Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrösödő comb, láb, has, valamint bajusz és orrszőr erőteljes növekedése nő esetében? Mi lehet? fórum

Szőrösödő comb, láb, has, valamint bajusz és orrszőr erőteljes növekedése nő esetében? Mi lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. Kolett1980 (válaszként erre: 68. - Kolett1980)
2014. máj. 29. 15:26
Hozzátenném még, hogy a műtét óta már kétszer jött meg a mensim, és észre sem vettem! :) Nem görcsöltem, nem akartam a piócást hívatni, nem fetrengtem a szőnyegen, és gyógyszert sem kellett bevennem. :) Ennyi év küzdelem után a legnagyobb boldogság ez nekem! :)
2014. máj. 29. 15:24

Sziasztok!

Időközben egy dolog már kiderült. Nemrég műtötték a pajzsmirigyemet. Év elején kiderült, hogy 0,3 a TSH-m és nehezen tudtam nyelni, mintha egy gombóc lett volna a torkomban. Strummát és a pm bal lebenyében egy 3 cm-es hideg göböt diagnosztizáltak, ami mindezt okozta. Április 30-án műtöttek. :) Azóta már 3-4 kilót fel is szedtem, pedig kevesebbet eszem, mint előtte. Ma voltan endokrinológusnál, holnap megyek teljes hormonlaborra. :) Végre! :) Lányok... sínen vagyok! Ennyi év után! Nagyon reménykedem, hogy hamarosan minden nyűgöm kiderül, és végre normális életet élhetek. :)


Azért írtam le most mindezt, hátha valakinek a közeljövőben fogok tudni segíteni a történetemmel. :)

67. Kolett1980 (válaszként erre: 66. - Viki77_2)
2013. nov. 15. 08:23
Köszi Viki! :) Itt is és a másik fórumomon is. :)
2013. nov. 14. 15:37

Figyi, most látom hogy itt is írtál, és hogy ilyen gondod van.

Ha ez hirtelen kezdődött, gyorsan támadt fel és progresszív volt, akkor azonnal alapos kivizsgálás és tumorkeresés női fronton, mert vannak bizony hormontermelő daganatok.

Nem olvastam vissza mindent bocsi, ha ez folyamatos, lassan kialakuló, akkor androgén túltengésed van, annak lehet kb. ezer oka, látom írtak neked az IR-es, Hashimotos, sima pajzsmirigyes, PCOS-es (én is az vagyok) csajok. Szal akkor meg egy jó nőgyógyász, vagy endokrinológus.

Én az enyémmel kimondottan el vagyok kényeztetve, olvasok mindenfélét, ő 5 ezret kér egy mítingért és már a legelején teljesen kivizsgáltatott, szal nem tudom, úgy látszik nagyok a különbségek.

Szóval, ez a lényeg, mennyire gyorsan alakult ki.

2013. okt. 29. 15:37
A barátnőm szenvedett ezzel 18 évesen. Hormonzavar. Vizsgáltasd ki, írnak gyógyszert. Bár a szőrösödés nem szűnik meg, de legalább nem erősödik tovább a szőr.
64. Kolett1980 (válaszként erre: 63. - D41005143d)
2013. okt. 29. 08:23
Nem szedek fogamzásgátlót. Sokat próbáltunk már, hátha segíte a nagyon görcsös cikluson, de egyiket sem bírtam. Vagy fejgörcseim voltak, vagy elkezdtek pattogni az erek a testemen, vagy szédültem, mint lakodalmas kutya az árok szélén. Mindig volt valami sajnos.
2013. okt. 29. 00:43
ogamzasgatlo tabletta is okozhatja pl
2013. okt. 26. 18:02
hormonprobléma...menj dokihoz
2013. okt. 25. 18:04
Ha úgy is költözöl Pestre és meddőségi központ, akkor tudom ajánlani az én dokimat is, mert a Forgács intézetnek az igazgató helyettese, én azért nem járok endokrinológushoz, mert teljesen otthon van a témában, és jól karban tartja a dolgainat így terhesség alatt is.
60. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 57. - Bugs02)
2013. okt. 25. 14:40

Nekem sem pihéim voltak, hanem szép vaskos fekete szőrszálak, ahogyan a combomon, és a nyakamon is. Rendszeresen kell gyantázni, epilálni. Nem egy leányálom, hidd el. :(

Ja, és a hormonjaim rendben voltak/vannak, pusztán mint kiderült, IR-em van.

A Fórumindítónak meg még annyit, hogy a helyedben én már nem sima nőgyógyászhoz mennék, hanem egy meddőségi központba, mert ott célirányosan küldenek a vizsgálatokra, abszolút teljeskörűen, és nem találgatnak össze-vissza évekig. ha meg babát akartok, akkor az idő is fontos tényező, hiszen a gyógyuláshoz is az kell majd első sorban

59. Kolett1980 (válaszként erre: 57. - Bugs02)
2013. okt. 25. 14:20
A hasamon szép fekete pihék vannak. :)
58. Bugs02 (válaszként erre: 5. - Kolett1980)
2013. okt. 25. 14:12

Akkor menj el orvoshoz, fentebb ezt nem láttam, nekem hál istennek nincs szőr a combomon, meg sehol csak a bajuszom pihés.

Biztos van rá megoldás, amint olvastam itt van megoldás.

57. Bugs02
2013. okt. 25. 14:09

Bajusza mindenkinek van!

Persze ha valaki gyantázza, akkor nyilván gyorsabban nő.

A hason sem szőr van hanem pihe, ez természetes.

Nekem bajuszom van, de én anno legyantáztam, pedig nem is volt, aztán már a kozmetkiushoz megyek, vagy leszedem.

Sztem a szőrösödés akkor gázos, ha erős szőrzetről beszélünk, sztem hormonális gond van, kicsit sok a férfi hormonod talán.

56. Kolett1980 (válaszként erre: 54. - Durciful)
2013. okt. 25. 14:06
Nagyon köszönöm, aranyos vagy! :) Ha oda kerülök, akkor azonnal értesítelek és kérni fogom a segítséged. :)
55. Kolett1980 (válaszként erre: 53. - Kiscsibe kicsibe)
2013. okt. 25. 14:05
Köszönöm! Meglátom hogyan reagál rá a nőgyógyászom, és annak függvényében fogok cselekedni. Ha máshogy nem, akkor magánrendelés.
54. Durciful (válaszként erre: 44. - Kolett1980)
2013. okt. 25. 13:50

A kérdés az, hogy mi a bajod. Találgathatunk itt, de tényleg csak egy hormonteszt, abból is a teljes hormonsor és egy jó endokrinológus lesz a válasz nyitja.

Az inzulinrezisztens diéta nem egy sima diéta. Ha szükséged lesz rá és úgy érzed segítenéne neked egy másik ember tapasztalatai, írj nekem, leírom, mit hogyan kell. Az alapja, hogy 6X eszel egy nap, reggelire és vacsira lassú szénhidrát, tízóraira már mehet egy kevés gyors is hozzá és a többi kajában ks lehet gyors szénhidrát, uzsi után mozgás, minden kajában zöldségfélék dominálnak, nuku fehér kenyér és fehér liszt, csak teljes kiörlésű (itt hosszasan kell beszélgetni arról, mi az hogy teljeskiörlésű és hogy Mo-on hol lehet kapni), stb. Egy példa: a tej pl. gyors szénhidrát, hirtelen emeli az inzulin szintet és sokáig magasan tartja, tehát reggelire és vacsira tilos. Az egésznek az értelme, hogy felkelés után lassan emeled az inzulin szintedet és este finoman csökkented, közben mozgással segíted az izmokat a cukrot felvenni.

2013. okt. 25. 13:49
Az inzulinrezisztencia nagyon is lehet ezeknek a kiváltó oka, én is ebben acipőben járok. Sajnos nagyon nehezen írják ki az ehhez szükséges vérvételt. Én személy szerint azt javaslom, azt végeztesd el maszek alapon (kb 10ezer forint a MÁV kórházban) és a kapott eredménnyel a kezedben keress fel egy endokrinológust, hiszen akkor már nem tud lerázni, ha van konkrét "bizonyítékod" a bajod forrására!
2013. okt. 25. 13:36
Egy újabb sikersztori. Szerencsére azért általában jól végződnek ezek a történetek. Én is sokáig vártam babára mire aztán megfogant és sok embert ismertem meg ez idő alatt és hála Istennek sokónknak sikerült már azóta. Akiknek pedig még nem, Nekik is biztos, hogy sikerülni fog.
51. Kolett1980 (válaszként erre: 50. - Napocskaszemű)
2013. okt. 25. 13:32
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! :)
50. napocskaszemű (válaszként erre: 49. - Kolett1980)
2013. okt. 25. 13:31
Köszönöm, Neked is minden jót, remélem hamar kiderül mi a baj és gyorsan gyógyulsz majd! :)
49. Kolett1980 (válaszként erre: 48. - Napocskaszemű)
2013. okt. 25. 13:29
Szia! :) Köszönöm, hogy leírtad! Gratulálok a gyógyuláshoz és a babához is! :) Nagyon jó egészséget nektek! :)
2013. okt. 25. 13:23

Szia! Én is Ir-re, pcos-re gyanakszom. Nekem is az van, plusz pajzsmirigy alulműködésem. Nekem a szőrösödés, a hajhullás és a fogyás/hízás képtelenség volt a tünetem, plusz fáradékonyság, étkezések utáni roszullét.

Nekem is van tapasztalatom Dr Béres Lászlóról, de sajnos nem jó, súlyos inzulinrezisztenciámra azt mondta, hogy nem vagyok ir-es és hormonokkal kezdett el kezelni.,.:((( Már annyira rosszul lettem, hogy hosszas keresgélés után ráleltem a Mensmentisre, majd Dr Tűű László betege lettem. Na ő profi! Azonnal megkezdte a helyes terápiámat súlyos inzulinrezisztenciára...7 hónapra rá babás lettem, pár hét és szülök. Teherbeesésemkor alultáplált Bmi-m volt, mostanra egészségesen nézek ki, és jobban is vagyok! Ja és minden ösztrogén pótlást azonnal leállított. Dr Tűű-t tiszta szívemből ajánlom. Dr Béres és Dr Bérczy Judit nekem nem vált be, sőt...rosszabbodott az állapotom, nagyon nehéz jó orvost kifogni, de menni kell, ha kell harcolni, mert ez az egészséged! Jobbulást!

47. Kolett1980 (válaszként erre: 46. - Zebra25)
2013. okt. 25. 13:17

Na... végre egy sikersztori! :) Örülök, hogy minden okés nálad. :) Gratula a kisfiadhoz! :)


Jövő héten nekikezdek az utánajárásnak.


Nagyon köszönök mindent lányok! :)

46. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Kolett1980)
2013. okt. 25. 13:16

Persze, lehet segíteni ezeken és teherbe is estem és meg is született a fiam. Szóval nem lehetetlen, csak sajnos nagy odafigyelést igényel.

Egyébként a súlyzós edzés kifejezetten jó hatással van az inzulinszintre. Ha nem akarsz már fogyni, akkor meg főleg kifejezetten neked való:)

Jobb ha kiderülnek a problémák, mert amíg nem tudjuk, addig kezelni sem lehet.

45. Kolett1980 (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2013. okt. 25. 13:13

Te jóságos szentlószar! :( Nagyon sajnálom!

Sikerült azért némiképp segíteni ezeken?

44. Kolett1980 (válaszként erre: 38. - Durciful)
2013. okt. 25. 13:12
Rendszeresen futottam, de mivel már csak 56 kg voltam, így abbahagytam. Azt hitték anorexiás vagyok... Szerencsére most 58-60 kg között mocorgok úgy, hogy szó szerint zabálok! :) Próbáltam már a húsmentes életet, a cukormenteset, méregtelenítés, stb... :) Jártam zumbázni, kondizni. :) Na és ne úgy képzeljük el, hogy hirtelen fellángolás, és csak egy-két hónapig... ezt huzamos ideig műveltem. :)
43. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Kolett1980)
2013. okt. 25. 13:10

Nekem van pcos, IR, endometriózis, hasimotó és még pár apróbb problémám.

Elég sokat olvasgattam ezekről és összefüggésba hozták az ösztrogéndominanciával is ezeket a betegségeket. Sok olyan csajszi van itt a hoxán, aki pl pcos-ja van, IR és még endometriózisa is van:(

42. Kolett1980 (válaszként erre: 39. - Durciful)
2013. okt. 25. 13:04
Oh... milyen szerencsés lennék, ha mindhárom eddig említettet hordoznám... Csodás!
2013. okt. 25. 13:02
szója
2013. okt. 25. 12:54
pcos
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook