Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek is többet van otthon az ovisotok, mint az oviban? fórum

Nektek is többet van otthon az ovisotok, mint az oviban? (beszélgetős fórum)


19. anya4005 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. okt. 21. 00:05
Én gyeden vagyok,tehát nem probléma,ha itthon kell tartanom a nagyot betegség miatt. Megértem azoknak a helyzetét,akik nem tudnak otthon maradni a gyerekekkel (anyám is így volt,ráadásúl egyedül,kettőnkkel),de azért kiverte a biztosítékot,mikor egy nő a sajátján kívűl még egy kislánnyal ment fel a lépcsőn,a lányka úgy köhögött,hogy majd' kiszakadt a tüdeje,mire a nő: "Igazán elvihetne anyád végre orvoshoz!" Nem hiszem,hogy ennek a kislánynak nem volt rossz!!!
18. anya4005 (válaszként erre: 15. - 103cacdfd2)
2013. okt. 21. 00:00
A 150mg nagy adagnak számít? A doki szerint nem...
17. sajert
2013. okt. 20. 19:10

Nem.

A bölcsibe is ő volt az, aki a legtöbbet járt. Nem Január közepén betegszik meg általában először, addig kitart :-).

Idén volt először, hogy nyáron is beteg volt, havonta küzdött a torkával, orrával. Ezért kértem Neki egy profi fül-orr-gégészhez időpontot, nézze meg. Ha lázas, akkor durván lázas (40 fokkal kezdi, napokig, aztán megy le Neki).


C-vitamint csak akkor kap, ha beteg. Egyébként Broncho-t kap minden szeptembertől, három dobozzal. Ez lebutított bacikat, vírusokat tartalmaz, doki írja fel. Tavaly óta meg Marslakó vitamint is, minden nap.


Ez már a 4. évkezdése közösségbe, és meg vagyok elégedve.

2013. okt. 20. 18:35

Az én fiam januártól jár oviba, és kétszer egy hetet hiányzott. Két és fél évig szoptattam, talán ennek köszönhető, hogy ritkán beteg. Vitamint nem adok neki, és sajnos gyümölcsöt is ritkán hajlandó enni.

Náthásan is megy oviba, csak akkor nem, ha láthatóan rosszul érzi magát, lázas.

2013. okt. 20. 16:54
A folyamatosan nagy adag C-vitamin miatt kialakulhat koran a veseko- es homok!
2013. okt. 20. 16:51
Az elso evben tobbet voltunk otthon, mint az ovodaban. Ez van.
2013. okt. 20. 16:41
az első év első gyereknél az mindig ilyen. ha már kettő van, akkor elkapják egymástól és a második harmadik gyerek nem lesz annyit beteg, mert edződik az immunrendszere
2013. okt. 20. 13:33
Első évben így volt 3 szor volt kórházban miután ovis lett.Idén még nem volt beteg.
2013. okt. 20. 13:31

Az enyém volt bölcsis, ott kiállta a betegségeket. Volt beteg azóta is, de igen ritkán.

Amúgy ez teljesen normálisnak mondható járványügyi szempontból, hogy a csoportban lévő 20-30 gyerek 40-60 féle flórát hoz magával, és ezt szépen cserélgetik egymás közt.

10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2013. okt. 20. 13:28
Ez egy ilyen időszak. Szerintem minden kisgyerek így van ezzel, amikor közösségbe kerül. Nálunk addig jártak a gyerekek a bölcsibe, oviba (orrfolyással is), amíg nem lázasodtak be. Senki nem engedhette meg magának, hogy 2 hetente otthon maradjon betegállományban a gyerekkel. Egyébként is, ahogy bevittük a gyerekeket bölcsibe, másnap már folyt az orruk. Viszont egy idő után megedződnek, és már egyre kevesebbet lesznek betegek.
2013. okt. 20. 11:06

Nekem már nem óvódás korú a lányom,de a sógornőm fia igen,és igen ..folyamatosan otthon van, egy hét ovi két hét betegség.

Azért 17 éve nem volt ennyire durva,nem volt ennyi mutáns vírus.

Ősztől tavaszig kétszer beteg volt és ennyi,most meg folyamatosan betegek a gyerekek.

8. anya4005 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2013. okt. 20. 10:39

Az ovi elött magánoviba járt,heti 3x3 órában,de nyilván oda nem vitték a szülők a gyerekeket,ha beteg volt,tehát kisebb is volt a kockázat. Egyébként meg,ha nincs minusz 20,állandóan a játszón lógtunk,esőben meg játszóházban,tehát találkozott gyerekekkel rendszeresen.

Nyilván sejtettem,hogy valami ilyesmi jön a sok gyerek között,de nem gondoltam,hogy ennyit itthon lesz,mert amúgy stram kiskrapek!

7. anya4005 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2013. okt. 20. 10:36
A gyerekorvos mondta,hogy adjam neki. Mi nem adattunk be a kötelezőkön kívűl semmilyen oltást,nem kap gyógyszereket,csak és kizárólag a C és D-vitamint (D ősztől tavaszig). Azért adom nyugodtan,mert a C-vitaminból a szervezet csak annyit használ fel,amennyire szüksége van,a többi a vizelettel távozik,nem raktározódik,tehát nem árt.
2013. okt. 20. 08:39

Az én kisfiam is most kezdte az ovit.Egy hét után belázosodott.Aztán járt 2 hetet,majd orrfolyással itthon tartottam 2 napot.Megint járt egy darabig,most 2 hetet volt itthon mandulagyulladással.

Az elmúlt 3 évben nem volt lázas betegsége,de itthon volt,nem közösségben.

Meg kell szokniuk az ovis baciflórát.C vitamint én is adok neki,mást nem.

5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2013. okt. 20. 08:37
És akkor azt meg sem említetted, hogy a sok szintetikus vitamin a májat mennyire terheli, és ennek mi lehet a következménye (máj, epe, hasnyálmirigy, stb.).
4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. okt. 20. 08:18

születése óta napi 150 mg C vitamin? Ennek mi értelme?


Nem kell a gyereket állandóan vitaminozni, főleg már csecsemőkorában, így sose fog magától kialakulni ill. megerősödni az immunrendszere. A szervezet úgy van kitalálva, hogy "tudja a dolgát", erre semmi szükség. Ha beteg akkor persze én is adok a gyerekeimnek de amúgy nem .


Az egyik barátném ugyanezt csinálja, igaz nem csecsemőkortól, az eredmény az lett hogy a kisfiú minden sz@rt elkap, a sok gyógyszertől már az egyik veséje se működik olyan jól. Hiába adja neki a vitamint, akkor se lesz egészségesebb.

2013. okt. 20. 07:44

Sajnos ez ilyen. Meg kell szoknia a többiek baciját.

Én nem ovival kezdtem, hanem bölcsivel és ekkor még otthon voltam, így nem volt gond a a munkahelyemen.

A fiamnak állandóan gennyes volt a mandulája és csak akkor szűnt meg ez a tortúra, amikor kivették a manduláját.


Milyen közösségbe járt előtte? Bölcsibe? És ott nem volt ilyen gond? Ez nagyon érdekes....

2013. okt. 20. 01:31
Az lemaradt,hogy egyébként mindent megeszik,rengeteget mozog (még betegen is),korábban is járt közösségbe,ott nem volt ilyen problémánk.
2013. okt. 20. 01:29

Szeptemberben kezdte a fiam az ovit,1 hetet járt,kettőt itthon volt betegen. Amikor újra bement,egy hét után ismét lebetegedett. Itthon volt 2,5 hetet,aztán egy napig bírta.

Hála az égnek csak az orra folyik,meg köhög,nem lázas,a közérzete jó,de mégsem vihetem,nehogy mást megfertőzzön.

Ha valaki járt hasonló cipőben: Hogyan erősítettétek az immunrendszerét,hogy ne szedjen össze mindent?

(Születése óta napi 150mg C-vitamint kap,amióta tud rágni,rengeteg zöldséget,gyümölcsöt eszik. Most mézes teát iszik,300mg a C-vitamin.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook