Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vegán sportolók, hobbisportolók fórum

Vegán sportolók, hobbisportolók (beszélgetős fórum)


2013. nov. 3. 11:21

Ha van gusztusod inni a szója alapút, akkor válassz olyat.

Én nagy ívben kerülök mindent ami szójás, de van aki meg kifejezetten azt szereti.

Mondjuk nekem a betegségem miatt is tilos(ösztrogén tartalma miatt).

24. Krisz42 (válaszként erre: 23. - 4327a8e017)
2013. nov. 3. 11:20
A tofu is az.Igen,az alga jó,de sajna itthon nem olyan könnyű hozzájutni,meg nem is eszel annyit belőle,hiszen a saját tömegéhez képest nagy a f.tartalma.
2013. nov. 3. 11:14
Átfutva a kommenteket, kimaradt az egyik legjobb fehérjeforrás, az alga.
2013. nov. 3. 11:12
21. Krisz42 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2013. okt. 23. 10:11

A babban,tofuban elég sok van,a szöja pedig tartalmazza az összes aminosavat,ami a fehérje beépüléséhez szükséges.

Azért gondolkoztam el ezen,mert ez a vegán sportoló azért tért át erre az étrendre,h még tóbbre legyen képes.Azt nyilatkozta,h azóta sokkal hatékonyabb lett és az az igazság,h még senkinél sem láttam azt,amit ő produkált.Tehát nem fogyás,kinézet,testzsírszázalék,stb.miatt érdekelt,hanem a teljesítmény miatt.A mostani világ legerősebb embere is vegán,tehát ezek szerint lehet növényekből is izomzatot építeni,fenntartani is.

2013. okt. 20. 18:25

Azt is nezd, hogy o ferfi, nekik eleve alacsonyabb a testzsirszazalekuk.


Alapjaraton, ha tenyleg edzel annyit, hogy el tudod egetni a plusz ch-t, akkor eleg kisakkozni, hogy jol allitsd ossze a feherje kombinaciokat, minden etkezeshez jusson legalabb 2, amikbol ossze tudsz takolni egy normalis osszetetelt, ilyenek a:

Gyumolcs-olajos mag (toltott alma)

Huvelyes-gabona (bableves-teszta kombo es rizibizi, lencsesali tk kenyer, tofuburger)

Tejtermek-gabona (mar aki eszik tejtermeket)

Tejtermek-olajos mag

Zoldseg-olajos mag (barmilyen sali 1 marek dioval, mandulaval, szezammag martogatos zoldsegekkel)


De akarhogy nezem, a kaloria mindig sok, a hasznosulo feherje meg keveske

19. Krisz42 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2013. okt. 20. 11:04
A mostani legerősebb ember is vegân,nőkben is láttam jòkat.Szerintem nem olyan kis százalék van,csak persze sokan sokféleképpen esznek,mégis mindenki-vagy majdnem:)-kêpes izmokat építeni.A fegyencedzés szerzője börtönkoszton,plussz fehèrje nélkül is szálkásan izmos lett.Csak pont a technikai részek érdekelnek,h mennyire figyelnek oda arra,h mit,mennyit,mikor esznek.Igen,fiatalabb korban minden könnyebb,viszont idősebb korban hamarabb lesz látványos az eredmény,legalábbis a saját és a környezetemben tapasztaltak alapján ezt látom.
18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Krisz42)
2013. okt. 20. 10:53
O lehet, hogy egy kicsit genetikai elit is, ami azt jelenti, hogy ha sok ch-t eszik, akkor is izomba megy es a rosszabbul hasznosulo novenyi feherjet is jol hasznositja az o szervezete, jo a protein szintezis. Oregedessel jar, hogy mindenkinel ez a kepesseg romlik es romlik, ezert bizonyos kor felett az atlagembernek tobb ertekes feherjet kell fogyasztania, mint fiatalabb koraban. Aki ezektol a problemaktol mentes, az rendszerint az embereknek csak a 4-5%a, siman kigyurt akkor is, ha csak marhasagokat eszik es ossze vissza edz, modszeresseg nelkul. De ez fiatalon is latszik, nem 50 evesen jossz ra, hogy te ilyen vagy, az ilyenek elsportolok legtobbszor
17. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Krisz42)
2013. okt. 20. 10:48

Kevesnek van tenyleg jo alakja, legalabbis akit lattam noket, a veganok nem lesznek soha annyira szep feszesen izmosak, de meg lehet csinalni, csunyanak sem mondanam, csak 2x annyi melo van vele. Etrendjuk nagyon hasonlo, csak ahol a tobbiek tejsavo alapu feherjeport esznek, ott a veganok rizsfeherje vagy szoja alaput. Es a reggeli ugyanaz, rendszerint zabkasa, gyumolcs, szojatej. Ebed barnarizs/huvelyesek (lencse, tofu stb.)


A tojas a legkomplettebb, legjobban felszivodobb feherje, ezert ha mar ezt is kihagyja valaki, tenyleg nagyon ki kell sakkozni. Epp ezert minden tablazatban a tojashoz igazitanak mindent, a tojasfeherje biologiai erteke 100pont, a husoke 80 korul, a huvelyeseke 60, gabonake 30. Minel acsonyabb, annal rosszabbul szivodik fel, annal tobbet kell belole enned, sajnos emiatt annal tobb ch is lesz az etrendedben, ebbol jon, hogy nem leszel annyira szalkas soha a novenyi etrend mellett. Lehetsz sovany, de nem leszel izmos

2013. okt. 20. 10:46
A huvelyesek tele vannak feherjevel.
15. 569a7df0cf (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. okt. 20. 10:46
Nem vega, vegán..
14. Krisz42 (válaszként erre: 12. - Chipmunk1985)
2013. okt. 20. 10:36
És mi az,ami megfelelő energiát ad a mozgához,plussz ami jó izomépítéshez?Tényleg érdekelne.Most láttam Frank Medranoról cikket,videót és nagyon tetszett.Színizom,olyan dolgokat megcsinál saját testsúllyal,amit nem láttam még senkitől,zászlót olyan könnyen tartja ki,stb.Ő is vegán,semmilyen állati fehérjét nem eszik.
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Mociscsaj)
2013. okt. 20. 10:32

Az lehet. Én csak olyan vegát ismerek, aki húst nem eszik, de ilyeneket igen.

Én nem tartom jónak a vega étkezést.

2013. okt. 20. 10:16
mi vegán sportolók vagyunk a vőlegényemmel
2013. okt. 20. 10:12
sárgaborsófehérje
10. patapucs (válaszként erre: 6. - B73e24f31f)
2013. okt. 20. 10:08

Közben találtam egy olyat, ami kifejezetten nőknek is van.

peakshop.hu

9. mociscsaj (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. okt. 20. 09:55
Turo,sajtok es tej mind allati eredetuek. Egy igazi vegan nem eszik ilyesmit.
8. patapucs (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. okt. 20. 09:52
shop.builder
7. patapucs (válaszként erre: 6. - B73e24f31f)
2013. okt. 20. 09:51
Több fajta van, a biobolt.co-n láttam az egyiket tegnap, a másik szója alapú Peak a neve (a shopbuilder-nél láttam)
6. b73e24f31f (válaszként erre: 3. - Patapucs)
2013. okt. 20. 09:40
Mi a neve?
5. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Krisz42)
2013. okt. 20. 09:40
Valóban a fehérjeporok szinte mind állati eredetű fehérjékből vannak, meg a kaja is hús, tojás...Hát én nem lennék vegán, de látod így is meg lehet oldani. Azért kíváncsi lennék arra a fehérjére. Csak mert a párom most nem ihat tejsavófehérjét, viszont kellene neki vmi.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Krisz42)
2013. okt. 20. 09:39
Gomba, túró, sajtok, tej, a legtöbb növényben van fehérje is.
2013. okt. 20. 09:33

Pont tegnap találtam a neten növényi alapú protein port.

Aki komolyan csinálja, lehet hogy ilyet is eszik.

2013. okt. 20. 09:26
Az izmok regenerálódásához és növekedéséhez fontos a fehérje...
2013. okt. 20. 09:22
Sziasztok!Most találtam cikket vegán sportolókròl.Az érdekelne,h ők miből nyerik a fehérjét?Ha van,aki ilyen,akkor szívesen vennék konkrétumokat is,mert pl.most talâltam egy szín izom ffit,aki vegân.Viszont a fitnessztermekben mást se lehet hallani,mint hogy vagy fehéjepor vagy állati eredetű tâplâlkozás kell az izomépítéshez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook