Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lehetett az első cukorterhelésnél túl alacsony a cukrom? fórum

Miért lehetett az első cukorterhelésnél túl alacsony a cukrom? (tudásbázis kérdés)


12. Monyec83 (válaszként erre: 5. - Adri005)
2013. okt. 18. 07:06

Mindkettő terheléses vizsgálat!!! Ugyanúgy kontrollált mennyiségű szénhidrátot viznek be a szervezetedbe.

Ha terhes vagy akkor erre nagyon oda kell figyelni!

2013. okt. 18. 05:09
inzulinrezisztencia
10. Sorean (válaszként erre: 5. - Adri005)
2013. okt. 18. 00:27

Szia!


Vércukor profilt fognak csinálni. Az úgy néz ki, hogy reggeli után, majd ebéd előtt (?) és után, ill. vacsi előtt (?) és után vesznek vért. Legalábbis nekem így csinálták az előző terhességemnél és most is ez vár rám jövő héten.

A profil eredményétől teszik majd függővé, hogy milyen diétára lesz szükséged. Egy dietetikus segít majd a diéta összeállításában.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

9. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2013. okt. 17. 23:23

3. A hivatalos diétás oktatás szerint miért kell naponta általában 160g szénhidrátot (CH) megenni az inzulinrezisztencia étrend ben?


Ha 160g CH-nál (illetve a személyre szabottan előírtnál) kevesebbet eszik, akkor a vércukorszintje a következő étkezés előtt lecsökken (hipoglikémia). Ha 160g CH-nál többet eszik, akkor a vércukorszintje a normál felső határ fölé emelkedik (hiperglikémia), ami után törvényszerűen a megemelkedő inzulinszint miatt a vércukor a normál alsó határ alá fog csökkenni (hipoglikémia). Az emelkedett és csökkent vércukorszint, valamint az emelkedett inzulinszint károsítja a sejtek-szövetek-szervek-szervezet működését.


4. A hivatalos diétás oktatás szerint melyik étkezéskor hány g CH-ot kell megenni, és milyen arányban legyenek a gyors és a lassú felszívódású szénhidrátok?


Inzulinrezisztencia étrend:


reggeli 7-8 óra: 30g CH (lassú)

tízórai 9-10 óra: 20g CH (ebből 10g lehet gyors)

ebéd 12-14 óra: 40-50g CH (fele lassú, fele gyors)

uzsonna 16-17óra: 20g CH (gyors)

vacsora 19-20 óra: 30g CH (ebből max 10g gyors)

utóvacsora 21-22óra: 10g CH (csak lassú)



5.) Miért nem mindegy az inzulinrezisztencia étrend szerint, hogy mikor eszünk gyors, vagy lassú felszívódású szénhidrátokat?


A.) A szervezet inzulinérzékenysége a nap folyamán változik. Reggel és este rossz, ezért ekkor teherementesítenünk kell a szervezetet és csak lassú felszívódású szénhidrátokat szabad enni. Ezzel megakadályozzuk a gyors és nagy vércukor-, és inzulinszint emelkedést. A többi napszakban jobb az inzulinreceptorok érzékenysége, ekkor lehet gyors felszívódású szénhidrátot is fogyasztani.


B.) Ha reggel étlen-szomjan fel sem kel az ágyából, a vércukra egyéb hormonális hatások miatt akkor is megemelkedik, ezért ne emeljük tovább a vércukorszintet gyors felszívódású CH-ok fogyasztásával.


FIGYELEM!


A gyors felszívódású szénhidrátok helyett lehet lassút fogyasztani, azonban a lassú felszívódású szénhidrátok helyett tilos gyorsat!



6.) Melyek a lassú felszívódású CH-ok?


Teljes kiőrlésű liszt, graham liszt, abonett, wasa, pászka, zöldségek, barna rizs, vadrizs, basmati rizs, durum tészta, kuszkusz, bulgur, hajdina, tönköly dara, paradicsom, paprika, retek, uborka, karalábé, sárgarépa, brokkoli, kelbimbó, cukkini, káposzta, zöldbab, gomba, cékla, saláta, sóska, spenót, tök, padlizsán, hagyma, spárga, zeller, petrezselyemzöld. (Inzulinrezisztencia étrend módosítása: ld. paleolit étrend és bármilyen étrend váza oldalak)


7.) Melyek a gyors felszívódású CH-ok?


Cukor, barnacukor, méz, gyümölcslevek, és az összes gyümölcs, aszalt gyümölcsök, lekvárok, édes üdítők, fehérlisztes péksütemények, tej, kefír, joghurt. Minden lisztté őrölt, pépesített, pürésített, levesített téplálék. (Inzulinrezisztencia étrend módosítása: ld. paleolit étrend és bármilyen étrend váza oldalak.)



8.) A gyors felszívódású CH-ok közül melyek vannak tiltólistán?


Cukor, méz, fehérlisztből készült pékáruk és tészták (dobos torta, gesztenye szív, kifli, kakós csiga, túrós batyu), fehér rizs, édes üdítőitalok, aszalt gyümölcsök. (Inzulinrezisztencia étrend módosítása: ld. paleolit étrend és bármilyen étrend váza oldalak)


9.) Mi történik, ha valaki nem számolja a CH grammokat és nem tartja az étrendet?


A.) Folyamatosan és romló tendenciával magas lesz az inzulinszintje, ennek következtében a vércukra hol túl magas, hol túl alacsony lesz, ami minden sejt-szövet-szerv működését károsítja.


B.) Az eddigi panaszain és tünetein túl biztosabban és hamarabb lesz cukorbeteg.


C.) A magas inzulinszint kedvez a daganatos betegségek kialakulásának, valamint hozzájárul gyulladásos faktorok tartós megemelkedéséhez, ami felgyorsítja az érelmeszesedés kialakulását.



10.) Mivel tehermentesíti az inzulinrezisztencia étrend az inzulinreceptorok működését?


A.) elhagyja a nagy vércukor emelkedést okozó enni-innit (ld. glikémiás index táblázat)


B.) elhagyja a kevéssé vércukoremelő, de erősen inzulinemelő enni-innit (ld. inzulin index táblázat)


Most rögtön olvassa végig a következő oldalt az inzulin indexről és a glikémiás indexről!

2013. okt. 17. 23:22

részlet egy inzulinrezisztencia holnapról, amit a hoxa nem enged belinkelni, kiírja, hogy tiltott weblap, pedig semmi reklám nincs benne, csak tanácsok a cukorbetegeknek..


Részlet:


Inzulinrezisztencia étrend


AZ INZULINREZISZTENCIA ÉTREND ALAPELVEI:


1.) Miért kell 3 óránként étkezni?


Inzulinrezisztenciában a vércukorszint minden étkezés után (általában) 1-4 órával a normális szint alá csökken, ami károsítja a szervezet (sejtek-szövetek-szervek) működését. Ezt a vércukor leesést kell kivédeni a 3 óránkénti, azaz 5+1 étkezéssel.


2.) Hány órakor kell reggelizni?


7 órakor, illetve lehet ennél korábban, de legkésőbb 8 óráig meg kell reggelizni az inzulinrezisztencia étrend szerint.

7. Adri005 (válaszként erre: 6. - Serry)
2013. okt. 17. 22:29
Nem igazán. Akkor úgy voltam hogy éhgyomorral, cukros lötyit inni, azátn két óra múlva vissza, de akkor se ehettem még. A beutalón az van hogy GPP vizsgálat.
6. Serry (válaszként erre: 5. - Adri005)
2013. okt. 17. 22:24
Ez a terheléses vizsgálat. Amin most voltál sz is ilyen volt? Ha igen akkor ez annak a kontrollja
5. Adri005 (válaszként erre: 4. - Monyec83)
2013. okt. 17. 22:20

Kaptam is beutalót egy következőre, de az nem terhelés, úgy kell mennem, hogy egy zsömlét és egy kefírt kell ennem előtte egy órával. Ez lehet az amikor az inzulint nézik?

Csodálkoztam is, hogy baj van vele, mivel a referencia érték 0-7,7 között volt, szóval alsó határ nem volt. Meg gondoltam az csak nem baj ha alacsony, az lenne gáz ha magas:) Babának ne legyen baja, a többi nem számít.

Köszi szépen!

4. Monyec83 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. okt. 17. 22:11

Szia!


Inzulint is kellene nézetnek a cukor mellé-nőgyógyász vagy endokrinológus írhatja ki ezt a vérvételt-. Gyanítom, hogy valamilyen mértékű inzulinrezisztencia állhat a háttérben. NE ijedj meg!! Ez azt jelenti, hogy a sejtjeid kvázi rezisztensek az inzulinra, s csak emelkedett mennyiséggel tudja szabályozni a vércukrod. Tipikusan ilyen esetben van az, ha az éhomi cukorszint alá esik a terhelt. Mert a normál mennyiségű inzulinra nem reagál a szervezeted, így többet küld a hasnyálmirigy, és amikor végre elkezd működni, akkor meg a nagy mennyiségű inzulin hírtelen vércukorszint esést okoz.

Van itt fórum is az inzulinrezisztenciáról.

3. Adri005 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2013. okt. 17. 22:09

Jaja azt mindjárt gondoltam:) Mikor elhoztam a leletet és láttam, hogy a referencia értéknek is inkább az alsó határához húz, igen megörültem:)

Nekem is mondta, hogy diétázzak. Tipp? Mert gondolom ebben az esetben nem igazán arra van szükség, hogy egyáltalán ne vagy csak minimálisan fogyasszak cukrosat.

2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. okt. 17. 22:03

Nekem az éhgyomri olyan alacsony volt, hogy nem mérte a vércukormérő :)

Hát három óránként kell ennem, ez egyensulyban tartja, de sohasem sokat, mindig keveset :D


Bajnak nem baj, inkább alacsony legyen :D

2013. okt. 17. 21:59
Sziasztok! Az első cukorterhelésemen voltam, az éhgyomri cukrom 4,8 lett az utána lévő meg 2,9. A doki ma nagyon vakarta a fejét, de nyugtattak, hogy nincs nagy baj, látták rajtam, hogy pánikba estem. Sajnos ilyenkor olyannyira lefagyok, hogy kérdezni is elfelejtek. Érdekelne, hogy másnak is volt már ilyen? Vagy tudja valaki, hogy ez miért van? Illetve mennyire nagy baj? Jó valszeg nem nagyon nagy, mert mondták volna, de mégis:) Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook