Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futópadok fórum

Futópadok (beszélgetős fórum)


13. Slyte (válaszként erre: 12. - C6cc1a938e)
2013. okt. 21. 22:30

A mechanikusat úgy tudom elképzelni (érzetre), mint amikor valaki tol valamit maga előtt.

Még egy előnye eszembe jutott a mechanikusnak (sajnos nem sok van neki), mégpedig, hogy nincs sebességhatár. Ha jó technikával tolod, akkor határ a csillagos ég. :)

De most egyenlőre szüneteltetem a projektet. Meg azért néha körülnézek a neten, hátha előbukkan egy kihagyhatatlan ajánlat a motorosra. Egyik nap ki is próbáltam egyet. Az én edzettségemnek tökéletes volt.

Még alkalomadtán azért egy mechanikusat is szívesen kipróbálnék.

2013. okt. 19. 19:23
Én bár mechanikusan még nem futottam,a motorosra szavazok.Nem sokat könnyít a kinti futáshoz képest.Amikor még nagyon az elején voltam,17perc ment egy huzamban a padon,kint ekkor 13.Ez nem nagy különbség.Gyakorlatilag ott könnyít a motoros,ahol a mechanikus nehezít a kinti futáshoz képest.Kint nem megy magától hátra a lábad,de nem is kell az aszfaltot megtekerned ahhoz,hogy hátra kerüljön.:)
11. c6cc1a938e (válaszként erre: 4. - Slyte)
2013. okt. 19. 19:18
Így-így...Én is,ha jó idő van,kint futok.Ez a tavasztól őszig levő periódust jelenti.Amibe augusztustól beleszól a szénanátha,úgy meg nem tudok futni,nem megy,próbáltam.Ha nem lenne a futópad,télen,hideg időben egyáltalán nem tudnék futni.Szomorú lennék...:/
2013. okt. 18. 14:41
Ha van szobabiciklid akkor ne is legyen kérdés, h veszel e mechanikusat, szerintem a mozgás intenzitásában, kalóriaégetésében, edzettségben ugyanott vagy a szobabiciklivel is mintha mech. padon sétálnál.
2013. okt. 18. 09:13

Köszönöm a hozzászólásokat. A napokban vettem volna meg a futópadot, de úgy döntöttem, hogy gyűjtögetek még, és ha veszek, akkor majd a motorosat. Addig meg marad a jól bevált utcai kocogás. :)

Eddig 1 valakitől olvastam, hogy évekig használta, futott rajta, szerette a mechanikusat, és most, hogy elromlott neki, motorosat fog venni. Akiknek tetszik még, ők gyaloglásra használják... (mondjuk még a gyaloglás is jobb, mint a semmi, ha valaki a ramaty idő miatt nem akar kimozdulni, de arra meg van szobabiciklink)


Azért ha van még valakinek tapasztalata és szívesen megosztja, akkor írja le, mert elég kevés az infó a neten. Főleg arra vagyok kíváncsi, hogy ha valakinek bejön, milyen technikával fut rajta. Mitől lehet, hogy tízből egy valakinek mégis tetszik?

8. Anettka0101 (válaszként erre: 6. - Slyte)
2013. okt. 18. 07:11

felejtsd el. egyszer sem fogod használni.


ami olcsó az olyan is....(sz.r)

2013. okt. 17. 22:08
Amikor én futópadot akartam, utánanéztem neten,beleástam magam a témába, fórumokat, tapasztalatokat kerestem, h melyik a jobb, végül le is tettem a mechanikusról, mert semmi jót nem írtak róla. Rájöttem h vagy motoros vagy szabadtér, de mechanikus soha. Persze ettől függetlenül neked lehet bejön, de akkor inkább fuss szabadtéren, mint a mechanikus padon (sem te, sem a térded nem fogja birni). Gyakorlatilag azon te hajtod a szalagot, fárasztó, nehéz, szerintem közben fognod is kell a kart h tudd rendesen hajtani, nem kelti még csak a futás illúzióját sem, csak kínlódás, így hamar feladja az ember, nem lesz elegendő erő és kitartás. A motoros és a mechanikus között ég és a föld a különbség. Elhiszem h az ár befolyásol, de szerint kidobott pénz. Nincs a közeledben használt bolt, vagy ismerős akinek van, ahol kipróbálhatnád? Persze az ár mellette szól, de nem véletlen olcsó(bb). Keresztanyámnak is volt, nem használta, neki adta a menyének, ő sem, odaadta a lányának, ő visszavitte mert csak a helyet foglalta, elvitte egy másik családtag nagy örömmel, de ott is a padláson kötött ki :)Másik ismerősömnek a szobájában van, ő ruhát szárit rajta, azt mondta másra nem alkalmas :)mástól is hallottam már h van futópadja de nem fut rajta, mindekinél az volt az indok, hogy piszok nehéz rajta "futni". Persze várj meg más véleményt is, nem befolyásolni akarlak, csak segiteni szeretnék :)
6. Slyte (válaszként erre: 5. - 0084acbe42)
2013. okt. 17. 20:36

Azt olvastam, hogy be lehet állítani nehézségi fokozatokat. Talán ha a legkönnyebben van, akkor nem olyan nehéz rajta futni...?

Nagyon bizonytalan vagyok.

Két dolog szól a mechanikus mellett. Egyrészt az ára, másrészt, hogy nem igényel gondozást. Meg állítólag jóval csendesebb.

Az ár ami a leginkább befolyásol, csak tényleg félek, nehogy kidobott legyen.

2013. okt. 17. 20:04
Én nem vennék mechanikus futópadot. Van pár ismerősömnek, csak a helyet foglalja sose futnak rajta, mert kínlódás, nehéz vele futni. Nekem motoros van, öröm rajta a futás. Szerintem a mechanius pénzkidobás és előbb utóbb (de inkább előbb) a sarokban végzi :)
2013. okt. 17. 18:22

Én is futottam, változó rendszerességgel, de volt, hogy az időjárás, volt, hogy az idő miatt nem mentem, mert a legrövidebb amiért érdemes elindulni, az 20 perc. Télen be kell öltözni, nyáron a hőség... Úgyhogy meg hánytam-vetettem a dolgot, és arra jutottam, hogy jó lenne itthon egy futógép, mert

- akár 3x10 percet is kocoghatnék a nap bármely szakában

- állítólag kíméli az izületeket, ami 40 felett jól jön

- nem kell foglalkoznom az időjárással

- családdal lennék kocogás alatt is.

2013. okt. 17. 18:09

én sokat futok. mechanikusat nem vennék. semmilyet sem. jó cipő kell és ki a szabadba! ha rossz idő van, akkor havi néhány ezerért el lehet menni terembe, profi gépek, futópadok szauna, stb...


szóval, olcsó, gagyi eszköz megvételét nem javaslom, a drága meg felesleges

2013. okt. 17. 18:07
Juj de jó téma, ez engem is érdekel! :)
2013. okt. 17. 18:00
Futópadot vennék, elsősorban mechanikusat, mert jóval olcsóbb, mint a motoros. Ha van valakinek, és használja, akkor szívesen olvasnám a tanácsait, véleményét.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook