Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elmaradt menses fórum

Elmaradt menses (beszélgetős fórum)


2013. nov. 19. 01:50

Mi állhat a menstruáció késés hátterében?

1. Terhesség


A menstruáció késés hátterében elsőként jön szóba a terhesség, aktív nemi életet élő nő esetében, és terhességi tesztet kell csinálni mielőbb. Ha rendszeres védekezés mellett történik a menstruáció késése, akkor is feltétlenül szükséges a terhességi teszt elvégzése, mert egy védekezési módszer sem jelent 100%-osan biztos védelmet. Amennyiben negatív a terhességi teszt, és a menstruáció továbbra is késik, akkor 3 naponta a terhességi tesztet meg kell ismételni és ajánlott szakrovoshoz fordulni.


2. A menstruáció késése legtöbbször funkcionális eredetű


A női nemi ciklus nagyon bonyolult, elég egy kis eltérés a hormonszintekben, vagy egy hiba a hormonális visszacsatolásokban, már nem működik tökéletesen a rendszer, nem válik le a szokásos időben a méhnyálkahártya, nem következik be a szokott időben a menstruáció. A késés sok esetben ezen kaszkád hibás működése miatt alakul ki. Előfordul, hogy petefészek ciszta is okozhatja a menstruáció késését hormontermelés révén.


Ha a menstruációs ciklus szabálytalan, rendszeresen késik vagy kimarad a vérzés, akkor érdemes menstruációs naptárat vezetni, és nőgyógyászati szakrendelést felkeresni, hogy a vérzészavar típusát, okát tisztázni tudják, illetve megfelelően tudják kezelni.


3. A menstruáció késés okozója lehet egyes gyógyszerek szedése


A menstruáció késés oka lehet bizonyos gyógyszerek szedése, például antibiotikumok, antidepresszánsok.


4. A menstruáció késhet fogyókúra, kóros soványság miatt

Menstruáció késés oka: soványság


Az étrend nagy szerepet játszik a menstruációs ciklus szabályos működésében. Az egészséges táplálkozás az egészséges szervezet egyik alappillére, egészséges szervezetben az élettani folyamatok helyesen működnek. Például fogyókúra hatására szabálytalanná válhat a menstruációs ciklus, késhet a menstruáció. Alacsony testsúly esetében, tartós éhezés során akár a peteérés is kimaradhat, a menstruáció elmaradása akár hónapokig is eltarthat. Az étkezési zavarokban szenvedőknél a menstruáció késése már komoly jel arra, hogy a szervezet élettani folyamatai károsodtak.


5. A menstruáció túlsúly esetében is késhet


A nagy mennyiségű zsírszövet endokrin szervként funkcionálhat, kihatással van a női neki hormonok működésére, elhízás esetén is gyakran előfordul vérzészavar.


6. Stressz is okozhatja a menstruáció késését


A stressz a normál biológiai folyamatokra hatást gyakorol, úgynevezett stresszhormonok szabadulnak fel, a hypothalamuson keresztüli hormonális szabályozás sérül, nem a megszokott módon mennek végbe a ciklus fázisai, késik a menstruáció, de akár ki is maradhat. Jól jellemezhető a stressz menstruációs ciklusra gyakorolt hatása azzal, hogy a világháborúk alatt számos nőnél jelentkezett a menses hónapokig tartó kimaradása.


7. Fizikális túlhajszoltság és egyéb okok - ha késik a menstruáció


A megterhelő edzések, tornagyakorlatok stresszként jelentkeznek a szervezet számára, és az előbb említett folyamatok alakulnak ki. Számos nőnél jelentkezik egyszerre fizikális túlhajszoltság, stressz és alacsony súly, az ő esetükben a vérzészavarok nagyon gyakran fordulnak elő.


Pszichiátriai betegségek, belgyógyászati okok, fertőzések hatására is gyakran jelentkeznek vérzészavarok.


Figyelem, ha több, mint egy hetet késik menstruációd, érdemes felkeresni nőgyógyász szakorvost.

2013. nov. 19. 01:49
Nekem is már majdnem 1 hete késik, bár az elmúlt hónapban volt egy nagyon rejtélyes betegségem és szerintem az lehet a ludas. Nekem sosem szokott késni. Bemásolok valamit amit a neten találtam, tényleg rengeteg oka lehet.
16. d20c30cb4c (válaszként erre: 14. - Pidiko)
2013. okt. 28. 09:33
Bármitől késhet egyébként. Nekem volt olyan, hogy stressztől egy hónap kimaradt... Ha tüneteid vannak, akkor addig meg tesztelni érdemes. A péntek az jó időpont, eltelik annyi idő, hogy a Hcg tud termelődni még, ha baba van.
15. pidiko
2013. okt. 28. 09:32
azért is bizonytalan vagyok meg félek is hogy baj van mert májusban volt egy missed ab-om:(
14. pidiko (válaszként erre: 11. - D20c30cb4c)
2013. okt. 28. 09:31
nem görcsölök eddig is úgy voltam vele majd jön meg terveztem mi lesz ezután hogy megyek dokihoz kivizsgálás stb. csak ez a dolog most elbizonytalanított remélem minden ok és csak szimplán késik ha nem baba
13. pidiko (válaszként erre: 10. - Magykrisz)
2013. okt. 28. 09:30
ez a terv
12. pidiko (válaszként erre: 9. - Hofferke)
2013. okt. 28. 09:30
tudom már ennél jobban nem tud megrázni azon lepődnék meg ha mégis negatív lenne ezután
2013. okt. 28. 09:29
Bizony! Ne görcsölj rá, azzal csak mindent akadályozol a szervezetedben (akár a teherbe esést is). Jön az a baba, ha jönnie kell, ne aggódj!
10. magykrisz (válaszként erre: 1. - Pidiko)
2013. okt. 28. 09:28
Szerintem várj még egy pár napot, utána csinálj egy új tesztet, aztán ha negatív, ha pozitív menj nőgyógyászhoz.
9. hofferke (válaszként erre: 8. - Pidiko)
2013. okt. 28. 09:28
Persze és legyen is, csak ha mégsem, akkor is tudj majd felállni és megrázni magad!
8. pidiko (válaszként erre: 6. - Hofferke)
2013. okt. 28. 09:26
efelé hajlok én is bár még mindig ott van bennem a hátha
7. pidiko (válaszként erre: 5. - D20c30cb4c)
2013. okt. 28. 09:25
köszi szerintem csak péntek körül tesztelek újra mert ha amit írtam görcs mégis pé volt akkor kéne megjönnie
6. hofferke (válaszként erre: 1. - Pidiko)
2013. okt. 28. 09:25
Bocsi, hogy én vagyok a negatív vélemény, de szerintem elképzelhető, hogy nem vagy terhes. Nálam az utóbbi 1 évben minden mensi előtt pont úgy érzem magam, mintha terhes lennék. lehet, hogy csak a hormonjaid, vagy a vágyaid játszanal veled, de azért ne kederedj el és ne add fel. :)
2013. okt. 28. 09:24
Minden terhesség más és más, főleg, ha más korban is estél az előzővel teherbe. Ne stresszelj, és ne görcsölj! Ami fontos, hogy nyugodj meg, hamarosan ki fog derülni, ha baba van. Innentől 2-3 naponta tesztelj egyet, ha viszont már 2 hetes lesz a késés, akkor irány a doki.
4. pidiko (válaszként erre: 3. - D20c30cb4c)
2013. okt. 28. 09:19

igen pont az előbb olvastam köszi:)


Én már kezdem feladni eddig mindig pozi volt mensi napján sőt az előző babával még meg is jött ezért nem értem mi van már.

3. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Pidiko)
2013. okt. 28. 09:17
Szia, pont a másik fórumon válaszoltam neked. Igen, lehet baba így is, ha a ciklusod végén estél teherbe. Én is elkeseredtem anno, mert 2,5 hétig folyton negatív volt.
2013. okt. 28. 09:17
Igen, lehet esély.
2013. okt. 28. 09:14

Sziasztok 1 hete késik a mensesem 2 tesztem negatív ennek a mai is . Ennek ellenére minden féle terhes tünetet produkálok. Derékfájás, mell fájás, émelygés, fáradtság, ingerlékenység,poci fájás, rossz alvás. Az esedékes mensi előtt 2 nappal nagyon görcsöltem lehet akkor volt csak pé-m??

Szerintetek lehet még esély babára???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook