Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell drága játékot vinni az óvodába? fórum

Miért kell drága játékot vinni az óvodába? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 9. 20:39
Az én csoportomban is ez ment tavaly sajnos, ezért idén szept.-től nem engedjük a kolléganőmmel, hogy játékokat hozzanak be! Kivétel a mesekönyv ill. az alvós plüss amit reggel betesznek egy kosárba és ha jön az alvás kiveszik! Nálunk ez nagyon jól bevált, a szülők elfogadták és a gyerekek is betartják! Pont az ilyen rivalizálások miatt hoztuk meg ezt a döntést!
30. viva70
2013. nov. 6. 21:34
Az én lányom idejében a 90-es évek második felében a McDonald's-os happy meal menükhöz adott játékok voltak a menők. Az volt a "sztár", aki legelőször vitte be az éppen aktuális játékot bemutatni.:) Hogy drága játékot vittek-e be mások már nem emlékszem... Mi biztos, hogy nem vittünk. Azt viszont tudom, hogy közölték a szülőkkel az óvónők, hogy úgy vigyenek be bármilyen játékot, ha nem sajnálják, ha baja lesz netalán.
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - 591e676e61)
2013. nov. 6. 21:06

Mégis ezeken keresztül ismerjük meg és látjuk a világot is, meg egymást is.

Még a leggerincesebb embert is megérintik a tárgyak, legfeljebb másként.

Ugyanúgy vannak kultúrsznobok, diplomamániások, stb... Pedig az alap (kultúra, diploma) azért nem rossz dolgok.


Lehet ezt a dolgot onnan is nézni, hogy nem a gazdagabb dicsekszik, hanem a csóróbbnak van kisebbségi érzése. És sokszor ez utóbbi az igaz. Az, hogy valójában melyik van, inkább kultúra kérdése.

2013. nov. 6. 20:42
A látszat és a kézenfogható dolgok SEMMIT NEM ÉRNEK !!!
27. Cippora (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2013. nov. 6. 20:36

Sokszor lehet még ők jobban adnak a látszatra,fontosabb a márka,meg ilyenek...

Nekem mondjuk sose volt,remélem a lányomnak sem lesz az,vagy ha mégis akkor csak egészséges mértékben.Most a kedvence egy kötött kis mellényke,mindenkinek eldicsekszik vele,hogy ez a "turis felső" és hogy "anya turizta" :)

26. spinneli (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 6. 20:08

A dicsekvés, és a csúfolódás között azért van különbség.

Azt én sem gondolom, hogy anyagi kivagyiság miatt csúfolódik egy óvódás, de a különbségtételt, a lenézést eltanulhatja ebben a korban-elég ha annyit hall a szüleitől, hogy hát igen a Pistikéék nem olyanok, mint mi...

25. spinneli (válaszként erre: 22. - Cippora)
2013. nov. 6. 20:06

Ez is lehet.

Sok esetben ahogy írtam a "megoldás/kezelés" a kiskeresetű szülők részéről az, hogy erőn felül vásárol a gyerekének is márkás holmit.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2013. nov. 6. 19:58

Drága Spin!


Szerintem a mi időnkben is ment a bibibí, az én hajam hosszabb, az én apukám szebb, én ugrottam messzebbre... Meg még az én szoknyám pörgősebb, az én cipőm kopogósabb. Pedig akkor cipő a cipőboltból jött, ruha meg a ruhaipari vállalattól... Biztos én is mondtam ilyet, pedig aztán otthon nem tanítottak erre, az biztos, már csak azért is, mert még a felnőttek között se voltak akkora különbségek, mint ma, ahol mi laktunk, meg pláne nem..


Szóval önmagában a dicsekvés szerintem hihetetlenül életkori sajátosság, és a gyereknek fogalma sincs, hogy mi mit költünk eköré. Ők azért cikiznek ki valakit, mert "más" mint ők, és még nem azért, mert drágább valami, jószerével még nem is értik, mi az.. Már ami a gyereket illeti..


Aztán persze a kivagyi szülőkkel kapcsolatban teljesen igazad van, az borzasztó, és 8-10 éves korára valóban átveszi ezt mélyen a gyerek is, de csak addigra tudja, amire nagyjából tisztában van az idetartozó pénzügyi fogalmakkal.


Egyébként meg azt tartom a dologról, hogy bizony itt az óvónéniknek kell szigorú szabályokat kialakítani, és igenis beszélni kell erről a szülőin anélkül, hogy támadnánk, hiszen lehet, hogy a dicsekvő gyerek szülője tök normális, és fogalma sincs róla, mit ad elő a gyerek. Néha meg tudják lepni az embert, hogy miket tudnak magukba szívni, még akár a tévéhíradóból is. Ha meg mégis a szülők bunkók, akkor meg jön az óvónéni szava.

23. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 17:55
az ovodaban is feltetted az illetekeseknek a kerdest?
22. Cippora (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2013. nov. 6. 17:13

Az már igen csak szomorú,ha az óvodás gyerek olyat tanul,hogy lenézze a társait mert nekik kevesebb jut.

Lehet csak az anyuka fújja fel a dolgot,neki esik esetlegesen rosszul,hogy más mondjuk többet megengedhet magának,mint ők.Pedig nincs ebben semmi,ez nem számít,mindig voltak gazdagabbak,nagyképűbbek,ezeket meg kell tanulni kezelni.A gyereknek is...

21. spinneli (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. nov. 6. 16:48
A gúnyolódást, és a lenézést nem magától találja ki a gyerek, elhiheted.
20. spinneli (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2013. nov. 6. 16:46

Pontosan nem a drága játék a baj, hanem az, hogy arra tanítanak 3-4 éveseket otthon, hogy kicsúfolni, lenézni kell a másikat.

Nagyon szomorú.

19. spinneli (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 16:44
Pont a napokban értekeztem arról, hogy sok szülő azért vesz márkás ruhát a gyerekének akár kis keresetből, hogy befogadják, és ne csúfolják őket.
2013. nov. 6. 16:41

Már akkor is be lehetett vinni játékot az oviba, amikor az én fiam járt. Én sosem engedtem neki drága játékot bevinni, de volt sok olyan szülő, akik igen. Volt, hogy a fiam hazaállított valami több ezer forintos játékkal. Abban az időben még ezek a nagyon-nagyon drága kategóriába estek, hiszen a fizetések nettó 20 körül voltak, ha jól emlékszem. Én megmondtam az óvónéninek és a szülőknek is a szülőin, hogy én biztos nem veszem meg senki játékát, ha az én fiam rontja el. Ha zavarja őket, akkor ne engedjék azt behozni.


A fiamnak azt mondtam, hogy azok itthonra való játékok, mert többet nem tudok ilyet venni, így vigyázzon rá. Ő ezért nem vitte be.

17. youlcsi (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. nov. 6. 13:16

hű, itt a bölcsiben is vannak lakkozott körmű lányok :)

nem hiszem, hogy ez is divatozás, vagy menőzés lenne... nekik inkább csak játék.

16. youlcsi (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. nov. 6. 13:15

így-így!


Az én fiamnak is ha olyanja van és a 6ezer forintos szirénázó tűzoltóautót akarja vinni, hát vigye (mindig el szoktam mondani neki, hogy de ha beviszi, más is játszhat vele, tönkre mehet, eltörhet, stb... de ha ez kell, hát ez kell). én ezen nem vitázok, nincs annyi idő reggel, hogy még hisztit is hallgassak. vagy volna, de akkor 5kor kellene kelteni a 3évest :o

de ma pl az én 60x ragasztott 30sok éves sárga ikarus buszomat akarta vinni. már tegnap este kereste, pedig hónapok óta nem volt elől. azzal aludt, ma azt vitte.


ilyenek a gyerekek :D

15. szafaripók (válaszként erre: 13. - Cippora)
2013. nov. 6. 12:59

Az biztos, hogy mindig lesz valami.

Ha nem a "menő" cuccok, akkor más. Emlékszem, amikor gyerek voltam, akkor azon is képes voltak egyesek gúnyolódni, ha valaki nem látta a Dallas épp aktuális részét, mert a szülei nem engedték neki. Pont a legutóbbi szülőin mesélte az ovivezető, hogy a nagycsoportban 2 gyerek már látta a Vasember 3-at apukával, és mesélték a többi gyereknek, azok meg tátott szájjal hallgatták - aztán otthon mindegyik rákezdett, hogy ő is akarja.

A lányoknál majd megy, hogy az egyiknek engedi anyuka kifesteni a körmét (már oviban is láttam!!!), a másiknak meg majd felsőbb évfolyamban sem...stb.

14. Cippora (válaszként erre: 13. - Cippora)
2013. nov. 6. 12:23
Nem hiszem,hogy a szülő tukmálja a gyerekre,hogy: ezt vidd be fiam,ez jó drága volt,hadd lássa mindenki,hogy nekünk erre is telik!
2013. nov. 6. 12:22

Most ez miért menőzés???? Nekem mindig visz be a gyerek plüsst,most két napja a Fisher Price tanulókutyát akarta.Én hiába próbáltam lebeszélni róla (mert túl nagy,meg zenélőset nem szeretem ha visz) de csak azt akarta,nekem meg semmi kedvem nem volt emiatt hisztizni.Márpedig ez egy 10.000 ft-os játék,igaz nem is mi vettük,kapta.

Azt szokd meg,hogy mindig lesz valami menő cucc,ha nem is az oviba,de suliba tuti,már mikor én jártam akkor is volt ...(most 26 vagyok)

12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 11:00

Lehet, hogy nem minden közösségben van így, nem tudhatom, gyerekem sincsen még, csak az emlékeimet írtam le. :)

Egyébként biztos, hogy szülőként jobban fáj, ha látod, hogy a gyerekedet bántják...


Szerintem az semmiképpen nem jó megoldás, ha a szülő ilyenkor megveszi a jobb játékot a gyereknek, mert sajnos meg kell tanulnia, hogy bizony az élet erről szól, vannak, akiknek bizonyos dolgokból sokkal több, meg jobb jut, de ettől még ő lehet maradéktalanul boldog az életében, főleg, hogy nem egy játék, vagy tárgy kell legyen a boldogság forrása.

11. nyecsus (válaszként erre: 10. - Mézes-Krémes)
2013. nov. 6. 10:42
Én nem emlékszem ilyesmire. De lehet, nem tudom. De szülőként lehet, h jobban megérint
10. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 10:37
Később is ez lesz. Ez miért meglepetés? Én emlékszem az ovis évekre is, folyton ment a gúnyolódás, ha nem a játékon, akkor azon, hogy a másik hogy néz ki pl. Aztán jött az általános, meg a középsuli, és mindig voltak aktuális dolgok...
9. nyecsus (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2013. nov. 6. 10:30
hát igen! Mindenhol az megy, h mit vegyél meg...meg is veszem neki, ha telik rá, nem arról van szó, de ne az oviba kelljen már be vinni...mert kigúnyolják, mi lesz később????
8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 10:29

A fiadat sajnos ez fogja végig kísérni... A gyerekek, az emberek sajnos ilyenek, erről szerintem nem az óvoda tehet. Később majd azzal fogják csúfolni, hogy nem márkás ruhában jár. Engem középsuliban többen azért közösítettek ki, mert piacról voltak a ruháim, és hát nem volt olyan sok, mert a szüleim nem tehették meg, hogy annyi mindennel legyek elhalmozva.

Pedig azért szép ruháim voltak, meg volt váltás is, de bizony hétről-hétre ismétlődtek rajtam a cuccok.


Szerintem szépen magyarázd el a fiadnak, hogy vannak gyerekek, akiknek egy darab játékuk sincsen, és örülnének bárminek.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 10:17
rákerestem... egy ekkora gyereknek nem is szabadna, hogy találkozzon ilyen "Hero factory" figurákkal :o én már azon is kiakadtam, amikor megláttam a minimaxon a transformers direkt kicsiknek lebutított változatát.
6. youlcsi (válaszként erre: 3. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 10:15

szerintem ez nem nagyképűsködés és menőzés...


ha megtehetném, én sem a turiban vennék a gyereknek ruhát, és nem a bolhapiacról kapna kisautót, hanem megvenném, amire csak vágyik, függetlenül attól, hogy mennyibe kerül. szóval szerintem nem mutogatás, hanem ilyen van, oszt jónapot.


én azt nem értem, hogy egy 4-5-6éves honnan tudja, hogy az milyen drága??? mert ez az, amit a szülő ver belé, hogy olyanra nekünk nem futja, vagy fúj, az gagyi, stb... mert egy ekkora gyereknek még nem szabadna, hogy különbség legyen kisautó és kisautó között...

2013. nov. 6. 09:34

Nálunk alapvetően nem lehet bevinni játékokat- kivéve a kicsiknek az alvós állatkát vagy párnát stb.- de azt is reggel kint kell hagyni a szekrényben és alváskor lehet előszedni.

Így az én 3 éves kisfiam is minden reggel a hátizsákjában viszi a kicsike krokodilját és a medvés rongyát- de nem szedi elő és alvás után egyedül visszateszi őket a helyükre.


Pénteken viszont lehet (nem muszáj) bevinni 1 db társasjátékot vagy 1 db könyvet. Ezt nagyon jónak tartom, mert legalább a gyerekek ki tudnak próbálni mást is, mint ami az oviban van, a könyvből meg alvás előtt vagy foglalkozáson olvas az óvónéni.


Én nem gondolnék rögtön rosszra.

Nem tudom milyen az óvoda ellátottsága játékokból: lehet, hogy az óvónők azért hunynak szemet a bevitt játékok felett (vagy esetleg direkt szorgalmazzák is)- mert szegényes a készlet és nincs pénz újakat venni?

Kérdezz rá esetleg az óvónőktől vagy finoman tedd szóvá, hogy téged vagy a kisfiadat zavarja.


Igenis számít a véleményed- van szülői fórumotok, közös levelező stb? Megkérezheted erről a többi szülőt is vagy értekezleten vesd fel a témát- változás csak így lehet, ha lesz.


Lehet, hogy nem leszek számodra én sem szimpatikus, de néhány játékcsoporttal kapcsolatban megfigyeltem, hogy bizony a drágább a jobb minőségű- pl. a lego évtizedek múlva is ugyanúgy használható, a silány utánzatai egy gyereket sem tudnak kiszolgálni.

Vagy: a nemzetközi játékdíjas társasok drágábbak, mint amik nem- lehet azon vitatkozni, hogy valóban jobbak-e...


Én szívesen költök valóban hasznos, igényes, tartós játékokra- és bevallom, örülnék neki, ha az oviban a kisfiamnak lehetősége lenne más játékait kipróbálni, megszeretni vagy éppen megunni. Ugyanígy ha be kellene vagy lehetne vinni játékot, én is igyekeznék a számunkra legkedvesebb vagy legjobbat, legértékesebbet küldeni, hogy a többi gyerek is játszhasson azzal, amit mi a legjobbnak gondolunk.


Lehet, hogy naív vagyok- ezzel együtt nem hiszem, hogy a kisfiam ne lenne boldog, mert vannak normális játékai- pedig nem vagyunk milliosok és ráadásul olyan oviba jár, ahol a társai között nála többszörösen gazdagabbak és kevésbé tehetősek is vannak (Bp. magánovi). Én is láttam már olyan játékot vagy felszerelést, hogy a számat tátottam (pedig hidd el, hogy az én kisfiam sem ágról szakadt)- valamiért mégsincs csúfolódás és a gyerekek már várják egymást, hogy megmutathassák a kis kincseiket pénteken. Az óvónők pedig jelen vannak a csoportban, figyelik a gyerekek viselkedését és tudom, hogy ne is avatkoznak, ha kiközösítést vagy bántás legkisebb jelét látnák.


Az pedig, hogy egyes ovikban a gyerekek kinéznek vagy bántanak másokat, az kőkeményen a pedagógus felelőssége- jelezni kell neki, hogy figyeljen erre jobban. Jelezni pedig te tudod, ha nem teszed, akkor a kisfiadnak további rossz élményei lesznek.


Szép napot

2013. nov. 6. 09:24

Nálunk az a szabály, hogy minden gyerek vihet be magával 1 db alvós játékot (plüss). Ill. ha ezen felül bármit bevisz a csoportba, akkor onnantól az közös, és mindenki játszhat vele.

A fiam épp ezért vagy kint hagyja a zsákjában, vagy nem is visz semmit. A többi szülő is felfogta, hogy ha a saját gyereke se feltétlenül tud vigyázni a játékára, akkor mit vár 24 másiktól egyszerre? Így nálunk drága játékok nem is nagyon fordulnak elő.

Meg aztán a szülők se olyanok. Van, akinek jobban megy, van, akinek kevésbé, de nem hallottam még, hogy a gyerekek kigúnyolnák egymást emiatt.


Beszélgess a többi szülővel, és esetleg vessétek fel egy szülői értekezleten is a kérdést. Az óvónőkkel és a szülőkkel közösen biztos találtok megoldást - ha mást nem, pl. mindenki beszélgessen el otthon a csemetéjével, hogy ez a viselkedés nem szép...

3. nyecsus (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. nov. 6. 09:17
hát pontosan ez a bajom, miért kell nagyképűsködni??? Ez annyira gáz...mindenki mutogatni akarja, h van lóvé...stb, ez tök elrontja a gyermekkor örömeit.
2013. nov. 6. 09:11
a szülők nevelik bele a gyerekbe a menőzést, önmagától eszébe se jutna....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook