Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg a családban fórum

Cukorbeteg a családban (beszélgetős fórum)


15. Ágibági69 (válaszként erre: 1. - Imolaviola)
2011. márc. 28. 13:56
Cukorbeteg vagyok és a bátyám is az, ő inzulinos és lehet,hogy engem is átállitanak rá.Sajnos már kialakultak idegrendszeri szövődmények,ami szőrnyű lábfájdalommal jár.Tramadolort és Lyrikát adtak rá de sokat nem használ.
2010. aug. 6. 21:01

Édesapám inzulinos volt,én pedig három éve gyógyszeres diabeteses vagyok.

Sajnos mostanában kicsit "huncutkodik a cukrom"és kevésnek tűnik a napi 2 szem Diaprel Mr és az 5 x kis étkezés,mert keveset mozgom ,azért mert vagy 35 fokos meleg ven zaért nemtudok sétálni kirándulni menni,vagy esik az eső azért,én pedig tornát stb eü.okbol nemcsinálhatok.Épp ezért most kezdtem kipróbálni a György teát.

2,5 dl vízhez egy evőkanálnyit kell tenni és lefedve 40 percig áztatni majd szűrni, és kihülve meginni. Nagyon fontos hogy étkezés után azonnal meg kell inni. Nekem bevállt a cukorra , nem engedi hogy étkezés után megemelkedjen magasra a vércukorszint.

Gyógynövényboltokban kapható.

Jövőhéten megyek laborba remélem hogy segít a tea.

2009. jan. 3. 20:54

Sajnos én is cukorbeteg vagyok:-((((((

Diétával szépen rendben tartható!

2008. júl. 29. 21:07

Nagyon sok mostanában a hirtelen felismert cukorbetegség. Pedig ha tudnák az emberek, h egy megemelkedett cukorérték után, elég lenne folyamatosan diétázni, megvonni a sok édességet.

És sütni és főzni is bizony lehet mindenféle cukorpótlóval, amitől pontosan olyan finom az étel és a tészta, mint előtte.

Hát a hátulütője a dolognak, hogy bizony ezt nem lehet abbahagyni többé, már a diétázást.

11. adri25
2008. júl. 29. 20:56
anyukám cukorbeteg,az após és sógornő jelöltem is cukorbeteg
2008. júl. 29. 20:49
Édesanyám cukorbeteg, inzulinozza magát, és a nagypapám is cukorbeteg volt, ő gyógyszert szedett
9. Tanárnéni (válaszként erre: 8. - V.erika)
2008. júl. 7. 17:35
:(
2008. júl. 7. 17:15
sajnos én is az lettem 2 hónapja
7. Tanárnéni (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2008. júl. 7. 17:06
:(sajnalom.koszonjuk a figyelmeztetest
2008. jún. 22. 20:42

Sajnos pont a héten tudtuk meg, hogy a 23 éves keresztfiunk cukorbeteg lett. Egyetlen előzménye a szokásos, hirtelen sok fogyás, étvágytalanság, és sok folyadék ivása.


Kérnék mindenkit, figyeljen oda a környezetére, mert még mi most az elején elkaptuk, de az orvos mondta, h legalább 3 hónapos a betegsége.

2008. jún. 17. 14:08

Fehér fagyöngy: egy kiskanálnyit tenni egy két decis pohárba, felönteni két deci hideg vízzel. Reggelig áztatni, leszűrni, inni. Szinte semmi íze nincs. Én nem cukorra szedtem, de arra is nagyon jó. Csak sokáig kell csinálni, kitartóan.

Cukorbetegségre több bevált cuccot is tudok.

2008. jún. 17. 07:28
Anyukám cukorbeteg, szerencsére még csak gyógyszert szed és semmi mást, én viszont utána olvastam picit , hogy milyen gyógyteák felelnének meg neki....ezekből irok párat :áfonyalevél, babhéj, csalán, gyermekláncfügyökér , kecskerutafü, kukoricabajusz és szederlevél.
3. emrus (válaszként erre: 1. - Imolaviola)
2008. márc. 25. 07:31
Én vagyok cukorbeteg,de eddíg még nem szedtem természetes gyógyszert, de most kaptam a fiamtól fagyöngyöt és abból kell teát főzni,csak még nem tudom hogyan, mert még nem volt időm utánna nézni a könyvben, de állítólag a fagyöngy használ. Én inzulinos vagyok és állítólag maga az inzulin is természetes anyag.
2008. márc. 19. 05:23
cukorbeteg a nagypapám, de nem tudom mit szed rá
2008. márc. 19. 03:37
Van-e a környezetedben cukorbeteg, vagy éppen te vagy az. És használsz-e valamilyen természetes készitményt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook