Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Valaki halálra éhezteti magát, de nem tudok segíteni neki fórum

Valaki halálra éhezteti magát, de nem tudok segíteni neki (beszélgetős fórum)


2013. nov. 6. 22:49
Nekem volt egy ismerősöm, aki nagyon csinos akart lenni, hogy tessen a férjének, akinek mindegy volt a dolog. Annyira elszánt volt, hogy végül anorexiás lett, intenzív osztályon táplálták, hogy életbe maradjon. Az anorexia viszont nagy árat követel, az agysejtek tömegével pusztulnak el az éhezés alatt. Így ez az ismerősöm végül "meggyógyult" az anorexiából, már ha egyáltalán igazából meg lehet, de megmaradt a számára emlékként a skizofrénia, amit az agysejtek rombolása során mellékesként beszerzett.
16. Krisz42 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. nov. 6. 15:59
Kérdés,h meddig?A gond ott kezdődik,h még kb.100évvel ezelőtt is a napi szükséglet 4000-4500 volt!Ennyiben volt meg az a vitamin ês ásványi anyag mennyiség,amire egy embernek szüksége van.100év alatt a genetikánk nem változott,csak minden egyéb,tehát:a gyümölcs,zóldség vit.és ásványi anyag tartalma már jóval a fele alatt van az akkorinak,mi pedig alíg mozgunk,tehát nem égetjük el a megfelelő mennyiségű kalóriát.Vagyis emiatt kevesebbet eszünk-felét-és emiatt megint csak csökken a bevitt hasznos anyag mennyisége.Ha valaki minden nap képes lenne legalább 2-3óra nagyon aktív mozgásra,akkor simân ehetne 4000kalóriát is,nem hízna.De a lényeg,h egyébként is vitaminhiányos állapot alakul ki,csak valakinél ez mondjuk 60évesen derül ki,mikor olyan csontritkulása lesz,h ugye belehal a combnyaktörés "gyógyulásâba",vagy más hasonló dologba.Tehát nem csak az lenne a lényeg,h ne legyen rajtunk zsír,hanem hogy a szervezetünk fel legyen töltve.Persze 2000kalória ia lehet szemét,de 600 nagyon kevés,még ha most nincs is bajod tőle.
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. nov. 6. 10:13
:D
14. andi6020 (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:49
Nem fog belehalni, szerintem én sem eszem többet, mégis élek és virulok.
13. patapucs (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:37

Lehet, hogy több ilyen 600kcal-os lány/asszony van itt a hoxán, én is tudok egyről.

Annak a lánynak sokan mondtuk, hogy NE így, egyenlőre változtatott is, mert saját maga is rájött, hogy túl kevés és nem tudja tartani.



Általánosságban:

Ha Te elhatározol vmit, amit jónak tartasz, akkor a Jó Isten sem fog lebeszélni róla. Felnőtt emberek vagyunk, akiknek csak tanácsokat lehet adni - főleg személytenül.

Az anorexiásokat a saját családjuk sem tudja a jó útra terelni, ha ŐK maguk nem akarják.

600kcal-tól éhen nem fog veszni, régen én is csináltam, de hosszabb távon nem fogja tudni tartani.

Ami kialakult nálam is, az a vitaminhiány volt.

Meg persze izomtalan lettem, de ez nem mindenkit érdekel - akkor én sem foglalkoztam vele.

12. Annette (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2013. nov. 6. 09:36
Sajnos ez van.. és neki is írják az aggódók, hogy egyen többet közben pedig kiakad a mérleg.. :D csak ugye azt nem mindenki tudja..
11. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:31

Persze, az elso heten! Aztan egyre kevesebb lesz a fogyas, mert a szervezet 2 het alatt is tudja csokkenteni 20%al az anyagcseret, plusz, amikor mar megtortent egy bizonyos fogyas, 4-5-10 kg, akkor ahhoz a sulyhoz megint egy kisebb kaloriaszukseglet van, es ha meg jobban lelassul az anyagcsere, ujabb 20% (az uj, kisebb sulyhoz merve), akkor megint kevesebb es igy tovabb.


Ami a veszelye az ilyennek, az egy tartos vitaminhiany (emiatt hajhullas, koromrepedezes, borszarazsag, vagy pattanas, mikor hogy, ciklus kimaradasa, izomveszteseg)

10. nyecsus (válaszként erre: 1. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:26

Szia!

_Ha elkezd majd hullani a haja, nem jön meg neki, a bőre megereszkedik, a körmei letöredeznek akkor majd belátja h nem vezet ez jóra. Ha meg akar halni, elég lassú, és fájdalmas halált választott XD bár sztem csak fogyni akar, de úgyis előbb be fog kapcsolni az életösztön

9. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Annette)
2013. nov. 6. 09:23
Na, asszem, az ilyen meg annyira gaz, hogy akkor mar betegebb ez, mint az, ha valaki tenyleg 40kg.
2013. nov. 6. 09:22

Rendben, köszönöm, h megnyugtattatok. De az a baj, h mások is nekiállhatnak ezt csinálni, mert olvassák, h hű, 1 hát alatt 1,5 kilót fogyott. Nekem ez annyira nem begyere...

Meg elvileg azért vagyunk közösség, h segítsük egymást. :)

7. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:21

Igy keves az info. 600 kaloriaba nem lehet belehalni, legfeljebb lesz egy vitaminhianya, kimarad a ciklusa, kihullik a haja. Ha eleve pici testalkatu, vekony, akkor 600kaloriatol egy ido utan fogyni sem fog annyira, en ennyire nem aggodnek.


A fitness versenyre keszulo nok, akik nagy sulyzokkal edzenek nap mint nap, orakat sportolnak, versenyek elott 800-900 kalorian elnek hetekig. Versenyen kivul se nagyon lepik tul az 1200-t. Es ezek izomkolosszus, kemeny munkat vegzo nok, es nem halnak bele, sot, az egeszseg szimbolumai altalaban.


Megneznem a 600 kalt is, hogy mibol all, mert ha csak haribo teszem azt, akkor ott lesz vitaminhiany is meg minden, de ha jol van osszeallitva, 600 kalban azert elfernek tapanyagdus dolgok is (nem sok, de elfer)

2013. nov. 6. 09:16
Nyugodj meg, ettől nem fog meghalni.
5. spinneli (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 09:05
Ha csak"virtuális ismerős" a tanácson kívül nem tudsz mást tenni-meghalni azért 600 kcal-tól nem fog, de elég rosszul lesz egy idő után ahhoz, hogy valakinek a közvetlen környezetéből is feltűnjön.
2013. nov. 6. 09:05
Ha tudnád mennyi ilyen van... bevallom, nekem is volt ilyen időszakom, csak nem reklámoztam itt. De amúgy azt hozzá kell tenni, hogy ezeknek majdnem a fele kamu, unatkoznak vagy ezzel akarnak kitűnni nem tudom, de nem egyszer volt már rá példa, hogy a magát 40 kilósnak beállító lányka valójában majdnem 90 volt és csak unatkozott.
3. 342402de6d (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2013. nov. 6. 08:59
Mindenkinél magánál az értelem,szóltál neki,ha úgy dönt nem érdekli,akkor téged se érdekeljen...
2013. nov. 6. 08:52
Itt találtam egy naplót, aminek a tulajdonosa napi 600 kalóriát eszik elmondása szerint. Írtam neki levelet, h ne csinálja, mert ez életveszélyes, de pár napja megint 600 kalóriákról ír a naplójában! Félek, nehogy baja essen, ez nagy butaság. Segíteni szeretnék neki, h ne csinálja, de úgy tűnik, nem sikerült. Látom, h mások is olvassák a naplóját, de senki nem szólt még hozzá, h ne csinálja. Lehet valamit tenni, vagy hagyjam békén?
2013. nov. 6. 08:50
Valaki halálra éhezteti magát, de nem tudok segíteni neki!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook