Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? fórum

Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2016. jún. 15. 11:38
nekem nincs robotporszívóm, és nincs is szükségem rá:)
2016. jún. 14. 17:21
Sokat gondolkodtam a beszerzésén, de aztán arra jutottam, hogy az árából egy takarítónő hosszú ideig tud takarítani és nem csak felporszívóz.
2016. jún. 14. 17:16
:)
2014. nov. 23. 09:24
nem probaltam meg.
101. zebracsikó (válaszként erre: 100. - Andi6020)
2014. nov. 22. 13:07

köszi, azt hiszem, ennyit nem szánnék rá...mi az a mágnescsík meg virtuális fal?


És tényleg betanulja az alaprajzot és egyre gazdaságosabban végzi a takarítást?? :O

100. andi6020 (válaszként erre: 99. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 11:28

Tegnap üzemeltem be, igazi, egész lakásos porszívózást ma végzett először. Ez alapján (kop-kop) meg vagyok elégedve vele. Állítólag igazi helyismerete harmadik-negyedik porszívózás alkalmával lesz.

150 az ára, de kategóriájában ez abszolút nem drága. Nem kell hozzá sem mágnescsík, sem virtuális fal. Egy töltéssel bőven végigjárta az egész lakást.

99. zebracsikó (válaszként erre: 98. - Andi6020)
2014. nov. 22. 11:03

köszönöm!


és meg vagy vele elégedve?


végülis belegondoltam, a hangja annyira nem is lényeges, hiszen nyilván akkor akarom majd használni, mikor házon kívül vagyok


Mennyibe került a Tied?

98. andi6020 (válaszként erre: 97. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 11:02

geeks.hu-n sok tapasztalatot olvashatsz


Amit én most vettem (LG hombot3), az nagyon halk.

97. zebracsikó (válaszként erre: 96. - Gribedli***)
2014. nov. 18. 12:53
köszi, az lesz, körülnézek, olvasgatok
96. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Zebracsikó)
2014. nov. 18. 12:41

Mivel az én 2 kis "cselédem" i-robot és akiket ismerek, nekik is ez a márka, nincs összehasonlítási alapom más márkákkal de ezzel meg vagyok elégedve:)))


Szerintem meg kellene nézned párat akció közben az üzletben és az alapján dönteni, hogy melyik a legszimpibb neked, ár, típus, szükségletek is számítanak. Nekem nagy területre bevált, kutyaszőrt, morzsát napi szinten kell takarítania, heti egyszer megtisztogatom kívül belül, a keféket, szűrőket, stb. Nem sok meló ez sem, tényleg 5 perc alatt megvan. A tartályt pedig azonnal használat után kiürítem.

95. zebracsikó (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2014. nov. 18. 12:18

Köszönöm a választ!!!


Márkát tudsz javasolni?

94. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Zebracsikó)
2014. nov. 18. 09:15

Szerintem hangos annyira, hogy ne tudjak mellette tévézni, de azok, amelyek csak törölgetnek és nem porszívóznak, nagyon halkak, emellett lehet tévézni is, de mivel nem porszívó, nem szedi össze a morzsákat, stb. Inkább csak portalanít.


A porszívórobot ettől függetlenül sokkal halkabb mint bármelyik kézi porszívó, lévén sokkal kisebb motor kell, mert a kosznak nem kell annyi utat megtennie a padló és a koszgyűjtő tartály között, szóval egyértelműen halkabb. De meglátod, olyankor fogod használni leginkább, amikor elmész otthonról vagy amikor egyébként is takarítasz, csinálsz valamit, így kit érdekel? Olyan, mintha ketten takarítanátok:DDD

2014. nov. 17. 20:10

Milyen hangosak ezek a masinák?

Most gondolkodom, hogy veszek egyet

2014. máj. 28. 20:54

Köszönöm Ildikó!

Az Ariete (bár olcsóbb) sem veri össze a tárgyakat, óvatosan megy neki, de legtöbbször megáll előtte.

Használom már több napja, 1-2 naponta, meglepő mennyiségű port, koszt szed össze.

Sokkal nagyobb a rend is, mert önkéntelenül is felszedek mindent, ne legyen útban.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, szőnyegen is sokkal jobban teljesít, mint gondoltam volna.

62 m2-t simán megcsinál egy feltöltésből, de valamivel le kell zárni a részeket, mert átmegy a küszöbön is, és úgy már nem olyan hatékony. De erre megfelelnek azok a tárgyak, amiket úgyis fel kellene emelni, hogy tudjon takarítani alatta (szennyes kosár, kuka, stb.)

Vannak olyan típusok is, amelyikhez adnak ultrahangos elválasztót.

Mindenestere én nagyon örülök neki, csak az akkumulátor teljesítményének romlásától félek....

91. Ildi0325 (válaszként erre: 90. - 7fb29bdf03)
2014. máj. 27. 12:26
Ez nem igaz. Érzékelők vannak rajta körben és lelassít a bútorok előtt. Ha valaminek mégis nekimegy, az is csak koccanásnak nevezhető. Semmiben nem tesz kárt.
2014. máj. 27. 11:39
Én úgy hallottam mindennek neki megy, neki ütődik,neki koppan, "szétveri félig" a lakást.
89. Ildi0325 (válaszként erre: 87. - Bajusz9)
2014. máj. 27. 09:20
Az enyém nem Ariete, de neki is van dokkolója. Én úgy szoktam csinálni, amikor végez a feltöltéssel, van az alján egy kikapcsoló gomb , azzal kikapcsolom és majd csak a következő használat előtt kapcsolom be ismét és akkor dugom vissza dokkolót is .
2014. máj. 27. 09:15

Sziasztok!

1 hónapja használok egy SAMSUNG VR10F53TBDB robotporszívót, maximálisan elégedett vagyok vele. Napi rendszerességgel működik és meglepően sok port , szöszt felszív. Könnyen takarítható a portartálya, remekül megtalálja a dokkolót. Egyszóval jó vétel volt.

2014. máj. 26. 15:20

Sziasztok!

Egy Ariete robotporszívó boldog tulajdonosa lettem.

Pont azt kaptam tőle, amit vártam.

Viszont lenne eg kérdésem.

Nem írja a használati utasítás, hogy mit kell csinálni, ha letelt a 3,5 óra töltési idő a dokkló állomáson. Félek rajtahagyni, nehogy ártsak az akkunak.

Ni-MH Aksi van benne.

Előre is köszi.

2014. febr. 20. 13:24
iRobot Roomba 790-est vettem, meglepően jó.
2013. dec. 31. 10:03
Helyseg=helyiseg:)
2013. dec. 31. 10:02

Sziasztok, vegre tulajdonosa lettem!:)


Braava 380. Viszont nincs viztartalya egyaltalan, mondjuk karacsony ota hasznalom es ezt ugy oldom meg, hogy meg egyszer benedvesitem a takaritas alatt vagy tobbszor, attol fugg, mekkora a helyseg.


A konyhaban 11nm a szabad padlo, itt egyszer megallitom, leveszem a rongyot, benedvesitem es folytatja. Kb 25 perc alatt vegez vele. A nappaliban viszont nagyobb reszt kell feltorolni, szoval ez sokaig tart de nagyon csendes, lehet tev-t nezni mellette es a szonyegre tenyleg nem megy fel.


Viszont teny, hogy ha kezzel csinalnam ugyanezt, a konybaban ennel sokkal hamarabb is vegeznek, 5 perc alatt kb. Szoval a gep igaz, levesz egy adag munkat, de egyben lassabb is, plusz erre a fajtara, amelyik tartaly nelkuli, ra kell nezni. Aki szimultan takarit, annak mindenkeppen nagyon hasznos, mert addig is csinalhat valami mast. Aki meg mondjuk elmegy otthonrol es nagyobb teruletet kell feltorolni, annak csak a tartalyos valtozatot ajanlom:)


A cotto padlon egyebkent szuper, ez az amit kerestem, mert kontrollalhatom, hogy mennyire vizezze be, mivel a cotton ezzel mindig vigyazni kell mert beszivja a tul sok nedvesseget.


A porszivo robot mellett "parkol", mint a tesok!:D


Ja, es van egy kis kocka, a muholdja, ami iranyitja, hogy ne torolje fel ketszer ugyanazt a reszt, de amikor vegez, nem megy vissza semmilyen toltore, hanem zene es megall. A toltore nekem kell visszavinnem es bedugni a vezeteket, ennyivel kicsit onallotlanabb. De icipici, tenyleg minden ala befer es a negyzet alaknak koszonhetoen szepen precizen vegigtorol a fal mellett, a sarokban stb.

83. k_nm (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 15:56
Most igy visszaolvasva, tenyleg...de neha tenyleg ugy csinal, mintha lelke volna :-)
82. gribedli*** (válaszként erre: 81. - K_nm)
2013. nov. 22. 09:38

:DDDD

Ugy irtad le, mint egy csaladtagot!:)


Nalunk is elofordult, hogy beszorult a padlaster legkondija ala, amugy nalunk nincsenek radiatorok, de azota mindig odateszek valamit, hogy ne menjen ala es kesz.


Tegnap neztem a Braava 320-ast, nagyon picuri es le van arazva most nalunk.

81. k_nm
2013. nov. 21. 21:16

Felmenni felmegy Robi is, de nem dijazza a nappaliban levo dagi szonyeget, mondjuk megertem, 15 cm vastag, az iment lemertem. O ugy takarit, hogy oda-vissza megy ugyesen. Neha a radiator ala beszorul, mert bemegy, de megakad a kabelcsatornakba, es kuzd a szerencsetlen egy jo ideig, aztan feladja es elkezd sirni, hogy valaki szedje ki onnan. Vicces, mikor hazajovunk, es egy darabig csend van, egyszer csak elhalo csipogas valahonnan....meg amit nem szeret, a telefontoltot. Nekem itt van az agy mellett bedugva, ha nem szedem ossze elole, fogja, megeszi es elindul vele az agy ala. Aztan megakad, mert annyira nem eros, hjogy a hosszabbitobol kihuzza...es utana sertodotten csipog, ha el van veve tole....

Felmoso robot nekem nem kell, mindenhol parketta van. Az ablakpucolo robot lehet meg vicces, de az se kene, az egyetlen hazimunka, amit szivesen csinalok...

2013. nov. 20. 09:21

Van rendszer. Osszevissza megy, de ez azert van, mert kozben vannak a butorok, amugy savok szerint halad. 2x megy vegig mindenhol, igy ha valamit otthagyott, masodszorra azt is felszedi. Nekem roomba 780-asom van, ez spec a magasabb szonyegekre is siman felmegy.


De ha megnezed a Braava videokat, az meg annal is precizebben savokban halad, amikor felmos.

79. Cucicsillag (válaszként erre: 78. - K_nm)
2013. nov. 19. 23:37

Haaat, a roombarol keszult video a neten pont azt mutatja, hgy van rendszer a takaritasaban :) persze, nekunk nem tunhet annak, de ugytom komputer vezerli a kis agyat, masreszt a mienk nem megy neki, lassitva kozelit.

Bar lehet a regebbi tipusok meg ilyen kis durvak vtak :)

78. k_nm
2013. nov. 19. 22:11
Nekunk is van...mi annak idejen a roombaval azert nem voltunk kibekulve, mert mindennek nekimegy, es nincs rendszer a takaritasaban. Neatot vettunk, az csak a kozelebe megy a targyaknak, es ovatosan keruli ki, a tetejen levo lezerrel tajekozodik, ha ehes, hazamegy a toltojere es eszik, aztan folytatja, ahol abbahagyta. A nappaliban ez nagyon bolyhos szonyegunk van, azt nem szereti. Becsulettel vegigmegy ugyan rajta, de nagyon nyog kozben, igy oda fel sem engedjuk, azt az egyet megcsinaljuk mi. Az egyetlen nagy hatranya, hogy olyan hangja van, mint egy airbus A340esnek. A halottakat kirangatja a sirbol, olyan hangos, de ezen felul maximalisan csak ajanlani tudom, nagyon szeretem.
77. 645b490433 (válaszként erre: 53. - 645b490433)
2013. nov. 19. 17:21
Ha haza érek megnézem milyen pontosan az enyém.
2013. nov. 19. 14:26
Mind két fiam Pesten tanul , hét közben nincsenek itthon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook