Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki tehet róla? fórum

Ki tehet róla? (beszélgetős fórum)


13. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Bea1723)
2014. márc. 19. 12:07
felnőtt ember esetében a a felnőtt
2013. okt. 30. 21:04

Nem kellemes erzes, mikor a szulo/k ujra es ujra rendszeresen a foldbe dongoli/k az ember onerzetet mindenfele kritikaval, megjegyzessel. Hogy nincs olyan mozzanat, amihez ne fuznene/k megjegyzest. :(

Itt az anyuka vetit es jelez mar elore. Mintegy kivetit...

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Ittmost)
2013. okt. 29. 17:58

Én is teljesen egyetértek veled!

A szülőknek erősíteni kell gyermekük önbizalmát és nem megerősíteni a komplexusaikat. Pl. a te elképzelésed igen is kiválthatja az anyjával szembeni komplexust, és igen az anyja tehet róla. És még sorolhatnánk hasonló ledorongolásokat a szülők részéről, amiről nem is gondolják, hogy árt a gyereküknek.

10. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Ittmost)
2013. okt. 29. 13:20
Egyetértek. Van nekem is 2 lányom, remélem, sosem adok nekik okot ilyen kisebbségi komplexusra. Én szeretek jól kinézni. De szeretem, ha a lányaim tényleg "gyöngyszemek", mert azok. Anyu legyen szép! De ha anyu szép, abból következik, hogy a lánya még szebb, mert anyu lánya, szóval kis hercegnő:))))
9. ittmost (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2013. okt. 29. 12:45

Direkt kezdtem úgy,hogy PL. :)

Sok más is lehet.És természetesen összetett,én csak egy kiragadott ötletet írtam,ami hirtelen az eszembe jutott.

Amit írsz,az azért nem életbevágó probléma:egy átlagos önbizalommal rendelkező embert nem ránt le,ha 2-3 dolgot nem tud,vagy nem tud elég jól,ha másban meg jó.

Amit én írtam,az pl egy nagyobb súlyú dolog sztem..vagy legalábbis engem biztos frusztrálna,ha oylan anyám lenne.

Vagy mondjuk ha az anya híres,és sikeres,közismert.Az ő lányának se lehet könnyű lenni,bár arról nem igazán tehet,h ez frusztrálja a lányát. De ha ez nagyon ki van hangsúlyozva a családban,h az anyjához képest egy szürke egér,ahkkor gáz van.

8. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Ittmost)
2013. okt. 29. 12:40
Szerintem nem feltétlenül.Lehet nagyon sikeres munkában,esetleg otthon is vmiben és az is lehet,h esetleg másoktòl elhangzott az-pl.apátòl-h anyád is meg tudta csinálni,te miét nem vagy hasonló,amikor is anyuka hagyta,h ez legyen mondvameet vhogy hatni kellett a gyerekre.Nekem lányom az emberi kapcsolataiban nagyon profi,de pl.nehéz rávenni,h megcsináljon dolgokat és volt,h én is mondtam neki,h vmi még most is jobban megy,mint neki,csak ő ezt nem veszi fel,mert másokat simánaz ujja köré csavar,úgyhogy van sikerélménye.Tehát nem biztos,h anyuka a hibás,lehet ez összetettebb dolog is.
7. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 1. - Bea1723)
2013. okt. 29. 12:34
A szülő. Sokszor sok minden nevelés kérdése.
6. ittmost (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. okt. 29. 12:29
Pl az olyan anyukákkal lehet ez,akik erőltetik,h minél fiatalabbnak tűnjenek,és a ffiakhoz viszonyulva persze rutinosabban viselkednek,mint egy 20 éves,szóval simán lehet,h az anyuka bizonyos mértékig elhódítja tapasztalatlan kislánya elől a férfiakat.Sőt,aki anyukák direkt teremtenek oylan versenyhelyzetet,h azt a férfit hódítják,akit a lányuk kiszemelt.
5. ittmost (válaszként erre: 1. - Bea1723)
2013. okt. 29. 12:26
Az biztos,hogy az anyuka benne van,tehet róla,mert nem arról van szó,h szimplán kisebbségi komplexusa van a lánynak,mert az lehet akármitől is,hanem hogy az anyuka irányában,hozzá képest van.(mármint,ha szó szerint így hangzott el a szöveg)
4. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Bea1723)
2013. okt. 29. 09:46

Túl fiatalnak vagy túl idősnek gondolod?

Nekem lányom volt olyan,h kicsiként sokszor mondtam neki,h ha valaki erőszakos,mindig az kell legyen amit ő akar különben nem barátkozik vele,azzal ne foglalkozzon,ne kelljen a barátsága,de olyan volt,mintha inkább behòdolna,csak legyen barátja.Viszont később-főleg most,kamaszként-mégis elkezdett így viselkedni,sőt mondtam,h fiúk utân nem futunk,na azt is nagyon jòl alkalmazza:)Tehát nem lehet tudni mit és mikor tesznek magukévá.Van olyan ember,aki alapból félénk,érheti olyan impulzus pl.iskolában,amiről nem beszél,tehát a szülő nem tudja,h van olyan probléma,de mély nyomot hagy benne vagy fontosabb a környezete hozzáállása,mint a családé.Én elég jóban vok a gyerekeimmel,de âlmomban nem gondoltam volna,h fiamnak ekkora probléma a füle,mert különben ő inkább vezéregyéniség,de minimum van saját véleménye, ami akkor is âll,ha szembenáll a csoporttal.De tényleg elgondolkoztatò,h ki lehet a hibás.

3. Bea1723 (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2013. okt. 29. 09:26

"A postás" - ez nagyon jó! :)

Fogalmam sincs honnan idulhat el egy gyerekbe, de szerintem sokat számít, hogy mit kap otthon. Bár a tinikori lázongáskor mondthat az ember bármit... Kérdés, hogy hány éves korig egészséges ez a "lázongás"...?


Örülök, hogy a fiadnak sikeres volt a műtéte. :) Sokat lendített az önbizalmán. :D

(Nem is tudtam, hogy csinálnak fülplasztikát ennyi idősen....)

2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Bea1723)
2013. okt. 29. 09:17

A postás:)

Ez fogas kérdés,mert biztos érheti a gyereket olyan szituáció,ami miatt ez kialakul,de nem biztos,h otthon.

Nagyon elgondolkoztatott pl.h nagyfiam fülei szétàlltak,eléggé.17lett és elintéztük a plasztikát.Rengeteg porcot szedtek ki,tényleg jobban néz ki,de azon lepődtem meg,h a fiamat mintha kicserêlték volna.Sokkal felszabadultabb lett,magabiztosabb,stb.,holott előtte se volt pl.félénk,oszt.társai előszeretettel mászkáltak vele,mert már korán ffiasnak nézett ki és olyannak,akibe nem köt bele senki.Lányoknál pedig néha lehet olyan dologtòl,ami másnak eszée se jutna,de neki hiába mondod,h az nem úgy van,nem hiszi el.

2013. okt. 29. 09:07

Sziasztok!


Tegnap egy nagyon érdekes beszélgetés csíptem el, mely elgondolkodtatott. Anyuka a huszon-egynéhány éves lányával veszekedett és elhangzott ez a mondat:

"..mert neked kissebségi komplexusod van velem szemben és erről nem én tehetek!!!" - Anyuka


Felmerült bennem, hogy akkor ki? Ki tehet arról - ha nem a szülő -, hogy a gyermekének "kisebbségi komplexusa" van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook