Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Évek óta próbálkozol teherbe esni, sikertelenül. Minden rendben veled és a pároddal, de nem sikerül. Már 40 éves múltál. Meddig próbálkoznál fórum

Évek óta próbálkozol teherbe esni, sikertelenül. Minden rendben veled és a pároddal, de nem sikerül. Már 40 éves múltál. Meddig próbálkoznál (tudásbázis kérdés)


26. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 25. - Bazsalikom)
2008. szept. 9. 12:50
Köszi! nekem van egy 8 hónapos lányom, és én 30 éves vagyok. A sztori a barátnőmről szól!!! Akinek a negyedik beültetése volt sikertelen! Ha visszaolvasol, láthatod.
2008. szept. 9. 12:41

Nekem sem sikerült teherbe esnem, pedig velem és a párommal is minden rendben volt, igaz mi 32-34 évesek vagyunk.Mindent kiprobáltunk, de ami bevált az egy bizonyos gyógyszer volt, az orvos irta fel, és a peteérést segitette. Ezzel azonnal teherbe estem, azt javaslom beszélj te is orvossal. Egyébbként 43 éves korodig probálkozhatsz nyugottan.

Sok sikert!

24. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 23. - Orsi23)
2008. szept. 9. 12:17

Szia!

Jó ilyen sztorikat hallani, tudni, hogy van még remény. A srácnak is összejött. Mert akart. Nem mondtam el a barátnőmnek, valahogy nem hozta ki a szó. Most én nagyon pozitívnak látom, leköti a házvásárlás, ügyvéd, meg a munka. Már egy ideje abba temetkezik.

Én nagyon szeretném, ha sikerülne nekik, de ha reálisan belegondol az ember, egyre kisebb az esélye. Hiszen ők sem lesznek fiatalabbak, az idő telik. Jövőre 43 éves lesz. És ha nem véletlenül nem marad meg soha a baba? Valamiért nem akarja a szervezete? Nem tudom... Lassan az örökbefogadásról is le fognak csúszni, mondjuk azt a férje nem igazán szeretné. Akkor nem kell erőltetni!

Köszi a hozzászólást!

23. orsi23 (válaszként erre: 22. - 9bbb5bd983)
2008. szept. 6. 20:46

Én csak annyit szeretnék mondani,hogy ne adja fel.A barátnőm férjének azt mondták,hogy soha nem lehet gyereke.Hülyeséget nem akarok írni,de azt hiszem,hogy nincs élő hímivarsejtje.Fel volt adva a lecke,vagy örökbe fogadnak,vagy más férfitól mesterséges megtermékenyítés.Nehéz volt,de beletörödtek.Közben a srác kapott vmi hormonkezelést és idén megszületett a kisfiúk.Sajnos a rosszmájú emberektől megkapták,hogy nem a srácé,de le sem tagadhatná,tiszta apja a gyerek!

Úgyhogy,soha nem szabad feladni,ez az én meglátásom.Remélem sikerül egy kis erőt adnom a további próbálkozásokhoz.

Ajacska!Ha vmi változás lenne tudasd velünk légyszíves.

2008. szept. 6. 15:13

Sziasztok!

Csak gondoltam, leírom azoknak, akik esetleg még olvassák ezt a fórumot, hogy sajnos a negyedik beültetés sem sikerült a barátnőmnek. :-( Talán most nincs annyira maga alatt, házat vesznek, talán az lefoglalja. Meg azt is mondta, hogy talán ebben az évben már nem csinálják meg az 5.-et, csak jövőre. És akkor már 43 éves lesz... Nem tudom...

21. b75564a819 (válaszként erre: 17. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 25. 17:59
Szia! Nagyon sajnálom, ami a barátnőddel történik!:( Át tudom érezni a bánatát és a csalódását (bár ez rajta pillanatnyilag mit sem segít), mivel jómagam is átéltem már ugyanezt. Nekem is a hajamnál fogva kellett kirángatni magam a "gödrömből", igaz a férjem mellettem állt. A mi házasságunkat végül is nem kezdte ki ez a krízishelyzet, de teljesen ráment a fizikai és a lelki egészségem a "próbálkozásokra". Egy orvos-természetgyógyász hozott helyre, akinek a mai napig hálás vagyok! Egyébként valami hihetetlen közönnyel és cinizmussal találkoztam egyes orvosok részéről! Még lenne egy lehetőségünk a lombikbébi programban (4 abszolúte sikertelen beavatkozás volt - miközben mindkettőnket makkegészségesnek nyilvánítottak), de soha, sehol sem veszem már igénybe! Amikor belekerültem abba a bizonyos "orvosi gépezetbe", nem voltam más, csupán csak egy lelethalmaz, amikor kikerültem belőle, nem voltam más, csupán csak egy statisztikai adat, ami még rontotta is a "híres-neves" "intézmény" statisztikáját... 30 évesen "húztam le a rolót", azt mondtam, eddig és ne tovább, mert nekem annyi! (Egyes rokonok, ismerősök szerint "feladtam" a saját gyermek iránti "nemes célt", de én pontosan tudom, hogy ekkor találtam rá a saját megoldásomra, ekkor kezdődött el az igazi életem!) 36 évesen döntöttem el az örökbefogadást. (A férjem már előbb pedzegette). Most egy 8 hónapos szívszerinti kislány nagyon boldog szülei vagyunk, teljes az életünk, igazi családdá lettünk! Nagyon nehéz tanácsot adni valaki másnak egy ilyen helyzetben, és így ismeretlenül nem is lehet. Szívből kívánom, hogy a barátnőd mielőbb megtalálja ebben a nehéz helyzetben a kiutat, azt a "kiutat", amely végül az ő saját és igazi útja lesz...
20. tixtina (válaszként erre: 11. - Kristof2003)
2008. júl. 2. 15:24

Ebben nagy igazság van.

Valóban előfordul,hogy nem lehet közös gyermeke egy párnak.Vagy inkább nagyon nehezen jön össze.

Nekem azt mondták az orvosok,hogy meddő vagyok.

Aztán megismerkedtem egy nálam jóval idősebb férfivel,és azóta két gyönyörű gyermekünk született,rövid időn belül.

19. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 18. - Tücsimücsi)
2008. júl. 2. 15:17

Sok kudarc nem érte 40 éves kora előtt, mert majdnaem annyi volt, amikor megtalálták egymást a párjával és összeházasodtak. Előtte nem alakult neki úgy, hogy gyereke legyen.

Én is azt mondom, 40 felett nem szülnék. Talán, de szerencsére nem én élem át a helyzetet.

2008. jún. 30. 18:44

Én már 40 körül nem szülnék. Ezt most úgy állítom, hogy már van 2 gyermekem.

De ha viszont nem lenne egy sem, biztos másképp látnám a dolgokat, és akkor tuti úgy lennék vele tökmindegy csak legyen.Olyan 42 éves korig próbálkoznék.

De ha ennyi kudarc ért volna már, én 40 éves korom előtt elindítottam volna az örökbefogadást. Esetleg ha közben összejött volna vagy jönne a baba visszamondanám. Vagy nem.....

2008. jún. 30. 15:34
Sziasztok! A barátnőmnek sajna megint nem sikerült. Már közel áll hozzá, hogy telejesen rámenjen ő is, és a kapcsolatuk is a férjével. Ritkán látom, magába van esve. A munkába temetkezik, nem engedi, hogy segítsek, olyankor hárít, azt mondja, minden oké. 42 éves múlt. Az örökbefogadáson gondolkozik, bár látszólag azt nem igazán akarja.
2008. máj. 10. 21:45
Nekem is volt két vetéléssem genetikushoz küldtek mert a párom 11évvel időssebb.De nem volt nagy gond 1év mulva terhes lettem .Igaz szinte végig feküdtem a 9hónapot.Így Tavaly majdnem 37évessen született 1kisfiam.De bármikor végig csinálnám megint!!
15. pmjudit (válaszként erre: 14. - C25fee884d)
2008. ápr. 3. 18:53

Azért van fogalmam a szervezet működéséről és biológiai folyamatairól.

Soha nem adtam volna fel!!

Pontosan azért, hogy 50 évesen ne mondjam azt,ha akkor tovább csinálom.

Nehogy azt gondold, hogy nekem könnyű volt!

Évekig jártam orvostól-orvosig, de addig mentem, míg megtaláltam azt a helyet,ahol segíteni tudtak.

Anyukám is 39 évesen szült engem, sőt az anyósom 40 évesen a férjemet.Nem adták fel. És én sem adtam volna fel SOHA!

A második gyerekem sem jött könnyen, 34 évesen szültem.

14. c25fee884d (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2008. ápr. 3. 14:59

A te 29 éves szervezetedet nem lehet

összehasonlítani egy 40 évessével. Nincs fogalmad róla, hogy addigra már mennyire elhasználódik néhány női szervezet!Főleg, aki már három beültetésen van túl, az már annyi mindenen keresztülment. De az viszont tény, hogy a szüléssel "megfiatalodik" a szervezet. (Most a részleteket nem mondanám, hogy miért és hogyan, az nem ide tartozik.)Én is 43 voltam, amikor abbahagytam. Minálunk kromószóma összeférhetetlenség volt. A 12 év házasságból 9 évig próbálkoztunk. De a 43. évemben már belefáradtam, és megkérdeztem a doktort, hogy nem lehetne-e kicsit gyorsítani a dolgon, mert azt a babát még fel is kellene nevelni. Tudod mi volt a válasz? Nem kötelező idejárni. Akkor, abban a szituációban ott rögtön sírva is fakadtam.

2008. márc. 26. 16:35

Nem hiszem hogy rögtön a legrosszabbra kéne gondolni, mint az összeférhetetlenség.

Mikor már nem akartam görcsösen gyereket, sikerült a 3. inszemináció. Sajnos méhenkivül maradt, talán érezte hogy nem akarok ettől a fiútól babát. Hamarosan úgy érzem sikerülhetne a férfinak "akaratunk ellenére" teherbe ejtenie :-)

2008. márc. 25. 06:15

Nekünk nehezen jött össze a lányunk, 29 éves voltam amikor született, 3 évig jártam orvostól-orvosig, de soha nem adtam volna fel.

Szerencsére természetes úton fogant, már 5és fél éves. És van egy 1 éves kisfiam is.

2008. márc. 25. 05:42

Sajnos van olyan is, hogy a nő és a férfi "anyaga" nem fér össze és így babócka sem lesz belőle.

Egy ismerősöm ezért vált el, mert 20 évig nem jött a baba:( Elváltak (imádták egymást, de ez már sokkkkkk olt nekik) és most külön családban mind a kettőnek van 2-2 gyönyörű gyereke.


Na ezzel nem azt akartam mondani, hogy el kell vállni, hanem azt, hogy a természet ilyet is tud sajnos:(


Én még próbálkoznék, de ha más nem marad, akkor az örökbefogadást választanám.


Kitartást!

2008. márc. 20. 19:53
Szerintem nem szabad feladni! Még a maradék 2 lehetőséget mindenképp kihasználnám a helyében, és, ha mégsem sikerül, én örökbe fogadnék egy gyereket. Olyan nincs, hogy a sors nem akarja, nem kell beletörődni. (amúgy nekem is lombikbabám van, tehát tudom min megy keresztül az illető)
9. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 8. - Talentum)
2008. márc. 20. 17:49

Szió

Olvastam a prividet is, majd oda is írok. Jó dolog, hogy te is optimista vagy.

A barátnőmnek azt mondják évek óta, hogy sem neki, sem a férjének nincs semmi baja. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek már, és látszólag minden oké. Egyszerűen nem marad meg a baba. Illetve a zigóta.

Bízott benne, hogy ha az inszemináció nem sikerült, majd a beültetés fog. De sajna nem. Szerinte a szervezete nem akarja, lehet, hogy késő.

8. Talentum (válaszként erre: 3. - 9bbb5bd983)
2008. márc. 20. 13:51
Mit mondtak az orvosok, mi baj van a szervezetével, hogy nem marad meg az inszem?
2008. márc. 20. 13:47
Szulák Andrea 42 volt amikor született a babája, ebből kiindulva, talán még egy két év, ha nem akkor próbálkoznék vagy az örökbefogadással, vagy beletörődnék, hogy nekem ezt adta a sors
2008. márc. 20. 12:33
Addig próbálkoznék, amíg az egészségem engedi, de a 43 év nálam is vízválasztó lenne. Kisebb az esélye a teherbeesésnek 40 év fölött, mégha semmi baja sincs anyucinak. Nem kellene feladni, még azt a két alkalmat meg kell próbálni!
5. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - 9bbb5bd983)
2008. márc. 20. 12:10

igen

inkább fogdjon örökbe jobban jár :((

2008. márc. 20. 11:29
Én még azt a kettő támogatott lehetőséget biztos kihasználnám.Egyébként szerintem a 40 év még nem olyan gáz,és most hallottam a Meddőségiben,ahova én járok,hogy igazán a 43 év a vízválasztó!
2008. márc. 20. 10:47
A barátnőm teljesen elszomorodott. 3 inszemináció, 3 beültetés után sem marad meg a baba. Engem kérdezett, feladja-e, ha az élet ennyire nem akarja megedni neki, amit szeretne.
2008. márc. 20. 10:45
Amíg érzem,hogy van értelme,hogy nem fáradtam bele,de 50-hez közelebb már nem hiszem,mert kétséges,hogy fel tudom-e nevelni.
2008. márc. 20. 10:42
Évek óta próbálkozol teherbe esni, sikertelenül. Minden rendben veled és a pároddal, de nem sikerül. Már 40 éves múltál. Meddig próbálkoznál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook