Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetnék, ha ilyen körülmények közé kerültem a felmondásommal kapcsolatosan? fórum

Mit tehetnék, ha ilyen körülmények közé kerültem a felmondásommal kapcsolatosan? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 3. 18:39
Ami lemaradt,hogy a cég még "él",de az iroda megszűnt ahol dolgoztam.
2013. nov. 3. 18:14
Lehet kicsit bonyolultan fog hangzani a kérdésem,próbálom röviden leírni. 2009-ben egy irodában dolgoztam asszisztensként,4 órában voltam bejelentve. 2010-ben teherbe estem és mivel majdnem elvetéltem,így februárban táppénzre kerültem. Csúnyán váltunk el a főnökömmel,előtte is gondok voltak,mert volt olyan,hogy 2hónapig nem kaptam fizetést,nem egyszer, viszont pontosan soha nem kaptam,mindig több héttel később. Az utolsó fizetést nem is akarta odaadni,le kellett mennünk a házához 100km-t utaztunk miatta.Ott azt akarta,hogy mondjak fel,meg volt írva.Természetesen nem írtam alá és a férjemnek hála,megkaptam a fizetést. Utána 2hónapig nem kaptam táppénzt,mert nem fizette a ráeső részt,az OEP többször felszólította,aztán megbüntették,onnantól megkaptam. Szülés után fél évig TGYÁS-t kaptam,utána Gyedet nem,mert nem reagált semmilyen levélre,a számát meg megváltoztatta,így fél év után Gyest kaptam.Most október közepén lejárt a Gyesem,persze ő nem jelentkezett,így még mindig alkalmazásban állok. Az OEP segített felvenni vele a kapcsolatot,de most is csak a könyvelőjén keresztül tárgyal velem. Közben mivel nem jelentkezett,így kértem időpontot Munkaügyi Bíróságra,ezt még nem mondtam le. Egy ismerős könyvelő szerint a szülés előtt 3hét szabadságot,illetve a 3év szabadságát kell kifizetnie. Illetve miatta nem tudtam felmondani eddig,így sem munkakeresőnek nem vettek fel,sem állást nem tudtam vállalni,sajnos ezért lecsúsztam egy lehetőségről. Így sehonnan nem tudok pénzt kapni,miatta. Ilyenkor tudnátok segíteni,hogy mit kellene kifizetnie?
2013. nov. 3. 18:04
Felmondással kapcsolatos kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook