Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit illik adni egy szüléskor és kinek? Orvosnak vagy nővérnek? fórum

Mennyit illik adni egy szüléskor és kinek? Orvosnak vagy nővérnek? (tudásbázis kérdés)


10. Pöcök22 (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. okt. 29. 14:06
Szia! Én Nyíregyházán szültem,és nem fizettem senkinek semmit,mégis nagyon normális volt velem mindenki :)
9. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. okt. 29. 13:13

Illik? Semennyit sem illik, ennek az illemhez nincs köze. Ne adj.


Egyébként nem hiszem, hogy "lehetetlenítik el a szülést a szegényebb rétegeknek", ötvenezret kérnek. Egy gyerek sokkol többe kerül, mint ötvenezer...

8. alidamolnar (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. okt. 29. 13:01

Szia!

Nekem volt fogadott orvosom, de a másik négy nő, akikkel egy kórteremben voltam a szülés utáni pár napig, hát ők mind a négyen az ügyeletes orvosnál szültek, és semmi panaszuk nem volt. Sőt, úgy is mondhatnám, hogy én meg, attól, hogy egy vagyont otthagytam a fogadott dokinak, semmivel sem részesültem különb hozzáállásban. Max. annyi, hogy este 10-kor bejött és megszülesztett (végülis ezért fizettem). Ha nem fogadom meg, akkor megszüleszt az ügyeletes orvos.

7. pzm3
2013. okt. 29. 12:39
A nagylányomnál fogadtunk orvost,de sok értelmét nem láttuk.Mikor terhes lettem a kisfiammal,azonnal mondtam férjemnek,hogy eszem ágában sincs orvost fogadni,pedig megtehettük volna.Nem is fogadtunk és minden a legnagyobb rendben zajlott le a második szülésnél is.
6. dina 24 (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. okt. 29. 11:12

Szia Kismanóm!

Én is pont ezen gondolkozom,március 3-ra vagyok kiírva és hallottam én is sok mindent!Nem szeretnék orvost fogadni,mert én egy kipihent orvos mellett szeretném megszülni a kisfiam,nem szeretném éjjel berángatni,hozzáteszem sok Doki előre szól,h ha szabin van így jártak és ha h.vége akkor sem jön be,hát köszi :)Jó nekem az ügyeletes Doki is a nehezét úgy is én fogom majd megtenni,nem a Doki!Hála pénz meg lehet adni a végén,ha megérdemli az orvos és a szülésznő :)Nálunk itt Sopronban már nem lehet csak szülésznőt fogadni én akartam,de csak Dokival együtt lehet,hát akkor köszönöm szépen nem kérek belőle !

2013. okt. 22. 11:55
Szia! 2 gyermekem van. A fiammal a körzeti kórházba kellett bemennem (rossz volt a szívhangja). Ügyeletes dokinál szültem. A kislányommal a legközelebbi kórházba mentünk ott is ügyeletesnél szültem. Egyiknél sem adtunk pénzt, és nem bántak velünk rosszabbul,mint mással. Azt a pénzt inkább a gyerekekre költöm. Amúgy is egy kissebb vagyon megvenni az alapvető dolgokat,mégha használtat is vesz az ember.
2013. okt. 22. 10:45

Ez nem egy kötelező dolog. Hidd el, hogy fogadott orvos nélkül is világra fogod tudni hozni a babádat.

Nekem volt fogadott orvosom, de nekem a teherbeesés és a terhesség sem volt problémamentes.

2013. okt. 22. 10:42
Azért fogadott doktor nélkül is világra tudod hozni a babádat, ezen ne aggódj.
2013. okt. 22. 10:41
Bocs az hibákért ... :/
2013. okt. 22. 10:32

Sziasztok! Igaz ugyan hogy nekem a babám , csak márciusban fog születni, de már azt kérdezgeti mindenki hogy van-e fogadott orvosunk,és hogy mennyit adunk neki!Rengeteget olvasgattam erről. szinte Minden vélemény más és más az orvos fogadásáról, főleg itt Debrecenben, de az összegek amiket halottam elég elképesztőek. Én is és a párom is sima melósként dolgozunk egy gyárban , ezen a környéken sajnos nem nagyon akad sok lehetőség a keresetünk. és hát én mivel már lassan az 5. hónapot taposom táppénzen vagyok.40 ezer forintos albérlet , egy régebbi autóhitel törlesztés mellett, alig tudunk félre tenni a babának kelengyére.És akkor még ezek mellett egy egész fizetésemet 50-60 ezret kellene félre tenni, azért hogy hálát adjak az orvosnak hogy világra segítette a gyermekem ,ahogy sok helyen olvasom elég kellemetlen és lekezelő körülmények között???

Mi vállaltunk babát tudom inkább a komorom mint a nagyon jó megélhetésünk miatt.Az ember szivesen megadna többet is hiszen mindent megér neki a bája... csak hihetetlen hogy ellehetetlenítik a sülést a szegényebb rétegeknek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook