Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP állásinterjún mire számíthatok? fórum

OTP állásinterjún mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)

22. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - 1e53ba4657)
2015. nov. 9. 17:13
Simán érthető.
21. 1e53ba4657 (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2015. nov. 9. 16:17
A NAV-nal meg ennel is kevesebb,pedig irodai munka volt,es en mondtam fel,sztem ertheto az ok.:)
20. lane01
2015. nov. 6. 10:14

Sziasztok! Szeretnék segíteni azoknak, akik a jövőben pályáznak, én ugyanis nemrég voltam állásinterjún, több banknál is. Gyesről szeretnék dolgozni menni, így ennek fényében értékeljétek a leírtakat, tehát a mostani munkahelyemről nekem ezért nem tudtak mit kérdezni.

OTP: bankfióki tanácsadónak jelentkeztem. Karrier portálon kellett beadni a jelentkezést. Önéletrajzot, motivációs levelet kértek. Minden kritériumnak megfeleltem, plusz értékesítési tapasztalattal, oklevéllel keresek állást. Jelentkezés után pár nappal behívtak, másnap interjú a fiókvezetővel, kb 15 perc, laza hangvételű, beszélgetős. Önéletrajzom volt nála, erről beszélgettünk kicsit, mit csinálok most, stb. Elmondta, hogy mennyi lenne a fizu, mit adnak ők, mit kellene csinálni, mennyi idő a tanfolyam, meg tudom e oldani, támogat e a családom, stb. Kellemes volt a légkör, tényleg. 2 embert küld tovább tesztírásra. Ez volt kedden, egy hétre rá csörög a telefon, HR-es hív, pénteken mehetek tesztet írni. Csaknem 3 órás teszt: számsort folytatni időre, 3-asával kellett számolni, időre, ezt 10x megcsinálni. Asszertivitás teszt, majd iq teszt, majd személyiségteszt 300 kérdéssel. Utána elbeszélgetés a HR-essel. Pontosan 3 hét múlva lett meg az eredmény, vissza a HR-eshez, közösen kibontottuk, 1-2 kérdés a teszt eredménnyel kapcsolatban, majd várakozás egy utolsó körre, én ekkor estem ki, amikor már csak ketten voltunk. :)

FHB: ugyanígy jelentkezés e-mailben, motivációs levéllel, önéletrajzzal. Beadtam, pár nap múlva hívtak, mehettem interjúra. 1 órás interjú fiókvezetővel, plusz egy másik emberrel. Egyik kérdezett, másik jegyzetelt, aztán csere. Az önéletrajzot átvettük pontról pontra. Hogy miért itt lakok, de miért ide költöztem vissza, de miért ezt dolgoztam, stb stb. Szerintem stresszinterjú lehetett, mert olyan kérdések is voltak, hogy azért akarok menni dolgozni, mert a fiamat le akarom passzolni? Mi a 3 dolog, ami motivál engem. Harmadiknak mondtam a pénzt. De azért a harmadik, mert akkor nekem nem számít, hogy mennyiért passzolom le a gyerekemet? Van biztosításom? Mondtam, hogy nincs. De miért nincs? Ilyen felelőtlen vagyok?! Meg van e megtakarításunk? Ők biztosításokat is ajánlanak, akkor én hogy akarok ilyet ajánlani, ha nem tartom fontosnak? Ilyesmi kérdések 1 órán keresztül. Megizzadtam, mit ne mondjak. :) Mindkettő a köré épült, hogy mennyire bírom a stresszt és a panaszos ügyfeleket, csak egyiket szerintem le is tesztelték már ott, a másiknál meg a személyiségtesztet helyezték előtérbe. Az OTP-s interjún elmondták, hogy szeretik a kommunikáció, andragógus, pedagógus, pszichológus végzettségű munkavállalókat. Illetve, amit még egy fórumon se találtam, amikor én keresgéltem, hogy 1 db A4-es lapon lesz a teszt eredménye, kb 5-6 bekezdés. Ír a figyelemről, hogy milyen az IQ-d, a személyiségről egy harmadnyi oldal, illetve a motivációról, motiválhatóságról, vezetői képességekről. Összességében kevés dolgot ír le, csak alap dolgokat. Remélem tudtam segíteni, mindenkinek sok sikert! :)

2013. nov. 2. 13:39

Íme az mkb oldala, talán hasznos lehet...nagyjából ugyanezekre a kérdésekre számíthatsz.


[link]

18. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 17. - Pera0322)
2013. nov. 2. 12:59
Ha hétvégére is hazavitted a munkát, azzal súlyosan megsértetted a bankbiztonsági előírásokat.
17. Pera0322 (válaszként erre: 10. - Robema)
2013. nov. 1. 13:00
Majdnem egy évig. Nem volt előrelépési lehetőségem, mert a közvetlen felettesem csak 30 éves volt. Azt azért el kell mondanom, h ha jól teljesítettél, akkor nálunk volt mozgóbér, ami nem kevés pénz...de nekem a végén már a pénz sem ért annyit, h miatta kikészüljek, plussz olyan elvárások voltak, amiket szinte lehetetlen volt teljesíteni. (Pedig én még hétvégére is hazavittem a munkát, szóval nem azzal volt bajom, h dolgozni kell.)
2013. nov. 1. 12:22
A városunkban lévő OTP fiók munkatársaiból kiindulva, minél bunkóbb vagy és minél kevésbé tudsz bánni az ügyfelekkel, annál nagyobb esélyed van bekerülni. Én már fel is mondtam a számlám náluk. Azért neked sok sikert hozzá!
15. michelle.r (válaszként erre: 9. - Robema)
2013. nov. 1. 12:18

Dolgozom az OTP-nek, nem fiókban és nem ennyiért és nem alkalmazottként.

Én azt látom, az elvárt loyalitást előrelépési lehetőségekkel, plusz juttatásokkal viszonozzák. Igen, elvárják a kemény munkát, a vezérigazgató is napi 13-14 órát dolgozik, a dolgozói messzire nem ennyit, de biztos munkahelyet kínálnak.


Honnan tudod, hogy te is ennyit keresnél, amennyit ő írt? Egyforma tapasztalattal, képesítéssel bírtok, ugyanabban a városban dolgoznátok? Én nem adnám ki a kezemből az életemet és nem mondanék le egy interjút csak azért, mert másnak rossz tapasztalata volt vele.

14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Robema)
2013. nov. 1. 12:15
Ajaj akkor ez tényleg nagyon messze van.Megfontolandó leginkább a család miatt.Én is mondtam le azért jó állásról mert messze lett volna nekem,Szigetszentmiklósóon és elég bonyolult lett volna a közlekedésem.D
13. robema (válaszként erre: 11. - Cilumiluci)
2013. nov. 1. 12:13
Bizony, én is azt gondoltam, hogy az OTP-ben nyugdíjas állások vannak kihalásos alapon, mert annyira jól keresnek a dolgozók és a céget is lojálisabbnak hittem... azért gondolkodom hogy elmenjek-e, mert tőlem 45 km-re van az állás... majd 1 óra buszozás és ha még túlórázni is kell, az már a család rovására megy hosszú távon.
2013. nov. 1. 12:05

Havi összes nettó jövedelem:98.250 Ft

Ha jó a bérkalkulátor akkor ez ennyi.

2013. nov. 1. 12:03
Azt hittem jobban keresnek ilyen helyeken :( Ez bizony nem sok ha ilyen hosszú a munkaidő,bár van aki ennyit sem kap máshol.Azért menj el az interjúra szerintem,azzal semmit nem veszítesz.És igen,szerintem is nem árt tudni előre dolgokat.
10. robema (válaszként erre: 8. - Pera0322)
2013. nov. 1. 11:59
Mennyi ideig dolgozták az OTP-ben? Volt előrelépési lehetőséged?
9. robema (válaszként erre: 7. - Lolka78)
2013. nov. 1. 11:53
Köszönöm, hogy ezt leírtad. Átgondolom, hogy egyáltalán elmenjek-e a beszélgetésre... ráadásul egy másik városban van, nem ahol lakom. Az előző helyemről is azért jöttem el, mert a 8 órán felül + 3-4 órát naponta ingyen vártak el.. létezik még normális, korrekt munkahely???
2013. nov. 1. 11:52
Én is dolgoztam az OTP-nél (igaz nem ebben a munkakörben) és soha stresszesebb munkahelyem nem volt. Túlóra, elvárások, hozd a bevételt... Állandó gyomorgörccsel mentem be. De azért sok sikert! ;)
7. lolka78 (válaszként erre: 4. - Ca8f748537)
2013. nov. 1. 11:47
Igen, nagyon durva mi????? Ja es az a 8 óra az OTP-Ben sokszor 10.... Ennyi pénzért ;( nem beszélve a hatalmas nyomásról es elvárásról ami ott folyik...
6. robema (válaszként erre: 3. - Lolka78)
2013. nov. 1. 11:46
Háát, nem fizettek volna túl... és gondolom a munkaidőnek se lett volna vége a bezárással. Túlórapénzt, bérletet esetleg ígértek?
5. robema (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 1. 11:44
Sztem meg hasznosabb a tapasztalatokat, véleményeket előbb kikérni... mint ha már felvettek és késő...
4. ca8f748537 (válaszként erre: 3. - Lolka78)
2013. nov. 1. 11:43
Bruttó?????Jézus :-(
2013. nov. 1. 11:38
Én voltam 4 éve állásinterjún az OTP-nél, szintén fiókos munkakörre jelentkeztem.... 3 fordulós interjú, több oldalas pszchiológiai teszt, stb... Fel is vettek bruttó 150 ezer Ft-os fizetésért :( még szerencse, hogy máshova is ;))
2013. nov. 1. 11:34
eloszor vegyenek fel... utana lehet kerdezni...
2013. nov. 1. 11:22
Az egyik nyugat-magyarországi OTP-be pályáztam számlavezető munkatárs munkakörre és hívtak be személyes elbeszélgetésre a jövő hétre. Volt már valaki ilyen interjún vagy esetleg dolgozott / dolgozik ilyen munkakörben az OTP-nél? Mire számíthatok az interjún? Mennyi a betanulási idő, a kereset? Minden hozzászólást megköszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook