Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha én úgy érzem, hogy az egyik fogam nem teljesen stabil, akkor a fogorvos ezt hogy vizsgálja ki? fórum

Ha én úgy érzem, hogy az egyik fogam nem teljesen stabil, akkor a fogorvos ezt hogy vizsgálja ki? (tudásbázis kérdés)


20. bnedora (válaszként erre: 19. - Eperlevél)
2013. nov. 4. 11:52
Azért írtam, hogy a legtöbbet. A jó fogorvos igyekszik megmenteni.
19. eperlevél (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2013. nov. 4. 11:30
Lehetőség van arra is,h. stabilizálják, de nem mindegy,h. mitől mozog, ha mozog egyáltalán. Egészséges fogat nem húznak ki, rögzíteni szokták a többi foghoz, ha nincs egyéb baja és csak meglazult.
18. eperlevél (válaszként erre: 13. - Trefl)
2013. nov. 4. 11:28
Szerintem ettől ne félj.
17. bnedora (válaszként erre: 4. - Trefl)
2013. nov. 4. 11:20
Pedig ha nem mozgatja meg, akkor nem fogja neked megmondani, hogy valóban mozog-e a fogad. Ez nem azt jelenti, hogy erősen fogja csinálni. A legtöbb mozgó fogat pedig ki szokták húzni.
16. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. nov. 4. 11:13
Nekem terhesseg vegefele erezhetoen mozgott, deaztan visszarendezodott, szval allhat meg stabilan, ha csak vmi atmeneti Ca-hianyos allapot miatt van.
2013. nov. 4. 10:31
Szerintem legjobb lenne, ha vizsgálat előtt elmondanád neki ezeket a félelmeidet, és megkérnéd, hogy ne ráncigálja meg nagyon. Úgyhogy eleve olyanhoz menjél, akiben megbízol, és aki oda is figyel arra, amit mondasz neki.
14. trefl (válaszként erre: 12. - Annette)
2013. nov. 4. 10:31

Azt tudom, hogy van egy alap mozgás, ami természetesnek mondható, és afölött már nem igazán normális. Alapból én is érzek enyhe mozgást, ha összeszorítom a két fogsorom és a fogak érintkezéséhez teszem az ujjam, de az éppenhogy alig érezhető.

Az első és felső fogam esetében viszont ha kívül ráteszem az ujjam a két felső fogam érintkezésnél és rányomok nyelvvel, érzem a mozgást. Persze ez se nagy mozgás, de érezhető. De főleg harapásnál érzem azt a bizonyos diszkomfort érzést. Erősbe már nem is nagyon merek harapni. Összehasonlítási alapom is van, mert míg régebben a győri pilóta keksz ráharapása semmi gondot nem jelentett, most nem igen megy kellemetlen érzés nélkül. :/

13. trefl (válaszként erre: 11. - Eperlevél)
2013. nov. 4. 10:28

Köszi a válaszod!

Őszintén bevallom, hogy kicsit félek, hogy egy jelenleg nem túl stabilnak érzett fogat még meg is mozgat erővel a doki. Nem lazít az rajta még jobban, ha tényleg eleve nem teljesen stabil?

2013. nov. 4. 10:17
Én rendszeresen annak érzem mindet.. :D persze az csak a természetes mozgásuk amitől én már pánikba esek, de voltam orvosnál ezzel párszor. Először megnézte hogy mennyire "mozog",általában már itt kinevettek :D aztán elküldött röntgenre, hogy milyenek a foggyökerek, mennyire vannak mélyen, milyen stabilak stb.. aztán felírt 2 vitamint és ennyi :) mondjuk nekem a foggyökereim is keresztbe-kasul vannak, így nem csoda hogy mozognak szegények, lehet neked is ez a gond.
11. eperlevél (válaszként erre: 1. - Trefl)
2013. nov. 4. 10:13

Szia!


Nekem már volt ilyenem, igaz, hogy nekem 2 nagyobb állkapocs műtét után, ahol a foggyörkereim is érintw. A mai napig úgy érzem, h. a j. alsó 6-osom mozog, de az orvosok szerint nem...És igen, jól írta aki írta,h. megkocogtatja és megmozgatja. Az, h. a rtg mennyire laap ilyen eljárásban, nem tudom, mert nekem minden kontroll alkalmával készül panoráma rtg. De szerintem csak a manuális vizsgálat mutatja ki azt, h. tényleg mozog e a fog.

10. kisj
2013. nov. 4. 09:59
megröntgenez és sajnos meg fogja mozgatni a fogadat (mi mást is csinálhatna?)
9. trefl (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. nov. 4. 09:49
Fogszabályzásnál is olyannyira mozgatják a fogakat, hogy rendszeresen instabilan állnak, mozognak, mégis visszaerősödnek az új helyzetbe egy idő után.
8. trefl (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. nov. 4. 09:47

Nem erre voltam kíváncsi, hanem arra, hogy egy fogorvos hogyan vizsgálja és méri meg a mozgást.

Rögzíteni lehet dróttal, de fogszabályzással is megszüntethető a nyomás, és tervezve is van, de ez teljesen más kérdés.

2013. nov. 4. 09:45

Nézd,ha már mozog,az sosem fog már stabilan állni:((

Nyilván híddal,vagy koronával meg lehet menteni,ill. a helyét kitölteni.

6. trefl (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2013. nov. 4. 09:43
Hát, le is hidalnék, ha 28 éves létemre egy maradandó frontfogat ki kellene húzni. :|
2013. nov. 4. 09:41

Gondolom,először megröntgenezi,hogy hogy állnak ezek egymás mellett.Lehet h a mozgónak nincs elég helye,ezért ki kell húzni.

Nekem 21 évesen azért húztak ki egy fogamat,mert jött mögötte egy új és nem volt helye hová nőni.

4. trefl (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. nov. 4. 09:40

De kíváncsi lennék rá, hogy mire számítsak, mert olvastam olyat, ahol az illető azt írta, hogy erősen ráfogva mozgatta a fogat a doki. Nem tudom elképzelni, hogy ez lenne a megfelelő vizsgálat, főleg ha egy fog tényleg nem teljesen stabilan áll a fogágyban.

Azért tettem fel a kérdést, hátha valakinek vizsgáltak ilyet vagy mérték már meg a mozgását.

2013. nov. 4. 09:38
a fogorvoson kivul ezt mas aligha mondja meg neked... elvegre itt hajszalnyi, vagy meg kisebb mozgasterrol lehet talan szo
2013. nov. 4. 09:35

Pár hónapja érzem, hogy az egyik első, felső fogam kicsit mozog. Már kerülöm az erősebb harapásokat is, mert nem érzem a legstabilabbnak. Nincs ínygyulladásom, egészségesek a fogaim, viszont a mellette levők nyomják ezt a fogat.


Ha most elmegyek egy fogorvoshoz ezzel a problémámmal, hogyan vizsgálja ki, mozog-e és ha igen, mennyire?

Mivel kímélem a fogam, nem próbáltam ujjal se mozgatni, ezért remélem, a doki nem esik neki megragadva ráncigatni. Jobb szeretném tudni, mi ennek a professzionális és a fogat kímélő vizsgálata.

2013. nov. 4. 09:34
Ha én úgy érzem, hogy az egyik fogam nem teljesen stabil, akkor a fogorvos ezt hogy vizsgálja ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook