Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 23. héten született - és egészséges! fórum

A 23. héten született - és egészséges! (beszélgetős fórum)


18. nbandus (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. okt. 22. 10:51
Nem állítottam, hogy nem lehetnek másnak is ilyen problémái. Azt mondtam, hogy az, hogy teljesen egészséges, az még nem feltétlenül igaz.
2013. okt. 22. 07:43

Anélkül, hogy bárkit lehurrognék...

Először is az orvos felesküdött és ezért kötelessége életet menteni, mág akkor is, ha az egy koraszülött kisbaba. Másodszor: kinek áll jogában eldönteni, hogy ki éljen és ki ne? Ha él, az nemcsak az orvos érdeme, elsősorban Isten akarata. Nem mellé beszélek, saját tapasztalat: 4. gyerekünk enyhén koraszülött, 35 hetesen jött a világra, első napokban kétséges volt az élete, de, mélyen hivő lévén hiszem, hogy Isten kegyelméből ma 10 hónapos, kortársait teljes mértékben utolérte és teljesen egészséges. Jó, tudom, hogy itt jóval kisebb babáról volt szó, de a lényeg ugyanaz: miért ne lehetne teljesen egészséges? Szerintem aki nem engedné élni, az még nem tudja, mit jelent anyának lenni, világra hozni a saját véredet. És még valami: már a harmadik gyerekünknél akartak down- szűrést végezni, de nem engedtük, mi igy is, úgy is elfogadtuk volna. Csak azért, hogy nekem jobb, könnyebb legyen, nem tudnék gyilkolni. Ha szeretik a sérült gyereket, sokkal jobb sorsa van, mint egy egészséges eldobottnak. De persze mindenkinek saját lelkiismerete van.

Bocsi, hogy hosszúra sikerült, pedig nem is szoktam kommentelni. :)

16. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Miryame)
2013. okt. 17. 18:17
A szomszédasszonyom 36 éves, és a 23. hétre született. Egyik szemére egyáltalán nem lát, mert nem fejlődött ki a látóideg, a másik szemét most műtötték, szemlencse cseréje volt, most már csak 2-es szemüveg kell neki a tizenvalahányas helyett. Amúgy semmi baja, phd dr. három felsőfokú nyelvvizsgával a szegedi egyetemen tanít. Úgyhogy előfordul simán. Ja, és ekcémás a keze.
15. ca728c0145 (válaszként erre: 1. - Miryame)
2013. okt. 17. 16:34

A fogantatás, és ezzel együtt a születés időpontja sokszor csak hozzávetőleges tud lenni.

Lehet, hogy az a 23. hét már a 25. volt, ki tudja, nem is érdekes.

A lényeg, hogy jó egészséget kívánok minden születendő kisbabának!

14. szafaripók (válaszként erre: 5. - Nbandus)
2013. okt. 17. 16:08
És ha lesznek is ilyen problémái? Van, aki "normál" körlümények között születik, és vannak hasonló gondjai...
13. 9eaecbdf06 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 16:03
Nem tartanám helyesnek akkor sem, ha az én gyerekemmel csinálnák. Nagyon nagy a valószínűsége, hogy emiatt lenne egy sérült gyerekem, ami senkinek, de főleg magának a gyereknek nem jó.
12. Szerénke83 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 15:56

Ezért nehéz a kérdés.

Mint anya természetesen, mindent megtennék, de kívülállóként...

2013. okt. 17. 15:52
Azért gondolj bele, hogy ha te lennél hasonló helyzetben, nem örülnél, hogy meg tudják menteni a gyereked? Inkább hagynád...??
10. 9eaecbdf06 (válaszként erre: 9. - Szerénke83)
2013. okt. 17. 15:47
Szerintem nem jó dolog.
2013. okt. 17. 15:18

Érdekes dolog ez és lehet sokan megköveznek, de...

biztos, hogy ez a jó?

esetlegesen életképtelen babákat életben hagyni, illetve mindent megtenni, hogy életben tartsuk?

A kérdésre a válasz egyértelműen IGEN,

mint ember, mint nő, mint anya mondom ezt.

de ott a másik oldal, a természetes szelekció.Nem biztos, hogy ez így van jól.

Ja és ne jelentsük ki, hogy teljesen egészséges, mert előjöhetnek később problémák.

2013. okt. 17. 15:10
Jó egészséget a babának!:))
7. 9eaecbdf06 (válaszként erre: 1. - Miryame)
2013. okt. 17. 12:51
Szinte biztos vagyok benne, hogy nagyon sok hátránnyal indul az életben, amik majd csak később fognak kiderülni.
2013. okt. 17. 10:46
Reméljük valóban teljesen egészséges,mert azért kiderülhetnek még később problémák.Ne legyen úgy!
2013. okt. 17. 10:45
Szerintem az majd évek múlva fog kiderülni, hogy "teljesen" egészséges-e... Lehetnek mozásproblémái, tanulási- beilleszkedési nehézségei, így ez nem feltétlenül igaz. De kívánom, hogy így legyen.
4. spinneli (válaszként erre: 1. - Miryame)
2013. okt. 17. 10:45

Abortuszt ebben a terhességi korban már csak súlyos fejlődési rendellenességek esetében végeznek-hivatalosan 12. hét után nem.

Én ezért nem is hegyezném ki a témát erre.


Egyébként igazi csoda, Kecskeméten sok koraszülött köszönheti az életét a doktornőnek.

3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Miryame)
2013. okt. 17. 10:44

12. hét után csak akkor van terhesség megszakítás, ha bizonyítottan beteg a baba, élettel összeegyeztethetelen betegsége van, vagy olyan betegsége melyet a szülő nem vállal, de nem egészséges babákat vesznek el 12.hét után, szerintem így ezt a részt nem érdemes idekeverni.

(Az, hogy ás országokban mit csinálnak, az meg az Ő dolguk és lelkiismertük kérdése)


Ez a csöppség egy ritka nagy csoda, és kivétel, nagyon ritka kivétel, hogy egészségkárosodás nélkül "sétált" ki a kórházból.

2013. okt. 17. 10:37
2013. okt. 17. 10:37

Az előbb olvastam egy cikket egy kislányról, aki a 23. héten született, és most vihették haza a szülei TELJESEN EGÉSZSÉGESEN!

Az "életképesség" hivatalos határa 24 hét - bizonyos esetekben még abortuszt is végeznek eddig.

A fentiek fényében ki mit gondol erről??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook