Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a baja a cicámnak? fórum

Mi lehet a baja a cicámnak? (tudásbázis kérdés)


21. e07cacf186 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2014. ápr. 8. 17:28

Ne aggódj, :) azóta rendszeresen visszük a cicust dokihoz! A doki nem szúrt le minket ezért, szépen szólt, hogy máskor mi a teendő!

(Csak a szóhasználatodból vonom le, hogy így, ismeretlenül, felelőtlen, sóher, és érzéketlennek tartasz, ami vicces, mert rengeteg állat alapítványnak segítettem már, nekem is volt sok állatom, kevésbé macsekok, így érthető, hogy nem vagyok még elég tapasztalt a CICÁKKAL! :) ÉS mikor a cicámnak volt baja, akkor estéket sírtam át, mivel egy kicsit érzékenyebb vagyok!!! ) Röviden! :D


Egyébként, szerintem a témát be lehet zárni, mivel már az első 4-ből tökéletesen megértettem, mi a teendőm! :) ESETLEG, aki tud praktikákat, mivel lehet megelőzni ezeket a dolgokat, írhat, hátha valaki, tapasztalatlan pont erre tévedne! :D

20. emagdi (válaszként erre: 19. - E07cacf186)
2014. ápr. 7. 17:13

örülök, hogy meggyógyult azóta a macskátok.


azért ha valaki olvassa, eszébe ne jusson alkoholt adnia a macskájának.

az egy dolog, hogy ez is méreg, és így kihajtotta a másik mérget (valószínűleg valamit összeevett), de ugyanennyi erővel ki is nyírhattátok volna szerencsétlen állatot.


értem, hogy pénzbe kerül, de azért egy állatorvos ennél biztonságosabb módszerekkel is kezelni tud egy állatot, máskor érdemes lenne rászánni az időt-pénzt-energiát és elvinni hozzá az állatot.

2014. ápr. 7. 16:51

Tudom régen volt már, de leírom a megoldást, ha esetleg valaki még így járna!

Az egyik ismerősünk tanácsa ( több évtizede foglalkozik állatokkal, szóval tapasztalt és találkozott már ilyennel) az volt, hogy itassunk meg vele egy kis pálinkát! Kis fecskendővel, nagy nehezen, de sikerült megitatni!


Tanácsolták, hogy olyan helyen hagyjuk, ahol nem baj, ha összepiszkít ...sok mindent...! Valóban, hasznos, mert reggelre elég nagyot, és szagosat ürített!


Mondták, hogy számíthatunk egy kis "becsiccsentésre" is :)


A jó hír már másnapra meggyógyult!!!!!!!!

Azóta 5 hónap eltelt, semmi baja...SŐT!!! :D


Azért köszönöm mindenkinek!! :))

2013. okt. 21. 20:06
jobbulást a cicónak
17. grizus
2013. okt. 21. 03:01
Remélem, rendbejön a cica.
16. csgybzs (válaszként erre: 14. - E07cacf186)
2013. okt. 19. 17:39

Nem tudom merre laktok, de vannak ügyeletes kórházak ugyanúgy, mint az embereknek.

Ehhez orvos kell. Aki nem ért hozzá, semmit nem tud tanácsolni. Egy szőrköhögésre, sima hasmenésre talán, de ilyesmire???

Akár az is jó, ha keresel neten állatorvost és felhívod. Hátha találsz olyat, aki távlatban is tud mondani valami hasznosat, amíg oda nem érsz valahova a cicával.

15. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - E07cacf186)
2013. okt. 19. 17:30

Kár :(

Mienk rendel hétvéggén is du,bizony volt már hogy rohannunk kellett.Orrocskája nedves?

14. e07cacf186 (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2013. okt. 19. 17:29
Nincs ilyenkor! De már a keresésén vagyok!
13. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - E07cacf186)
2013. okt. 19. 17:29
Oké,oké :)
12. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - E07cacf186)
2013. okt. 19. 17:28
Akkor lehet félreértettem.A lényeg:jobbulást a cicádnak.nem tudom van e nálatok ilyenkor rendelés,csak meg kéne nézetni mihamarabb.
11. e07cacf186 (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2013. okt. 19. 17:27

Tessék!! :

"Ez is nagyon hasznos volt!! Hálás vagyok!

(válasz Cilumiluci 4. hozzászólására)"

10. e07cacf186 (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2013. okt. 19. 17:26
Bocsi, de azt a 2. nak írtam! és ha látnád, akkor, a tiédre máshogyan válaszoltam! ;)
2013. okt. 19. 17:21
Ja,ha kötözködni akarsz akkor maradj meg magadnak és ne írj ki fórumot.Nem itt fogják a cicádat meggyógyítani hanem az orvosnál,nagyokos!Tapasztalt cicatartó vagyok,segíteni akartam,de ha így reagálsz,ne csodálkozz ha nem segít senki.További szép napot!
8. e07cacf186 (válaszként erre: 4. - Cilumiluci)
2013. okt. 19. 17:17
Ez is nagyon hasznos volt!! Hálás vagyok!
7. e07cacf186 (válaszként erre: 3. - Timmy0520)
2013. okt. 19. 17:16
Köszönöm!:)
2013. okt. 19. 17:16
Például megértő emberkékre! Ismerem az orvost, de az ide csak rizsa lenne, miért nem szóltunk, hamarabb! Lényeg, hogy aki tud valamit, az segítsen, mert ez egy ilyen segítő, családias portál! Ötleteket! Nem ilyen felesleges hozzászólásokat mint, Ön, kedves idegen!
2013. okt. 19. 17:16
És ne tejet tukmálj bele hanem vizet,kiskanállal vagy akár fecskendővel!
2013. okt. 19. 17:15

Doki!!Remélem nem leukózis,bár már az is kezelhető,a mi cicánk 3 éve él vele,szépen kiggyítottuk..Mindenképpen orvos mert valószínűleg a kiszáradás is fenyegeti :(

Fog kapni infúziót és jobb lesz.És persze nem árt a teljes vérkép!

2013. okt. 19. 17:14

Szia,

Sajnos segiteni nem tudok, de javasolnam, hogy mielobb vidd orvoshoz. Remelem jobban lesz :/

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2013. okt. 19. 17:13

Segítséget az állatorvos tudna adni, de sürgősen!!!!

Mire vársz???

2013. okt. 19. 17:11

Segítséget kérnék sürgősen!

A macskánk 2 napja szomorú, kedvtelen, egész nap alszik, zilált a bundája, nem iszik, nem eszik, híg zöld széklete volt, De nem csipás, hanem inkább elhagyja magát! Kis csontos lett,..de tejet nagy nehezen tudunk bele tukmálni, mivel azt olvastuk, hogy ha netalán tán mérgezése van az jó neki!

Esetleg valakinek valamilyen segítsége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook