Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni a cicát arról, hogy megrágja a vezetékeket? fórum

Hogyan lehet leszoktatni a cicát arról, hogy megrágja a vezetékeket? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Allony_246 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2013. okt. 31. 21:16

Szerintem meg nem vagyunk egyformák és engem zavar. Ez előfordul. Nem tudom, mi ezen annyira nem szimpatikus. Lehet, egy másik témában te tartasz ki valami mellet és állsz ki mellette hasonlóképpen, mint én per pill.

Sajnálom, ha téged ez zavar. Ez ellen nem tudok tenni.

34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Allony_246)
2013. okt. 31. 14:13
Nem túl szimpatikus a hozzáállásod, már ne haragudj. Magadat minősíted ezzel.
33. Allony_246 (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2013. okt. 31. 13:56
Ez van. A téma még mindig nem ez.
32. andi6020 (válaszként erre: 29. - Allony_246)
2013. okt. 31. 12:16

:D

Most tényleg lecseszed azért, mert egy macskás fórumban macskáról kérdez?

Hihetetlen milyen toleráns vagy :P

31. Allony_246 (válaszként erre: 30. - Ardilla)
2013. okt. 31. 11:09
Nem azért írtam, hogy megsértsem a lelki világodat, hanem azért, mert minden kérdéshez lehet külön fórumot írni.. És igen, ide én csak ilyen válaszokat várok nem pedig plusz kérdést...Nem véletlenül tettem fel.
2013. okt. 30. 18:14

Szerintem nem volt annyira off, de OK: ide csak sziámi macska kontra vezeték.

Gondolom most jön a jótanácsok java, nem szorítom ki a hozzászólókat, de majd azért én is elolvasom, ha nem gond.

Most már örülhetsz. Bye! :-)

29. Allony_246 (válaszként erre: 25. - Ardilla)
2013. okt. 30. 11:20
Örülnék, ha erre új fórumot indítanál nem pedig offolod a fórumot! Bocsi, de ez elég kellemetlen, hogy eltéríted a témát más irányba!
2013. okt. 28. 18:28
Ááá, nem jó: túl sokszor lennének vizesek, még megfáznának nekem. Szerintem a kutya sem igazán bánja, hogy birizgálják. Meg néha ő is elkapja a cicákat. Óvatosan a szájába veszi a nyakukat és ide-oda vonszolja őket. Aztán ha a macskák megunták, akkor beszaladnak a fotel alá. Este meg együtt alszanak kupacban. :-)
27. Ata06
2013. okt. 27. 23:02
Le kell olyankor spriccelni őket vizipisztollyal, hogy kellemetlen élménnyel kössék össze a kutyus farkát. Így egy pár alkalom után fel fognak hagyni a kutyus szekálásával. Remélhetőleg! :P
26. Ardilla (válaszként erre: 25. - Ardilla)
2013. okt. 27. 22:58
Szóval úgy értettem, hogy arról kell leszoktatni a kis dögöket, hogy a kutya farka végét levadászandó bárminek tekintsék.
2013. okt. 27. 22:56

Hogy lehet leszoktatni a cicát arról, hogy a kutyus farka végén levő fehér bojtot ne tekintse vadászzsákmánynak? Én szóltam a kutyának, hogy ne hagyja elkanászodni a macskákat, mert megnőnek és terrorizálni fogják őt. Nem hallgatott rám, és most így járt. A farka végén állandóan csüng egy macska. Ráadásul ha az egyik elkezdi, nemsokára ott a másik is, és akkor mint a velociraptorok a Jurassic parkban: két oldalról összehangoltan lepik meg. Kis seggdugasz a kutya, tud harapni, de szerintem már nem mer.


Most, ha jól hallom, a fürdőkádat tágítják. Veszettül dörömbölnek benne. Lehet, hogy meg kellene néznem, mert még megsemmisítik a zuhanyzó csövét vagy szétrágják a gumidugót... Most csend lett. Roppant gyanús! >:-I

2013. okt. 26. 16:58

Hát próbáltam már sok mindent, de ott tartok, hogy a popsijára csapok és engem kezd el letámadni nem a függönyt vagy az éppen szétszedni kívánt tárgyat. A kezem meggyógyul, de a többi drága lenne :)

Bár ez sem hatja meg, mert neki áll verekedni... :D Kicsit kint tombol az udvaron, az némiképp segített a mai nap! :)

23. tavasz007 (válaszként erre: 8. - Allony_246)
2013. okt. 26. 12:21
akkor talald meg azt, amit fel... :))
22. timycat (válaszként erre: 21. - Ata06)
2013. okt. 26. 09:53
rászólok, nem hatja meg
21. Ata06 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2013. okt. 26. 09:46
Atya ég! :O És mit csinálsz vele, mikor neki esik a többieknek?
2013. okt. 26. 09:26

A sziámi ilyen. Mi másik macskát "használtunk" a rosszaság, megsemmisítési vágya ellen. Így annyira nem volt kártékony, persze ez-az összetört, leesett, elszakadt, kirojtolódott, szétszakadt. Az enyém is ráállt a kábelekre, tipikusan a telefon és laptop töltőket rágta szét - tényleg használhatatlanná váltak.

Most 4 éves, ami a komolyságot illeti, hát többet alszik, de még mindig rossz mint a veszedelem. Rengeteg játéka van, rendszeresen cseréljük mert elpusztítja őket, a többi cicánk retteg tőle mikor a sziámira rátör a 1,5 órás vadállathatnék mert akkor nekik esik és tépi őket mint a rongyot, csak úgy száll a macskaszőr. A sziámi már csak ilyen kis agresszív, fékevesztett, kitartó, kis okos jószág, de legfőképp imádnivaló

19. Ardilla (válaszként erre: 18. - Macskanita)
2013. okt. 25. 23:31

Betyár mindenit! Hogy keveredett sziámi vér abba a gyerekbe???


A macskám meg a másik macska, aki nem sziámi, most semmisítik meg a tiszta-ruha kupacot. Szanaszét gyakják. Őrület. És este ott lesz a telefonom a töltőn, mert hajnalban utazunk el. Lehet, hogy reggelre jól laknak a kábellel, nekem meg lesz egy éhes mobilom. ;-)

2013. okt. 25. 21:47

nekem a 10 hónapos kisfiam csinálja ugyanezeket! BRRRRRRR...

Na viccet félretéve, szerintem a kor haladtával ahogy "komolyodik"majd a cicus, leszokik ám róla...Volt nekem is sziámim, tudom miről beszéltek, viszont elkerülhetetlen hogy néhány dolgot tönkre ne tegyen a lakásban.

de olyan édesek...:-)

17. Allony_246 (válaszként erre: 14. - Ata06)
2013. okt. 25. 19:15

Majd megérdeklődöm az állatkereskedésben, hogy van e valami, ha nincs, akkor rendelek a netről.

Már nekem is eszembe jutott, de nem tudom, hogy sziáminál használ e. Elég kitartó jószágok :)

16. Allony_246 (válaszként erre: 15. - Ardilla)
2013. okt. 25. 19:14

Ilyenek ezek a sziámik :)

Ma a függönyön való lógás ellen küzdöttem vele. Szégyellem, de kiabálnom kellett... Nem tudom, hatott e, mert fogtam és felkötöttem a függönyt és felakasztottam a karnisra. Holnap majd kiderül, bár szerintem reménytelen, hogy 10 hetesen felfogja a pici esze, hogy miért is védem annyira azt a valamit, amin olyan jó majomkodni! :)

15. Ardilla (válaszként erre: 13. - Allony_246)
2013. okt. 24. 22:28

Úgy látszik, ez a két madzag a favorit a sziámiknál: laptop és telefondöltő. Az enyém is főleg ezeket rágta meg. Ha használom, akkor résen vagyok, hogy többet már ne rágja. Különben elpakolom.


A számítógép melletti kábelgyűjteményt pedig körbevettük kartonnal. Valami nagyobb doboz lett feláldozva. Egyelőre leszállt ezekről a kábelekről, de szerintem csak idő kérdése, hogy észrevegye, és akkor nincs ami megállítsa, nemhogy egy kis odaállított keménypapírocska.

14. Ata06
2013. okt. 24. 19:00
Létezik távol tartó spray, ami a cicák számára kellemetlen szagú. Fressnapfba, Alpha Zoo-ba is biztos van.
13. Allony_246 (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2013. okt. 24. 18:32
A laptop töltőjét és a telefon töltőt szemelte ki magának. Azt el tudom dugni, mikor nem vagyok itthon vagy nem vagyok látó határon belül. A többihez nem fér hozzá hála az égnek!
12. emagdi (válaszként erre: 6. - Tavasz007)
2013. okt. 24. 17:26
ez jó módszer, de azért azzal korrigálnám az eredményét, hogy nem fogja rágni a kábelt, ha a gazdi is látja.
11. emagdi
2013. okt. 24. 17:24

hát, én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban hogy egy sziámi cicát (vagy kb bármelyiket) le tudsz szoktatni valamiről, amire már rákattant :((


meg kellene oldani, hogy a kábeleket beburkoljátok (pl kábelvezető tokba v padlószegély alá, bármi alá).

sajna ez ilyen, ha tudja is hogy nem szabad (mert megtanítod neki) akkor is meg fogja rágni az első adandó alkalommal amikor egyedül van otthon.


:(

10. Allony_246 (válaszként erre: 9. - F3000dc5ef)
2013. okt. 24. 14:46
Azért nem lóról beszélünk :)
9. f3000dc5ef (válaszként erre: 7. - Allony_246)
2013. okt. 24. 10:47
Villanypásztor módszer :D Csali kábel :DDDD
2013. okt. 24. 08:44
Nem reagál rá semmit.. Csak bambán rám néz, mintha azt kérdezné, most félnem kéne?!
7. Allony_246 (válaszként erre: 6. - Tavasz007)
2013. okt. 24. 08:04
Rendben, köszönöm szépen! :) Kerítek is egy flakont! :)
6. tavasz007 (válaszként erre: 5. - Allony_246)
2013. okt. 24. 07:34

mivel ok nem gondolkodnak...


kis pumpas flakonban tartsal vizet, es ha ragni keszul, akkor fujjal ra egyet. Ha szerencsed van, akkor nem fogja szeretni. Kis idovel, nem is olyan sok, a kabelragas rogzul a vizzel, es nem fogja csinalni.


Ha onnan elveszed, azt nem erti!!! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook