Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy adott ingatlant hirdethet több közvetítő cég is? fórum

Egy adott ingatlant hirdethet több közvetítő cég is? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Borostyán.)
2013. okt. 31. 16:05
Félértetted, csak albérletről van szó. Én is 'benéztem. :)
42. Borostyán. (válaszként erre: 40. - Toulouse)
2013. okt. 31. 15:57
napjainkban annyira pang az ingatlanpiac, hogy lasszóval fogják az embereket. Érdekes ez a pénzes beugró, ez a nagy árrobbanásnál volt divat, amikor kevesebb volt a kínálat, mint a vevő és mindenki venni akart, mert a hitelt csak úgy osztogatták. Most épp fordítva....egy-egy vevőért a nagyobb cégek összeteszik a kezüket. Milyen cég ez? Tuti van lakás vagy csak beetetés? Sajnos bevált trükk, hogy "épp most foglalták le..." " épp most adtuk el....", de van néhány hasonló. Szerintem fuss még néhány kört mielőtt kifizeted :)
2013. okt. 31. 14:16
Cégjegyzékben nem találom, hogy lenne ilyen cég...
2013. okt. 31. 14:05
Dede elsősorban az lenne a cél. Csak most találtam egy lakást ami árban megegyezik a régivel csak jobb helyen van. De a közvetítő akivel beszéltem azt mondta, hogy először hozzájuk kéne bemenni, 7000 Ft-ot kifizetni nekik és csak utána lehetne megnézni a lakást a tulajjal együtt.
39. michelle.r (válaszként erre: 38. - Toulouse)
2013. okt. 31. 14:02

Nem a régi lakásba akartok visszaköltözni?


Én csak azt mondom, légy észnél, ha bármit kifizetsz, olvasd el a szerződést, milyen esetekben jár vissza, mit kapsz érte.

2013. okt. 31. 13:53
Akkor azt mondod inkább hagyjuk ezt?
37. michelle.r (válaszként erre: 36. - Toulouse)
2013. okt. 31. 13:51

Minden lehet. Most adtunk ki egy lakást, az egyik érdeklődő mesélte, hogy 7.000 forintot fizetett az egyik ügynökségnek, hogy kapjon telefonszámokat, néhány már nem is volt aktuális.

Hihetetlen, hogy az emberek még bedőlnek ilyesminek :(


A nagy ügynökségek biztosan nem csinálnak ilyet, ez a kockásfüzetes, konyhaasztalos "közvetítők" sajátossága.

2013. okt. 31. 13:45
Olyan létezik, hogy egy adott lakással kapcsolatban először be kell menni a közvetítő irodához, kell fizetni nekik x Ft közvetítői díjat és csak utána tekinthető meg a lakás a tulaj által?
35. michelle.r (válaszként erre: 33. - Toulouse)
2013. okt. 31. 11:45
A jog megengedi azt, hogy az irányadó jogszabálynál szigorúbb szerződést kössenek a felek. Csak te tudod, hogy mit írtál alá. Normál esetben azt kötik ki, hogy egy éven belüli felmondásnál automatikusan bukja a kauciót a bérlő.
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Toulouse)
2013. okt. 31. 11:40
Én nem vitatom Michelle.r tudását, de ha el nem küldted neki a megírt szerződéseteket, úgy gondolom nekinek sem lehet rálátása, mit is írtál alá. Egy általános szokásról írhat, de egyedi esetet Ő sem tudhat konkrétan.....szerintem.
33. Toulouse (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2013. okt. 31. 11:36
Tehát akkor ha a kauciótól el is esünk, a hátralevő hónapokat nem fizettetheti ki ugye? Minden fizettünk pontosan, semmi kár nem keletkezett a lakásban.
32. michelle.r (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 31. 11:20
Magyarországon nem így van. Általában az első év határozott időre szól, de a konzekvenciája annyi, hogy mindenképpen ugrik a kaució. Egy év elteltével átmegy határozatlanba, akkor 30 napos felmondási határidővel felmondható és visszajár a kaució, amennyiben a szerződésben foglaltaknak a bérlő eleget tesz, kvázi nem rongált, minden számla ki van fizetve, stb. Lakbérre a kaució nem fordítható.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Toulouse)
2013. okt. 31. 11:02

Nem vagyok ingatlanos, de amennyiben konkrét időt írtatok alá,gondolom nem véletlenül kötötték így a szerződést, ők beakarták biztosítani magukat.

Ha már eltévedtünk külföldi vizekre is, ott ki kell fizetni a bérleményt, addig az ideig, amíg azt a szerződésben rögzítették.

Én is azt javasolom, próbálj új bérlőt keresni, hátha eltekintenek akkor a fennmaradó kötelezettségtől.

2013. okt. 31. 10:38
Abba a helyzetbe kerültünk a párommal, hogy 4 hónap után szeretnénk felmondani a szerződést, mert lehetőségünk lenne visszamenni az előző albérletünkbe, ami anyagilag is jobb lenne nekünk. Ezért kérdeztem, hogy nem fizettetheti-e ki a hátralevő hónapokat?
29. michelle.r (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 31. 10:34

Úgy értettem a lúzert, hogy amikor a vevő már ott a a lakásban, simán megteheted vele, hogy nem írod alá a megbízást és akkor hiába dolgozott, ugrik az egyébként jól megérdemelt jutaléka. Nem rólad beszélek, de hidd el, nagyon sok tulajdonos kivetkőzik magából még pár százezer forintért is, hogy milliókról már ne is beszéljünk.


Belelátok néhány ingatlanos cég minden napjaiba, a tulajdonosok egy része sem jobb ám a sokat szidott ingatlanosoknál.

28. michelle.r (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 31. 10:30
Lehet, hogy kezdő ingatlanos és vizsgára készül :)
2013. okt. 31. 10:22
Logikus a gondolat meneted, csak saját magamból indultam ki. :) Valamint a nyitó kérdésből, hogy hirdethet-e ingatlant több közvetítő. Itt kerültem képzavarba,hiányzott a bérlemény szó belőle. Látszik nem vagyok szakember.
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 31. 10:16
Mivel kaucióról beszél, és hátra hagyott hónapokról, én arra gondolok, hogy bérelt egy lakást, amit a bérleti szerződés lejárta előtt el akar hagyni.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. okt. 31. 10:15
Én nem a bérletre gondoltam most, értékesítésre.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2013. okt. 31. 10:12
Nem ismerem az amerikait, az Angolt ismerem, ott korrekt és úgy gondolom nem kell félni, hogy az ingatlanos átver, azért nálunk sajnos nem ez a jellemző. Volt nálam a D.H. és "elfelejtett" tájékoztatni az 5%-on felüli 27%-os Áfa-ról. Ekkora cégnél azért nagy baki, az ingatlanosuk miatt, teljesen hiteltelenné váltak számomra.
23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Toulouse)
2013. okt. 31. 10:11
Nem. Segíts neki új bérlőt találni, akkor akár még a kauciódat is visszaadja, hiszen kár nem éri.
22. michelle.r (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 31. 10:09
Ingatlanbérleti szerződést a bérlő általában kizárólagosan ír alá ;)
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Toulouse)
2013. okt. 31. 10:07
Nem ismerem a szerződés szövegét, de ha kizárólagosan írtad alá, nyilván szerződést szegsz vele, ha elállsz a szerződésben megjelöltektől, annak meg anyagi vonzatai lesznek.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2013. okt. 31. 10:04
Nem foglalkoztat lúzer, vagy sem, a lényeg tudjon hozni vevőt. Egy hónap alatt 12 vevőjelöltet hoztak, köztük 3 külföldi befektetőt. Igaz még csak 1 tűnt komolynak, aki vagy 5 x visszajött, alkudni. Volt egy aki teljesen beleszeretett, majd meglátom. Amilyen áron szeretném értékesíteni, és ahány érdeklődőt hoztak nagyon megfelel,a mai ingatlanpiacon.
2013. okt. 31. 09:07
Új kérdés: Adott egy 1 éves szerződés, melyet idő előtt (4 hónap után) ott szeretném hagyni. Az tiszta, hogy ebben az esetben a kaució nem jár vissza. De a hátralevő hónapokat nem fizettetheti ki ugye?
18. michelle.r (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 30. 20:47

Eseti megbízásba kizárólag a lúzerek mennek bele. Öt perc alatt kihagyhatók a dealből.


Ennek hamarosan vége, készül az új ingatlanos törvény. Az amerikai módszer lesz kötelező, kizárólagos képviselet mind eladói, mind vevői oldalon és egy etikai kódex szerint működhetnek. Aki azt nem fogadja el, nem kap működési engedélyt, aki megsérti, visszavonják az engedélyét és eltiltják.

Végre megtisztul a piac. Befellegzik a szerencsevadászoknak, vége a "sehova nem vesznek fel, elmegyek ingatlanosnak" korszaknak :)

17. michelle.r (válaszként erre: 12. - Cessi)
2013. okt. 30. 20:43

Téged jól behúztak a csőbe. Bérbeadásnál nincs foglaló. Amikor a bérlő aláírja a szerződést és te átveszed a kéthavi kauciót, abból fizeted ki az egy éves bérleti díj 12%-át az ingatlanosnak.


Ha egy éven belül a bérlő felmond, bukja a kaucióját.


Elég kispályás ingatlanos az aki 5.000 forinton huzakodik :/

16. Borostyán. (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 30. 20:31
És azokra kell nagyon figyelni....mert könyörtelenül behajtják. A legnagyobbnak külön belső ellenőrzésű osztálya is van, ami az ilyen és hasonló ügyekkel foglalkozik....és behajtja.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Borostyán.)
2013. okt. 30. 19:36
Tudom, hogy nem mindegyik, de azért akad bőven aki igen.A Két legnagyobb nem, de olyan szerződést tettek elém, csak lestem. Akár egy banki hiteles nyomtatvány, A/4-es tele apró betűs paragrafusokkal, már az unszimpatikus volt, hogy bolhatöke nagyságú volt a lényeg.
14. Borostyán. (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 30. 19:09
Az eseti megbízást alkalmaztam én is, amikor ingatlanossal árultam a sajátomat....de nem minden cég megy bele. Ahol én voltam ők pl. nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook