Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Súlyos önbizalomhiányom van, mit csináljak? fórum

Súlyos önbizalomhiányom van, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


25. lillenet (válaszként erre: 22. - Syria)
2013. okt. 23. 21:48

Jaaa, nem, nem kell olyan sokat:) Az elején van a lényeg.


Sajnos nem tudom miért kérte a törlést, én is csak akkor bukkantam rá, amikor már sok hónapja nem volt bejelentkezve sem, aztán írt néha néha, majd eltűnt.

24. syria (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. okt. 21. 16:06

Ez jóóó! :D


Bárcsak olyan egyszerű lenne az élet, ahogyan a csaj előadja.

2013. okt. 20. 16:14

Húúúúú

ez borzasztó nehéz

Talán legelőször is szakember kellene

aztán, amikor már tudsz reálisan gondolkodni magadról, összeírni miben vagy jó

és nézni, és erről gondolkozni sokáig

22. syria (válaszként erre: 21. - Lillenet)
2013. okt. 20. 16:04

Szerinted lesz, aki végigolvassa a több mint 4000 hozzászólást?


Vajon miért kérte a törlését tindigo?

2013. okt. 19. 22:34

Íme az önbizalom növelő tréning fóruma:

[link]

20. lillenet (válaszként erre: 17. - Syria)
2013. okt. 19. 22:32

Most utánanéztem mi lehet a gond, és hát nagyon dili vagyok, elnézést mindenkitől!

Nem tinendo-t, hanem tindigo-t kellett volna írnom. Sajnos már nem tag, de a fórumja megvan, ellenőriztem. Mindjárt bemásolom hozzá a linket.

2013. okt. 18. 20:58
Aktív
2013. okt. 18. 20:57
Soha ne hagyd el magad , menny olyan társóságba ahol jól érzed magad legyél
17. syria (válaszként erre: 13. - Lillenet)
2013. okt. 18. 15:44
Naplója nincs (talán törölte), a fórumjaiban hiába kerestem az említett témát. Pedig nekem is rémlik, hogy volt ilyenje.
16. grizus
2013. okt. 18. 15:35
Keresd meg önmagadban az értékeket. Írd le szépen egy lapra, hogy milyen külső-belső tulajdonságodat szereted. Ez biztos használ.
15. grizus
2013. okt. 18. 15:33
A pszichomókusban ne reménykedj, nem tud az semmit. Én is önbizalomhiányos vagyok, ez az egész életemre rányomta a bélyegét. Engem is csúfoltak. Emiatt aztán a gimiben be se tudtam illeszkedni. Mindig is leértékeltem magam. Régen még féltem is az emberektől, ez akkor lett jobb, amikor kérdezőbiztosi munkát vállaltam. Azóta nincs gondom, ha idegeneket kell megszólítani. Neked is azt javaslom, hogy merészen lépj túl a korlátaidon, még nagyon fiatal vagy, most kell megtenni.
14. Regin_a (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 17. 22:30

Tanulj meg káromkodni és hajtsd el a p*ba aki szórakozik veled

Csodákra leszel képes!

13. lillenet (válaszként erre: 11. - Syria)
2013. okt. 17. 21:48
Sajnos igen, de attól a fóruma visszaolvasható, és a naplója is. Hátha segít.
2013. okt. 17. 17:20
A fórumnyitó bettido!:)
11. syria (válaszként erre: 9. - Lillenet)
2013. okt. 17. 16:56
Tinendo utoljára ekkor volt itt: 2011-07-12 21:08. :(
10. 8a7f2f3e37 (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 17. 15:27
Tanulj! A tudás hatalom.
9. lillenet (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 16. 21:46

Szia!


Válts pszichológust, ha úgy érzed a mostani nem segít.

Addig is keresd meg itt tinendo-t, és a "tréningjét", azt mondják nagyon nagyon jól erősíti az önbizalmat. Azt hiszem naplója is van róla és fórumot is indított ilyen céllal.

Sok sikert és kitartást kívánok!

Együtt érzek veled, nálam is ez volt, csak a sorrend volt más: általános iskola volt a pokol, a szakközép meg a javulás.

Aztán írhatnál magadnak egy füzetbe minden nap valami jót magadról. Elég egy mondat egy napra, de azt írd le ahányszor csak tudod. Ezzel teremteni is tudsz a jövőre nézve, pl: az érettségi vizsgán minden tárgyból jól teljesítek (direkt írtam jelen időben).

2013. okt. 16. 21:45

a pszichológus tud segíteni

ha:

-JÓ pszichológus

-elhiszed amiket mond, és meg is fogadod, elgondolkodsz rajta

-rettenetesen sok idő kell a változáshoz, pár beszélgetés semmire nem elég

-kiegészíted valami egyéb módszerrel is (pszichodráma, családállítás, kineziológus, stb.. kinek mi jön be)


ne add fel... örülj, hogy ilyen fiatalon elkezdhetsz változtatni az életedben valamin, ami rosszul alakult... sokan egy életet élnek le önbizalomhiánnyal, vagy egyéb problémákkal, és nem fordulnak szaksegítséghez, mert azt hiszik, az ciki... vagy van aki csak később döbben rá, amikor már jóval több évet elvesztett az életéből....


hidd el, nem csak neked van bajod, de a tieden csak te változtathatsz! ha van segítséged, örülj neki, és használd!

2013. okt. 16. 21:44

Légy önmagad és ne az izgasson, hogy más - akinek nem is adsz a véleményére / nem több nálad - mit mond.


Ha úgy érzed jól magad, hogy állandóan farmerben jársz, tegyél úgy, ha szívesen kipróbálnád, hogy milyen egy szexisebb viselet, tégy úgy. Önmagadért szeressenek, ne azért mert úgy próbálsz viselkedni, ahogy (szerinted) elvárják. (Az úgy se fog menni teljesen tiszta szívből.)

6. syria (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 16. 21:43

Ne foglalkozz azokkal, akik bántottak!

Foglalkozz az új barátaiddal, meg azzal: nem számít ki mit mond: te úgyis le fogod tenni a nyelvvizsgát, és az érettségi is sikerülni fog. Neked most ezek teljesítése a fontos. Utána jövő nyáron ráérsz nyalogatni a 6 és él év alatt beszerzett sebeket.

5. Alge (válaszként erre: 2. - Bcec44c3c6)
2013. okt. 16. 21:42
Ez súlyos tévedés.
2013. okt. 16. 21:41

[link]


Nézd és hallgasd meg őt,ha neki van önbizalma neked is lehet:)

3. SDitti (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 16. 21:41

Miért csúfoltak? Megnéztem az adatlapodat. Nagyon helyeske vagy.


Nekem is van önbizalomhiányom. Igaz nem csúfoltak és koromnál fogva is jobban tudom kezelni. Amikor "elengedem" a hülyeségeket, laza vagyok, nem azzal vagyok elfoglalva, hogy ki-mit gondol rólam, akkor nem is izgat semmi.


Próbáld reálisan nézni a dolgokat. Hány rosszabb tanuló van az osztályban? Hányan fogják fel lassabban, amit a tanár mondd? Ha tükörbe nézel, ne csak arra fókuszálj, ami nem tetszik, hanem arra is ami előnyös! (Ritka az a nő, akin minden stimmel. Különben is, van akinek a duci, van akinek a sovány tetszik, van akinek a kreol, van akinek a szőke stb.) Lazulni, lazulni, lazulni!

2. bcec44c3c6 (válaszként erre: 1. - Bettido)
2013. okt. 16. 21:38
Öltözködj kihívóan, az csodákra képes.
2013. okt. 16. 21:34
17 éves vagyok,harmadikos gimnazista. Általános iskola elején sulit kellett váltanom költözés miatt, és az új helyen 6 és fél éven keresztül csúfoltak, és érzelmileg bántalmaztak. Mindenki rajtam nevetett, undorodott tőlem, így az önbizalmam jelentősen lecsökkent. Gimnáziumban szereztem barátokat, akiket nagyon szeretek. A fejemben állandóan a nemsokára esedékes nyelvvizsga, a közelgő érettségi zakatol, és már most megemészt. Úgy érzem, hogy nem fog menni, és mindent el fogok szúrni, emellett nem tudom elfogadni magam, minden nap sírok, mert túl buta, és ronda vagyok... pszichológushoz járok, de nem segít. Mit tehetnékk, hogy legalább minimálisan nőjön az önbizalmam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook