Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogy tanulnátok meg 4 nap alatt 10 tételt? (mindegyik 2 oldal és mindegyikből valamennyit tudok) fórum

Ti hogy tanulnátok meg 4 nap alatt 10 tételt? (mindegyik 2 oldal és mindegyikből valamennyit tudok) (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. nov. 7. 23:06
A lényeg, hogy sikerült, túl vagy rajta. Gratulálok, most már fellélegezhetsz egy kicsit (a következő vizsgáig).
2013. nov. 7. 20:08
Hát nem a legjobban ment tételt huztam, de 3ast kaptam végül.
2013. nov. 3. 21:23
Sajnos az élet nem habos torta, nem csak azt csináljuk, vagy tanuljuk, amit szeretnénk, ami érdekel bennünket. Sok minden másra is rá vagyunk kényszerítve. Téged tényleg nem érdekelhet a tantárgy, ha bonyolultnak érzed a megfogalmazást és nem próbálod meg "átfordítani" a saját felfogásodhoz. Az értetlen fogalmaknak meg esetleg utána lehet nézni valahol, megkérdezni valakit, akinek érthetőbb a dolog, esetleg együtt is tanulhattál volna valakivel, de most már mindegy. Az első kérdésed óta elmúlt 4 teljes nap, szerintem holnap vizsgázol, mást nem tehetünk, csak szoríthatunk Neked. Ha készültél (az írásodból az derül ki, hogy igen) és ha egy kis szerencséd is van, biztosan sikerülni fog. Remélem értesítesz bennünket, ha így, ha úgy alakul a dolog.
2013. nov. 3. 16:16
Nekem igazábol azzal van a gondom, hogy eleve a tantárgy olyan ami nem nagyon érdekel és vannak benne olyan fogalmak amik elég értetlenek és nehéz kilogikázni is..Most is tanulom és vannak olyanok amik bonyorultan vannak megfogalmazva..
2013. nov. 1. 18:55
Az első nap megtanulnék 5 tételt. A második nap átnézném az első ötöt és megtanulnám a következő 5 tételt. Harmadik nap az egészet megpróbálnám saját magam tesztelni, legalább a lényeget címszavakban leírni. Ha van nehezebben megjegyezhető, akkor ezt még átvenm. A negyedik nap pedig az egészet újra átolvasnám és rájönnék, hogy egészen jól megy már :D !!
42. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 41. - Luc22)
2013. okt. 31. 22:47
Annyival azért nem árt kiegészíteni az alábbi programtervezetet, hogy az érdemi tanulás a 4. nap éjszakáján még bőven másnaposan talál ránk, csakhogy ne adják olyan könnyedén a díjakat...:)
41. luc22 (válaszként erre: 20. - Dominós)
2013. okt. 31. 22:20
Pontosan így! :D
2013. okt. 31. 21:45

10 tételt, 4 nap alatt???? Óvodába jársz?:)

Anyám, az egyetemen annak is örültem, ha fél napom maradt egy több száz oldalas könyvre, és közel 500 festmény memorizálására.


(..csak viccelek, nyilván nem mindegy mit tanulsz, és mennyire érted azt.)



Bőven elegendő az első nap, a többin pedig jól teszed, ha megfogadod a 20. bejegyzésben leírtakat, ahogyan egy lelkes egyetemistához illik!:) Hidd el, nem leszel mindig 20 éves, használd ki, nehogy később megbánd, amit elmulasztottál!


Különben én első körben mindig elolvasom a teljes anyagot, hogy meglegyen az alap, amire építkezem, majd azt próbálom megerősíteni apránként.

2013. okt. 31. 21:05
Hajráááááá!
38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Piszkepapir)
2013. okt. 31. 11:18

létezik az a tananyag, amit ha megdöglök sem tudok megtanulni.

a 8 méteres puska kifejezetten harcászat szigorlatra készült.

de hasonló felkészülés igényelt 1-1 olyan tantárgy a későbbiekben, aminek bmi köze volt a kémiához.

37. piszkepapir (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2013. okt. 31. 09:59
Ne már, tovább tart megírni 8 méter puskát, mint megtanulni az anyagot :D
36. emagdi
2013. okt. 31. 09:38

első nap megtanulod, utána 3 nap szabadidő.

a vizsga előtti estén kb egy órát még rászánsz és átolvasod.


de az a sejtésem, hogy annyi idő alatt, amit erre a fórumra szántál, már kb a felén túl is lennél, ha tanulással töltötted volna :D

35. youlcsi (válaszként erre: 32. - Ittmost)
2013. okt. 31. 08:20

legjobb puska. pénztérgépszalag 2 irányból feltekerve. 2 ujjal megkereshető rajta pillanatok alatt bármi :)

na jó... a 8 métert nem pillanatok alatt tart áttekerni, de nyilván a legkritikusabb részeket kell középre, egy helyre írni.

2013. okt. 31. 08:12

Attól függ milyen tantárgy. Informatika szakon 300 oldalt 2-3 nap alatt simán meg lehetett tanulni. Tény, hogy ez nagyjából érdekelt is.

Matek szakon 4-5 oldal volt a napi adag sok-sok néha logikátlan bizonyítással. Hiába voltam 4-es, 5-ös feladatmegoldásból, a tanulással megküzdöttem és már 3-asnak is örültem:)

33. ittmost (válaszként erre: 1. - 79e24cd861)
2013. okt. 31. 08:05

Amit tudsz már azt írd le vázlatban,utána állj neki.

Én nem osztottam be annak idején úgy,h 1 nap mennyi legyen,hanem addig tanultam,míg el nem fáradtam,utána pihi,olvasás,tv,mozgás.

és mindenről vázlatot írtam,mait elolvastam,ha maradt időm,akkor a vázlatot tovább szűkítettem,és végül csak pár kulcsszó marad 1-1 tételhez,amiről minden eszedbe jut-vagy amiket nehéz megjegyezni.

Végszüksége esetén ezt a pár szót puskára is leírtam,

Pl: szuszpenziófiltráló epibentosz...

32. ittmost (válaszként erre: 31. - Youlcsi)
2013. okt. 31. 08:01
jézusom:D
31. youlcsi (válaszként erre: 28. - Fcd4fa130b)
2013. okt. 31. 07:56

Én többször próbáltam ezt a módszert, hogy majd elolvasom és puskát írok... oda csak vázlatosan persze. az eredménye mindig nagyágyú lett még többszöri újraírásnál is.

rekordom egy több kint 8 méter hosszú puska :) de 3-4 méter szinte mindig volt. és minden vizsgán nálam volt a puska. sosem mentem anélkül vizsgázni. megnyugtató, ha van és ha kell, bmikor elő lehet venni :)

30. piszkepapir (válaszként erre: 26. - 6b7695f691)
2013. okt. 30. 22:51
LOL, igen, nagymama :D
29. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 79e24cd861)
2013. okt. 30. 22:32
ne viccelj, ez egy napra is beosztható
2013. okt. 30. 22:13
Előfordul, hogy tanulási szándékkal ülünk le, közben az eszünk máson jár, egyáltalán nem regisztrálja amit olvasunk. Főleg, ha rövidnek tűnik az idő és idegeskedünk is. Kipróbálhatsz egy módszert, ne tanulni akarj, hanem puskát készíteni :-). Fogj egy csomó papírt, kezdd el olvasni az első tétel anyagát és írd fel, amiben nem vagy biztos, amiről úgy érzed, hogy nem tudod (azt írtad, hogy mindegyikből tudsz valamennyit). Mivel nem tanulsz, hanem puskát készítesz, jobban oda fogsz figyelni arra, hogy mit olvasol, mi az amit fel kell írnod. A tétel anyagát tedd félre, most már csak a puskádra koncentrálj, ami lehet, hogy túl hosszú lesz (sőt egészen biztos), ezért olvasd újra és amiről úgy ítéled meg, hogy mégiscsak tudod, azt hagyd ki, de a többit írd fel egy újabb papírra. Ezt ismételgesd jó néhányszor (mindig csak az utolsó papírt olvasd újra, az előzőeket tedd félre), egészen addig, míg végül csak egy kis cetlid marad egy-két mondattal, vagy lehet, hogy csak pár szóval. Így csináld végig az összes tételt (én is három napra osztanám be, a negyediken azért újra átolvasnám a húsz oldalt egyszer-kétszer) és anélkül, hogy "tanultál" volna, tudni fogsz szinte mindent, mert jó néhányszor figyelemmel olvastad át az anyagot, amit nem tudtál és tudod, az ismétlés a tudás anyja. Lehet, hogy egy próbát megér legalább az első tételt így végigcsinálni, utána meg majd meglátod, milyen módszert választasz, mert mi itt csak tanácsokat adunk Neked, a döntés, hogy melyiket fogadod el, a Tiéd.
27. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - 79e24cd861)
2013. okt. 30. 21:34
4 nap? Az még sok idő. 2 nap alatt 6 tételt (3-3), aztán 2 nap alatt 4-et (2-2).
26. 6b7695f691 (válaszként erre: 25. - Piszkepapir)
2013. okt. 30. 21:27
Gondolom meg ma is a bulizasokon jar az eszed, es nem azon, mi lesz a jovoben
2013. okt. 30. 21:25

10 tételt 4 nap alatt?

Három nap bulizás után utolsó estén elővenném és átfutnám.

2013. okt. 30. 21:22
Az agy alvaskor takaritja ki a hulladekot. Hiaba magolsz be a vizsga elott fel oraval egy tetelt, nem fogsz emlekezni semmire, mert tul sok info jut el az agyadhoz. Aludni tanulas utan, hagyd hogy az eszed feldolgozza amit latott.
2013. okt. 30. 21:11

Épp vizsgaidőszakban vagyok és a vizsgák érik egymást és nincs időm előre tanulni. 1-1 kollokviumra 1-2 napom van és bizony 20-23 tétel is van 1-1 tantárgynál:S

Bele kell húzni.

2013. okt. 30. 21:04
2 nap alatt lazán megtanulgatnám aztán csak ismétlés
21. Cessi
2013. okt. 30. 20:55
Max pár órát szánnék rá. Annyi idő alatt meg lehet tanulni.
2013. okt. 30. 20:55

Csak 10!?!?!?!? Csak 20 oldal????? Nemá!!!

1. nap: lustálkodás, fantabulihaverok

2. nap: pihenés, icipici fantabulihaverok

3. nap: előveszem a tételeket, megnézem az elsőt, majd elteszem, mert más fontos dolgom akadt

4. nap estéjén: megtanulom a 10 tételt.

Egyszerű, kipróbált és hatékony.

19. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - 79e24cd861)
2013. okt. 30. 20:52
???? ez kb. két órás tanulás. Mi a gond????
2013. okt. 30. 20:51
Nagyon ismerős a gyakorlati módszered:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook