Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliába készülök dolgozni.- Ki tartana velem? fórum

Angliába készülök dolgozni.- Ki tartana velem? (beszélgetős fórum)

1 2
46. Yaweb (válaszként erre: 38. - Annie1130)
2014. máj. 27. 11:22

Nejed ez szurja a szemed, az enyemet meg az, hogy egyszer valami ingyenesen el8ntezheto akkor azert ne is kerjek penzt.

Vagy segitek ingyen es bermentve vagy nem segitek sehogy!

Nem vagyunk egyformak! En biztos nem fogom azert lehuzni a honfitarsaimat vagy akarki mast, hogy ebbol nyereszkedjek!

2014. máj. 12. 22:26
ki szeretne jonni?
44. kakukkfű (válaszként erre: 43. - Naadira)
2013. nov. 25. 12:06
Ez igaz, és hiába tudom, hogy így van, jó, hogy emlékeztetsz rá, - mert az ember lánya időnként elfelejti. :)
43. Naadira (válaszként erre: 42. - Kakukkfű)
2013. nov. 24. 10:21
Hát úgy látszik nem-nehéz elhatározás ez!De ez ne keserítsen el,utadon úgy is csak magadra vagy hivatkozva és magadban kell bíznod!
2013. nov. 21. 14:41
Hahóóóóóóóóóóóó! Senki nem szeretne jönni?
2013. nov. 14. 12:30
Szomorú, hogy el kell hagynunk az anyaországunkat ahhoz, hogy boldogulni tudjunk. :(
40. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Kakukkfű)
2013. nov. 14. 11:00
Valószínű, h kint van még , mert a bankkölcsönét nem tudná fizetni ebből a fizuból .
2013. nov. 14. 10:37
Nem kellett Angliáig mennem ahhoz, hogy egy több éve kint élő nőtől megkérdezzem milyen jótanáccsal látna el, -hasonló munkakörben fogok dolgozni- még csak válaszra sem méltatott. :(
38. Annie1130 (válaszként erre: 36. - Yaweb)
2013. nov. 5. 15:43
Pl. egy pályázatíró cég is olyanért kér el pénzt, amit tulajdonképpen egy kis utánajárással bárki meg tud csinálni, vagy a cégbejegyzést is bárki el tudja intézni, hiszen az illetéken, ami az államnak megy, és az ügyvédi ellenjegyzésen kívül maga a folyamat teljesen ingyenes. A hitelügyintézőkről és az ingatlanosokról, meg a többi szolgáltatóról ne is beszéljünk!Ha valaki olyan kedves, rendes, hogy munkaideje mellett úgy dönt szán időt a honfitársak megsegetísérére pusztán emberbaráti szeretetből, az nagyon dícséretes dolog,én is nem egyszer gyakoroltam/gyakorlom, de akkor ne mutogassunk ujjal a másikra, hogy ő mekkora szemét, hogy az idejéért, fáradozásáért persze hivatalos kereteken belül(!) pénzt mer kérni.(Nem, nem voltam soha ügynök, ügyintéző, semmi ilyesmi, csak bántja a szememet az a hozzáállás, hogy "segítek, segítek ingyen, szívből, de a másik meg mekkora szemét, hogy pénzt kér egy szolgáltatásért, és én meg nem kapok/kérek semmit".)
37. kakukkfű (válaszként erre: 34. - Forrest2010)
2013. nov. 5. 14:49
Én el tudom képzelni, hogy kint van még, ugyanis itt a tanári fizetés csak az éhenhaláshoz elég.
36. Yaweb
2013. nov. 5. 08:34

En igenis, elitelem azt aki penzt ker ugyintezesert,hiszen minden ingyenes. Ne legyen mar az illeto olyan szemet,hogy ezert huzza le a honfitarsait. Ha meg onszantabol nem segit, akkor ne is segitsen!

Erdekes a hozzaallasod, ez szamodra elfogadhato de az mar nem, hogy tartsd meg a par lepest eleinte toluk!

35. Yaweb
2013. nov. 5. 08:30

Mintazt ahogy irtam, mikor en mentem ki,akkor nem volt magyar tolmacs,hiszen akkor leptunk be az eu-ba, meg azt is meg kellett nezniuk, hogy hol van Mo.a terkepen.

De tudod, nem fogok neked itt magyarazkodni tobbet, mert nem erted a lenyeget. Nem kertem senkit, hogy csinaljon meg nekem barmit is.Mindent magamnak jartam ki. EGYEDUL! Azt irtam, hogy ilyenekbe futottam bele. Volt indiai landlord is aki le akarta nyelni a depositot vagy eppen angol. A sors fintora, hogy magyar volt az elso...

Mivel nem igazan ertelmezed amit irtam, igy nem is igazan ertem miert is kered az ittelok velemenyet,hiszen magasrol teszel ra. Azert,mert mondjuk mashol osszetartanak,az nem azt jelenti,hogy itt igen...

Kivanom, hogy ne ess pofara es csak pozitiv tapasztalatod legyen itt kint!

34. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Kakukkfű)
2013. nov. 5. 06:40
Egyik tanár kolleganőm jó pár évvel ezelőtt ment ki Angliába időseket gondozni . Azt ugyan nem tudom , h kint van -e még , de az itthoni lehetőségeket látva , talán igen , mert a nyugdíjtól még odébb van .
33. Annie1130 (válaszként erre: 32. - Yaweb)
2013. nov. 5. 00:05

Általánosságban írtam, hogy általában az szokott lenni az oka, hogy magyarok vernek át magyarokat, mert szinte kizárólag magyarokkal érintkeznek, ergó egy angol, egy pakisztáni, japán, vagy akármilyen nemzetiségűvel nem nagyon van esély ilyen sztorikra, és aztán jön a panaszkodás, hogy a magyarok ilyenek, meg olyanok, holott mi magunk is magyarok vagyunk, tehát végül is olyan, mint ha saját magunkat szidnánk ezzel...


Tudnék arról mesélni, hogy hogy nyeli be a deposit-ot az angol, ez sem különösebben tipikus magyar-dolog. Az NI-számot nyelvtudás nélkül is pofonegyszerű elintézni szerintem, a hivatalban fel vannak készítve a nyelvtudás nélküli bevándorlókra, mondhatni feketövesek már...:) Kb. ha bemegy valaki egy NI táblával a kezében, végiglökdösik a megfelelő helyre. :)


Nem ítélem el azt, aki pénzt kér az ügyintézésért, hiszen sokan vannak, akik nem is akarnak egyáltalán egyedül intézkedni, nem csak a nyelvtudás hiánya miatt, hanem millió okból kifolyólag, így hát nem gondolom, hogy annyira ördögtől való lenne egy kvázi szolgáltatásért fizetni. Na persze nem több száz fontokat, hanem egy reális összeget, ami arányban van a ráfordított idővel.


Viszont azt nem tartom helyesnek, hogy a másik fáradozásait kompenzáció nélkül, alanyi jogon elvárják csak azért mert magyar. Pedig én aztán nem vagyok magyarellenes magyar! :) A lényeg az, hogy mindig maradjunk az ésszerűség, határain belül, szerintem...

32. Yaweb (válaszként erre: 21. - Annie1130)
2013. nov. 4. 23:10

En nem irtam, hogy kerestem magyarok tarsasagat, azt irtam, hogy egyedul jottem! Sot, ahol voltam meg anno, csak en voltam magyar es akkor meg nem is tudtak, hogy Magyarorszag Europaban van. 2 ev utan talalkoztam magyarral, aki a landlordom lett, majd nem adta vissza a depositomat, aztan talalkoztam meg egy magyarral aki penzert akarta az NI szamot. Akkor mondtam, hogy ennyi volt. Mindent magamnak jartam ki. Aztan elkerultem egy jo melohelyre, senkinek nem mondtam, hogy magyar vagyok. Az egyik munkatarsam elarulta egynek, na aztan jott az ozon es hemzsegtek a szivesseg keresetol. Volt egy magyar lany, akinek eloszor meg is tettem. En vittem el a papirjait hozzajuk, mert o nem ert ra es masna utazott el es a telefonba azt hajtogatta, de nekem ezt meg kell tennem. Arrol ne is beszeljek, masik kliens hozta zsakszamra a magyarokat regisztralni nalunk, hogy segelyt kapjanak. Ja es ezert o penzt kert, en meg nem gyoztem hivogatni oket, mert a segelyhez ugye az kellett, hogy meglegyen az nhs szamuk.

Na mindegy, van meg par tortenetem es ezzel azt akartam mondani, hogy nem elek csigahazban. Amim van, azt mind magamnak koszonhetem .

2013. nov. 4. 14:42

*azért, mert buta


Elnézést, telefonról írok...

30. Annie1130 (válaszként erre: 29. - Boyocka)
2013. nov. 4. 14:41
OK, de kérlek szépen, azt értsd meg, hogy az ő szegénységi bizonyítványa, és pont. Nem kell vele foglalkozni. De ez nem azért van mert magyar, hanem azért buta, ezt te is belátod, nem?
2013. nov. 4. 14:37
Elmondom neked milyen érzés az amikor valakiről tudod, hogy magyar odamész hozzá, mert szinte vágysz , epekedve vágysz néhány magyar szóra, s mikor megszólítod, akkor angolul felel, majd mikor mondod, hogy az előbb hallottalak magyarul beszélni, csak a képedbe röhög, és tovább megy.. hidd el nem a legjobb érzés...
28. Annie1130 (válaszként erre: 24. - Boyocka)
2013. nov. 4. 14:32
Megkérdezhetem még, hogy te hogyan reagáltál arra, amikor megtudtad, hogy a magyar, aki tudja, hogy te is az vagy angolul beszél hozzád, hogy mert azt hiszi, hogy nem tudod, hogy ő is az? Érdekes helyzet lehetett...Egyébként nem bántásból írtam neked, amit írtam, nem tudom, miért vetted fel támadólag és nem tudom, miért pont "anyu" jutott eszedbe róla...ezt csak te tudhatod, de tényleg nem bántás volt, és nem is kioktatás, úgy vélem.
2013. nov. 4. 14:25
Most ez nem jött be, mert több, mint 10 éve külföldön élek, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek...és nem, nem voltak mindig pozitív élményeim, de van annyi önkritikám, hogy belássam, hogy nem mindig a másik, adott esetben a MAGYAR a hunyó...Szép napokat!:)
2013. nov. 4. 14:19
Köszönöm anyu a bölcs szavakat, de engedd meg, hogy saját véleményem legyen bizonyos dolgokról. Örülök, ha neked jobb tapasztalatod van ezekről... Ha kint élsz... Ha pedig még nem éltél kint, akkor kérlek nyilatkozz majd akkor ha ez már megtörtént... Mert itthonról nagyon könnyű okosnak lenni... Ha pedig már voltál kint, akkor szívből örülök, hogy neked ilyen pozitív élményeid vannak:)
25. Annie1130 (válaszként erre: 24. - Boyocka)
2013. nov. 4. 14:16
Ok, értem, de akkor ne promótáld, hogy "Bárkivel, csak magyarokkal ne!", mert ez a fajta hozzáállás csak olaj a tűzre. Tedd magadat túl a pofára eséseken, akár magyar miatt történt, akár nem, menni kell tovább, de butaság csak azért elzárkózni a "magyaroktól", mert magyarok!
2013. nov. 4. 14:13
Egyetértek veled... Én is pont ezt írtam... Miért van vajon az, hogy odakint, egy magyar inkább szól hozzád angolul, csak ne jöjj rá, hogy ő is magyar?? Én a legnagyobb jó szándékkal mentem ki... Hittel reménnyel, és ujjongtam, ha magyarral találkoztam. Jajj de jó mintha rokonok lennénk stb.. Aztán jól pofára esik az ember...Szóval ez van...
23. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Boyocka)
2013. nov. 4. 13:55
Na, pont az ilyen hozzállás miatt tart ott a külföldön élő magyarság, ahol...Szerintem minden ember megérdemli azt, hogy egyenlő eséllyel induljon pl. egy bemutatkozásnál. Valakit csak azért elkerülni, mert magyar (mellesleg a saját hazám szülötte, tehát talán, de csak talán van némi közös bennünk, ha más nem, legalább a nyelv, a kulturális örökség, amelybe például egy jó marhapörkölt szeretete is beletartozik, hiszen a gasztronómia is a kultúra része...)tehát valakit csak azért elkerülni, leírni, mert a saját hazám szülötte ő is mekkora butaságra, beszűkült látókörre vall már?!
2013. nov. 4. 13:49

Most mennem kell, vár a dolog.

Köszönöm, aki segített, és jótanácsokkal látott el! :)


Ha időközben van valaki, aki szívesen velem tartana, az priviben megtalál. :)


További szép napot mindenkinek! :)

21. Annie1130 (válaszként erre: 18. - Yaweb)
2013. nov. 4. 13:48

Igen, de én ebből azt tanultam, hogy ha elmegyek egy idegen országba, akkor nem a saját nemzetem kolóniáját keresem, hanem inkább megpróbálok beilleszkedni a "helyiek" közé.Bár pl. Londonban nem sok van... :)


A "magyarok lehúzósak, átvágnak" feeling pedig azért alakul ki legtöbbször, mert többnyire csak magyar emberek veszik körül az embert, aki ezt mondja, pedig más nemzet szülötte is pont olyan gyarló,vagy éppen jó, mint a magyar.


Nem szabad csigaházban, félelemben élni...mert közben elfelejtünk élni...

2013. nov. 4. 13:45
Sajnos tudom, hogy milyen a külföldön élő magyar..... De ugyanezt elmondhatjuk a magyarországi magyarokról is. -Tisztelet a kivételnek!
19. Boyocka (válaszként erre: 18. - Yaweb)
2013. nov. 4. 13:41

Nekem is ez a tapasztalatom!!


Kedves fóruminditó, bárhova is mész, bármit csinálsz, csak magyarral ne kezd odakint!!! Inkább a lengyel, a román, a kambodzsai tök mindegy, csak magyarral ne. Biztos sokan megbotránkoznak, de aki kint él pl Angliában, az tudja, hogy a Magyar az utolsó ember, akire támaszkodhatsz... Inkább beszél hozzád angolul, csak meg ne tudd hogy ő is magyar..

18. Yaweb
2013. nov. 4. 13:34
Nekem az a tapasztalatom, hogy hiaba vannak kint magyarok. A tobbseg lehuz minthogy segitsen. Tisztelet a kivetelnek! Lassan 10 eve elek kint de nem igazan baratkozok magyarral, nem azert, mert szegyellem, SOT! De sajnos annyi magyar atvagott mar, hogy jobb tavol maradni toluk. Persze, ez nem azt jelenti, hogy nincsenek magyar barataim. Annak idejen tok egyedul jottem ki es tuleltem!
17. kakukkfű (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2013. nov. 4. 13:33
Köszi, megpróbálom..... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook