Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan lehet megtudni, hogy egy parfüm eredeti-e? fórum

Honnan lehet megtudni, hogy egy parfüm eredeti-e? (tudásbázis kérdés)


18. Anda39
2013. nov. 7. 15:02

A gugliban elég sok találat van arra, hogy hogyan ismerjük fel a hamis parfümöt, rákerestem, meg is néztem párat - de már korábban is olvastam ilyesmit.

Azt merem állítani, hogy anélkül, hogy a hamis is és az eredeti is a kezünkben lenne, marha nehéz rájönni a csalásra - kivéve, ha nagyon gagyi a másolat.

Szeretem a parfümöket, vettem már jó párat drogériában, és ez úgy történik, hogy kiválasztom a teszterből, melyiket akarom megvenni, aztán kapok egy original csomagolásút, amit majd itthon szedek szét. Nem próbáltam még fizetés előtt kibontani, szerintem nem is engednék...de lehet, hogy tévedek.

A legtöbb videóban, amit találtam a neten alaposan megnézik a parfüm csomagolását, aztán magát az üveget, a cucc színét, aztán hol van a kód meg az azonosítószám, hogyan áll a kupak, milyen a színe a spray fújórészének, meddig ér a szórófej szára az üveg alján (ami elgörbül, az hamis, azt mondják).

Azt kell mondjam, ha nem ismerem a tutira eredetit és nem rakom a másik mellé, biztosan nem ismerném fel a hamisat...

17. viaszvirág (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2013. nov. 5. 08:35
Ahaaa, köszi Zebi, most már kiokosodtam kölni ügyben. :-)))))
16. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Viaszvirág)
2013. nov. 5. 08:19

nem csak azt jelenti...öltözetet is jelent.

Az eau meg vizet.

Tehát öltözékre locsolandó víz :)

15. magpie (válaszként erre: 10. - ChrisTai)
2013. nov. 5. 08:16
Pontosan, ezt egy kínai ismerősöm mondta, aki konkrétan kínai piacon dolgozik, asszem elég megbízható forrás. :D
2013. nov. 5. 07:18
Az ember mindíg tanul, az olajos teszt jó.De pl a kódokat nem tudtam.köszi
2013. nov. 5. 05:35
Az üveg alján van egy nyomott sorszám.
12. viaszvirág (válaszként erre: 8. - Annie1130)
2013. nov. 5. 03:26

Neked is köszi! :-)))


Akkor most erősségi szempontból hogyan is van sorban, így:


EDC - EDT - EDP

11. viaszvirág (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2013. nov. 5. 03:24

Ahaaa, na, most okosabb lettem, köszi! ki nem tudtam volna találni.


De a Toilette az WC-t jelent (úgy amúgy). Ebben az esetben mit jelent?


(Bocs, hogy ennyit kérdezek) :-)))))

2013. nov. 5. 01:40

igen,a kód a kulcs... szóval van az üvegen egy kód, plusz a dobozon is. ha eredeti, egyeznek...

barátnőm vett egyszer aluljáróban "eredetit" olcsón, megnéztem, nem voltak kódok seholsem, és nem is lehetett sokáig érezni, pedig Gucci volt....

2013. nov. 5. 00:35
Csak drogériából veszek, az meg eredeti.
8. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Viaszvirág)
2013. nov. 4. 23:41
Mondok még egyet: EDC= Eau de Cologne, azaz kölni :) Tehát a kölni nem egyenlő az EDT-vel vagy az EDP-vel. Csak az egyszerűség kedvéért...;)
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Viaszvirág)
2013. nov. 4. 23:24

Az EDT az Eau de Toilette, az EDP meg Eau de Parfum.

Ez utóbbi töményebb.

6. viaszvirág (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2013. nov. 4. 23:10
Mit jelent az EDT és az EDP? Nem vagyok jártas a kölnik terén. Van 2 márka amit szeretek, azt szoktam venni.
2013. nov. 4. 23:09

ha az parfüm és nem eu de toilette, akkor ha az ujjaidra fújod (mutató - hüvelykujj) akkor ilyen sikamlós, mint egy híg olaj :)


Ezerszer tovább tart az igazi parfüm:)

4. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Baba73b)
2013. nov. 4. 23:05

Elvileg van vmi kod a fenekukon. Masreszt en azzalszivtam mar meg, hgy EDT-t vettem EDP helyett, utobbi sokkal tomenyebb, tovabb tart es alig kell belole fujni...

Milyet vettel?

3. baba73b (válaszként erre: 2. - Green_Apple)
2013. nov. 4. 22:31
Ez sem igaz mindig!Vettem már drogériában drága parfümöt,és akármennyit fújtam nem lehetett érezni!De nem azért mert megszoktam,hanem mert mást is kérdeztem,hogy érezni lehet-e,és nem!
2013. nov. 4. 22:25

az árából :)))


Hogy boltban veszed.

2013. nov. 4. 22:10
Sziasztok!Honnan lehet megtudni, hogy egy parfüm eredeti-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook