Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egylapátos kenyérsütőgéphez milyen recepteket ismertek? fórum

Egylapátos kenyérsütőgéphez milyen recepteket ismertek? (tudásbázis kérdés)


15. migerben (válaszként erre: 13. - Mosolyka1111)
2013. okt. 30. 22:30

azt már próbáltam, de hiába feleztem a mennyiséget a programidő is más, sokkal hosszabb ezen a kicsi gépen, és úgy is kifut

ezért keresek bevált recepteket


a tiedet kipróbálom majd

14. migerben (válaszként erre: 12. - Gevi1931)
2013. okt. 30. 22:29
génben szeretném sütni, mert egyszerűbb és olcsóbb
13. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Migerben)
2013. okt. 30. 21:35
Amúgy a saját, jól bevált receptedet (amit a nagyobb géphez használtál), arányosítsd le szerintem 50 dkg liszthez, és jó kell, hogy legyen ebbe a sütőbe.
12. gevi1931 (válaszként erre: 10. - Migerben)
2013. okt. 30. 20:26
Ha csak az a problémád, hogy kifut, akkor vagy kevesebb anyagot használj vagy ne süsd meg a készülékben , hanem tepsibe süsd meg.
11. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - Migerben)
2013. okt. 30. 20:23
Igen, elfér, az enyém is ilyen méretű (csak más a neve, Delton).
10. migerben (válaszként erre: 7. - Gevi1931)
2013. okt. 30. 18:26

Neked is köszönöm a receptet, recepteket.


Én most kifejezetten olyan kenyér receptjét keresem, ami ebben az icipici kenyérsütőben is megsül.

A gép az anyukámé volt. Neki sajnos már nincs rá szüksége:( Amikor kapta, akkor kipróbáltuk az én receptjeimet, de mind kifutott. Lejjebb már írtam, hogy nekem kétlapátos gépem volt. Sajnos a 2. is tönkrement. Mivel itt van az Anyué nem szeretnék új gépet venni, de ehhez meg új receptek kellenének.

9. migerben (válaszként erre: 4. - Judit87)
2013. okt. 30. 18:23
neked is küszönöm!
8. migerben (válaszként erre: 3. - Mosolyka1111)
2013. okt. 30. 18:23

Köszönöm a receptet:)

Kétlapátos kenyérsütőt már elnyűttem kettőt,de ez teljesen más, a programidők is. Ezért kérek recepteket.

Ez jól hangzik, kipróbálom.

Van még egy kérdésem: ez a mennyiség elfér ebben a kis üstben? Az enyém 70-90 dkg-os kenyeret tud sütni összesen.

2013. okt. 30. 17:57

60 dkg liszt

2 tojás

1 cs száritott élesztő

1 citrom héja

4-5 dl tej

1.5 dl olaj

pici só

15 dkg cukor vagy édesitő


Elinditani a gépet mikor megkelt, a tésztát kiveszem, és bármit eltudok, ebből a tésztábol késziteni, kinyujtom meglocsolom olajjal rá hintek,ness kakaót vastagon, felteketem és 2-3 cm vastagra elvágom felfelé állitom megint meg kelesztem mig a sütő melegszik, sütöm.


Kikenek egy kerek lábast vagy torta sütöt és evőkanalat mindig oljjal bemártom és mikor egy sor megvan cukrosdióval esetleg mazsolával meg hintem,

a tetejére dió kerüljön, és sütöm kész az aranygaluska. Vaniliapudingot 7 dl tejben megfőzöm mikor kihült, rá öntöm az aranygaluskára.


Kikenek egy kuglóf sütöt és beleteszem a tésztát kelesztem és sütöm kész a kincsi kuglóf.


Kinyujtom a tésztát, 10x10 cm kockára vágom lekvárt teszek a közepébe én gombocokat formálok, belőle, a sima felével teszem a tepsibe, tojással meg kenem, kelesztem pirosra sütöm.

Kész a lekváros bukta.

2013. okt. 30. 17:34
zsír 1 teáskanál-bocsi kimaradtak
2013. okt. 30. 17:33
ecetet én is rakok egy kupaknyit
2013. okt. 30. 17:32
Nekem ez a recept vált be:130 g tk. rozsliszt, 370 g fehér liszt, 17 g friss élesztő, 3dl víz, 1 mokkáskanál só és 1 mokkás cukor, magkeverék kb 1 lapos evőkanál.
3. mosolyka1111 (válaszként erre: 2. - Migerben)
2013. okt. 30. 17:16

Szia!

Nekem is egylapátos van, én is örököltem. Viszonylag sokáig használta az első tulajdonosa, és most már én is harmadik éve használom, jól bírja.

Én ezt a teljeskiőrlésű kenyeret szoktam általában sütni benne:

Graham kenyér

Hozzávalók:

40 dkg graham liszt

5 dkg teljeskiőrlésű rozsliszt

15 dkg fehér finomliszt

3,8 dl víz + 1 evőkanál ecet

1 teáskanál só

1 teáskanál cukor

5-6 dkg vaj (margarin)

1 csomag instant élesztő

A sorrendre kell ügyelni, először a vizet tesszük az üstbe, meg az egy kanál ecetet (vagy helyette késhegynyi aszkorbinsavat), utána jön a liszt, majd az üst egyik felére a cukor, másik felére a só. Ennek a tetejére a vaj, és a legtetejére az élesztő.

A 3 órás programmal készül.

(Az aszkorbinsav vagy ecet nem érezhető benne egyáltalán, a teljeskiőrlésű dolgok miatt kell viszont.)

2013. okt. 30. 16:39

Sziasztok!

Kaptam (örököltem) egy egylapátos kenyérsütőgépet. Azt hiszem AFK márkájú, de nem biztos, már lekopott a jelzés. Használati utasítást már találtam hozzá a neten (megegyeznek a programgombok, idpők) most jó kis recepteket keresek hozzá. Tudnátok segíteni?

2013. okt. 30. 16:37
Egylapátos kenyérsütőgéphez keresek recepteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook