Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vásárlás előtt nem engedik megnézni fórum

Vásárlás előtt nem engedik megnézni (beszélgetős fórum)

15. CILUSKA (válaszként erre: 3. - Ludi.)
2013. nov. 3. 15:56

Ne mérgelődj!

Más műszaki cikknél is az a szokás, hogy a mintadarab alapján választod ki, és veszed meg a terméket.

Én is így vettem már több mindent.

Fizetés után a vevőszolgálatnál kibontották a dobozt, leellenőrizték a tartozékok meglétét, a termék sértetlenségét, lebélyegezték a garancialevelet.

Ha bármilyen problémám lett volna, 3 napon belül kicserélik, vagy visszaveszik (volt rá példa).

Gondolj csak bele: ha egy új autót vásárolsz, akkor kiválasztod a szalonban lévő hasonlók közül, illetve katalógusból választasz.

Kifizeted, majd néhány nap múlva (levizsgáztatva, nevedre írva, stb.) kapod meg - veszed át.

És ez egy sokkal drágább áru!

14. jstefan (válaszként erre: 1. - Ludi.)
2013. nov. 2. 21:45
Általában azért nem engedik megnézni mert többször előfordul hogy az ott dolgozó eladónak nevezett hülyegyerekek kilopják a főbb alkatrészeket,tartozékokat,és a haveroknak eladják. Ezért csak azt szabad megvenni amit a lista alapján le tudsz ellenőrizni,ha van telepítő CD még azt is megkell nézni hogy hibátlan legyen, mert azt is kicserélik vagy összekarcolják.Az Europark egyik áruházában egy ismerős digitalizálót vett ,és a telepítő CD az összes dobozban össze volt karcolva,ezért egy sokkal drágábbat ajánlottak fel cserére az ügyfélszolgálaton mikor visszavitte.
2013. nov. 2. 14:04
kommunikÁcios hiba történt :D
12. Ludi.
2013. nov. 2. 13:59

Akkor azt rosszul írtam, vagy nem írtam, nem olyan típus volt, ami ki volt rakva. Annyi volt a közös, márka, kijelző méret.


Nem kell minden darabot kibontogatni, nem akartam összefogdosni, csak rápillantani egy gépre, amit meg szeretnék venni. Hogy hogy néz ki.


Én azt is megértem, ha ezt nem lehet, akkor nem veszek, csak nem gondoltam volna.

11. kakukkfű (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. nov. 2. 13:53
Abban igazad van, hogy minden darabot nem bonthat ki az eladó, viszont én úgy gonodlom, hogy minden általuk forgalmazott termékből kell hogy legyen egy bemutató darab!
2013. nov. 2. 13:52

meg amúgy, nem mindig az eladó a hibás. nem tudom miert kell valaki azt érezze hogy övé a világ..

sztem nem volt meg kölcsönösen a tisztelet egyik részről sem.

9. michelle.r (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. nov. 2. 13:51

A leírásból nekem az derül ki, a csatlakozók voltak máshol, a modell ugyanaz volt.


A stílus az egy más kérdés. Arról nem alkotok egyoldalú véleményt. Láttam én már olyat üzletekben, hogy akármilyen kedvesen mondott ellent az eladó, a vevő sérelmezte. Mert ő a vevő, neki minden körülmények között igaza van. Nem tudjuk, hogy itt mi történt.

8. Aquatica (válaszként erre: 1. - Ludi.)
2013. nov. 2. 13:49
mindenből van minta darab. semmi értelme kibontogatni a dobozokat megnézni összefogdosni stb. és biztos nem vennék meg olyat ami már ki lett bontva.
2013. nov. 2. 13:47

Amikor mondtam nekik, hogy ami kivan rakva, szintem nem olyan, azt mondta, hogy akkor megnézhetem a neten, hogy milyen, fizessem ki, és utána kibontja.


Én a neten veszek mindent, de direkt nem vettem ezt meg most ott, mert azért egy ilyet csak megnézek (ennyi pénzért), mielőtt kifizetem. Gondoltam én.... hát a B.stbyte üzletben, előbb fizess van.

6. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. nov. 2. 13:43
OK, ha csak egy-két csatlakozó a különbség, akkor rendben van, de egyébként mindegyik modellből kellene, hogy legyen mintadarab az üzletben. Itt inkább a stílus volta legnagyobb baj szerintem, ahogy egy potenciális vevővel bántak. Mondjuk megértem, hogy minimálbérért meg egy kicsiért "nem jár" mosoly, de ez nagyon minősíti a céget és én mindenképpen beszélnék a vezetőséggel. Bár ahol ez a sztenderd, ott a vezetőség sem lesz sokkal kedvesebb...:P
5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Ludi.)
2013. nov. 2. 13:32

Ne mérgelődj, mert ha tudnak egy pontosan olyat mutatni, nem kötelessége kibontani. Az, hogy a csatlakozók máshol vannak, tök mindegy.


Mit tegyen a laptoppal, ha kibontja a kedvedért, és utána azt mondod, bocs, még körül nézek? Te megvennél egy olyan gépet, ami nem originál csomagolású?

2013. nov. 2. 13:24
Ezt ha, kedved, időd engedi, jelentsd a fogyasztóvédelmi hivatalnál. Egyébként meg nem vásárolnék olyan cégtől, ahol nem éreztetik azt velem, hogy én vagyok a vevő és ennek megfelelően szolgálnak ki. Az alapvető udvariasságról nem is beszélve. Én nem vagyok szívbajos, biztosan beszóltam volna a kedves eladónak-persze udvariasan-hogy vajon tudja-e, hogy az ő fizetése abból a nagy kalapból kerül kifizetésre, amelyet te vásárlóként ma ott kívántál volna hagyni.
2013. nov. 2. 13:18
Próbálok nem mérgelődni.:-) Igen, megvesszük máshol, csak azt nem értem, hogy ez normális, hogy fizess aztán nézelődj? Kicsit olyan, mint a zsákbamacska 150e forintért?
2013. nov. 2. 12:51

Ne mérgelődj :))

Ezer helyen árulnak műszaki cikket ,sőt vannak kifejezetten számítógépekre szakosodott boltok .

Ha ez a bolt nem eladásra szakosodott ,akkor majd otthagyod a pénzed máshol .:))

2013. nov. 2. 12:45

Sziasztok! Ti hallottatok már ilyenről?


Elmentünk ma egy műszaki boltba, hogy vegyünk egy notebookot. (150.000 Ft kb.) Nem volt kirakva, de neten írta, hogy van nekik, az eladó srác is látta a gépben, elkértük,kihozta nekünk. Már kezdtem örülni, hogy mindjárt lesz egy új gépem! Mondtuk, hogy meg szeretnénk nézni, mivel előtte nem láttam még ezt a fajtát, csak neten, gondoltam ez se nagy kérés. Mire odajött egy másik eladó, hogy minek bontogatná, ott egy másik nézzük meg azt, ugyanolyan. Megnéztük, a csatlakozók az én gépemen nem így voltak, amiket láttam képeket róla. Mondtuk nekik, ez biztos nem ugyanolyan, meg szeretnénk mégis nézni. NEM ENGEDTÈK!! Vegyem meg, fizessem ki, és utána kibontják, megnézhetem. (a stílusukat már nem írom, azt gondolhatjátok)


Komolyan, ilyen van? Elmentem a vevőszolgálatra, hogy ilyenkor mi van? Azt válaszolta, hogy jöjjek hétköznap, akkor lehet, hogy a főnök megengedi, hogy megnézzem, de ma nem tud megoldást.


Ilyenkor mit lehet csinálni? Persze otthagytuk őket, de gépem az nincs:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook