Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan legyek igazságos a családommal? fórum

Hogyan legyek igazságos a családommal? (beszélgetős fórum)

1 2
2008. okt. 27. 09:36
jelentős változások a hónapok teltével sincsennek...
2008. márc. 26. 18:39
ma nem volt semmi olyan Lacin kivül ami kihozott volna a béketürésből,...mindig elhatározom ,hogy nem hagyom magam ...de ez nem tart tovább az elhatározásnál....
57. 0c97fbb607 (válaszként erre: 56. - Nagymamuska)
2008. márc. 23. 21:04

Tedd meg,mert megérdemled!:)))

A fiú tesó igen jó gyerek lehet,persze a hugi is,csak mindig vannak nehezebben indulók,és talpraesettebb emberek.

56. nagymamuska (válaszként erre: 55. - 0c97fbb607)
2008. márc. 23. 20:56
:) lehet hogy elutazom :) Szerencsére úgy érzem hogy nem várják el tőlem hogy támogassam őket.Kicsit mindig is féltékenyek voltak egymásra, ezért lehet hogy tényleg nem adok már senkinek.A fiam végülis azt mondta hogy ne foglalkozzak ezzel,majd megpróbálja ő összegyűjteni a kislánynak is azt a pénzt,vagy ha nem sikerül 3 felé osztja azt amit a két fiú kapott.
55. 0c97fbb607 (válaszként erre: 53. - Nagymamuska)
2008. márc. 23. 20:41

Még mindig úgy gondolom,a legjobb megoldás,hogy költsd magadra,csupa olyan dolgokra ami neked okoz örömet.

Ne vedd a lelkedre a dolgot,az ember gondolom szívesen támogatja a gyerekeit,de nem kötelező,és a gyerekek sem várhatnak felnőtté válásuk után semmit sem.

Ha elvárnak,ha harag lesz emiatt ,az inkább intő jel,arra nézve ,hogy még mindig nem a saját lábukon próbálnak megállni.

54. nagymamuska (válaszként erre: 49. - Alfoldi13)
2008. márc. 23. 20:37
Húha! Gratulálok! Akkor Te sokkal többet tudsz már az igazságosság kérdéséről mint én, talán nem kellene ennyire a "lelkemre vennem" hiszen vannak tőlem nehezebb helyzetben lévők is. Kösz hogy írtál.
53. nagymamuska (válaszként erre: 51. - 0c97fbb607)
2008. márc. 23. 20:31
Nem, dehogy haragszom, sajnos már 2 éve, már beletörődtem és most már azért jól vagyok.
52. nagymamuska (válaszként erre: 47. - Donyta)
2008. márc. 23. 20:27
Köszönöm a hozzászólást, az biztos hogy ezután már nem spórolgatok, néha úgy érzem hogy bár ne is adtunk volna soha semmit vagy legalábbis nem ennyit. Kisebb összenél talán a lányom is jobban megértette volna.
51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - Nagymamuska)
2008. márc. 23. 20:27
Ne haragudj:(
50. nagymamuska (válaszként erre: 44. - 0c97fbb607)
2008. márc. 23. 20:21
Sajnos már egyedül vagyok:((
2008. márc. 23. 18:44

ez a kérdésre a válaszom hogy lehetetlen különösen nekem 11 gyermekes apuka ma már nagypapa

de valószínű,hogy ennél kevesebb gyereknél sem lehet igazságos az ember,nem azért mert nem akar hanem mert nem tud...

2008. márc. 23. 17:59
Ha ezt lerendezted,utánna magadra is gondolj.Ha nekem valaki azt mondja 1 évvel ezelött,hogy most munka nélküli leszek,hát kinevetem.A betegség nem válogat,és sosem tudhatod mi lesz.I-II. fokon 50%-ot kaptam,most várom mikor lesz a munkaügyi biróságon a tárgyalás.
47. Donyta (válaszként erre: 46. - Donyta)
2008. márc. 23. 10:54

Elfelejtettem hozzátenni! A továbbiakban meg jó lenne ha már magadra is gondolnál, és szép emlékeket gyüjtenél, és örömödre használnád fel a spórolt pénzed.

Nagyon szép a gesztusod, feléjük, de ne feledkezz meg arról sem, hogy nem te vállaltad a kicsiket.

46. Donyta
2008. márc. 23. 10:51
Szerintem, mindenképpen a kicsi újszülött gyermek (unoka) kapja meg a pénzt! Tetszik-nem tetszik alapon, ezt a gyerekek kapták eddig is, nem a szülők ill. család. A gyermekek indulási lehetőségét korlátozni nem kellene mert valaki a családban csak egy gyermeket szült, a másiknak meg három is van. Többet is köletenek a 3-ra mint az 1-re. Később is több kell a többnek, mint az egynek. Felnőtt létére, igazán lehetne a testvérével megértőbb. Én nem kérdeznék semmit, csak döntenék és a gyermek részére! A lányod, meg ne árvaházi gyerekekkel dobálozzon, hanem ha úgy gondolja, szüljön és neveljen még több gyermeket. Szerintem senki nem akadályozta őt a gyermekvállalásban, de ő csak ennyit szeretett volna. Ez sem gond, csak irigy se legyen!
45. gerna (válaszként erre: 44. - 0c97fbb607)
2008. márc. 23. 10:51
Meghalt a férje :(
44. 0c97fbb607 (válaszként erre: 43. - Nagymamuska)
2008. márc. 23. 10:45

Tudod mit?:))))

Nézz utánna a neten egy klasz utazásnak a férjeddel!

Felnevelted őket,mindegyiknek családja van,hát akkor most élvezd ki amid van,utazz ,ha szeretnétek,vagy költsétek olyan dolgokra a pénzeteket,amiket megvontatok magatoktól az életetek során:)))

Én ezt tenném:)

2008. márc. 23. 09:47
A szavazások eredménye szerint a lányomat kellene kiegyenlítenem mert a többség a gyerekeit támogatná. Bár most így utólag olvasva nem túl jó válaszlehetőségeket írtam:((.Most ott tartok hogy egyenlőre nem adok senkinek semmit:))
42. nagymamuska (válaszként erre: 40. - 0c97fbb607)
2008. márc. 22. 13:55
Igazad van, semmi gondom nem lenne ha el tudnám dönteni hogy a gyerekeimet vagy az unokáimat támogassam.Na még megpróbálok erről egy szavazást kiírni. Kösz a hozzászólást:)
41. nagymamuska (válaszként erre: 39. - Smudlaagi54)
2008. márc. 22. 13:50
Igen, a fiamék is mindig segítettek amiben tudtak, bár most ugye ott van nekik a pici, de szerencsére a lányomra is számíthatok. éppen ezért vagyok tanácstalan.
40. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - Nagymamuska)
2008. márc. 22. 07:41

Szerintem azt kellene eldöntened,hogy kit akarsz segíteni,a gyerekeid,vagy az unokáid.

Ha ők kezelik a betétkönyveket,akkor így is meg van a lehetőségük,hogy ha szükségük van rá ,hozzányúljanak.

Ügyvéd által kell olyan szerződést csinálni,hogy csak az unokák juthassanak a pénzhez,x idősen,mert így tudod,hogy valóban ők kapják majd.

Vagy pedig egyenlő részben a gyermekeidet támogasd,ők meg majd támogatják a saját gyermekeiket.

2008. márc. 22. 07:01
Körülbelül olyan a helyzet,mint a párom meg a növére közt.A kedves növér csak a pénzt szereti nagyon,a munkát nem,és az öröklésnél (1/4-1/4-2/4rész,mert 3-an vannak)még a másik növért is ki akarta semmizni.Bezzeg amikor az anyját kellett volna gondozni,meg ápolni nem ért rá,pedig ugyanitt lakik,a faluban,és nem járt el dolgozni.Szerintem ha veled bármi baj van akkor a fiad előbb ott van segiteni mint a lányod.
2008. márc. 22. 06:52
Nem vagy könnyü helyzetben,de én akkor is igy tartom helyesnek.A lányod saját maga miatt tart ott ahol tart.Én emberebnek tartom a fiadat,mint ahogy a kissebbik keresztfiamék is ugx épitkeznek,hogy 3 kisgyerek van.A fiadéknak is sokkal kényelmesebb lenne az életük,ha csak egy gyerek lenne.De ő nem tölled várja,hogy old meg az életét.Felnött ember mind a kettő.
37. nagymamuska (válaszként erre: 34. - Smudlaagi54)
2008. márc. 21. 22:52
Köszönöm a tanácsodat.Azt hiszem azt az ötletemet hogy kiegyenlítem a lányomat elvetem.Egy ügyvéd ismerősöm azt kérdezte hogy melyik gyerekemet szeretem jobban..adjam annak a pénzt.Mondtam hogy mindkettőt egyformán szeretem.Ő azt mondta hogy akkor adjak nekik egyformán.Ezért gondoltam hogy akkor ki kell kiegyenlítem a lányomat és a fiammal kell megbeszélnem hogy amit adtunk ne úgy kezelje hogy az unokáké hanem úgy hogy a családé, mindannyiuké és ezért kiegyenlítem a lányomat. Elnézést kérek arról még nem írtam, hogy a betétkönyvek kezelését a gyerekeinkre bíztuk, náluk van.Lehet hogy nem kellett volna,lehet hogy lányunk azért mondta hogy a pénz neki is pénz mert úgy érzi hogy az az övé és ezért mondott olyan butaságot is hogy ha kihoz a nevelőintézetből két gyereket akkor neki is adok-e 1milliót... azt gondolom hogy lesz még emiatt egy pár álmatlan éjszakám:(( köszönöm hogy próbáltok segíteni
36. nagymamuska (válaszként erre: 33. - Gerna)
2008. márc. 21. 22:28
én is ettől félek...:((
35. nagymamuska (válaszként erre: 32. - Corinna)
2008. márc. 21. 22:26
Köszönöm hogy írtál.Érződik, hogy mit akarsz kifejezni.A kisbabának gyűjtöttem én a pénzt csak amint írtam is elbizonytalanodtam a lányomat illetően.A férjem is azt mondogatta(ő sajnos már nem élhette meg a negyedik unokánk érkezését)hogy a lányunk így rosszabbul jár mivel neki csak egy gyereke van. Ezért már amikor legutoljára kb.4 évvel ezelőtt tudtunk adni egy kis pénzt, már akkor is a fiunk és a lányunk kapott 2-200E ft-ot.Persze ha belegondolok így meg a fiam gyerekeinek jutott kevesebb abból az összegből.... Nem sértődtem meg...sajnos a lányom sokkal nehezebben boldogul az életben mint a fiam és hát a férjem is azt mondta hogy ezt is nézni kell.
2008. márc. 21. 18:20

Én azt tartom igazságosnak,ha a most született kislány is megkapja a pénzt,ha össze tudod szedni azért mert azt a pénzt az unokáknak akartátok adni.

Ahogy a fiadék tudtak venni egy kis házat amit átépitettetek és mellette már három gyerek van,a lányod elött is ott volt a lehetöség,de neki nyilván igy volt kényelmesebb,hogy az anyósnál lakik.Nem akarom bántani a lányod de más beteg ember is dolgozik.Okot sértödésre mindig lehet találni.

33. gerna
2008. márc. 21. 17:56
Ez az "igazságos" módszer (minden unokának jár a félmilla) nagyon veszélyes a lányával való kapcsolatára. Ezt azért ne felejtsétek el.
2008. márc. 21. 09:13

Kérdeznék valamit....ha legközelebb a lányod azon sértődik meg, hogy születésnapi ajándékot veszel a kisunokádnak, akkor majd nem adsz neki semmit????Mert hát ugyebár születésnapi ajándékból is elég lenne 1 a 3 gyereknek, mert a lányodnál is csak egyet adsz, mert ott csak egy gyerek van!!! Ezt most elég szélsőségesen írtam, de remélem érződik amit ki akarok vele fejezni!

Anyukám mindig mondja, hogy mennyi mindent vesznek a tesóm kislányának, és hogy az enyém is megkapja majd(még nincs gyerekünk)!!! Mondtam is neki, hogy fejezze be az ezen való görcsölést, mert engem sért meg ezzel!

A lányod (ne sértődj meg) de szégyellhetné magát!!!

31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 30. - Nagymamuska)
2008. márc. 21. 08:30

Szerintem ,ha az unokáidnak szánod a pénzt ,akkor igazságos ,hogy mindegyiknek egyformán adsz.

A gyerekeidnek pedig azt kell megértenük,hogy nem ők kapják a pénzt.

30. nagymamuska (válaszként erre: 28. - Gerna)
2008. márc. 21. 08:13
Köszönöm,talán ez jó megoldás lenne... a fiam már mondta hogy ne idegesítsem magam ezzel, megpróbálja ő összegyűjteni a kislánynak is azt a pénzt.Nekem már megvan ez az összeg és szeretnék vele segíteni a családomon, de nem tudom mit tegyek.Haragot nem szeretnék.Már arra is gondoltam hogy a két családot ajándékozom meg egyformán, 250-250E-el és csináljanak vele amit akarnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook