Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


368. duzsika (válaszként erre: 367. - Youlcsi)
2014. jan. 7. 12:05
Köszi, értem!
367. youlcsi (válaszként erre: 366. - Duzsika)
2014. jan. 7. 11:49
30. ciklusnapon
366. duzsika (válaszként erre: 363. - Youlcsi)
2014. jan. 7. 11:45
mi az a 30. cn-on? :/
365. duzsika (válaszként erre: 364. - Uzsi835)
2014. jan. 7. 11:44
Én egyelőre csak a palástfüvet iszom, kezdetnek napi 1 csészével délelőtt. A leírásásban napi max. 2 csésze van. Írd be ezt a kombót (málnalevél-palástfű) a google-ba, és csomót tudsz róla és a hatásáról, használatáról olvasni. A cickafark is jótékony, írják hogy beállítja az össze-vissza mensit. (csak hát ritka esetben fel is boríthatja). De ha neked amúgy is össze-vissza, lehet hogy érdemes lenne megpróbálni, hátha beállítja. Azt is csak a ciklus első felében kell inni, és a peteérést is serkent. Olvass utána. :)
364. uzsi835 (válaszként erre: 360. - Duzsika)
2014. jan. 7. 10:17
köszönöm szépen és a palástfüvet és a málnalevelet hányszor iszod naponta és mennyit? És azt mondod hogy az inofolic egy idő után be fogja állitani a ciklusomat én sose szedtem fogamzásgátló gyógyszert és lassan méhszáj bemetszést fognnak csinálni nálam csak meg kell várnom hogy elmujjon remélem nem sokáig fog tartani a vérzésem!
363. youlcsi
2014. jan. 7. 10:01

sziasztok!

átálltam napi 1-re én is. jelenleg 30. cn-on vagyok, tegnap nega teszttel. jövő hétem replay :D hátha, hátha...

362. Szandra_86 (válaszként erre: 361. - Duzsika)
2014. jan. 7. 09:43
Köszönöm a válaszod,bíztató! Remélem nálam is legalább ilyen hatással lesz,mint nálad. Én is PCO-s vagyok,csak akkor menstruáltam,ha gyógyszert kaptam rá. Aztán terhes lettem,így most fog kiderülni történt-e valami változás a ciklusomban.
361. duzsika (válaszként erre: 359. - Szandra_86)
2014. jan. 7. 09:17
Szia Szandra! Én is napi egyet iszom, amióta csak elkezdtem. Igazából nem tudtam hogy kettőt is szoktak, és így maradtam vele. Olvastam hogy esetleg testsúly függő is. Én átlag alkatú vagyok, és maradok is az egynél, mert nekem így is nagyon jól működik. Eggyel lejjebb olvashatod a tapasztalatim róla. :)
360. duzsika (válaszként erre: 358. - Uzsi835)
2014. jan. 7. 09:15
Hú, erre sajnos nem tudok válaszolni, és felelőtlenség is volna, hiszen nem vagyok orvos. Biztos hogy jót fog tenni az inofolic!! Nekem is ilyen volt régen a mensim, sőt, meg sem jött csak ha cickafarkkal kierőltettem. Mindig 32-35 nap felett, volt hogy 40, és elég volt egy tisztasági. Most viszont nagyon szuper minden! Mondjuk én pco-s vagyok, és 3 évig fogamzásgátlót szedtem hogy felszívódjanak a ciszták és hogy nem merüljenek a petefészkeim. Aztán mikor eldöntöttük hogy babát szeretnénk, abbahagytam (ez volt október), elkezdtem inni az Inofolicot, és most peteérésem is van. :) Esetleg próbáld ki a málnalevél-palástfű kúrát. Ódákat zengenek róla! (a cickafarkot is ki lehet, csak előfordul hogy az megborítja a ciklust) Szóval az első mensid napjától a 14.-ig málnalevelet kell inni, a 14-től mensiig pedig palástfüvet. A palásfű teát most én is iszom, mert segíti a beágyazódást. És egész finom, nem is olyan keserű mint a cickafark. :)
2014. jan. 7. 09:00

Aki javulást tapasztalt,légyszi írjátok meg,hogy 1 vagy 2 tasakkal isszátok naponta?

Én napi 2-t ittam terhességem alatt az orvosom tanácsára,aztán azt mondta,hogy a 12.hét után már elég lesz 1,de közben a 7.hét körül sajnos misseb.ab. lett a vége. Most napi 1-et iszom csak,mert ugyebár nagyon drága.

358. uzsi835 (válaszként erre: 356. - Duzsika)
2014. jan. 7. 08:49
de volt rendesen agusztusba még meg volt normálisan szeptemberbe egyáltalán nem jött meg októberben 3 hétig tartott voltam nő dokinál is.novemberben elkeztem szedni az inofolicot az orvos mondta hogy próbáljam meg.Azóta a szerrel most jött meg.szerinted sokáig fog vele tartani a ciklusom vagy kell még egy pár hónap hogy beáljon?
357. kanyo83
2014. jan. 6. 12:22

közben megkaptam a választ a "barnázás " okaira :

Köztivérzés okai lehetnek: leginkább hüvelygulladás , méhszájon egy pici seb, frontok, stressz. (Néha összetéveszthető vizelet elvezető rendzserből származó vérrel) És leginkább csak van és almúlik. Cysta (petefészek) is csinálhat ilyesmit.

Röviden ennyi. Ha ismétlődik, vagy nem múlik egy UH vizsgálat esélyes

356. duzsika (válaszként erre: 355. - Uzsi835)
2014. jan. 6. 10:34
Előtte nem volt rendes menzeszed? Én jókat olvastam hallottam róla, és én is iszom. Nekem eddig sokat segített. Rendezte a mensimet, normális minőségű lett és peteérésem is volt. Remélem így is marad, és továbbra is fenntartja ezt a kiegyensúlyozó hatását. Én csak bíztatni tudlak!
355. uzsi835
2014. jan. 6. 10:22
Sziasztok 30 éves lány vagyok én is szeretnék hozzátok csatlakozni.2 hónapja szedem az inofolicot és december 29-én pecsételő mensesem volt mostanáig ma meg erős lett ez azt jelenti hogy most már beállitja a por a menszimet? Mert én is szeretnék babát!
354. duzsika
2014. jan. 6. 09:05
Sziasztok! Segítsetek légyszi, van egy kis köd a fejemben... A hétvégén kellene megjönnie, és ma reggel pozitív Lh tesztet csináltam. Ráadásul olyan pozitív mint a huzat, a teszt csík sokkal erősebb mint a kontrollcsík. Viszont dec. 27-én reggel volt peteérésem a teszt szerint, de nem tudtunk együtt lenni a párommal. Egy hétre rá, jan. 1-én voltunk együtt. Lehetett egy újabb peteérésem? Létezik hogy még egy hét sem telt el, és jóstesztként működött az Lh tesz? Vagy a pco-m miatt mutatja az extra erős csíkot a teszt? Köszönöm!
353. major (válaszként erre: 352. - Kanyo83)
2014. jan. 5. 22:03
Gondolom babát szeretnétek ha van peteérésed és egyébként nincs más probléma ami akadályozná a teherbeesést légy türelemmel és majd sikerül.mikor még nem ittam az inofolicot,akkor én is pecsételtem menstruáció előtt 1-2napig,de a legutóbbinal nem volt barnázásom.Az az igazság hogy minden szervezet mást és mást produkál.
352. kanyo83 (válaszként erre: 351. - Szandra_86)
2014. jan. 5. 21:11
jó lenne, de tegnap előtt csináltam, akkor negativ volt :( most meg barnázás meg néha enyhe vérzés van...
351. Szandra_86 (válaszként erre: 350. - Kanyo83)
2014. jan. 5. 21:05

Akkor biztos még az elején sikerült elcsípni a betegséget,szerencséd van.

Fennállhat esetleg a terhesség lehetősége? Ha igen,szerintem inkább csinálj egy tesztet,mert a barnázás lehet ennek is egy jele.

350. kanyo83
2014. jan. 5. 20:55
Nekem úgy magyarázta a doki hogy ennek is vannak fázisai és hogy egyeltalán nem kell megijednem.
349. kanyo83 (válaszként erre: 347. - Szandra_86)
2014. jan. 5. 20:54
Ja és a köztes vérzésre azt mondta hogy mivel akkor pár hónapja hagytam el a bogyókat, valszinű azért van.
348. kanyo83 (válaszként erre: 346. - Major)
2014. jan. 5. 20:50

Köztes vérzésem volt, éreztem hogy vmi nem stimmel. Elemntem dokihoz, ultrahang, lerajzolta mit lát, és hogy több kis ciszta látszik de mégis szabadul fel petesejt, látta is,mert pont előtte 2-3 napja volt, az ovu teszt is jelezte nekem hogy mikor van...

Most viszont már 4 napja barnás folymásom van, nagoyn ritkán enyhe vérzés de nem mondanám mensinek. Szóval...teljesen tanácstalan vagyok.

Akkor a teából ihatok többet :)

347. Szandra_86 (válaszként erre: 345. - Kanyo83)
2014. jan. 5. 20:50
Egyetértek majorral,ezt a dolgot én sem értem. Ha van peteérésed minden hónapban és ezután minden hónapban menstruálsz is,akkor hogy lehetnek cystáid?
346. major (válaszként erre: 345. - Kanyo83)
2014. jan. 5. 20:42
Szia!En ittam a barátcserje teát naponta fél litert vagy egy két bögrével.Elég furcsa hogy diagnosztizálták nálad mert tulajdonképpen a ciszta attól alakul ki tudomásom szerint hogy a tüsző nem reped meg és ezáltal nem szabadul fel érett petesejt,de,ha ez nem így van akkor cafoljatok meg.Hogy derült ki nálad a PCOS?
345. kanyo83
2014. jan. 5. 20:13

Sziasztok. 2 hónapja diagnosztizált nálam az orvos PCOS-t, de elvileg nem komoly, peteérésem is van redesen, a cukrom is rendben, csak a barátcserjét iszom.Eddig.

A barátcserjeteát ti hogy isszátok? nem találtam róla sehol leirást hogy kellene, milyen tempóban.

Most az orvos nekem is ajálgatta az Infolic-ot.

Most kellene hogy megjöjjön , de 3 napja csak "barnázom" , nem tudom ez most mit jelent, nálam igazából elég rendszeres ez.

Tud nekem ezekre vki vmi okosat mondani?

2014. jan. 4. 19:35

Nyugi! :) A mozgassal nekem is sokaig gondjaim voltak, foleg, hogy nekem nem kellett fogynom es nem hianyzott a sport, legalabbis azt hittem, amig par honappal ezelott ra nem kattantam a kocogasra. Tenyleg nem nagyon volt idod odafigyelni... zajlottak az esemenyek.

En nagyon madarcsontu vagyok de 4 gr-t szedek(en nem inofolicozom, mert marha draga), mert ez a mennyiseg szerepelt a tanulmanyokban. Persze csak az szedjen ennyit, akinek bizonyitott a PCOS es/vagy az IR.

343. penike80 (válaszként erre: 342. - Szandra_86)
2014. jan. 4. 19:09

Régen (már nem tudom hány éves lehettem) voltak cisztáim a petefészkeimben, aztán Diane35 kúra, évek, életmód váltás, most nincsenek, de a PCOS-re jellemző tünetek mind megvannak nálam is. Én az alacsony súlyom miatt napi egyet iszom.

Visszaolvastam közben a fórumot, nem irigylem egyik esetet sem, annyira érdekes az emberi szervezet!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt!

342. Szandra_86 (válaszként erre: 340. - Penike80)
2014. jan. 4. 19:02

Szia!


Te is PCOS vagy? Vagy csak az inzulinháztartásoddal van baj?

Nekem az Inofolic-ot nagyon dicséri az orvosom,külföldön állítólag már nagyon hasznosnak bizonyult,de persze ezt is sokáig kell inni,hogy segítsen. A dobozán napi 1-et javasolnak,de nekem a doki napi 2-t tanácsolt.

341. Szandra_86 (válaszként erre: 339. - Provence13)
2014. jan. 4. 18:57

Bevallom,a mozgás ami nem igazán jellemző rám. Most viszont szeretnék valamit sportolni,ameddig szünetet tartunk. Jelenleg 58 kg vagyok,a fogyás mutatott javulást,de a többi tünetem még mindig megvan sajnos.

Terhelésem májusban volt,augusztusban műtét,aztán novemberben terhes lettem,szóval nem is nagyon volt idő kontrollálni.

2014. jan. 4. 18:06

Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok. 33 éves vagyok, "vékony" IR-es és mi is gyermeket szeretnénk.

A MM-be járok Tűű dokihoz már jó ideje. Az IR 2008-ban derült ki, de tüneteim már korábban jelentkeztek, csak nem jól kezelték.

Merckformin 1000 xr-t szedek és 2. napja Inofolicot javasolt az orvosom. A hormonjaim szerencsére helyre rázódtak, úgy 3 év után most értük el a papírformát.

Szeretném olvasni és megosztani a tapasztalatokat ezzel a szerrel kapcsolatban.

2014. jan. 4. 17:25
Es az eletmodvaltas, sport? Volt kontroll terhelesed? Javultal sokat? Vagy mutet ota nem koveti senki a fejlodest? Sajna ez nem valszinu, hogy progi hiany miatt volt, nem kizart, de annak tunete van, en legalabbis ugy tudom. Lehet egyszeruen rossz szerencse, vagyis az embrio nem volt eletkepes, tudom rossz ezt hallani, de amugy ez gyakrabban fordul elo, mint gondolnad, de az termeszetes, hogy valami magyarazatot keresel. Gondolom nem volt genetikai vizsgalat, mivel az plusz koltseg a tb-nek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook