerint) már ha tehetné, sem enne újra liszteset. Szerintetek érdemes lenne a félelmeim ellenére is elvégeztetni a vizsgálatot? Van egyáltalán értelme, előfordulhat, hogy mégsem vagyok gluténérzékeny?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook