Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


428. youlcsi (válaszként erre: 425. - Wicky12)
2014. jan. 10. 07:28
van ismerősöm, aki úgy hőmérőzött, hogy rendszeresen éjszakázott nővérként. neki ettől független mőködött a dolog, látható volt a görbéjén a fejlődés. asszem, ha tudott éjjel aludni bármennyit, akkor mért ébredéskor, ha nem, akkor egyszerűen kihagyta aznap a mérést. nekem sincs minden napra mérésem... vagyis nem volt, mert most egyáltalán nincs. ha tudnám, csinálnám, mert én láttam már, hogy működik ez! csak nem tudom csinálni, mert a gyerek mellett alszom, így nem alszok rendesen.
2014. jan. 10. 06:50
Lányok nekünk pcos-nak érdemes ovulációs tesztelni?
2014. jan. 9. 17:19

Sziasztok!


Eucreas-t szed valaki? Nekem hasnyálmirigy gyulladásom lett tőle, ha valakinek kellene, szívesen átadnám.

Megy a drukk mindenkinek!

Én lh tesztelek, ezt javasolta a dokim. Sokáig hőmérőztem, de az ingadozó hormonháztartásom miatt nagyon nem volt jó, most, hogy beállt nem kezdtem újra, de lehet hatékonyabb lenne a tesztelésel...

425. wicky12
2014. jan. 9. 16:46
Én kb. 2 hónapig csináltam a hőmérőzést, de mivel vannak éjszakás műszakaim is a hónapban, nem is egy, sajnos soha nem mutatott normális értékeket. Pedig biztos tök jó módszer, csak aki ennyire össze-vissza dolgozik, mint én annak sajnos nem sokat segített :(
424. youlcsi (válaszként erre: 423. - Duzsika)
2014. jan. 9. 14:48

jó munkát!


én lassan indulok haza.

423. duzsika (válaszként erre: 422. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 14:48
Köszönöm! Alig várom hogy elkészüljön az első teljes havi görbém. :) Sajnos most mennem kell dolgozni. Köszi Youlcsi, rá fogok még nézni a görbéidre. :)
422. youlcsi
2014. jan. 9. 14:37

ööö, elvileg akkor volt PÉ-m, igen. mondjuk ehhez képest a baba méretei végig megfeleltek egy 22. napi PÉ-nek (abból is látszik valami, hogy van ott történés, talán v olt egy 2. ovuláció). de amúgy ezek ciklus.hu-s görbék, az meg érzésre, magától húzza be a pé-ket, nem mindig lehet hinni neki :D


ha nincs semmi gáz (pl betegség, megfázás, semi), akkor igen, a terhesség alatt végig fent marad a hő (ezért is elmondtható, hogy ha ovu után már 15-16 napja fent van, akkor mindenképpen érdemes tesztelni)... sőt, magától induló szülésnél pár nappal előtte leesik (mint vérzésnél)


kb ugyanakkor mértem mindig, ébredésnél. ha ez munka miatt reggel 6 volt, akkor, ha hétvége volt és buli miatt csak 9kor keltem, akkor. a lényeg, hogy ébredés után azonnal, semennyit nem szabad mozogni, pisilni sem szabad kimenni.

421. duzsika
2014. jan. 9. 14:31

Youlcsi! A görbéidet esettanulmányozom. :) Különösen a + hcg-set. :)

Akkor a zöld függőleges vonalnál volt márciusban a peteérésed, a leesés a tüszőrepedést jelzi, és aztán a terhesség miatt végig 37 körülin fent maradt a hőd? Jól értem a lényeget?

Reggel mérted mindig ugyanabban az időben?

Köszönöm!

420. major (válaszként erre: 403. - Wicky12)
2014. jan. 9. 14:25
Egy kis vigasz az egyik blogon talaltam:"vannak azonban olyan jelek, amik az aktuális menses előtt már tapasztalhatóak, már akkor is, amikor a teszt még semmit sem mutat. Sokan beszámolnak róla, hogy olyan “mindjárt meg fog jönni” jellegű érzésük van (erre a tudományos magyarázat az, hogy a hormonműködés még a régi, azaz a szervezet úgy csinál, mintha tényleg leválna a méhnyálkahártya)"
419. duzsika (válaszként erre: 418. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 14:17
Rászánom, ezen nem múlik. :) Csak nem hittem a megbízhatóságában, meg kicsit nehezen értelmezhető volt nekem eddig. De nekiláttam két napja. Meggyőztél, hogy átfogó képet ad. Csak ki kell ismerni a módszert.
418. youlcsi
2014. jan. 9. 14:12

nincs mit :)


valamikor régen, amikor a babát terveztük, még az indexes pcos-topikban mindennaposak voltak a görbék, azok elemzései, drukkolás ezek alapján... csak aztán valahogy ezeket elfelejti az ember, mert egyszerűbb egy lh-tesztet pisibe mártani, mint minden nap 3 percet rászánni a mérésre. pedig megéri!

417. duzsika
2014. jan. 9. 14:03
Köszönöm! :) Nekiállok tanulmányozni. :)
416. youlcsi
2014. jan. 9. 13:47

[link]


ebben az albumban vannak. időrendileg pont fordítva... az első görbe a babás görbém. A 2. (ami utolsó előtti mért ciklus volt) tankönyvi lett, kicsi csúszással. az összes többinél pedig látszik, hogy jó sz@r. pedig a 3. képnél már szedtem a clostit. mégsem lett semmi.

415. duzsika (válaszként erre: 414. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 13:33
Jajj de jóóó! Igen, köszönöm, szeretném megnézni :)
414. youlcsi (válaszként erre: 413. - Duzsika)
2014. jan. 9. 13:20

ha a hő rendben van, akkor lehet rá hagyatkozni. ha nincs rendben a ciklusod, nincsenek rendben a hormonjaid, akkor az is látszik a hőből... látszik, ha esélyed sincs, ne is reménykedj... és az is, ha nyugodtan bizakodhatsz.


igen, a hő megmutatja, ha megvolt a PÉ, mert a hőt pont a sárgatesthormon emeli meg, így nyilván csak akkor emelkedik, ha volt ovu, és van sárgatest is.


mutassam meg a görbéimet? akkor megkeresem a linket, ha érdekes lehet. van benne tipikus pcos-es görbe is... meg tankönyvi is és babás is.

413. duzsika (válaszként erre: 409. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 13:15
Köszi Youlcsi! Ráállok a hőmérőzésre, már két napja csináltam, csak előtte még sosem. Gondoltam az Lh teszt a konkrétabb, de igen, igazad van, legalább komplexebb képet kapok. És a hőmérőzéseel az is kiderül, hogy meg is tud-e repedni az érett tüsző? Mert az Lh teszt csak a peteérést garantálja, hogy az megreped-e azt nem. És ugye pco-nál éppen ez a baj. A hő szerinted a pco-soknál is rendben van, és lehet rá hagyatkozni? A napközbeni gondolom egyáltalán nem számít. Mert az előbb 37, 2-t mértem, és már 4. napja pozitív az Lh tesztem.
412. youlcsi (válaszként erre: 408. - Kanyo83)
2014. jan. 9. 13:06
akármikor kezdheted.
411. youlcsi (válaszként erre: 402. - Odi03)
2014. jan. 9. 13:05
ja, nem csak eü dolgozóként, hanem amúgy sem adnék, nem is adok.
410. youlcsi (válaszként erre: 402. - Odi03)
2014. jan. 9. 13:05

:o egészségügyben dolgozóként semmit nem adnék a dokinak... és az volna a minimum, hogy a doki el se várja, el se fogadja ezt egy kollegától!


én 1x adtam a dokinak 1 doboz csokit, meg egy sk angyalt karácsonyra... mert akkor tényleg sokat jelentett nekem, hogy mellettem áll.

409. youlcsi (válaszként erre: 401. - Duzsika)
2014. jan. 9. 13:03
a pcos miatt is sokkal jobb, eredményesebb a hőmérőzés. mutat mindent, ami pcos-ben fontos lehet. a peteérést, az elegendő progeszteront, a beágyazódást, mindent!
408. kanyo83
2014. jan. 9. 12:51
Megrendeltem. Most van meg a vérzésem, ki mit tud mikor kell elkezdeni szedni?vagy mikor ajánlott?
407. major (válaszként erre: 403. - Wicky12)
2014. jan. 9. 12:48
Hát nemtudom mi lesz,de ėn most nagyon elvagyok keseredve,mert annyira bíztam benne!Iszom a 2.doboz inofolicot ráadásul napi 2-őt,28 napig ettem a mèhpempőt.Tudom,hogy pozitívabban kellene hozzá állnom,de most ...
406. duzsika (válaszként erre: 405. - Uzsi835)
2014. jan. 9. 09:24
Szia Uzsi! Én azt tudom mondani, hogy felerősödött tőle nekem, de nálam erre szükség is volt, mert korábban alig menstruáltam, elég volt tisztasági betét, és szinte csak barnás volt. Most viszont szép élénk, és betét is kell. Tehát nálam felerősödött önmagamhoz képest. :)
405. uzsi835
2014. jan. 9. 09:10
Megszeretném kérdezni hogy valakinek volt e már az inofolictól nagyon erős vérzése? És az mennyi ideig tartott elhúzodott-e a vérzés, vagy utána beállte-e. a többi hónapba?
404. wicky12
2014. jan. 9. 08:05
Am tegnaptól már én is átálltam a napi 1 inofolicra, egyrészt mert meglehetősen drága, másrészt meg a munkám miatt annyira össze-vissza ittam, volt többször is h elfelejtettem, vagy az estit hajnali 2kor ittam meg. Szóval viszek egy rendszert a dologba és beállok az esti ivásra. Mellette elkezdem inni a barátcserje teát, ha végre találok valahol!
403. wicky12 (válaszként erre: 386. - Major)
2014. jan. 9. 08:02
Major! Olyan mintha az én tüneteimet írtad volna le! Nekem is feszülnek a melleim, a héten kellene megjönnie ahogy neked és tegnap már nekem is mensis hasfájásaim vannak. Ovu tesztet nem csináltam és mi is nagyon sokat voltunk együtt. Bár én egyelőre nem élem bele magam, de mivel kísérteties a hasonlóság ha neked megjön nekem is meg fog, ha meg nem akkor lehet reménykedni, bár sokáig nem tartom magam kétségek között, mert ha a héten nem jön meg úgyis csinálok egy tesztet.
402. Odi03 (válaszként erre: 392. - A563337a80)
2014. jan. 9. 07:46

Szia! Vidéki nagyvárosban volt a műtétem, egészségügyi dolgozóként nem kényeztettem el a dokit, 10ezer Ft-ot kapott és édességet.

További kitartást a babához! :)

Én tegnap kezdtem az inofolicot.

401. duzsika (válaszként erre: 400. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 07:42
Köszönöm. Akkor most nem leszek okosabb, mert nem mértem az első felében. Ovu teszteztem inkább, mert a pco-m miatt az is kérdéses volt, hogy van-e egyáltalán peteérésem az adott hónapban. Ma már a 4. Lh tesztem pozitív. Ma terhességit is csináltam, az negatív lett. :(
400. youlcsi (válaszként erre: 399. - Duzsika)
2014. jan. 9. 07:30
nincs ilyen, hogy átlag menyi. a ciklus első felében mérthez képest kell megemelkedettnek lennie. és azért legalább 4-5 tizeddel... de ez sem szentírás.
399. duzsika (válaszként erre: 398. - Youlcsi)
2014. jan. 9. 07:26
Bocsánat az amatőr kérdésekért, de még ne próbáltam a hőmérőzést. Ez a hő mégis mennyi, ha emelkedett? Mindenkinél más gondolom, de azért hozzávetőlegesen van valamilyen átlag?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook