Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állandó orrdugulásra terhesség alatt mi a megoldás? fórum

Állandó orrdugulásra terhesség alatt mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 11. 21:17
És is próbáltam sok mindent! Két dolog vált be, amit egyszerre használok: Készítettem saját sós vizet: 1 dl víz + 1 kávéskanál Himalája só. Befújom mindkét orrlyukba és hagyom, hogy hátracsorogjon. Majd jön egy hapci-roham, kifújom az orrom és utána pár órára tökéletes! Emellett éjjel-nappal rajtam van az orrtágító tapasz (Respir Activ, amit a legtöbben ismernek), én az Ebay-ről rendeltem Questaplast nasal strips nevű orrtapaszt. Így kibírom a terhesség végén a 4 keresztes parlagfű és minden más egyéb pollen allergiámmal.
24. virag32 (válaszként erre: 17. - Miccer)
2013. okt. 17. 12:47
Az a baj,hogy én nem tudok egyáltalán háton feküdni,mert azonnal totál elzsibbadnak a végtagjaim és nehézlégzésem lesz. (Mármint most, terhesen, amúgy nem.) Az éjjel konkrétan egy köbcentit se tudtam lélegezni, az hittem, megfulladok. Most náthás is vagyok, így iszonyat. Amúgy meg igen, az orrcsepp talán még durvább függést okoz, mint a spray.
23. Nikimiki01 (válaszként erre: 22. - Nbandus)
2013. okt. 17. 09:25
Koszi, rakerdezek ma agyogyszertarban.. Hatha hat az is.. :)
2013. okt. 17. 08:39
nasivin 0,01%-os a kimondottan csecsemőknek való. Van 0,02%-os is, ami már 2 éves kortól van...
21. Adri005 (válaszként erre: 20. - Nikimiki01)
2013. okt. 17. 08:09
Elvileg van kimondottan gyerek is, mert a párom is a snaftot használja és mondta mikor meséltem neki, hogy minidg megkérdezik tőle, a gyereket vagy a felnőttet kéri. Én ma megyek terhesgondozásra, ha másik doki lesz megkérdezem. Az enyém azt mondta, hogy van kimondottan kismamáknak orrspray ezt akkor ki is próbáltam, de semmit se használt.
20. Nikimiki01 (válaszként erre: 16. - Adri005)
2013. okt. 17. 07:39
Hat most megneztem a dobozt, a sanftra azt irja h 6 eves kortol.. Szoval lehet van egy masik ami kimondottan gyerek.. Rakerdezek ma a gyogyszertarban..
19. Nikimiki01 (válaszként erre: 18. - Bowie)
2013. okt. 17. 07:37
Köszi, utana jarok!
18. bowie
2013. okt. 16. 22:18

Van még egy..ez sóoldat, nem tengervíz, de elég jó, talán érdemes kipróbálni.

A születendő piciknek fogtok venni ezt az orrsziporszi orszívót. NA ennek van "orrsziporszi orrspray-e" is. Ezt érdemes kipróbálnotok, hátha segít valamit.:)

17. miccer
2013. okt. 16. 22:07
Nekem is volt ilyen problémám anno, nekem az segített éjjel, hogy magasabbra tornyoztam a párnákat, én nem mertem semmilyen orrcseppet használni.
2013. okt. 16. 22:07
Külön van gyerek nasivin vagy a snaft a gyerek nasivin? Kipróbálom akkor:)
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 13. - Adri005)
2013. okt. 16. 22:04
En azt hallottam h a függőseg hatoanyag függő. A gyerek-nasivinre elvileg nem lehet raszokni, hat meglatjuk.. De azert megnyugtato hogy nem vagyok ezzel egyedul..:)
14. Adri005 (válaszként erre: 12. - Virag32)
2013. okt. 16. 21:56
És a csepp az kevésbé okoz függőséget?
13. Adri005 (válaszként erre: 11. - Nikimiki01)
2013. okt. 16. 21:56
Én Rhinosprayt. Nekem bevált. Persze jobb lenne ha nem kéne. Eleve ami pénzt kidobok erre. De különben meg megfulladok. Az a baj, hogy nálam már a terhesség előtt is megvolt. Páromnak is van ilyen problémája. Voltunk orvosnál is, de azt se mondott semmit.
2013. okt. 16. 21:48

Nem, ez sajnos kőkemény terhességi tünet.

A spray-kkel meg amúgy is vigyázni kell, mert nagyon durva függőséget okozhat a nyálkahártyának és kemény kiszáradást.

11. Nikimiki01 (válaszként erre: 10. - Adri005)
2013. okt. 16. 21:42
Mit hasznalsz? En nem is tudtam anno hogy ez "terhessegi tunet", azt hittem megfaztam, aztan azon kapam magam hogy hetek ota nem mulik...
10. Adri005 (válaszként erre: 8. - Nikimiki01)
2013. okt. 16. 21:39
Hát ezaz. És azért az se megoldás, hogy megfullad az ember. Én 26 hetes terhes vagyok, sajnos már terhesség előtt se tudtam meglenni orrspray nélkül, most halál. Próbáltam, hogy nem fújom majd elmúlik, de elkezdek szédülni meg össze vissza ver a szívem. Amint befújtam elmúlik. Ha van megoldás engem is érdekelne :)
9. Nikimiki01 (válaszként erre: 6. - Virag32)
2013. okt. 16. 21:36
Es hogy tudsz aludni? Probaltam a szamon venni a levegőt, de kiszaradt a torkom, masnap az is fajt, es raadasul nagyon rosszul aludtam.. És még hol a vége,.....
8. Nikimiki01 (válaszként erre: 6. - Virag32)
2013. okt. 16. 21:34

Nekem a nasivin sanft bejön, ha este fujok egyet, masnap estig nem is kell, napkozben kibirom.. Ejszaka egyaltalan nem dugul vissza, es azt elvileg gyerekeknek is lehet adni, szoval talan az a leggyengebb...

De ahany doki/vedőnő/háziorvos, annyiféle vélemeny hogy szabad e vagy sem.... Franc se tudja kinek higgyen az ember :/

7. patyoma (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2013. okt. 16. 21:31
a szülés:) Mindegyik gyereknél végig megvolt, miden terhességnél egyre rosszabb lett. Tengervízes orrspraytlehet csak, ami szinte semmit sem ér, de mivel nem engednek semmilyen orrcseppet használni terhesség alatt, ezért maradtaz. Ha legközelebb is lesz, akkor az újszülötteknek való nasivint azért lehet megkockáztatom.
2013. okt. 16. 21:30

Szia! Én a 27. hétben vagyok, és effektive fuldoklok, annyira nem kapok levegőt. Megoldás? Kivárni a kilenc hónapot és szülni. :))))


Semmit nem tudsz tenni, meg van dagadva a nyálkahártyád, és ez valszeg most már így is marad a végéig.

Orrsprayt ugyan lehet használni, de sajnos halottnak a beöntés. Az orrspray náthára van főleg, a nyálkahártyád attól még ugyanakkora marad és elzárja az orrjáratodat. Sajnos ezzel együtt kell élnünk a terhesség végéig. Kitartás, egy sorstárs :)))

5. Nikimiki01 (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2013. okt. 16. 21:29
Oh igen, mint halottnak a csók....... Ugyan ez a kamilals inhalalas stb... Kb 20 percig működnek, de megőrülök h 20 percenkent arra kelek hogy nem kapok levegőt,,,
4. viva70 (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2013. okt. 16. 21:27
Nekem nem kell ahhoz terhesség, hogy duguljon az orrom.:( Megoldás sajnos nem sok van... Én orrcseppet használok. De, hogy terhesen lehet-e használni nem tudom...
2013. okt. 16. 21:27

Sziasztok, 25 hetes vagyok, es kb 1 honapja folyamatosan be van dugulva az orrom, váladék semmi, csak el van zárodva... Főleg este gáz, napközben kibirom orrspray nelkul, de ha este nem fujok, nem tudok aludni..

Probaltam a tengervizes megoldasokat, semmit nem ért..

Bár sokan azt mondjak hogy nem árt a babának az orrspray (eddig Nasivin sanft-ot, es Afrint hasznaltam), de bevallom azert kicsit aggodok hogy nehogy baj legyen a hosszas fujkalasbol.....


Köszi a tippeket :)

2013. okt. 16. 21:26
Nekem ugyanez volt, föleg este lefekvèskor...:) tengeri sò orrsprayt próbáltad?
2013. okt. 16. 21:24
Állandó orrdugulás terhesség alatt. Megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook