Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik inhalátort ajánljátok? fórum

Melyik inhalátort ajánljátok? (tudásbázis kérdés)


19. Cippora (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2013. okt. 24. 21:03
Egyre többen...most akiket ismerek hogy kruppos a gyerek,szinte senki nem úszta meg fulladás nélkül,nem tudom mi van (volt) a levegőben...
18. babszibobó (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2013. okt. 24. 12:43
Tulajdonképp az inhalátor maga a porlasztó: maszkkal, vagy szájcsutorával, általában fiz.só porlasztására, vagy gyógyszer porlasztására használják.
2013. okt. 24. 09:34

Mi is ezzel szednvedünk, nem tudtam, hogy ilyen sok gyerkőc küzd ezzel a gonddal:( Nálunk most jelentkezett először ez a kruppos köhögés, de nagyon megijedtünk éjszaka mikor rájött. Azt sem tudtam, hogy mit kell csinálni, mert nem is találkoztam még ezzel.

Már4 hete betegeskedik a fiam és még a napokban is elő jött az ugató köhögés. Figyeljük a levegő páratartalmát, hidegpárásítunk ha kell.


Mi az a porlasztó?

16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. okt. 24. 09:29
Kezdődni nekünk se lázzal, vagy bágyadtsággal szokott, hanem elkezd húzni,majd ugatni nála mindig így, de pl: a párom még van, hogy most se hallja meg az elejét a "szimpla" húzást, csak azt látja, hogy viszem a Spirot és készítem a porlasztót....
15. Cippora (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2013. okt. 24. 07:23
Az én lányomnál most és 3 hete is ugatással kezdődött hirtelen,de semmi mással,se láza nem volt,sem elesett,semmi.Csak nem bírta abbahagyni az ugatást.A legelsőnek nem ugatott,ott nehézlégzése volt,az valóban lassan alakult ki,talán megelőzhető lett volna,de akkor még tapasztalatlan voltam e téren.
14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Cippora)
2013. okt. 23. 22:39
A konkrét rohamot persze hogy nem, de nem mindig rohamos egy krupp, van olyan is amikor egy teljes széthúzás az egész, amikor "csak" ugat és húz, lázasodik, kedvetlen, és szenvedés, de még nem fulladás, ezeket már lehet érzékelni és ezeket ki lehet védeni...a roham az más tészta
13. Cippora (válaszként erre: 12. - Babszibobó)
2013. okt. 23. 22:36
Én ezzel nem értek egyet,a legtöbb kruppos roham teljesen váratlanul jelentkezik,vagy csak nátha előzi meg.A miénk mondjuk pont nem,de ha akarnám sem tudtam volna megelőzni semmivel a roham kialakulását,ezt meg az orvosok mondták a kórházban.Nekem is van ismerősöm aki van olyan szerencsés,hogy a rectodelttől,hideg levegőtől,párásítótól elmúlik a gyerekének a roham,és sosem kerülnek kórházba,de sajnos sokan nem ilyen szerencsések,ahogy mi sem.Ha bármit csinálok,de a gyerek fullad meg ugat,akkor muszáj kórházba menni.Most mondjuk végig kínlódtam vele az éjszakát,másnap mentem ügyeletre,azt hittem nem fognak bent tartani,de mégis.
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Cippora)
2013. okt. 23. 22:24

Sajnos/szerencsére idővel megtanulod már egy apró szusszanásból, hogy támad a krupp és akkor nem lesz kórház.


Nagyon ritka, hogy valaki pl. már 2 éve kruppos, de minden alkalommal kórházba kerül, nagyon nagyon ritka, mert a szülő tényleg apró dlgokból felismeri a közelgő bajjt és időben tud hörgőtágítót ad, pl: spirot, meg teophilint/diaphilnt


Nekem is közösségben van a gyerek, sőt sokszor úgy van bent, hogy megkapja a hörgőtágítót...már a Dokink erre külön írt egy igazolást az óvónöknek meg annó a bölcsisdadusoknak, hogy "csak" ennyivel lehet bent nyugodtan

11. Cippora (válaszként erre: 10. - Babszibobó)
2013. okt. 23. 22:08

Értem.Mi eddig egyszer sem úsztuk meg a kórházat,hirtelen jött,és nem hat a kúp,csak a vénás szteroid.Reméljük a inhalátor segít valamelyest.

Nekünk a bölcsi is rá tesz,április óta jár,azóta ahogy lenni szokott,nekünk is mindig van valami,a vitaminok ellenére is...

10. babszibobó (válaszként erre: 9. - Cippora)
2013. okt. 23. 21:52

Egyszer fulladt be úgy igazán, akkor hatott a kúp, kórházban nem voltunk.


Szerencsére ahogy a Doki fogalmaz idejében meg tudjuk gogni, már egy levegővételből tudom, hogy mikor kell elkezdenem porlasztani és a Spirot adni, így "csak" a nehéz, de nem fulladós részig jutunk el.

Mint írtam szeptermbertől májusig, durván 2 hetente kell elkezdeni gyógyszerzni, úgyhogy elég sűrűn.


4 éves és 1 éves korától kruppos.

Én rögtön amint kiderült megvettem a porlasztót, nem vártam vele.


Persze,hogy a vitamin nem gátolja a kruppot, de egy kruppos gyerek nagyon könnyen felülfertőződik, tehát nem a krupp ellen vannak a vitaminok, hanem a plusz vackok ellen és persze nrmál működéshez.

9. Cippora (válaszként erre: 8. - Babszibobó)
2013. okt. 23. 21:47

Nekünk nem hat a szteroidos kúp.3 hete voltunk kórházban mert befulladt,most hétvégén ismét.Bármit megpróbálnék,hogy ne kelljen többször vagy legalább csak időnként.

Hány éves a fiad??? Hányszor fulladt be eddig?


Nekem tapasztalatom szerint a vitaminok nem gátolják a kruppot.Emelt c-vitamint,7000 Ft-os immunerősítőt kapott a gyerek,olyat amit kemoterápiás betegeknek is ajánlanak,szóval gondoltam rossz nem lehet,de ha fulladni "akar" azt eddig nem gátolta meg semmi...még az inhalátorban bízom,hátha...

8. babszibobó (válaszként erre: 7. - Cippora)
2013. okt. 23. 21:00

3 éve kruppos a fiam és csak egyszer kapott szteroidotos kúpot, pedig egészen szeptembertől májusig csüngünk a porlasztón a spiropenten, teophilinen/diaphilnen, fenistilen és még sorolhatnám, az antihisztamint, a különböző vitaminokat stb...


Sajna a TB nem fog olyat támogatni, amire durván 5 évig van szükség...az hogy a gyereknek mi az érdeke és a TB pénztárcájának, hát az sajna két különálló fogalom..hidd el a dokik is inkább írnák fel, mint döfködjéék a gyereket, de nem tehetik

2013. okt. 23. 20:56

Köszönöm a válaszokat,utána nézek ezeknek.


Csak pulmonológus írhatja fel,a kórházban azt mondták egy próbát meg ér,de azért ne reménykedjek.Igen,én értem,hogy kinőhető,de addig sem mindegy,hányszor kap vénásan szteroidot a gyerek.Mire oda kerül,hogy kinövi,lehet tönkre vágja az immunrendszerét.Meg őszintén szólva ha csak minimális esély van rá,hogy az inhalátortól nem fullad be,akkor nem kellene felírni,és megpróbálni?? A gyerek érdeke mindenesetre ez lenne...

6. babszibobó (válaszként erre: 5. - Csillag29)
2013. okt. 23. 20:46

Csak szakorvos írhat fel ilyen jellegű készüléket és ahhoz vannak kódok rendelve.

Ha más indokkal írná fel a szakorvos akkor hamisítás, a krupp kinőhető, a megfázás meg nem egy olyan indok, ami miatt kódos lenne, de a megfázás sem egy olyan indok ami miatt felírnák.

2013. okt. 23. 20:36

Dehát ezek a készülékek felnőtteknek is jó megfázásnál....

Sajnálom, hogy ilyen a dokitok. háziorvos nem írhatná fel?

2013. okt. 23. 20:30
MobyNeb inhalátor nekünk ilyen van annak idelyén ez mentette meg a lányom a korháztól
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Cippora)
2013. okt. 23. 20:28

Nekünk Omron van, nagyon szeretjük, már ha lehet ezt a szót használni orvosi segédeszközre.


Én Ultrahangos porlasztót nem ajánlom, mert nagyon könnyen tönkremegy.


Nekünk kompresszoros van, épp hogy kicsivel "nagyobb" a hangja, mint egy UH-snak és több éve használjuk meghibásodás nélkül!

2013. okt. 23. 20:26
medel family...most valami új neve van ha jól tudom, de nekünk ez van és nagyon jó
2013. okt. 23. 20:24
Kruppos a kislányom neki szeretnék egy inhalátort otthonra,de elég széles skálán mozognak az árak. 50.000-es készülékre nincs keretem,de gagyit sem szeretnék venni.Orvos receptre nem írja fel,mert nem számít tartós betegségnek,mivel majd kinövi.Addig viszont jó lenne minél kevesebbszer befulladni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook