Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresek pcos kismamákat vagy olyanokat akik csak pcos-ak fórum

Keresek pcos kismamákat vagy olyanokat akik csak pcos-ak (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Annabel0910 (válaszként erre: 68. - Norka31)
2009. szept. 24. 10:11

Szia!

Sajnos én nem tudok elmenni a találkozóra, de bármilyen segítségre van szükség, Én rendelkezésére állok az alapítványnak.Továbbiakban priviben is megkereshetsz, ha szükség lenne rá. :)

2009. szept. 23. 14:57

Szia!


Jó lenne minél többfelé terjeszteni az "igét" így vidéken is, de sajnos elég erőforrás-korlátosak vagyunk. Mind emberileg, mind anyagilag.

De most szeretnénk áttörést elérni, ez volt az első év, hogy az alapítvány 1%-ot kapott, így több mindenre lesz lehetőség. A mostani PCOS találkozón erről is lesz szó, viszont nem megy a továbblépés sem összefogás nélkül.

Ahhoz, hogy vidéken is megvalósulhassanak ilyen találkozók, önsegítő jelleggel, előadással, ahhoz szükség van arra, hogy némileg szervezettebben tudjunk tovább menni. A találkozó elején szét fogunk osztani kérdőíveket és ezzel felmérjük azt is, hogy 1. mire van igény 2. kitől, milyen önkéntes segítségre számíthatunk.

Egyébként sokan jönnek fel vidékről.

67. Annabel0910 (válaszként erre: 66. - Norka31)
2009. szept. 18. 15:10

Szia!

Örülök neki, hogy van ilyen találkozó. Én is annak érdekében írom ki az ilyen témákat, közvéleménykutatást, hogy minnél nagyobb nyilvánosságot kapjon ez a téma. Sajnos tudom mivel jár, hisz én is pcos vagyok. Érdekelne, és szerintem többeket is, hogy vidéken nem e lehetne ilyen találkozókat szervezni? Mivel úgylátom jártas vagy ebben a témában, ezért gondoltam megkérdezem.

Üdv Annabella

2009. szept. 18. 14:44

Sziasztok!


Csak a HOXA portálon számszerűen 20-25 olyan fórumot számoltam meg, amely ezzel a témával foglalkozik.


Viszont a közvéleménykutatásokból (nagyon hasznosnak tartom, hogy a portálon van ilyen!) az derül ki, hogy a válaszadók kisebbsége találkozott a fogalommal, és ezen belül az érintettek megint csak kisebbségét kezelik a modern szemléletnek megfelelően. Persze tudom, a minta nem reprezentatív, de a valóság is hasonló a tapasztalataink szerint.


Ezért rendezzük meg évről évre a PCOS közönségtalálkozót, a sorban ez már a harmadik.


Helyszín: XI. kerület, Kelenföldön a volt Olimpia mozi épülete (Szt Imre kórháztól 2 percre)

Időpont: 2009 október 9 péntek, 16-19h


A részletes program itt található:


[link]


Ha valaki szeretne jönni (kísérővel is lehet), akkor szükséges a regisztráció (sari.nora kukac pco-szindroma.hu e-mail címen), mert tervezzük a kapacitást. Jó, ha ez még szeptemberben történik.

2009. aug. 27. 14:11
Sziasztok! Én is pcos vagyok és engem is érdekelne hogy hogyan tudnék megszabadulni ettől a fránya betegségtől és tüneteitől, mivel már nagyon szeretnénk babát.
2009. máj. 5. 17:18

AZ engem is érdekel, hogyan lehet megszabadulni a tűnetektől, főleg attól amik láthatóak!

Ezt leírtad, elküldöd, vagy van blogod errről? Kérhtem a freemailemre, a nevem a címe!

63. Tünczy (válaszként erre: 55. - Filosophie)
2008. szept. 30. 15:25

Szia Filosophie!

Engem érdekelne, hogy hogyan sikerült megszabadulnod a pcos tüneteitől... Mi még babázás előtt állunk...

köszike!:)

62. s700
2008. aug. 20. 09:03
Igen, Panka merre vagy? Mi újság veled?
61. Henyke (válaszként erre: 60. - Pankakukac)
2008. aug. 19. 07:20
Szió! Mizus? Hogy vagy? Mit mondott a doki?
2008. aug. 14. 08:20

Jó reggelt!

Apa azért mondta, hogy leállunk, mert ha minden igaz, most a meddőségibe kellene már mennünk, ami tőlünk kb. 50 km-re van. Erre most nagyon nem lesz időnk egyikőnknek sem és hát most házat akarunk venni, tehát a pénzünk is arra kell. Amúgy ez a 3. Clostis hónapom, ami után úgy tudom, hogy szünetet kell tartani. De ma délben megyek a dokimhoz és ő majd megmondja, hogy mi legyen. Én nem vettem dupla adagot soha a Clostiból, a dokim nem mondta és természetesem minden alkalommal nézett engem és figyelt rám. Másképpen ezt nem is lehet.

Én is nagyon szorítok neked, majd számolj be az eredményedről!!!

59. Henyke (válaszként erre: 58. - Pankakukac)
2008. aug. 13. 21:22
Szió! És miért mondta a párod, hogy leálltok? A gyógyszerek miatt? Egyébként hanyadik Closti kúrát csinálod? (hány hónap?) A doki vizsgálat nélkül vagy vizsgálattal írta fel a következő adagot? Ezt azért kérdezem, mert ha 1-2 hónap múlva megint nem sikerül nekem se, akkor ismét elmegyek a dokihoz, és feliratom a Clostit, mert azt mondta, hogy az elsőnél nem jön össze, akkor jöhet a következő, de azt dupla adaggal kell bevennem. Puszika! Sok sikert kívánok!
58. Pankakukac (válaszként erre: 57. - Henyke)
2008. aug. 13. 08:19
Szia Henyke! Sajnos én is úgy jártam, mint te! Megjött a 35. napon:-((( Hát...ez most sem jött be. Új ciklusban vagyok, tegnap vettem be az utolsó szem Clostit, holnap megnéz a dokim. Most mindent bele kell adni, mert ez az utolsó Clostis hónapom és a párom azt mondta, hogy leállunk egy időre. Nem tudom, hogy hogyan fogom átvészelni, de nagyon szeretném, ha most összejönne a kisbaba.
57. Henyke (válaszként erre: 53. - Pankakukac)
2008. aug. 13. 06:44
Szia Pankakukac!NA MI A HELYZET???:-) Mensid ugye nem jött meg? Jó régen írtunk... Nekem megjött a 30. napra, szomorú voltam, de annak viszont örültem, hogy kezd beállni a ciklusom. Remélem azért Te szerencsésebb voltál, és van egy babóc a pocidban! Puszi!
56. s700 (válaszként erre: 55. - Filosophie)
2008. aug. 12. 17:38

Sziasztok!

Nekem egyik ismerősöm, nem tudom miért nem esett teherbe 8 évig, de valaki tanácsára természetgyógyászhoz ment, aki fél évig akupunktúrával kezelte és úgy született nemrég egy gyönyörű babája.

Ha most nem jönne össze, akkkor elkérem a "gyerekcsináló" doki számát és én is elmegyek hozzá, hátha....

2008. aug. 12. 15:06
Sziasztok!Azért írok,mert szeretnék segíteni azoknak,akik vagy nem jártak sikerrel a nyugati orvoslás által,vagy szeretnének egy szervezetkímélőbb megoldást a gyógyulásuk érdekében.Nekem mindenféle gyógyszer nélkül sikerült megszabadulnom a PCOS rettentő tüneteitől,és nem is vetettem alá magam semmiféle műtétnek.Félreértés ne essék,nem vagyok az orvosok,és a nyugati orvoslás ellen,csak bíztam benne,hogy találok más megoldást,amivel természetes módon gyógyul meg a szerveztem,és nem kell a szerencsére bíznom az életem,hogy vajon jó orvost fogok-e ki,aki ért ehhez a ma még kísérletezés alatt álló betegséghez,vagy éppen tele tömnek gyógyszerekkel és szétműtenek.Én nem ezt a megoldást választottam,és örömmel megosztom a tapasztalataimat azokkal,akiket érdekel,mert nem egy ismerősöm lett félrekezelve,és nem szeretném,hogy más is átélje azt a rengeteg negatívumot,amit egy ilyen esetleges hozzánemértés eredményezhet. Ha valakit érdekel,hogy nekem hogy sikerült kigyógyulnom ebből a szörnyű betegségből,az nyugodtan írjon a filosophie29@gmail.com-ra,és válaszolok.Azért oda,mert azt minden nap nézem,és biztosan tudok válaszolni. Én nem ígérek senkinek semmit,de örülnék,ha másnak sem kellene időt,pénzt,egészséget,energiát,egészséget pazarolnia feleslegesen,és nekem is orvosok segítettek,nem magamtól találtam ki,azt amit alkalmaztam,csak olyanok segítettek,akik felismerték,hogy a szintetikus gyógyszerekkel inkább ártanak,mint használnak a betegeiknek. Egészséget kívánok mindenkinek!!!!!
54. Henyke (válaszként erre: 53. - Pankakukac)
2008. júl. 30. 21:44
Köszi, aranyos vagy, én is drukkolok Neked!!!:-) Akkor egyidőben vagyunk. Én is félek a teszteléstől, annyit csalódtam már. Reménykedjünk...:-) Puszi
53. Pankakukac (válaszként erre: 52. - Henyke)
2008. júl. 30. 08:36

Szorítok nagyon, hogy baba legyen a pocidban!!! Ezek már jó jelek nagyon!

Én most vagyok a 28. napomon, de semmit nem érzek. Azt sem, hogy meg akarna jönni, de a babára utaló jelek sincsenek meg. Én majd a jövő héten valamikor tesztelek, csak nagyon félek tőle. Majd írd meg, hogy neked hány csíkos lett:-))))

52. Henyke (válaszként erre: 51. - Pankakukac)
2008. júl. 30. 06:56
Szió!:-) Ma van a 27. napom, kisebb hányingerek, hasszúrkálások, de leginkább ami kellemetlen, az a köldök... Az is érzékeny. De én már annyit csalódtam, hogy el sem hinném, ha lenne babóca... azért reménykedem.:-)) Arra gondoltam, hogy vasárnap tesztelek. Mérem a hőmet, a 16. napomon esett le nagyon a hőm, de egyelőre a progi még nem jelzi, hogy mikor volt peteérés. Azóta eléggé felemelkedett, és tartja is. Szóval egyelőre ennyi.:-)))
51. Pankakukac (válaszként erre: 50. - Henyke)
2008. júl. 29. 08:39
Szia Henyke! Mi újság van veled?
50. Henyke (válaszként erre: 49. - Pankakukac)
2008. júl. 18. 18:14
Szió!Akkor nagyon drukkolok Neked, hogy elsőre sikerüljön, nekem sajnos nem sikerült az első ilyen kúra. Én is kaptam szurit, de sajnos megjött. Hátha most sikerül.:-)) Drukk-drukk!:-)
49. Pankakukac (válaszként erre: 48. - Henyke)
2008. júl. 18. 08:05

Jó reggelt!

Én szedek még Utrogestant vasárnaptól és én is kaptam folsavat, abból már tegnap vettem be. Igaz, azt előbb el lehetett volna kezdeni, de mindegy. Ma délben be kell adni a repesztőt és akkor utána mindent bele. Már nagyon várom, kíváncsi vagyok, hogy használnak-e, ez az első hónap, hogy mindent kaptam és célzott lesz az együttlét is.

48. Henyke (válaszként erre: 45. - Pankakukac)
2008. júl. 18. 07:30
Szia Pankakukac!Lehet, hogy nem mindenkinél produkálja ezeket a tüneteket. Lehet, hogy Neked segít egyből és lesz is belőle babó, és akkor nem lesz ilyen kellemetlen, hogy iszonyat sokáig megvan a mensi. De lehet, hogy másra nincs ilyen hatással. Nekem kb. 11 napig volt meg, persze azért nem olyan erős vérzés, de megvolt. Már azt hittem, sose múlik el. A Duphastonom most elfogyott, 2 dobozzal vettem be. Most csak a Bromocriptint és a folsavat szedem, egyelőre várok, hátha sikerül most ebbe a hónapba. Ha nem, akkor a következő mensinél ismét el kell kezdeni a Closti kúrát dupla adaggal. Te szedsz még valamilyen gyógyszert?
2008. júl. 18. 07:23
nem ide akartam irni ezt a h.szólást:(
2008. júl. 18. 06:58

Jó reggelt


Tegnap este, kaptam Szamótól smst- de már nem tudtam gépközelbe jönni.


"Túl van a műtéten, egészen jól viselte az altatást, meg az egészet, és már nem is hányt!!!! Lelkileg nagyon nehéz neki, de azon is túl lesz!!

Kérdeztem mikor jön haza: " Hát a holnap még korai lenne, talán jövőhét közepén, rendbe kell, hogy jöjönn a laborja. Meg kell erősödnie, mert nagyon gyenge. 22kg fogyott le:( De ha javul akkor rohan majd haza, és jön dumcsizni a hoxára.

Mindenkit puszil:)

45. Pankakukac (válaszként erre: 42. - Henyke)
2008. júl. 17. 17:22

Szia Henyke!

Nekem is most írt föl a dokim Duphastont, tüszőrepesztésre. Akkor most én is számíthatok arra, hogy bekeveri a vérzést?

2008. júl. 17. 16:36

Üdv!

Sajnos ma kiderült, hogy PCO-s vagyok. Ebben a hónapban maradt ki először a mensim, de aknés pattanásaim és erős szőrnövekedésem már évek óta van. Ezekre eddig nem kaptam mást csak egy fogamzásgátlót. Szedtem is, de úgy látszik nem állította meg a folyamatot :(

Kezd eldurvulni.

De még nem kaptam semmilyen egyéb gyógyszert.

Tudok valahogy segíteni magamon gyógyszerek nélkül?

Az életmódomon,táplálkozásomon miket kell változtatnom?

Hálás lennék ha ezt meg tudná nekem valaki mondani.

Köszönöm!

43. Dinadin (válaszként erre: 42. - Henyke)
2008. júl. 15. 09:10

Szia!


Nekem a Duphaston hozta meg a mensit! Lehet hogy neked is tényleg az zavart be! Ha gondolod hívd fel a dokid, és kérdezd meg mitől lehet!

42. Henyke
2008. júl. 14. 22:21
Sziasztok Lányok! Jól eltűnt mindenki. . . :-(( Segítsetek! Most már 11 napja megvan a mensim, bár kisebb vérzés, de van. Az első 3 nap csak 1-2 csepp mutatkozott, aztán kicsit beindult. Máig szedtem a Duphastont, vége a 2 doboznak. Páran írtak, hogy valószínűleg ez a gyógyszer bekavart. Segítsetek, hátha többet tudtok. Puszi, és köszönöm!
2008. jún. 23. 15:13

Sziasztok! Nálam is nemrég derült ki hogy PCO-m van! Eléggé megijedtem, de remélem, és az orvosom is azt mondta, hgoy ha fogigátlót szedek, akkor egy pár hónap múlva már rendbe is jöhet!

DE! Az a helyezt, hgoy már több mint egy hete meg kellett volna jönnie a mensimnek, de még mindig nem jött meg! Szombaton elkezdtem szedni egy gyógyit, amivel elvleg kb. 2 hét múlva meg kellene jönnie! Hát nagyon kíváncsi vagyok, egy kicsit félek, hogy mi lesz a következmény!

40. Henyke
2008. jún. 12. 07:08
Sziasztok! Tegnap voltam UH-n, és úgytűnik a Closti megtette hatását, elkezdtek érni, növekedni a peték.:-) Viszont még elég picik, ezért a ciklusom 17. napján is megnézi, akkor már reméljük hogy szép kövér gömbölyded petécskék lesznek.:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook