Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsödében jó kezdet...sírós folytatás. fórum

Bölcsödében jó kezdet...sírós folytatás. (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Szerénke83 (válaszként erre: 59. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 21. 15:54

Ezért írjuk, hogy soktényezősek a dolgok és nem anyuka "eszén" múlik sokszor a dolog.

Úgy volt, hogy én is akkor megyek vissza, ha a fiam betölti a 2. életévét.

Nem így lett, előbb kellett kezdenem,

vagy később már nem kellett volna...

60. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 57. - Mese habbal)
2013. okt. 21. 15:23
Akkor elsumákolták a szabidat. Tuti, hogy járt volna.
59. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 55. - Szerénke83)
2013. okt. 21. 15:23

Biztosan mindenhol másképp van. Én egy vidéki nagyvárosban lakom, nyilván több bölcsi, ovi van, mint kisebb településeken. De itt is úgy működik, hogy azt a gyereket veszik fel, akinek dolgoznak a szülei, ezért kell munkáltatói igazolást vinni.

Nem tudom, milyen az, hogy "szólnak", hogy menj vissza ekkor meg ekkor dolgozni... Én jeleztem a munkáltatómnak, hogy ha a gyerek betölti a 2 évet, szeretnék visszamenni, így is volt. Mivel bőven felgyűlt a szabi 2 év alatt, így volt idő bölcsit keresni, beíratni és beszokatni a gyereket.

Ezt én így terveztem el előre. Sőt, kértem, ha hamarabb szükség van a munkámra, akkor szóljanak időben, mert a gyereket nem tudom hova tenni, idő kell a beszokatáshoz. Nem értem, némelyik munkahely hogy gondolja, hogy csak intenek egyet, és anyuka máris munkába tud állni...?? Én nem tudtam volna, senkim nincs, aki vigyázott volna a gyerekre, amíg én dolgozom.

2013. okt. 21. 14:09

Hát azt a szabit valószínűleg neked kellett volna felhoznod, mert vagy letöltheted, vagy kifizeti a cég. Ez alól nem lehet kibújni, ha visszamész. Közalkalmazottaknak nem tudom mi a szabály, de nekik is jár.


[link]

2013. okt. 21. 13:55
nekem nem volt szabim amikor visszajöttem.. pedig állami intézmény, közalkalmazott vagyok, és évek óta itt voltam... de nekem senki nem mondta, hogy akkor ki lehetne venni a szabit, szerintem az előző évekről nem lehet áthozni szabadságot, vagy nálunk valahogy másképp számolták el, nem tudom... alapvetően nem értek ehhez, de a tapasztalatom az volt, hogy november elsejétől vették fel a gyereket, november elsejétől volt a munkaviszonyom, és azt hiszem az a két hét volt talán szabi, amíg beszoktattam, de lehet, hogy akkor is be voltam írva, és nem szabin voltam, csak elengedtek... ebben már nem vagyok biztos...
56. Szerénke83 (válaszként erre: 51. - Nbandus)
2013. okt. 21. 13:18
Igen, én is kivettem a szabimat, ami 1.5 hónapra volt elég...
2013. okt. 21. 13:17

Nálunk úgy nézett ki, hogy szóltak, menjek vissza dolgozni.1.5 éves volt a fiam.

Ez volt 2011. júliusában.

Nekem óriási szerencsém volt, hogy augusztus 1.-től felvették a gyereket bölcsibe, mert augusztus 18.-án keztem.

Volt 2.5 hetünk beszokni.

Tudod dr.no örültem, hogy egyáltalán felvették a gyereket a bölcsibe.

Az a legkisebb baj volt, hogy mennyi időm van beszokni.

Ja nálunk 1 bölcsi van a városban, csak és kizárólag olyan gyereket vesznek fel, akinek dolgoznak a szülei, vagy szociálisan rászorul.

Ez állami bölcsi, magán nincs.

Értelemszerűen nem akartam volna más településre hordani a gyereket.

Lehet a te környezetedben hemzsegnek a bölcsik, de vidéken nem!

A közeli megyeszékhelyen már a születéskor beíratják a gyerekeket a bölcsibe, hogy legyen helyük!!

54. fr.andi (válaszként erre: 53. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 21. 11:58
...ezért mi inkább beosztunk, számolgatunk még egy évig itthon...
53. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 52. - Fr.andi)
2013. okt. 21. 11:35
Hát igen, úgy nehéz :)
52. fr.andi (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 21. 11:32
Jó annak, aki tud válogatni :)) nálunk egy, azaz egy darab bölcsi van a városban.
2013. okt. 21. 08:40
Én most nem kötözködni, csak kérdezni szeretnék. :) Nekünk mikor elkezdődött a bölcsi, szintén vissza kellett kerülnöm "állományba", állami bölcsinél úgy tudom mindig így van. Viszont felgyülemlett ugyebár 1,5 év alatt huszonX napom, amit nyílván kivettem a beszoktatás idejére. Ez nem mindenkinél így van? Ok, ha új helyre megy dolgozni, az előző céghez akkor is visszaveszik legalább míg a szabikat ki nem tölti az ember, nem? A váratlan életesemények nyílván kiesnek az átlagból, de én azt gondoltam, hogy ez az átlag. Rosszul látom?
50. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 49. - Csillagpor0622)
2013. okt. 20. 21:56
Nem volt itt olyan nagy vita azért :)
2013. okt. 20. 17:16

Jelenleg még én sem dolgozom,azért pont hogy hagyjak időt neki beszokni. De sajnos ez valóban nagyon ritka,hogy anya otthon legyen az első hetekben, ha baj van tudjon azonnal menni...stb .

Nem akartam,hogy ekkora vita legyen a fórum miatt,igazából felesleges is vitazni. Valaki így,valaki úgy tudja megoldani az első hetek nehézségeit. Egy a lényeg...hogy mindegyikőnknek a gyerekünk a legfontosabb és a tőlünk telhető legjobbat próbáljuk cselekedni az adott helyzetben.

48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2013. okt. 19. 20:15
Mindig vannak váratlan helyzetek az életben, amire nem lehet felkészülni, de ne ezekből induljunk ki szerintem. Az esetek döntő többségében azért lehet előre tervezni 1-2 hónapra.
47. szafaripók (válaszként erre: 30. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 19. 08:05
Igen, azok. De azt próbáltam érzékeltetni, hogy vannak más helyzetek is, sose tudhatod, miért nem tudja valaki azt a tökéletesen kigondolt utat követni, mint amit te...
46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 45. - Mese habbal)
2013. okt. 19. 00:17

Értem... hát nem könnyű.

Mindenesetre én csak annyit állítok, hogy időben el kell kezdeni szokatni a gyerkőcöt, és akkor nem lesz semmi gond.

45. mese habbal (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 18. 23:37

nálunk olyan szinten vannak tele a bölcsik, hogy nem nagyon van választás... mindenki örül, ha egyáltalán felveszik valahova...


nekem is a gyerekem a legfontosabb... én pl egyedül nevelem, esélyem sem lett volna azt mondani, hogy nem megyek vissza dolgozni, ha neki nem tetszik.... és szerintem nem kell ehhez egyedülállónak lenni, átlag család nem teheti meg, hogy anyuka nem megy vissza dolgozni...


mondjuk ovinál én is válogattam rendesen.. mindenki hülyének is nézett a környezetemben.. csak állami jöhetett szóba, magánra nincs pénzem... az ovik is tele vannak itt, de végül csak sikerült elérni, hogy a legjobba kerüljön.. igaz messzebb van, de tényleg imádja, szinte az első perctől!

bölcsinél nem volt ilyen lehetőség, közel s távol két bölcsőde van, minimum háromszoros túljelentkezéssel... és szerintem nekünk mázlink volt, mert jó helyre került... de ha nem lett volna mázlink? akkor is járnia kell.... nincs más választás....

44. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 39. - Mese habbal)
2013. okt. 18. 22:55

Olyan bölcsibe nem is írattam volna, ahol nem én döntöm el, mennyi ideig szokatom a gyerekemet.

Nálunk egyébként úgy alakult, hogy állami bölcsibe kezdtük szokatni, majd pár hét után át kellett magánbölcsibe íratni ételallergia miatt.

Az én kisfiam imád gyerekek között lenni, neki igazán buli a bölcsi. Ha nem így lenne, akkor nem mentem volna még vissza dolgozni. Nekem ő a legfontosabb. Tudom, hogy sok helyen a pénz miatt tényleg kényszer, de bölcsi és bölcsi között is van különbség. Olyat kell választani, ahol a gyerek jól érzi magát.

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Mese habbal)
2013. okt. 18. 22:52
Illetve csak egy munkáltatói igazolás kellett. Hogy mikor állok munkába, nem kérdezték.
42. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Mese habbal)
2013. okt. 18. 22:51
Nálunk nem kellett ilyesmi.
41. rinike (válaszként erre: 37. - Cippora)
2013. okt. 18. 22:38
:D Tényleg valakinek rosszul esett, pl. nekem, pedig csak olvasni akartam a fórumot, mert novembertől - 1 évesen - bölcsis lesz a kislányom, és már 8 hetes kora óta dolgozom napi pár órában, általában délelőttönként. Írtam is vagy 20 sort, hogy nem hiszem, hogy elrontottam valamit, ha munkából kellene mennem érte, de aztán kitöröltem...
2013. okt. 18. 22:35

egyébként a legtöbb állami bölcsiben csak akkor kezdhet el járni, ha viszed a gyed lemondót, vagy a munkaviszony igazolást.. nem tudsz előtte elkezdeni beszoktatni rendesen... és akkor az ember vagy szerez valami kamupapírt, hogy legyen ideje, vagy a bölcsi kezdésekor már munka van, és oldd meg a beszoktatást, ahogy tudod...

ehhez nem kell semmi extra családi, vagy szociális stb esemény, hanem tök átlag dolog...

39. mese habbal (válaszként erre: 26. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 18. 22:30

én ezt másképp gondolom... mármint a társaság miatt a 2 évesnek még pont elég a játszótér is, de ott van az anyja is... sőt, 3 évesen sem feltétlen poén nekik egész nap gyerektársaságban lenni az anyjuk nélkül.... szóval véleményem szerinte ez inkább kényszer....

más az, ha valaki megteheti, hogy mondjuk csak délelőttös legyen a gyerek, vagy nem minden nap viszi stb.... ismerek ilyet is, persze nem állami bölcsibe/oviba járnak, és persze apuka keres annyira jól, hogy az anyukának nem kell dolgoznia....ez szép, csak a többségnél nem ez a helyzet...



és a bölcsikben sem anyuka dönti el általában, hogy hogyan és mennyi ideig akar szoktatni... nálunk például, csak akkor kezdhettük meg a beszoktatást, amikor lemondtam a gyedet, és hoztam róla igazolást.. vagyis aznap amikor a gyed már nem élt, aznap nekem munkaviszony kellett, nem volt pár hónap szünetem, hogy szoktatgassam... a bölcsi is csak két hét beszoktatást biztosított... és akkor nekem még szerencsém volt, hogy a munkahelyem is kivárta a két hetet, de ha új helyre mentem volna, akkor simán lehet, hogy nem adnak rögtön kezdéskor két hét szabit....

és akkor ugye még mindig ott tartunk, hogy két hét az nem sok idő egy 1-2-3 évesnek beszokni...

a mi bölcsinkben volt olyan lehetőség, hogy akit felvettek, az délelőtt udvaron kintlétkor bemehetett ismerkedni... persze ez augusztus végétől volt lehetséges... így aki mondjuk szeptember elsején kezdte a beszokást, annak esélye sem volt többet ismerkedni... mivel mi novemberi beszokók voltunk, így kihasználtam, és szeptember, októberben már egy-két hetente bevittem ismerkedni.. így sikerült azt elérni, hogy a hivatalos két hetes beszoktatás kezdetére pont már szóba állt a gondozónővel...


de van olyan bölcsi, ovi, ahol nincs lehetőség így bejárogatni sem előtte...

szóval ez nem mindig az anyukán múlik, hogy hogyan és mennyi ideig szoktatja a gyereket...

38. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 36. - Cippora)
2013. okt. 18. 22:14
Az a pityergés is elmúlik egy idő után. Nekem nagyon fájt a szívem otthagyni, de most meg már haza se akar jönni, amikor érte megyek.:)
37. Cippora (válaszként erre: 35. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 18. 22:13

Nem tudom,mint írtam rugalmas munkarendben dolgoztam,de mi van ha a bölcsi közli,hogy csak ekkor veszi fel,vagy csak két-három-négy héttel előtte,mint ami a munkáltatói szándéknyilatkozatban dátumként szerepel? Mi van ha a gyereknek két hónapnál is több idő kell?Vagy van ismerősöm ahol apuka lelépett és azonnal cselekedni kellett,de olyan is ahol apuka munkanélküli lett...szóval lehet ezer egy indok,és talán ezeknek az anyukáknak rosszul esik,hogy ezzel jössz itt.Kevés kivételtől eltekintve senki nem jókedvéből adja bölcsibe a gyereket,és annál rosszabb nincs mikor még a lelkébe is belegyalogolnak,hogy "hát miért nem voltál eszednél,hamarabb beszokatni?"

Részemről ennyi,nem vitázom!

36. Cippora (válaszként erre: 34. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 18. 22:08
Hál Istennek nálunk sem,bár komolyan elgondolkodnék kinek a kezébe adtam a gyerekem ha arra nem lenne képes,hogy megnyugtassa a beszoktatás után.Vagy tényleg mázlista vagyok,hogy a reggeli pityergős elválásokat leszámítva az én gyerekem szépen beszokott,és jól érezte magát napközben.
35. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 33. - Cippora)
2013. okt. 18. 22:05

Te legalább annyira ítélkezel, mint én.

Nem kell egymást basztatni.

Csak tudod, én nem értem, ha valaki tudja, hogy vissza kell mennie dolgozni mondjuk októberben, akkor miért szeptember közepén kezdi el a gyereket bölcsibe hordani?

34. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2013. okt. 18. 22:03
Amúgy meg korántsem vagyok tökéletes, de ha a gyerekem keservesen sír utánam, pont leszarnám, hogy a munkahelyen mit mondanának, vagy mit nem. Dolgozom annyit és úgy, hogy ha nekem van szükségem segítségre, akkor simán elengednének. De mondom, eddig nem volt erre szükség.
33. Cippora (válaszként erre: 32. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 18. 22:02
Nem vagyok agresszív,csak már marhára unom,az okos,megmondó anyukákat,akik letámadják az embert mikor segíteni szeretne.Két hét alatt úgy beszokott a lányom,hogy sosem volt szükség napközbeni behívásra (mondjuk a mi gondozó nénijeink vérprofik) ő is többször lett beteg megoldottam,rugalmas munkám volt,de én képes vagyok azt is megérteni,akinek két hete van és annyi,mert dolgoznia kell.Vagy azt is akinek fél évig sír a gyereke,mert nehezen szokik be...nem mindenkinek van két hónapja,és ez nem az eszén múlik.Nyilván a körülményeihez mérten mindenki a legjobbat akarja a gyerekének...nem kellene ítélkezni!
32. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2013. okt. 18. 21:56

Teljesen agresszív vagy, fölösleges.

Nekem 2 hónapom volt rá, hogy beszokassam, direkt így volt eltervezve. Ebből többször is beteg lett, a bölcsiben összeszedett mindenféle bacit, de még így sem két hét után engedett el, mondjuk úgy, "nettó" 1 hónap után sikerült. Nincs ez a két hét törvénybe iktatva.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook