Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, feleségek, akiknek tényleg a család a "munkájuk" :) fórum

Anyák, feleségek, akiknek tényleg a család a "munkájuk" :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Pettka (válaszként erre: 65. - Tulli)
2013. nov. 13. 10:22
Nálunk ugyanez a helyzet!Apa szinte csak ilyenkor van itthon.Mi is nagyon szeretjük az egész decembert!Sőt,nálunk ez icsit előbb kezdődik :)Nov.17-én van a szülinapom,és onnantól már szinte mindjárt itt a december :)))Főzés..hát,az nagy kérdés.Olyan nehéz mindenkinek a kedvére tenni.Apa elég válogatós,sokmindent nem eszik meg.A lányom úgyszintén.
66. susi
2013. nov. 13. 08:39
Sziasztok! Nálunk csak a gyerkőcök kapnak ajándékot. A két nagy telefont kap a kicsi kap egy új dvd lejátszót, mert a régi kezdi feladni magát. Tegnap bablevest főztem csülökkel, ma is ezt esszük, mert maradt bőven belőle.
65. Tulli (válaszként erre: 64. - Pettka)
2013. nov. 12. 22:34

Gondolkodtam, de még nem jutottam semmire...


De jó lenne, ha már az ünnepeknél tartanánk! Alig várom! Szabin lesz a férjem, végre együtt leszünk legalább 2 hetet! Majd sokat főzök és persze pihenünk is. Csak betegség ne legyen.


Mit szoktatok főzni?

64. Pettka
2013. nov. 12. 17:53
Gondolkodtatok már a karácsonyi ajándékokon?Gondolkodni már elkezdtem...Kristófnak tuti valami nagy munkagép.De Kittinek nem tudom!!!
63. Tulli
2013. nov. 11. 14:07

Sziasztok!

Nekem is rengeteg munkám volt a hétvégén. Most meg mindjárt influenzaoltásra viszem a két nagyobbat - a kicsivel. Ronda idő van, sok baleset, ilyenkor nem szeretek vezetni... :-( de nincs más választásom.

Amúgy a karácsonyi ünnepeket megelőzendő, kicsit felturbósított mákos gubát csináltam a család nagy örömére. :-)

Vigyázzatok magatokra!

62. Pettka
2013. nov. 11. 12:41
Sziasztok!Rég nem jelentkeztem,minden napra volt valami,ami kitöltötte az időmet.Most kicsit magam alatt vagyok,több okból is.Egyrészt jóval kevesebb fizut kapott a férjem,mint amire számítottunk(kft,maszek...úgy számol,ahogy akar).Másrészt itthon is volt egy kis összezördülés.Apa fáradt,feszült,ugrik mindenért...rosszabb,mint egy hisztis pi..a...Tegnap itthon volt,pihent kicsit.Persze nekem a vasárnap sem pihenőnap...na,mindegy.Az idő is szomorkás,úgyhogy minden összejött.
61. Tulli
2013. nov. 6. 21:11

Thomas Balmés Babies

Nézzétek meg ezt a filmet, itt a trailer-je!

[link]

Ajánlom! :-) Nagyon szép! Én csak tor...-ról tudtam leszedni a tube-on nem nézhető Mo-ról.

60. Tulli (válaszként erre: 58. - CsengiBoti)
2013. nov. 5. 11:16

Nem lehet könnyű egyikőtöknek sem. Nem tudom egyébként sem elképzelni, hogy min. 8 órában munkahelyen (és nem otthon) dolgozó szülők hogyan oldják meg a gyerekekkel a hétköznapokat.

Nálunk más a helyzet. Amikor úgy döntöttünk, hogy ott hagyjuk a fővárost, tudtuk, hogy ez nem lesz egyszerű. Praktikusan, ha az egyik bejár dolgozni, a másik nem tud, mert helyben/közelben nincsenek lehetőségek. Így mi az egykeresős modell mellett döntöttünk. Hol én dolgoztam, hol a férjem, ahogy jelenleg is. Így toleránsabbak vagyunk egymással szemben, mert tudjuk, hogy a napi 3 óra utazás mellett még a munkát is el kell végezni, és ez sokszor a családi együttlét rovására megy, én már megszoktam ezt. Anyagilag panaszra nem volt okunk sosem, hitelünk nincs, így ez is könnyebbé teszi az életet, nincsenek feszültségek...

Házasságunk első 7 évében mindketten dolgoztunk, de még csak egy gyerekkel, és a fővárosban. Az szerintem rosszabb volt. Három gyerekkel ez már csak akkor megy, ha megnőnek annyira, hogy egyedül lehetnek a házban, amíg meg nem érkezik egyikünk, mert segíségünk az nincs, sajnos.

59. Pettka
2013. nov. 4. 15:09
Mostani hétvége nekünk is szabad volt,de a temetőket intéztük(sajnos sok van,többfelé).A családi életről,amit írtál,az teljesen igaz nálunk is...
58. CsengiBoti (válaszként erre: 56. - Pettka)
2013. nov. 4. 13:06

Ez nálunk is probléma,csak annyiban más,hogy az én férjem építőiparban dolgozik...Ugye,ők ki kell,hogy használják a jó időt,mert télen nem nagyon tudnak dolgozni.Viszont hónapok óta minden 7végén és természetesen 7közben is dolgozik...Persze,-ahogy Te is írod,több munka,több pénz- de a családi életünk lassan csak a múlté lesz...Náluk ráadásul úgy van,hogy elmehet "szabadságra",de ha nem dolgozik,nem kap fizetést...Nagyon-nagyon ritkán tudunk közös programot szervezni,most amiatt,hogy mindig dolgozik,télen meg az időjárás szab határokat...

Azt azért hozzáteszem,hogy tegnap nem dolgozott,barátainknál töltöttük a napot,ami nagyon jól sikerült,de:dél körül felhívta egyik munkatársa,hogy hogy-hogy nem dolgozik...

57. Pettka
2013. nov. 4. 10:59
Én a lányomat 31 évesen,a fiamat 36 évesen szültem.De nem bántam meg,minden így volt jó :)
56. Pettka
2013. nov. 4. 10:57
Hétvégén volt egy kis elbeszélgetésem a férjemmel.Ugyanis az utóbbi 2 hónap,ami a munkahelyén van,az már enyhe túlzás.Mezőgazdaság.kft,rengeteg földterület.Tavaly 2 emberke lelépett tőlük,a főnök senkit nem vett fel helyette,tehát 6 ember munkáját 4-en végzik.Októberi hónapban 384!!!! órája van!!!!Ennyit dolgozott az elmúlt hónapban.Ebben persze van hétvége és az okt.23-a is.Ez a hónap se lesz lazább.Értem én azt is,hogy több óra,több pénz.Na de azért mindennek van határa!!!Szóval,ezzel kapcsolatban beszélgettünk el.Rákérdeztem,mi lesz ,ha Kristóf 3 éves lesz?Mert emelett az ő munkabeosztása mellett a két gyerek 100%-ban rám hárul.Én így nem tudok sehova elmenni dolgozni!!!Mert ha a gyerekek betegek,vagy ha szünet van,csak én tudok velük lenni.És hol találok én olyan munkahelyet,ahol mindezt tolerálják nekem????Szóval,jövőre valamit lépni kell.Itt az ideje,hogy kicsit én is képbe jöjjek...
2013. nov. 3. 20:27

Talán az egyetlen dolog,ami a korral jár,hogy most -talán- érettebb vagyok az anyaságra.Illetve nem is én,hanem az apukájuk "érett meg" jobban az apaságra.De az is lehet,hogy tanult a "hibáiból".


A mai eszemmel ugyanígy csinálnám,de az tuti,hogy másként élem/éljük meg a babázást.

Ja,és nem utolsósorban -mivel én "tyúkanyó" típus vagyok- talán így könnyebben engedem el a nagyokat...(amúgy nem ;) ) Mostmár csak azt nem tudom,a kicsit hogy fogom tudni elengedni...

54. Tulli
2013. nov. 2. 15:12

"ez a pici új színt hozott az életünkbe"


- ezt annyira jó, hogy írod, nagyon átérzem!


Valóban, én sem tudom, mit kellene érezni, ami összefügg a korral? Mióta van gyerekem, én nem sokat változtam. Felfogásomban egyáltalán nem, talán némileg tapasztaltabb vagyok.


25 évesen mentem férjez, azt hiszem, azóta felnőttem a szó szoros értelmében, úgyhogy nagy meglepetések nem értek azóta - a gyerekeken túl:-)

2013. okt. 29. 20:49

Lányok!

Én szeptemberben töltöttem a 38-at,kicsi fiunk áprilisban született <3

Mindenki annyi idős,amennyinek érzi magát.Én soha nem éreztem a "naptári" koromat (azt sem tudom,mit kellene 25-30-35-38 évesen ezzel kapcsolatban érezni),de ez a pici új színt hozott az életünkbe,új kihívásokat,újra élhetjük a "fiatalságunkat".Bár nem érzem magam "öregnek".


(igaz,abba ijesztő belegondolni,hogy ha a kamasz fiaim által támasztott kihívásokat nem tudom most sem mindig megfelelően(?) kezelni,mi lesz velünk 15-16 év múlva???)

52. Tulli (válaszként erre: 51. - Pettka)
2013. okt. 29. 17:23
Én jövőre leszek 38, szerintem, ez nem akadály:-)
51. Pettka (válaszként erre: 50. - Tulli)
2013. okt. 29. 14:55
Érdekes ez különben.Mert mi mindketten azt mondtuk a férjemmel,hogy 2 gyerek és kész.Ráadásul egy fiú,egy lány.Viszont azt vettem észre mostanában,hogy egyre többet jön szóba a mi lenne,ha lenne egy harmadik...Konkrétan még nem bezséltünk róla,csak felületesen érintjük a témát.De ki tudja...csak én már 38 leszek most 17-én...
50. Tulli (válaszként erre: 48. - Zamila)
2013. okt. 29. 12:05

Azt még én sem tudom elképzelni, mi lesz, ha már mind a három intézményben lesz, akkor hogyan telnek a napjam... Bár, szerintem jövőre megpróbálkozunk a negyedikkel...:-)

Én mindig főállású anya akartam lenni, nagyon sok ideig tartott, mire eljutottam ide, azaz mire megteremtettük az ehhez szükséges alapot. Rengteteget tanultam, dolgoztam, legutóbb vezető beosztásban, ami nagyon felőrölte a családot, nem csak engem - annak ellenére, hogy tudtam/tudtuk miért csinálom. Soha nem kívánom vissza azokat az éveket, csak a kényszer vihet vissza újra. Remélem, nem kerül rá sor. Ha mégis, akkor is a családért teszem, ez könnyíti valamennyire meg a nehézségeket.

2013. okt. 27. 22:00
Sosem tudtam elképzelni, hogy ne csináljak semmit néhány hétnél tovább... Sajnos az élet mégis ezt hozta, mert kórházban töltöttem a terhességem jó részét, és így leépült a magánbizniszem, amit kifejezetten azért is tartottam meg munka mellett, mert majd jó elfoglaltság lesz szülés után, amíg nem megyek vissza dolgozni... Szóval ez van. Persze most sem döntenék másképp, hiszen a hosszú kórházaszás vége egy élő és egészséges gyerek lett, akit imádok és ez a legfontosabb! De attól még nem jó. :(
48. Zamila (válaszként erre: 32. - Odett73)
2013. okt. 27. 21:05
Én nem viseltem jól..valahogy olyan haszontalannak éreztem magam,meg érdekes módon olyan egyedül,párom ugye hajnaltól estig dolgozott,én meg csak tébláboltam a lakásban,amíg iskolában,óvodában voltak a gyerekek.Volt egy időszak,hogy teljesen befordultam :S Szerencsére túl lettem rajta de kellett hozzá idő. Most már jó,csak néha fog el a "valamit csinálni kellene" érzés.
47. Tulli (válaszként erre: 44. - Pettka)
2013. okt. 27. 17:20

Sziasztok!

A nagyfiam 10 lesz, a középső lányom 5 lesz, a kisebb lányom 7 hónapos múlt. Mostanában gondolkodom, hogy jó lenne még egy baba, mondjuk 2015-re ... :-)

Tényleg jó, hogy szünet van, az idő szuper, már 10 zsák falevelet összeszedtem a kertben, de még mindig olyan későnyári hangulatom van.

Néha én is besokallok, ez természetes. Pl. ma, kihasználva az óraállítás kapcsán "nyert" időt, már hajnalban takarítottam, és úgy éreztem, soha sincs vége. És tényleg nincs. :-)

Tulli

46. susi
2013. okt. 27. 13:39
Sziasztok! Én se voltam pár napig, mert megkezdődött a szünet és a 2 nagy gyerkőcöm ilyenkor felváltva űl a gép elött. Apa is itthon van pár napig. Én zöldbab levest és lángost sütöttem, desszertnek meg tegnap főztem egy nagy fazék birsalma kompótot. Ebéd után a fiuk és a nagylányom elmentek a pályára focimeccset nézni(fiam focizik),addig én egy kicsit olvasgatok itt a fórumokon. Bár van még egy kis meló mára betervezve, össze kellene gereblyéznem a faleveleket az udvarban.
45. Pettka
2013. okt. 27. 07:36
Mindenkitől kérdezem:attól függetlenül,hogy imádjuk a családjainkat,gyermekeinket...Ti nem szoktatok néha besokallni???:)Én néha már pici kis dolgokon kiakadok(persze tudom,hogy nem éppen azon,csak ahogy halmozódik bennem).De szerencsére gyorsan le is higgadok.
44. Pettka (válaszként erre: 40. - Tulli)
2013. okt. 27. 07:33
Tulli,mekkorák a gyerkőcök?
43. Pettka
2013. okt. 27. 07:33
Nekünk a mai program(persze apa ma is dolgozik,kukoricáznak...):délelőtt ők mesét néznek,játszanak.Én gyorsan főzök valamit:húsleves az biztos(szinte mindig van nálunk,mert imádják),valószínűleg rántok ki halat,sajtot,patisszont és mellé krumplipüré,ubisali.Mi Kittivel nagyon szeretünk sütni(persze már Kristóf is segítkezeik),de sajnos elromlott a sütő,kialszik:(Valamit kellene benne cserélni,de a szerelő is úgy el van foglalva,még nem jutott el.Amúgy roppant bosszant a dolog,mert januárban lesz 3 éve,hogy vettem a gáztűzhelyt...Na,mindegy.Majd megcsináltatom.Délutánra kinti programot tervezünk,ki kell használni,állítólag már csak pár nap ez a jó idő.Dehát,mit is akarunk,itt a november.Lassan itt az év vége,megint.Nekem novenber 17-én lesz a szülinapom,onnantól már nagyon gyorsan itt vannak az ünnepek.
42. Vykusz (válaszként erre: 39. - Pettka)
2013. okt. 26. 21:59

Éjjel-nappal.....:)

Mi pedig kihasználtuk az idei utolsó jó időt, és bográcsoztunk a barátokkal a stégen. Jó volt. Viszont azt hiszem, én megfáztam.Nagyon fáj a torkom:(

Jövő héten pedig nincs ovi, hosszú lesz......

Az biztos hogy egyik nap tököt faragunk. Meg temetőbe megyünk ugye.

2013. okt. 26. 20:15

Sziasztok!

Pár napig nem írtam,itt volt ugye a 23-a,meglátogattuk egy nagyon kedves barátnőmet (ő mozgássérült,nehezen jöhetne el hozzánk,így inkább mi megyünk).Dani nagyon jó kisbaba volt (mint mindig),csak elkövettünk egy nagy hibát:bár van utazóágyunk,elfelejtettük elvinni neki,így nagyon nehezen aludt el,és végig "őrizni" kellett.Legközelebb okosabbak leszünk (vagy nem:P )

Most nagyon szenved szegénykém,a felső két foga jön.Az alsókat szinte észre sem vette,annál jobban megviseli most a felső kettő.

A nagyokkal meg egyre nehezebb,főleg a legnagyobbal,mert feszegeti a határait nem is kicsit...

Nagyon jó,hogy itt az őszi szünet,én -szerintem- jobban szoktam várni ezt a "felüdülést",mint a gyerekek.Nem kell folyton a tanulással nyaggatnom őket...


Nálunk a mai ebéd bableves,lángos és pizza volt,szerintem holnap is ez lesz,de lehet,hogy sül majd egy kis palacsinta,ez leginkább a Danitól függ ;)


További szép estét Nektek!

40. Tulli
2013. okt. 26. 19:06

Csatlakozhatok Hozzátok?

Három gyerekemmel vagyok otthon, szívesen hallanék olyan anyukákról, "akiknek ténylag a család a munkájuk:)".

Tulli

39. Pettka
2013. okt. 26. 12:03
Vykusz,mi újság?Megy a meló apának? :)
38. Pettka (válaszként erre: 32. - Odett73)
2013. okt. 26. 12:02
Nagyon hideg van Nálatok?Van már hó?Az én lányom már annyira várja,hogy essen a hó :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook