Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénz terhesség alatt? fórum

Táppénz terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Babeck)
2013. nov. 7. 22:06

bizony-bizony!

táppénzcsalás!


(aztán még lehet, h az orvost is, aki táppénzre vett úgy, hogy amúgy láthatóan keresőképes vagy)

21. Babeck (válaszként erre: 20. - 4eea4e8001)
2013. nov. 7. 18:28

Iszonyúan megbüntetnek téged is, meg azt is, aki munkát ad, ha kiderül.

Jóakarók meg mindenhol vannak :(

2013. okt. 29. 17:43
Egyébként volt olyan aki tápénz mellett vállalt valami plusz munkát?
2013. okt. 29. 17:42
Elmentem táppénzre, mert már végképp nem bírtam idegekkel, úgy beszéltek velem mint hogy ne mondjam.
2013. okt. 22. 08:44
A táppénzed a nettod 60%-a lesz,de ha nincs előtte 2 év bejelentetted,akkor csak 50%-ot fogsz kapni. A munkahellyel ne törödj,csak a babával. Menj el táppénzre. Felmondani, ott hagyni nem szabad,mert akkor nem fogsz kapni tgyást, gyedet csak gyest.
2013. okt. 16. 09:56
Jön a betegeskedések időszaka...ha tömegközlekedésben veszel részt, az nem veszélytelen....ezt is mérlegeld....140-re írják neked,hogy nem magas....de igenis magas,főleg,hogy 110 szokott lenni....szerintem menj el táppénzre...ez nem láblógatás,hanem felelősségteljes babavárás...vigyáznod kell rá...
2013. okt. 16. 09:39
Én is táppénzen vagyok, kell kérni a nőgyogyásztól igazolást,hogy veszélyeztettet terhes vagy, zokszó nélkül kiadja a házi orvos. Teljesen változo mennyit lesz. Nekem vezsélyeztettként 60%-ot számolnak. Ez a legmagasabb. Ja és úgy fizett az oep,hogy amikortól hozzájuk beérkezett a táppénzes papír onnan 30nap a kifizetés, az elsőnél hosszabb is lehet ez az idő.
15. youlcsi (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. okt. 16. 09:20

a terhesség nem betegség. ha táppénzre kell menni, annak nyilván oka van, mert veszélyeztetett terhes a kismama. ettől függetlenül az orvosok nagy része simán kiír egy kismamát... de gondolj arra, hogy ha elmész táppénzre és aztán a városban lófrálva futsz össze a kollegákkal/főnökkel, akkor hogy fogják húzni a szájukat. oda neked majd még jó lenne visszamenni dolgozni!

de persze mint írtam, ha kéred, simán kiírnak.


ja, a 140es vérnyomás tényleg nem magas!


(amúgy asszem terhesség alatt 70% jár... de lehet, már ott is csak 60... és kafetéria szerintem nem, bár ezt nem tudom... nálunk nincs egyáltalán)

2013. okt. 15. 22:59
Azért a 140-es vérnyomás terhesen nem számít alacsonynak. Ha felviszi a stressz a vérnyomásod, akkor inkább kerüld.
2013. okt. 15. 21:22
Köszönöm szépen a segítségeteket! Nem kerülöm a munkát,azzal semmi bajom. Holnap megyek a dokihoz és minden kiderül. Nagyon kiváncsi leszek,h.ő mit mond. A baba az első és mindent meg teszek majd érte. :-)
12. Aville
2013. okt. 15. 20:17
Szia! Abszolút megértelek. Menj el táppénzre és ha egyébként jól vagy és kell a pénz, keress másodállást. Pl. biztosítósoknak, üzletkötőknek, ingatlanosoknak egyeztess időpontot. Ezzel, heti 2-3 alkalommal (3-4 óra meló/alkalom) 20-60.000,- Ft-ot lehet keresni. Én a 6 órás ülő melóm mellett csinálom ezt, 27 hetes terhesen. Ha bp-i vagy, tudok benne segíteni.
11. Aldea
2013. okt. 15. 19:52

Szerintem is válaszd a táppénzt! Most a gyerek a legfontosabb!

Egyetlen dolgot mérlegelj csak, hogy jöttök ki a kevesebb pénzből!


Babecknek pedig igaza van, a vizsgálatokra kötelessége elengedni a munkáltatódnak! Én biztosan elmennék minden szívbaj nélkül, főleg, hogy nem is rúghat ki, mivel tudja, hogy terhes vagy! Természetesen érdemes bebiztosítani magad és írásban közölni vele (oly módon, hogy nyoma is legyen, ajánlott levél stb.), ha eddig még nem tetted meg!

10. annadi
2013. okt. 15. 19:33

Én nem is gondolkoznék simán a táppénzt válaszd.

Mivel napra adják az összege változó, attól függ mikor adod le, hogy jön ki a bérszámfejtés. Ugyanennyi volt a bruttóm volt, hogy 40 ezer körül kaptam, de volt, hogy 60 ezer körül.

A másik, hogy a thgy-t is hamarabb kiveheted a kiírt időpont előtt 28 nappal és az már magasabb összeg.

Kaja jegy tényleg nem jár.

9. sipumsipum (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. okt. 15. 19:23

szia!


kajajegyet táppénz alatt nem kapsz...


140-es vérnyomás valóban nem olyan nagyon magas..még terhesen sem, bár nem is a legjobb érték, ez tény...

engem csak akkor fektettek volna be a kórházba, ha kétszer egymás után pihenést követően is 150 felett lett volna a vérnyomásom...


nekem a végére lett magas, nagyon vizesedtem, akkor már bőven itthon voltam táppénzen


én azért jöttem el, mert tél volt, és akkor már hatalmas volt a pocakom és féltem, h elesek a hatalmas hóban :) (idén január második fele) meg a munkahelyemen sem vették már "hasznomat" pakolgatni, árufeltölteni, létrára mászni nem tudtam (játékbolt) csak a pénztárban álltam, az meg nem volt jó a vizes lábaimnak :)


január közepétől voltam táppénzen és április elején szültem


ha rosszul érzed magad, menj el táppénzre... ha megengedhetitek magatoknak, hogy kevesebb pénzt kapj, akkor légy otthon, készíts elő mindent :)


boldog babavárást! :)

2013. okt. 15. 19:12
Nyugodtan válaszd a táppénzt,sokkal fontosabb szerintem a baba és a te egészséged mint a munkahely. Nekem sajnos muszájból kell itthon lennem mert nehéz fizikai munkát végzek és a doki egyből felvett tp-re.
2013. okt. 15. 19:03

Az, hogy elenged-e a főnököd a vizsgálatodra nem választás kérdése, el KELL, hogy engedjen!


A magas vérnyomás nem játék, terhesség alatt különösen nem, úgyhogy ha belefér, akkor táppénz.

2013. okt. 15. 18:53
Mindenképp otthon maradnék ilyen körülmények között! Ha valamennyire is kijöttök a kevesebb pénzből, nem éri meg az egész, hogy a babád kárára menjen. Felháborító egyébként, amit a munkavállalókkal megengednek maguknak, hiszen tudják hogy 100-an állnak sorba a helyükre :(
5. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. okt. 15. 18:48
Táppénz. A gyerek fontosabb. Az elsővel az első perctől táppénzen voltam, és nem bántam meg. A másodiknál 140/90-es vérnyomásnál befektettek a kórházba. Én nem gondolkodnék.
2013. okt. 15. 18:48
Kb 43 körül kapsz és 12 hetet már betöltötted igényelheted az adó kedvezményt az kb 10 e .Attól függ ,hogy áltok anyagilag meg- meg e éri 20 e idegeskedni árt a babának is meg főleg ha magas a vérnyomásod.
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. okt. 15. 18:45
A táppénz nem arra lett kitalálva, hogy a kétoldai munkaundorral otthon henyéljen bárki.
2. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - 4eea4e8001)
2013. okt. 15. 18:38
Engem nem érdekelt a pénz!Eljöttem táppénzre,mert a babám nyugodt fejlődése fontosabb volt számomra.
2013. okt. 15. 18:34

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni,hogy mennyi most a táppénz összege terhesség alatt? 114000ft a bruttóm, 74000ft kapok kézhez.és kapok 18000ft kajajegyet. Azt adnia kell a munkáltatónak az alatt is?

Jelenleg 19hetesek vagyunk. A munkahelyen már utálok bent lenni. Mindig húzzák a szájukat ha mennem kell vizsgálatra. És suttognak a hátam mögött. Soha nem tudok elmenni az adott időponton,m.másnak van dolga. A védőnő is tud róla,és ma voltam,akkorra adott időpontot mikor a főnök akart menni 1 hét szabira.mtam a védőnőnek,azt mta h.muszáj akkor mennem. Mire a főnök,h.ez hülyeség. 140 a vérnyomásom. Mondom,h.az is folyamatosan magas,mire a kollegám az nem magas. Mikor nekem mindig max.110 volt. Olyan okosak,és mind egy bolti eladó. Nagyon ideges vagyok bent sokszor. Legszivesebben ott hagynám őket! Csak hát a pénz nem mindegy. :-( Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook