Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS sorstársak, akik ovuteszttel is próbálkoznak fórum

PCOS sorstársak, akik ovuteszttel is próbálkoznak (beszélgetős fórum)


2013. okt. 26. 13:49

Csinálom a hármas kezelést.

És fogyok.

2013. okt. 24. 01:00

Volt már uh követés? mert azzal a biztos, ovuteszt sajnos elég csalóka. Ugyan így a hőmérőzés. Én 1 éven keresztül mértem a hőmet, mindig láttam, hogy mikor van peteérés és volt egyszer, hogy 1 ciklusban párszor megnézett a dokim uh-on és nem volt peteérésem, pedig a görbe szerint volt:)

Ha diétázol, sportolsz és szeded a gyógyszert, akkor hamarosan kopogtat majd a gólya. Feltéve ugye ha nincs más probléma.

14. c495ad23c1 (válaszként erre: 13. - Yanett86)
2013. okt. 23. 15:32
Tyűű!!! Gratulalok a babokhoz :)))) Remelem mar nem varok sokaig en sem ;)
2013. okt. 23. 14:31
Szerintem jo az ovu teszt, megmutatja a szabalytalan peteerest, ugyanis van akinek van pco mellett is! Baratcserjet meg vagy szazfele teat meg valami injekciot is probaltunk a parommal par eve, egyik sem ert semmit! Ch dieta es torna mellett a peteeres majd a teherbeeses is, de koraterhesen kell kerni progeszteron potlast amitol e tud elmenni a baba! Elso babam mindjart 3 eves es a feladas gyumolcse volt amikor mar nem szedtem se clostilt, se semmit es lemondtam rola akkor jott! Masodik bab olyan spontan h en sem hiszem el.. 7 hetes vagyok ugy h cukorterheles 10,5 volt korabban... voszont majdnem minden nap tornaztam es dietaztam
2013. okt. 23. 14:25
Es a harmas kezelest is szepen csinalom. Es igen en is szedem a merckformint. 2*850 mg-ot.
2013. okt. 23. 14:23
Nekem elég rendszeres a mensim..párszor elődordul késés..de minden hóban megjön. Ezért is reménykedem a méhpempőben, jókat olvastam róla. a tsh-m egész jó, 2-es. Lehetne kevesebb de igy sem rossz annyira.
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - C495ad23c1)
2013. okt. 23. 14:15

Nálunk az ovu teszt lófittyet nem ér. A pco ir lényege a szabálytalan vagy 0 peteérés, főleg ha a menzeszed is össze vissza jön meg.

Nekem pl hol előbb jön hol késik 2 hetet vagy mint mostanában csak minden 2. hónapban jön meg.

Én merckformint szedek. Amit én tudok neked ajánlani teljesen új fogamzást elősegítő étrendkiegészítő ami új (szeptember óta kapható nálunk) igaz hogy nagyon drága (12 e ft) Inofolic.

Kimondottan pco- és endometriózisban szenvedőknek.

Nekem augusztusban kellett volna pl clostylt elkezdenem de mivel nem jött meg így nem tudtam, szeptemberben meg azért nem tudtam elkezdeni mert most októberben ismét külföldön dolgozom nem tudtam volna vissza menni ellenőrzésre.

Sport odafigyelés és merckformin.

2013. okt. 23. 13:44
Inzulin terhelést nézzesd meg én pco és ír vagyok 5,4 volt a tsh most 0,36 és volt spontán terhesség és inszem is,sajna gyenge méhszáj miatt lettek koraszülött babáim ,Ja és sajna van egy 20 kg felesleg rajtam,nekem 21 napon van álltalában pém ami olyan mintha erőss mensi lenne metformint is szedek ,úgyhogy ha a gyógyszer bevan állítva és figyeled magad ovú teszt nélkül is megérzed.
2013. okt. 23. 12:52
nekem most normál az lh-fsh arányom, mégis átvert :)
2013. okt. 23. 12:50
Barátcserjét probaltam...
6. c495ad23c1 (válaszként erre: 5. - T.Orsa)
2013. okt. 23. 12:49
Okeoke..de ha magasabb az lh-m akkor pozit kene.mutasson, nem?? Nekem meg egyszer sem volt pozi..na akkor mi van? :)) akkor vmi.massal lesz a bibi..
2013. okt. 23. 12:44

szia!Már a naplódba is írni akartam,csak mindig elfelejtettem :-/ nem próbálkozz ovu teszttel,mert PCO-nál semmi értelme.

Ha jól tudom,az ovu teszt a LH hormon szintjére reagál.Viszont a PCOS betegeknél alapból magas az LH hormon.

Próbálkozz a Merckformin mellett a BArátcserjével.A méhpempő is jó,de az a méhnyálkahártyát vastagítja.Viszont ha nincs pé,akkor annak sincs sok értelme. Középidőben menj el uh-ra,nézzétek meg van e peteérés. (nálunk csak ez a biztos). Aztán ha a doki is úgy gondolja,esetleg rá lehet segíteni Closty-val.

2013. okt. 23. 12:36
Van IR is. Felkerestem már egy endo dokit..a kövi mensikor kell mennem hozzá. Csak kérdeztem. Na igen ez az izgi. Hogy én is azt olvastam h hamis pozit mutat .de nekem egyszer sem volt pozi...
2013. okt. 23. 12:33

HA van súlyfelesleges mindenképp nézess inzulint. Ha van inzulin gond akkor felejtsd el hogy neked spontán van peteérésed.

Én ugyan ebben a cipőben járok.Pco + IR 1 éve "próbálkozunk" persze vakon repülünk mert.. Mielőtt elkezdtem volna szedni fogamzásgátlót,

( 2 évig a hülye doki rábeszélésére, ma már tudom ez volt a legnagyobb hülyeség) én biztos voltam benne hogy van pé-m.

Hát de nem , 0 semi zéró fikarcnyi sem.

Keress fel egy normális endokrinológust.

2013. okt. 23. 12:28

AZ OVU TESZTET FELEJTSD EL!!!

ne... nekem csodaszép ovu tesztem volt, erősebb, mint a kontrollcsík...aznap voltam uh-on, de még nagyobb tüszőm sem volt, nemhogy ovulációm :D


NÉZESS INZULINT!!!! nekem 2 év után most derült ki, h IR-em van, h ezért vetéltem el többször, ezért halt meg a babám...

2013. okt. 23. 12:25
Sziasztok! Pcos vagyok de babát szeretnék. Valahol azt olvastama hormonok játékainál hogy a pcos-ok gyakran tapasztalnak hamis pozi ovuteszttel..pedig ugye gyakori az anovuláció. Most méhpempőzök és kiváncsi vagyok sikeredik-e a peteérés.Régebben míg spontán próbàlkoztubk egyszer sem volt pozi ovutesztem :( Szerintetek érdemes "hallgatni" pcos-an az ovutesztre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook