Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes gyerekvállalás avagy mikor van a legjobb idő rá? fórum

Helyes gyerekvállalás avagy mikor van a legjobb idő rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. nov. 7. 14:03
En meg mindig azt mondom h rajtam mulik milyen lesz a gyerekem. Igenis meg lehet tanitani a helyes ertekrendet. Az en fiam is megkap mindent, de ez azert van mert vigyaz a jatekaira es hatalmas elvezettel jatszik veluk! O ugy keri a boltban h anya uuuhhhh nezd anya kejemn szepen jo leszek :-) na erre mondjal nemet... neha elofordul de csak a vacakokkal vagy ha nagyon draga vagy elozo nap mar kapott valamit... minden jatekat ismeri es mindegyikhez rahaszkodik. Nalunk nincs menozes a kishaver jateka ha tetszik is neki akkor megkerdezi h hazaviheti-e es kepzeljetek igen kolcson adjak egymasnak a jatekaikat es vigyaznak ra. David mindig mondogatja az a jatek kie es ovatosan viszi mindenhova! Tudja h az o kedvenc jateka mekkora ertek neki ezen keresztul tanitottam meg h miert kell vigyazni masera!
2013. nov. 5. 09:08
sajnos már a kisgyerekek is ilyenek ám:(
156. spinneli (válaszként erre: 155. - Szerénke83)
2013. nov. 5. 08:53

Értem, szomorú, hogy az a gyerek számít menőnek, aki lenézi a másikat.

:(

155. Szerénke83 (válaszként erre: 154. - Spinneli)
2013. nov. 5. 08:51
Sokszor a gyerekek a menő társaikhoz akarnak tartozni, ennek az a feltétele, hogy hasonlóak legyenek, hasonló dolgaik legyenek és csak akkor veszik be maguk közé, ha hasonlóak
154. spinneli (válaszként erre: 151. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 18:21
Nem tiltásról van szó...de akkor a gyereked olyanokkal akar barátkozni, akik csúfolják? Nem kötözködni akarok, csak nem értem.
153. spinneli (válaszként erre: 149. - Michelle.r)
2013. nov. 4. 18:20
Persze a szülőn múlik, ezért írtam torz értékrendről.
152. Szerénke83 (válaszként erre: 148. - Michelle.r)
2013. nov. 4. 14:31
Köszi a felvilágosítást :)
151. Szerénke83 (válaszként erre: 147. - Spinneli)
2013. nov. 4. 14:09

Figyelj, nem te választod meg a gyereked barátait.

próbálod terelgetni és jóra nevelni, de ha olyan a gyerek alaptermészete, hogy bármi áron közösségbe akar kerülni, akkor hiába minden szó.

Mondhatod, hogy ne barátkozzon xy-nal, mert neked nem tetszik, na de el nem tilthatod. pláne mondjuk az oviban, iskolában.

150. michelle.r (válaszként erre: 146. - Nbandus)
2013. nov. 4. 13:21
Csak rajtad múlik. Mindig lesz befolyás a külvilágból, rossz is, jó is. De ha az alapok erősek, azt nem lehet lerombolni.
149. michelle.r (válaszként erre: 129. - Spinneli)
2013. nov. 4. 13:15

Szerintem egy gyerek a legkevésbé sem tudja, hogy márkás-e a ruhája vagy sem. Általában a szülőtől indul a dolog.


Játékokban inkább, most pl. az összes lány Top Modell-ezik az osztályban és Monster High babákat akarnak - szegény Barbie-nak úgy látszik, leáldozott :)). Ezt meg szintén a szülő tudja kezelni. Ha tudja ;)

148. michelle.r (válaszként erre: 128. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 13:12

Én speciel főbe lövöm magam tőle :o)). Ő viszont imádja. Éppen tegnap kérdeztem tőle, írt-e már a Jézuskának, mit kér. Azt válaszolta, kukabúvárt és legot :/.


Rusnya kis gumifigurák kb. 1,5-2 centisek, színes kukákban, ráadásul baromi drágán. Imádják cserélgetni, vannak kifejezetten ritka figurák, arra gyúr mindenki. Amikor megveszed, nem tudod, mi van a kukában. Minden kukában egy szörny lakik.

147. spinneli (válaszként erre: 143. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 11:08

Nem értelek, te azt tartod jobbnak, hogy birka módon a gürizve megveszed a gyerekednek azt amit aka,r nehogy egy-két torz értékrenddel bíró gyerek kicsúfolja?

Hol akar a szülő ilyeneket a gyerekei barátainak? Én biztosan nem.

146. nbandus
2013. nov. 4. 10:33
Na én örülnék, ha a lányom hasonló értékeket vallana...
2013. nov. 4. 10:17

Ez a beszélgetés nagyon el fog menni rossz irányba, volt már rá példa. Én akkor is tartom magam ahhoz, hogy ne azért vegyünk meg dolgokat, hogy másoknak megfeleljünk. Ha példaképet, barátot kell egy osztályból választani, akkor húzzon inkább a legjobb tanulóhoz, neki akarjon megfelelni, ne a legmenőbbhöz. Nem mindegy, milyen értékrendet követ. Nálunk a legjobb tanulónak volt pénze, nem kevés, de nem is látszott rajta. Volt pár ruhája, az mindig tiszta volt, normálisan felöltözött, de semmi rongyrázás. A mobilját el sem hozta az iskolába, mint egyesek. Nem sminkelt, nem parádézott. Azóta befejetze az ELTE-t, és menő munkahelye van, pedig egy kis falucskából jött, és a külseje alapján senki sem mondta volna meg, hogy van mit a tejbe aprítani. Mellesleg barátkozott velem...


Jó nevelést kapott, első helyen a mértékletesség állt, a tudás, tanulás, és a törekvés, szorgalom. Volt pénze, de lesz.ta, és pláne nem akart azokhoz tartozni, akiknek nagyobb gondja volt az öltözködés, mint a dolgozat.

144. nbandus
2013. nov. 4. 10:05
Igazából már ovis kor előtt elkezdődik a "kiközösítés", amiről leginkább a szülő tehet, amikor a játsztéren arrébbhúzza a gyerekét a koszos,büdös, káromkodó cigánygyerektől... Már bocsánat. De velem is előfordult már olyan, hogy inkább eljöttünk a játszótérről,mert nem bírtam hallgatni, ahogy a 2-3 éves gyerekek k*** anyázva beszélgetnek, és fröcsög a sz*r a szájukból.
143. Szerénke83 (válaszként erre: 141. - Spinneli)
2013. nov. 4. 10:02

Ja, ha ők semmibe veszik a gyerekemet, mi is vegyük semmibe őket?

Mitől vagyunk akkor jobban vagy különbek?

Főleg a fiúknál elég nagy a csapatba tartozás vágya.

Otthon az ember próbálja terelgetni a gyerekét és a fontos dolgokra tanítani, ha olyan a közösség.

142. Szerénke83 (válaszként erre: 133. - Mazsinka)
2013. nov. 4. 09:59

Az, hogy ki mit vesz meg a gyerekének (a pénzen túl) nem a megfelelésről, nem a külcsínről szól.

Hanem arról, hogy lássa, mennyire örül dolgoknak egy gyerek.

A fiam kihasználja a játékokat.

Rengeteg van neki, de tudja, melyiket kitől kapta és van és ragaszkodik hozzá. Mind az 50 kisautóhoz...

141. spinneli (válaszként erre: 137. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 09:59
Nem hinném, hogy egy osztályban csak ilyenek vannak-és pont ezért kell azt tanítani nekik, hogy ezeket a véleményeket, és ezt valló gyerekeket semmibe kell venni.
140. Szerénke83 (válaszként erre: 131. - Mazsinka)
2013. nov. 4. 09:56

Azért a mi kamaszkorunkban mobil sem nagyon volt.

emlékszem gimiben 2-3 embernem volt mobilja az osztályban.

ma már más a helyzet.

Milyen gyerek az olyan? Te tényleg nem ismersz mai gyerekeket?

139. 130454e42d (válaszként erre: 123. - 3b1a5ec920)
2013. nov. 4. 09:56
Volr viszont létbiztonság, biztos munkahely, kisebbek voltak a társadalmi egyenlőtlenségek.
138. nbandus (válaszként erre: 136. - 171925f409)
2013. nov. 4. 09:55
Hát, itt már nem a gyerekvállalás a téma... :)
137. Szerénke83 (válaszként erre: 129. - Spinneli)
2013. nov. 4. 09:54

Persze, de az óvódában, iskolában nem tudod tőlük teljesen elszeparálni.

Természetesen délután más a téma

136. 171925f409 (válaszként erre: 135. - Mazsinka)
2013. nov. 4. 09:44

Nem nem zavar:)De lehet más iskolást igen:(

Van suli ahol már verseny volt ki mikor jön új márkás ruhában.

Ez olyan,hogy van aki 500 ezer forintos babakocsiban tolja a gyerekét,van aki 20 ezresben.És sajnos van akikre úgy néznek ahogy:(

Ez nem csak a suliban van hanem úgy mindenhol.

135. Mazsinka (válaszként erre: 134. - 171925f409)
2013. nov. 4. 09:36
S téged ez zavar? Mert pl. engem sosem zavart. Mindig tudtam, hová tartozom, és lecartam az ilyen nőket. Ők jól megtalálták egymást, és én is megtaláltam a hozzám illő barátnőket. Nem tudom, ezzel mi a gond. Miért kellene mindenkinek mindenkivel jóban lenni? Miért ők az "alap", aki után menni kell? Nem kell, és kész.
134. 171925f409 (válaszként erre: 133. - Mazsinka)
2013. nov. 4. 09:33

Én látom mi megy mondjuk az egyetemen.Van egy két lány akik jómódúak és igen is lenézik azokat akik nem.Csak együtt barátkoznak másokkal nem még köszönni sem köszönnek.Gondolom ez lehet a középsuliban is.


Én sem a legdrágább dolgot venném meg,de amit megtudok megvennék.

Ha úgy alakulnak nagykorára kapna egy lakást és autót de ezt neki is ki kell érdemelni.

133. Mazsinka (válaszként erre: 132. - 171925f409)
2013. nov. 4. 09:27

Azt se tudom, hogy mi a célja a szülőknek azzal, hogy pici kortól kezdve minden sz.t megvesznek a gyereknek? Kihasználja egyáltalán? Örül nekik? Vagy egy idő után hozzászokik, végül csak a követelőzés marad? Ha van egy csomó játék, miért kell még egy teherautónyi? Ha az ember higgadt fejjel éli az életét, miért a gyerek kapcsán száll el? Azt hiszi, akkor jobban fogja szeretni a gyermeke? Szerintem nem. Megint a külcsín, a megfelelni akarás, a látszat dolgok...


Ez a kiközösítés téma meg nem hagy nyugodni. Általánosban azok voltak kiközösítve, akik rossz tanulók voltak, vagy nagyon piszkosak. Namármost ez igény kérdése, többnyire nem pénzé. Az más kérdés, hogy piszkosék anyukája is a szegénységre fogta volna az esetet. Gimiben a falusiak voltak "kiközösítve", de ez sem egy kimondott történet... igaz, ott is meg lett becsülve minden olyan falusi, aki jól tanult, és szorgalmas volt. Az igazán lényeges momentumok ezek maradtak. A falusiak nagy része pedig nem is akarta felvenni a fordulatszámot, mert nem is kell. Megtalálja minden zsák a foltját. Egy osztályba sem járhat 25 kőgazdag, és egy, aki nem, az én gyerekem, akit majd mind jól kitúr. Szerintem.

2013. nov. 4. 09:12

Sokszor a szülők szúrják el azzal,hogy kiskorában megkap sok mindent aztán később ha úgy alakul,hogy anyagi okból már nem tudják megadni akkor hisztizik,hogy neki akkor is kell,ha nem lekever a szülőknek egy taslit:(

mert biztos ilyen is van.Ha eddig megkaphatta most miért nem.

Ettől függetlenül én is szeretnék majd mindent megadni neki és ezért szeretnénk csak egy gyereket mert ha kettő van akkor az már más.

131. Mazsinka (válaszként erre: 127. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 09:05
Igen, majd meglátom, ha lesz gyerekem. Mondjuk, milyen gyerek az, aki otthon nyafog, mint egy ovis, mert neki márkás cuccok kellenek, meg ez, az, amaz? Életemben egy dolog után nyafogtam 8 éves koromban, nem kaptam meg, utólag látom, hogy értelme nem lett volna, ha megveszik. Őszintén nem hiszem, hogy kiközösítik ezért az embert. Ha mégis megteszik, köszönöm szépen, talál magának olyan társaságot, ahol megfelel mint ember. Én is találtam, és nagyon jó volt. Nem jártunk márkás cuccokban, nem nyomultunk elit helyen, nem voltak menő telefonjaink, de nagyon szép kamaszkorom volt, igaz barátokkal, rengeteg élménnyel.
130. spinneli (válaszként erre: 129. - Spinneli)
2013. nov. 4. 09:01
...nekem például anyukám ezt tanította, és felértem ésszel, anno-ezt jobbik verziónak találom, mint kihajtani a beledet értelmenincs márkás cuccokért,azért, hogy pár hülyegyereknek és hasonló szintű szüleiknek megfeleljen az ember.
129. spinneli (válaszként erre: 127. - Szerénke83)
2013. nov. 4. 08:59
Én szeretném belőni azt az opciót is, hogy nem nagyon kell azoknak a gyerekeknek a társaságára vágyni, akik a másikat a ruhája miatt csúfolják.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook