Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez milyen bélbetegség lehet? fórum

Ez milyen bélbetegség lehet? (tudásbázis kérdés)


20. ee1eed3e15 (válaszként erre: 19. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 6. 17:16
Szerencsére véres széklet, hascsikarások, hirtelen székelési inger, hasmenés, izületi- és bőrproblémák nincsenek. Csak ez nyugtat, hogy talán nincs akkora baj. Ja, és nem is fogytam, 57-58 kg vagyok hónapok óta, jó néha ingadozik, de ha a 4-5 hét alatt nem fogytam indokolatlanul, talán ez is jó jel.
2013. nov. 6. 17:14

Kedves youlcsi, köszönöm!


Ma voltam a laborban, holnap mehetek is a véreredményért. Remélem nem lesz semmi pluszos... Aztán elmentem még a gasztro-ra is, jövőhét szerdára kaptam időpontot. Csak az asszisztensnővel beszéltem, aki azt mondta, hogy majd a doki eldönti, kell-e tükrözés... Eléggé félek. :(


Meg attól is, hogy esetleg valami komolyabb (Crohn, colitis). Bár tényleg csak nyálka van és folyamatos jobb oldali hasi fájdalom. Ez így 4-5 hete. Van mikor 2 napig alig érzem, de van mikor eléggé fáj.


A Protexin IBS-t mondod? Most meg is jelent itt egy reklám róla jobb oldalon, mindjárt rákattintok. Drága egyébként?

2013. nov. 6. 09:16

Szia!

vsz ibs lesz, vagy tényleg az epe.

az epegond nem feltétlen jár együtt görccsel, hányással, stb. nekem évekig köveim voltak és krónikus epehólyaggyulladásom... utóbbi már csak műtét után derült ki.


az orvosom szerint a nyák önmagában nem probléma, szóval ha vér, hasmenés nincs hozzá, akkor nem gond. én nem feltétlen a normaflore-t javaslom, mert abban csak 1féle baktérium van, hanem valami összetettebbet, mint pl a protexin, vagy progastro. nézz küröl, vannak a n.-nál jobbak is!


hogy a crohnnak és a colitisnek milyen tünetei lehetnek és milyenek nem, ebbe nem mennék bele. van, akinek kizárólag szemproblémája volt, vagy kiütései... és az alapján diagnosztizálták az ibd-t.

17. ee1eed3e15 (válaszként erre: 16. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 18:20

Köszi! :)

Hát, egy kicsit, mert ha komolyabb lenne, akkor biztosan lennének durvább tüneteim is.

16. ca8f748537 (válaszként erre: 15. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 5. 18:11

Nagyon szívesen,ha egy cseppet nyugodtabb lettél.

Remélem

Jó egészséget a továbbiakban!

15. ee1eed3e15 (válaszként erre: 14. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 18:07

Persze, az a biztos!

Köszi, hogy írtál! :)

14. ca8f748537 (válaszként erre: 13. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 5. 18:02
Nem akarok tovább okoskodni, tényleg az orvos fogja megmondani a biztosat.
13. ee1eed3e15 (válaszként erre: 12. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 18:00
Anyukám epés volt, volt benne vagy 10 kő, de semmi tünete nem volt. Aztán egyszer csak iszonyatosan görcsölni kezdett neki, a jobb oldali lapocka fájt és keserű sárgát hányt. Amióta kivették neki, semmi baja. Neki a tipikus tünetek voltak.
12. ca8f748537 (válaszként erre: 11. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 5. 17:49

Enyhe bélgyulladástól is lehet. Epebajtól is simán lehet, nekem egyáltalán nem volt tipikus, nem a jobb bordaív alatt fájt és nem hátba sugárzott, hanem a köldököm körül.

Sok epés meséli, hogy egyáltalán nem a tankönyv szerint fáj.

11. ee1eed3e15 (válaszként erre: 9. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 17:47
Egyébként epés problémáktól is lehet nyákos a széklet? Ezt nem is tudtam, csak hogy akkor görcsöl és a hátba sugárzik.
10. ee1eed3e15 (válaszként erre: 9. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 17:41

Köszi!

Engem is csak ez nyugtat, hogy akkor sokkal durvább tüneteim lennének.

9. ca8f748537 (válaszként erre: 7. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 5. 17:36
Akkor is menne a hasad. A Crohn és a colitis ulcerosa(ennél is inkább balról indul a folyamat) meg sokkal csúnyább tünetekkel jár. Én az elmondottak alapján epére gondolok, de nem vagyok orvos. A belgyógyász megmondja neked a tutit, és a véreredményekből is lehet következtetni. Remélem, nem lesz nagyobb gond.
8. ee1eed3e15 (válaszként erre: 6. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 17:23

Nem, szerencsére.

Egy hónapja van ez a fájdalom és nyálkás széklet, de a 25 évemhez az utóbbi hónapokban, fél évben 57-58 voltam. Ma néztem, 57.4

7. ee1eed3e15 (válaszként erre: 5. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 17:22

Megyek hozzá is, persze.

Holnap kérek időpontot, remélem azért majd nem kell hetekig várnom.


Szerintem sem lehet Chron, hiszen nem fogyok, nem véres, nincs hasmenésem... Viszont bennem van eléggé, hogy mi van ha mégis?

Vagy a colitis (fekélyes vastagbélgyulladás)... Az pedig általában a végbélnél/szigmabélnél kezd begyulladni és úgy terjed esetleg tovább. Akkor meg a bal oldalon fájna, a csípő környékén.


Gondolok még IBS-re, mivel sok stressz is ért az elmúlt 1-2 évben... Hmmm.

2013. nov. 5. 17:21
Eszembe jutott még valami. Fogytál indokolatlanul?
2013. nov. 5. 16:55
Jobb bordaív alatti fájdalom epegyulladásra, vagy kőre utal. Tipikusan felfelé sugárzik a többségnél- a tankönyvek szerint. A való életben oda sugárzik, ahova csak akar. Szinte biztos hogy nem Crohn, de pontos diagnózist belgyógyász adhat.
4. ee1eed3e15 (válaszként erre: 3. - Teltzsu)
2013. nov. 5. 15:23

Köszi!

Holnap megyek a vérvételre.

Epeprobléma? Nem érzek ott görcsölést, és keserűt sem szoktam hányni.

3. teltzsu (válaszként erre: 1. - Ee1eed3e15)
2013. nov. 5. 15:21

Csináltass vérképet és hasi uh-t. Szerintem epeproblémád van.

Jobbulást.

2013. nov. 5. 15:20
Nem tudom sajnos, de jobbulást kívánok neked.
2013. nov. 5. 15:16

Sziasztok!


Tudom, hogy nem vagytok orvosok, de hátha tud valaki segíteni... :)


Szóval... Kb. 4-5 hete fájdogálni kezdett a hasam, jobb oldalon, köldök magasságban, mostanában már a jobb bordaív alatt és lefelé a vakbélműtét hege irányában (17 éves koromban vették ki). Emellé kissé nyálkás széklet társul, szintén pár hete. Van mikor alig látszik rajta, de van mikor több. Nagyon nem tudom megnézni, mert olyan a wc-nk, hogy egyből beleesik a ..., ráadásul a kék és zöld színű wc-tartályba való tabletták is nehezítik a dolgom. Tehát leginkább csak a papírról látom, hogy néha "csillog" rajta valami.

Vért eddig nem tapasztaltam, de volt már, hogy véresnek láttam, ami aztán mégsem az volt, hanem a cékla miatt. Mostanában direkt nem eszek, és azóta nem láttam pirosságot rajta.

Sosem volt sok gondom a bélműködésemmel, kicsit puffadós voltam és gázosabbak voltak a beleim, de semmi más.

Szóval nincs véres székletem, nincs hascsikarásom, sem spontán hasmenésem. Próbálom úgy csinálni, hogy minden reggel tudjak wc-re menni, ez általában egy Nescafé 3in1 után sikerülni is szokott.


Eléggé félek, hogy Chron vagy fekélyes... Néha már a műtőben látom magam. Gondolom, ha komolyabb lenne a probléma, akkor azért lenne más tünetem is, de "csak" állandó hasfájás (nem nagyon érzem görcsösnek) és nyálkés széklet van pár hete.

A házidoki tanácsára Normaflore-t ittam, de ma visszamentem hozzá, és holnap megyek vérvételre. Adott a gasztroenterológiára is beutalót, de oda időpontot kell kérnem. Nagyon félek egy esetleges vastagbél tükrözéstől is... :(


Köszönöm a normális válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook