Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tartós stressznek, idegeskedésnek milyen következménye lehet? fórum

Tartós stressznek, idegeskedésnek milyen következménye lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 5. 18:09

De csak azért más mindenkinél, mert mindenki másként dolgozza fel, és van aki nem is képes rá. Nem tudom, hogy tanítható e a stresszkezelés, de abban biztos vagyok, hogy mintát egy csomó helyről hozunk. Amelyik családban pl. az a "divat", hogy a stresszre teszünk még néhány lapáttal, mert csak úgy az igazi, akkor ott a legtöbb családtag így fogja megélni. Gondolom nálad ilyen a váll fájdalom. Viszem a vállamon a gondokat és egy idő után el is hiszem, hogy ott nyomja a vállamat és ezért fáj. Van aki meg azt hiszi, hogy egy szellem csapódott hozzá és ott lóg a vállán. Én pl. azt hiszem, hogy egyéb fájdalmaim miatt begörcsölök és ettől az izmaim göcsörtösek és fájnak.

Tehát igen, mindenki máshogy éli meg a stresszt és pont ez az, amit valahogy meg kellene tanítani az embereknek, mert stresszmentes élet nincs.

2013. nov. 5. 18:09

H anem tudod kezelni: sok rossz.

Ha megtanulod kezelni: sok jó.

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2013. nov. 5. 18:05
Én is ezt mondom:)
2013. nov. 5. 13:27

A fórumindítónak javasolnám, h ne analizálja magát...hogy szkizo meg ilyenek. Nem ciki felkeresni a körzethez tartozó pszichiátert, vagy háziorvost a panaszokkal. Miután ez már jó ideje tart, így nem csak átmeneti rosszkedvről beszélünk.

Fogalmam sincs milyen gondokkal kell megküzdened, ezt te tudod, anyagi, vagy egyéb. De ne félj segítséget kérni.

2013. nov. 5. 13:22
Szerintem,mindenkinél más,hiszen nem vagyunk egyformák.Nekem a vállam szakad le,olyan mintha 250kg súly lenne rá rakva.Alváshiány..stb.
2013. nov. 5. 12:43

Ajánlanám Selye János stresszelméletét :)

Ha már tudósokról beszélünk.

2013. nov. 5. 12:41

A stressznek van pozitív hatása is, hiszen mozdít minket, muszáj vmit lépnünk. És az a jó ha ezt levezetjük.

A stressz akkor tud rossz lenni, ha teszem azt stresszelek a melóban, de muszáj végigülnöm feszültem napi 8 órát vagy még többet, nem bírom levezetni. Így szépen lassan kardiogondokkal kell majd küzdenem, magas vérnyomás, infarktus stb.

32. sasmadar2 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. nov. 5. 12:35

Jól van legyél te okos és minden tudós, orvos stb aki ezzel foglalkozik meg mind hülye hozzá.

Egy biztos, hogy amit leírtál abból kiderül, hogy fogalmad sincs mi is pontsan a stressz.

Az igaz, hogy szinte minden jár valamekkora stresszel, de attól még a stressz nem jó. Nem is tudom, hogy ekkora baromságot hallottam-e már életemben. De már semmin sem lepődök meg.

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Sasmadar2)
2013. nov. 5. 06:13

Ha igaz lenne, amit te gondolsz, akkor az emberek semmit nem csinálhatnának, mert minden stresszel jár. Pl. a szülés is, és ennek ellenére elég sokan nem csak egyszer teszik, hanem akár többször is. Sport is stresszel, hiszen valamit el akarsz érni, ezért izgulsz, akkor miért teszik rengetegen, akár napi szinten is. Tanulás/vizsgák is stresszesek és mégis tanulunk, sőt egy ideig kötelező is.


Szerintem olvasgass te és gondolkodj is rajta!


De ha gondolod, akkor írhatjuk a fórumindítónak, hogy itt a vég! Stresszmentesen nem lehet élni, így hamarosan nagyon beteg leszel. Idegkárosodásod lesz, majd meg fognak betegedni a szerveid és a végén meghalsz. Pont erre vár egy olyan ember, akinek nem könnyű az élete amúgy sem, ugye? Nem elég a már meglévő baja, rúgjunk bele még egyet! Gratulálok!

Azt sem tudod, hogy milyen problémái vannak a fórumindítónak és már is diagnosztizálsz.



Fórumindító! Én azt mondom, hogy ne görcsölj a problémákra, hanem szép sorban rendezd őket. Ha tartozol 5 millióval, amit 10 napon belül ki kell fizetned, azt természetesen nem fogod tudni megtenni, így tök felesleges a kardodba dőlni. Majd szép lassacskán ki lesz fizetve. Persze stresszel a helyzet, de akkor sem fogod tudni előbb teljesíteni, így kár belebetegedni. Kellemetlen, de ha megoldhatatlan, akkor nincs mit tenni, sodródni kell az eseményekkel és azokkal a problémákkal foglalkozni, amelyek kisebbek.

A legfontosabb az egészséged, mert ha az nincs, akkor vagy igazán kiszolgáltatott és persze a környezeted is.

30. sasmadar2 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2013. nov. 5. 03:35

Jó lenne, hogyha nem okoskodnál, mert fogalmad sincs, hogy mi a különbség a stressz és a depresszió között.

Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor menj és kérdezz meg a pszichológust vagy pszichiátert, hogy mi is a stressz és mit okoz.


Addig is OLVASS!

hu.wikipedia.org/wiki/Stressz

A stressz hatására alakulhat ki a depresszió de az már egy betegség te nagyon okos.


hu.wikipedia.org/wiki/Depresszi%C3%B3

2013. nov. 4. 20:39

Azért jó lenne, ha nem kevernénk össze a stresszt a depresszióval!

A stressz hasznos, a depi nem. A stressznek nincs hízós mellékhatása és semmi mellékhatása nincs, ha az ember arra használja, amire kell. A depi egy magas fokú önsajnálat, ami tönkreteszi az embert, de ezt nem csak stressz okozhatja, hanem a jólét is.


A hormonális probléma, reflux és mind amit leírsz Patapucs, előjöhet, felerősödhet stressz hatására, de nem ez az ok.

2013. nov. 4. 08:37
gyomorfekély
2013. nov. 4. 07:08

A sport sem oldja fel a stresszt, max csökkenti az érzést egy időre - tapasztaltam magamon.


Nekem először +30kgt hozott, aztán diétával, minden napos! sporttal lefogytam, de a stressz maradt, a sport nem "ölte ki" belőlem!

Még egy jó darabig itt volt velem és refluxot és hormonális gondokat hozott elő.

2013. nov. 4. 02:01
barmi lehet az enyhe tunettol a rakig,probalj ra vmit szedni inkabb.
25. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2013. nov. 3. 19:03

A hosszútávú negatív stressz a leggyengébb pontodon támadhatja meg az egészségedet.

Stressz ellen nagyon jó a sport, egyenlő egy teljes agymosással!

2013. nov. 3. 08:05

A stressz nem ártalmas, csak akkor ha nem oldod meg a problémáidat.

A stressz kell, mert akkor tudunk legjobban teljesíteni, de ha nem akarunk, akkor fokozatos leépülés.


Rázd meg magad és tegyél a jobb életedért! Kevés dolgot tudok elképzelni, ami miatt nem érdemes jobbá tenni az életünket és persze ez csak rajtunk múlik és senki máson. Nem kell várni mások segítségét, hanem tenni kell, és nem elsüllyedni a létező, de nem megoldható problémákban.


Nem tudom milyen gondjaid vannak, de ha olyan is van, ami jelenleg megoldhatatlan, akkor azt tedd el későbbre, majd lesz alkalom rendezni. Kezd azokkal, amelyek nem annyira "súlyosak". Pl. próbáld jól érezni magad, menj társaságba, keress valami hobbit. Ezekkel kikapcsolódsz és jobban átlátod majd a többit és szép lassan megoldod majd azokat is.

23. 342402de6d (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2013. nov. 3. 04:43
Nem kell olyanná tenni amilyen volt!!Más utat válassz....nézd más szemmel a legapróbb dolgokat is,tőled sok minden függ,változz te és a világ is változni fog körülötted.
22. c0dfe81001 (válaszként erre: 21. - B59d50028c)
2013. nov. 3. 04:09
Igazad van. Tudom, hogy bonyolult folyamatok eredménye mire valaki eljut a befejezett öngyilkosságig.
21. b59d50028c (válaszként erre: 20. - C0dfe81001)
2013. nov. 3. 02:12

Azért ezzel bánjunk csínján!

Nem tipikus.

2013. nov. 3. 02:11
Az elhúzódó stressz következménye lehet öngyilkosság is.
19. b59d50028c (válaszként erre: 18. - Sasmadar2)
2013. nov. 3. 01:24
Válaszom erre: teljesen egyetértek, így van.
2013. nov. 3. 00:49

Minden. Az stresszel bármilyen betegség kialakulhat. Mivel ez az egész testet jelentősen megterheli. Nincs olyan amit ki lehetne zárni.


Az, hogy a velünk történt dolgokat hogyan fogjuk fel az csakis rajtunk múlik. Te döntöd el, hogy boldog vagy vagy rosszkedvű.


Van olyan stressz amit nem feltétlen könnyű elkerülni. Pl a munkahely. Viszont lehet másik munkahelyet keresni, de tönkre lehet tenni az egészséget is.

Lehet a lakhely is zajos, koszos, büdös. De el lehet költözni. Még mindig jobb, mint tűrni és szenvedni.

Számtalan stresszforrás létezik és mindet meg lehet magyarázni, hogy miért kell elviselni. Nem, nem kell semmit sem elviselni. Változtatni kell, persze ehhez a legtöbb ember gyenge és inkább tűr.

2013. nov. 2. 23:59
Pl reflux:S
16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Lady Avalon)
2013. nov. 2. 23:15
Ez nem cukkolás. Megtörténhet, de ez nem azt jelenti hogy egyfolytában ezen kell parázni, mert ezzel rontja a helyzetet. A saját hozzáállásával juttatja magát ördögi körbe. Én azt mondom, ne hallgassunk el semmit, legyünk reálisak. Bármi megtörténhet, a romlás és a javulás is, de ez a mi hozzáállásunktól függ a legjobban.
2013. nov. 2. 23:11

" A mai korban a pszichoszomatika és a pszicho-neuro-immunológia nevő tudományterület foglalkozik a test és a lélek kölcsönhatásával. Megfigyeléseik szerint a stresszre adott testi és lelki reakciók komoly élettani változásokat eredményeznek. Ezek közül az egyik legfontosabb az immunrendszer gyengülése. A folyamatos stressz hatására negatív lelkiállapotba kerül az ember. A negatív gondolatok és érzések hatnak az idegrendszerre, amely egyfelől a hipotalamuszon keresztül az immunrendszert gyengíti, másfelől a hipofízisen keresztül a belső elválasztású mirigyek mőködését befolyásolja nem kívánatos módon. Ezáltal rák, vagy egyéb súlyos betegségek tudnak is ki tudnak alakulni a szervezetben.


Sok-sok teszt és kutatás után sikerült beazonosítani, hogy melyek azok a legfőbb lelki problémák, amelyek beindítják a fenti folyamatot. Ilyen lelki ok, ha az ember, folyamatosan hadakozik valamivel, vagy valakivel. Gyakori ok, ha diszharmóniában vagy hiányérzetben él az ember. Ide tartozik az is, ha az ember szembeszáll a saját magával, ha nem tudja magát elfogadni, vagy ha képtelen a önmaga, vagy mások szeretetére, elfogadására. Sőrőn előforduló ok, ha az ember nem oldja meg az élete problémáit, ha a megoldatlan feladatok egyre halmozódnak fölötte. S a következő nagyon gyakori probléma, ha az ember nem él a jelenben, hanem a múlton sopánkodik, vagy a jövővel kapcsolatban aggódik."

2013. nov. 2. 23:09
Inni szoktam, meg egészségesen étkezni. Utóbbit 2 hónapja nem tehetem meg, mert nem azt eszem és úgy, ahogy szeretném. Teljesen felborult a megszokott, számomra megfelelő életem.
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2013. nov. 2. 23:08
"A legnagyobb stressz kihívás (stresszor tényező) az ember számára az önbecsülés és a szeretet megvonása, vagy annak hiánya (lásd.még:kiegyensúlyozott önbecsülés megteremtése)! Az általános bizalmi szféra lassan védekező és gyanakvó tendenciává lényegül át, tovább rombolva ezzel az érzelmi bizonytalanságot, a stressz - szorongás küszöb - toleranciát. A többség önmaga és családja létfenntartása érdekében kénytelen meg- ill. elvonni a kellő figyelmet, toleranciát és szeretet megnyilvánulásokat, még közvetlen szerettei körétől is, csakúgy, mint önmagától, vagyis önmagával szemben. Ez a tény már önmagában kiváltja a szorongás - stressz érzetét."
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2013. nov. 2. 23:03

[link]


Sok vizet igyál naponta. Az is oldja a stresszt.

2013. nov. 2. 23:03
Nekem azok a dolgok változtak, amit nem lehet egyszerűen olyanná tenni, amilyen volt, vagyis nagyon nagy szenvedés árán. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert érzem,hogy fél éven belül maximum valami súlyosabb egészségügyi következménye lesz ennek. Már elkezdődött valami romlás, jött elő néhány betegségem, nem csak idegrendszeri.
10. Lady Avalon (válaszként erre: 9. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 2. 23:00

Okoska... :D

Meglengeted előtte a daganat rémét, aztán a "nem kell pánikba esni!" gombot nyomogatod. Nem vagy te egy idegen bolygóról Földünkre szakadt cukkoló?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook