Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit takar az, ha egy gyereket védelembe vesznek? fórum

Mit takar az, ha egy gyereket védelembe vesznek? (tudásbázis kérdés)


15. szöszke40 (válaszként erre: 8. - Tamtamano)
2013. okt. 31. 21:35
Pontosan!!!
2013. okt. 22. 21:17
Az asszisztens ilyesmivel riogat,ahelyett,hogy segítenének kideríteni,mi baja a gyereknek?Lehet hogy valami negatív dolog történt vele, vagy annyira szorong,hogy szinte rosszul lesz.
2013. okt. 22. 17:07
A családsegítő kirendel egy "gondozót"aki felügyeli hogy a gyerek jár e iskolába,segít,tanácsot ad,iskolával szülővel tartja a kapcsolatot..és éveken át!Sajnos lányommal így jártam,de nem őt hanem engem rigáztak meg ha a kölök suli mellé ment,engem büntetnek! Már lassan 18éves lesz de val.színű csak akkor veszik ki védelem alól! És az hogy elviszik intézetbe szó sem lehet még nem bűnöz a gyerek,kap enni,tud tisztállkodni..ismerem már a szabályokat,kérdezz ha akarsz privátban!
12. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2013. okt. 21. 22:54
2013. okt. 21. 21:18
Bántani nem valószínű hogy bántják,mert senki se látta,viszont eléggé kötődik hozzánk.Nincsenek nagyszülők,barátaink.A régi ovistársához szokott néha elmenni,ilyenkor semmi baj vele csak a suli...
2013. okt. 21. 21:17

Itt vagyok,csak dolgozom,és néha tudok jönni.A gyerek 2-os és ha iskolába kell manni reggel,szinte pánikrohamot kap,sír,öklendezik...Napközben semmi baja,csak elindulni nem tud...A suliban jó tanuló,nincs vele magatartási probléma,de két hete egyszerűen semmilyen módon nem lehet elvinni.Se szép szóval,se fenyegetéssel,sehogy...

Holnap tudok jönni délután,addi várom ha valakinek van ilyen gyerekkel tapasztalata!

Neten utánanéztem,valószínűleg iskolafóbia lehet,de a pszichológus csak két hét múlva fogad...:(

2013. okt. 21. 20:19
Ezt viszont a fórumnyitó tudná megmondani,ha még itt lenne.
8. tamtamano (válaszként erre: 6. - Borso23)
2013. okt. 21. 20:18
Azt tudom, hogy joguk van elvenni, sőt azt is tudom, h meg is büntethetik a családod akár pénz bírság, akár ha a család nem fizeti ki a bírságot szélsőséges esetekben börtön is, a bírság elejéig. De elsősorban segíteni akarnak, és nem a családod elválasztani. Persze mind addig míg a család együtt müködő.
7. tamtamano (válaszként erre: 5. - 5bab5193e7)
2013. okt. 21. 20:14
Igen, ezt elhiszem, de abban a helyzetben valami más gond lehetett, több féle indok miatt lehet egy gyermeket védelem alá venni sztem :)
2013. okt. 21. 20:10

A gyámügy alapvetően nem a család ellen van, hanem érte. Amíg lehet, nem emelnek ki családból gyermeket! Ha az igazolatlan órák száma meghaladja az 50et, az iskolának kötelessége értesíteni a gyámhatóságot (és a jegyzőt), akik kivizsgálják az esetet. A gyakorlatban kijönnek házhoz és iskolához egyaránt, megnézik a körülményeket, aztán döntenek, hogy mi legyen a következő lépés.

tamtamano: a családi pótlékot joguk van felfüggeszteni én úgy tudom, ahogy az iskoláztatási támogatást is megvonhatják.

5. 5bab5193e7 (válaszként erre: 4. - Tamtamano)
2013. okt. 21. 20:10
Pár éve az egyik vásárlónknak mindenről számlát kellett adni, mert csak így tudta leigazolni a jegyzőnek, hogy valóban a gyerekre ment a pénz.Innen tudom.
2013. okt. 21. 20:04
Nem vagyok teljesen biztos benne, de ha jól tudom, akkor olyasmi a lényege, h a gyermeket nem emelik ki a családból, hanem egy családsegítőt jelölnek ki , aki segíti a családot,rendszeresen jár hozzájuk, tartják a kapcsolatot, prónálnak megoldást találni, segíteni abban, h esetetekben az iskola kérdés mint olyan megoldodjon. Ha kell,segitenek abban,h a gyermeket pszihologushoz irányítják.Nem hinném, h a családi pótlékkal ők rendelkeznek,legalábbis ebben az estben nem hinném, hiszen nem az a gond, hogy nem a gyerekekre megy a pénz, hanem egy teljesesen más, problémával küzd a család. Gyanítom, h kompromisszum képesek is, ha más megoldás nincsen, akkor segítenek abban, h a gyermek magántanuló legyen ideiglenesen. Sok erőt, kitartást Nektek.
2013. okt. 21. 19:56
Látom,még nem válaszolt senki, ezért írok.Én nem vagyok családsegítős, csak annyit tudok mondani, amit én is hallottam erről a helyzetről.Ha védelembe veszik, akkor többek között átmenetileg a jegyző rendelkezik a gyermek után járó családi pótlékról,ő felügyeli hogy a gyermekre költsék az összeget.
2013. okt. 21. 19:51
Hány éves a gyerek? És mit takar, hogy nem akar iskolába járni? Csak fogja magát és nem megy el? Vagy ha már ott van, meglóg? Nem viszi el a szülő? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
2013. okt. 21. 19:00
Az lenne a kérdésem,hogy mit takar az ha egy gyereket védelembe vesznek.Nem a családi körülményekkel va a baj hanem a gyerek nem akar iskolába járni,pszichológus még nem látta,nincs vélemény.A gyerekorvos asszisztense mondta,ha nem jár védelembe veszik.Mit jelent ez a gyakorlatban? Köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook